Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

KLUB ROKSAN KANDY K2


Gość cdplay.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie wróciłem z ok 2 godz.odsłuchu kolumn KEF R700 o powalającej przestrzeni oraz dali mentor 5, całe okablowanie spojrzałem było cardasa jako źródło dla plików flac służył Marantz NA7004 a także CD Kandy K2 zestaw grał na moim K2 Amp oraz końcówce mocy K2 w biampingu. Muszę przyznać nigdy nie słuchałem kefów, ale ta nowa seria powaliła mnie swoją przestrzenią w dali się tego nie uświadczy za to dali miały jak dla mnie przepiękną górę perlistą, nie ostrą w połączeniu z kandy dzwięk nabrał siły i masy z doskonałą średnicą czegoś takiego jeszcze nie słyszałem basik potrafił zejść nawet całkiem nisko. Chyba dziś nie zasnę jedno jest pewne z kefami k2 zagrał pięknie, ale poezją dla mnie były mentory jest tylko kwestią czasu aż będę ich właścicielem:)

Edytowane przez kaaapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cdplay.pl

(Konto usunięte)

Witam kolegę oraz wszystkich zgromadzonych!!!

1. Kaaapa powiem tak ... za kilka dni jak zbiore sie w sobie poleze w pewne miejsce I posłucham DALI :-)

2. Kaaapa koles jeszcze trzyma chyba te kolumienki więc jak by co to przy mojej skeomnej pomocy / moge zajać sie wysyłką :)

3. poluję na CD cyrusa model: CDXTse+ już prawie prawie mam go !!!!

4. na blogu niedługo krótki ,,artykuł,, o tym jak magnepany zostały kolumnami które sobie na 100% sprawię hm... tylko kiedy?????

5. nowy pilot do Kandy k2 jedzie do mnie yuuuuhuhuhu!!!

6. Kaaapa pilota mam klasycznego ten który jedzie tez jest od k2 i m2 :)

7. zaślepki zwarciowe przybyły z Hongkongu K2 w pełni zaślepiony:) tako jak dac cyrusa !!! przynajmniej kurz się nie zbiera ;) w slotach!

8. projektuję właśnie mobilne ustroje do pokoju hm ...pomysł jest taki: poza wypełnianiem musi być łatwe w transporcie pomiędzy pomieszczeniami:) z sypialni do pokoju na kułeczkach pyk pyk :) oraz profesjonalny ładny hihi design ;-o

Edytowane przez cdplay.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam, mam zamiar nabyć Roksan kandy k2, lubuje się w kolumnach Dynaudio, obecnie mam Excite 16, są to kolumny 4 omowe. i teraz pytanie czy będą grały z tym wzmacniaczem bo słyszałem ze ma problem z napędzaniem 4 omowych kolumn - wyłącza się itp, czy to prawda i czy mam się obawiać?? a co w ogóle myślicie o tym połączeniu (moje dynki + kandy)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cdplay.pl

(Konto usunięte)

k2 nie ma problemów z kolumnami 4omowymi... pozwolę zacytować jeden z testów : ,,..... Czułość wejściowa wzmacniacza jest nieco niższa od typowej integry, jednak 0,45 V każe co najwyżej ustawić pokrętło głośności nieco dalej. Wzmacniacz oferuje potężną moc wyjściową, która przy 8 omach sięga 132 W, a przy 4 omach aż 225 W. Klasyczne analogowe końcówki radzą sobie świetnie - tak jak i zasilacz, który potrafi dostarczyć wystarczającą dawkę prądu, by wyprodukować 2 x 129 W i 2 x 200 W, przekraczając nawet nieskromne, zdawałoby się, deklaracje producenta (2 x125 W i 2 x190 W). Zachwytu nad poziomem szumów już nie ma (-82 dB), dlatego też i dynamika, mimo wysokiej mocy, nie jest porywająca (-103 dB). Z kolei nie ma czego specjalnie krytykować w zakresie pasma przenoszenia (rys.1), które jest idealne przy 10 Hz, na drugim krańcu spadek -3 dB mamy dla 4 omów przy wysokich 91 kHz. 

Tylko osamotniona 2. harmoniczna (-85 dB) na tle czystego spektrum widoczna jest na rys. 2. THD+N dla mocy w szerokim zakresie 0,3 - 113 W (8 omów) oraz 0,5 - 200 W (4 omów) jest niższy od 0,1 % (rys. 3). Kandy radzi sobie znakomicie zarówno z obciążeniami 8- jak i 4-omowymi. Sugestia producenta, by trzymać się tych pierwszych, nie znajduje uzasadnienia. 2 x 130 W to już bardzo dużo, ale 2 x 200 W to jeszcze więcej… Najważniejsze jednak, że większość kolumn jest 4-omowa i nie należy się ich bać.

 

źródło: http://audio.com.pl/testy/roksan-kandy-k2-cd-+-kandy-k2-amp:2

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar nabyć Roksan kandy k2, lubuje się w kolumnach Dynaudio, obecnie mam Excite 16, są to kolumny 4 omowe. i teraz pytanie czy będą grały z tym wzmacniaczem bo słyszałem ze ma problem z napędzaniem 4 omowych kolumn - wyłącza się itp, czy to prawda i czy mam się obawiać?? a co w ogóle myślicie o tym połączeniu (moje dynki + kandy)???

 

Excite są 6-ohmowe:) Połączenie b.dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cdplay.pl

(Konto usunięte)

kupować i grać,zgadzam się z Emilem!

U mnie muzyka: jazz, rock, klasyczna, metal itd itp.. system z k2 radzi sobie b.dobrze!

ps. od wczoraj gram sobie na cdplayerze Cyrus XTSE+

jest dobrze :-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Własnie wróciłem z ok 2 godz.odsłuchu kolumn KEF R700 o powalającej przestrzeni oraz dali mentor 5, całe okablowanie spojrzałem było cardasa jako źródło dla plików flac służył Marantz NA7004 a także CD Kandy K2 zestaw grał na moim K2 Amp oraz końcówce mocy K2 w biampingu. Muszę przyznać nigdy nie słuchałem kefów, ale ta nowa seria powaliła mnie swoją przestrzenią w dali się tego nie uświadczy za to dali miały jak dla mnie przepiękną górę perlistą, nie ostrą w połączeniu z kandy dzwięk nabrał siły i masy z doskonałą średnicą czegoś takiego jeszcze nie słyszałem basik potrafił zejść nawet całkiem nisko. Chyba dziś nie zasnę jedno jest pewne z kefami k2 zagrał pięknie, ale poezją dla mnie były mentory jest tylko kwestią czasu aż będę ich właścicielem:)
<br />

<br />

A jak sie sprawował Marantz w tym zestawieniu jako odtwarzacz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

planuję w niedalekiej przyszłości wymienić kolumny i ... w grę wchodzą monitory: Harbeth, ATC, ProAc .... system jak w opisie stawiam na Harbethy a co wy o tym myślicie ?

 

Ja posiadam atc z k2 i moge powiedziec tak , nic dodac i nic ujac jest idealnie. Dla mnie perfekcja w ten cenie.

Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cdplay.pl

(Konto usunięte)

z zakupem wstrzymuje się, w dalszym

ciągu stawiam na Harbethy ale w przyszłym roku rusze temat brak funduszy i kłopoty ze znalezieniem na rynku używanych :( prawdopodobnie zakupię jednak nowe..

ps.: w poniedziałek dojadą kupione przezemnie dwa subwoofery mourdant short almuni 9 poeksperymentuję z dwoma subami yuhuhu !

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

Z przyjemnością zgłaszam sie do klubu Kandy i powtarzam mój post z klubu Roksana bo dostałem kilka sugestii ( za co dziękuję ) ale tylko od posiadaczy Caspiana.

 

Witam wszystkich. Po kilku tygodniach odsłuchów różnych zestawów zostałem właśnie szczęśliwym posiadaczem kompletu Roksana Kandy K2 w czerni ( a własciwie w dwóch odcieniach czerni ;))), wiec zanim zdążę go wygrzać to któryś klocek pójdzie do wymiany).

Na teraz grają Cabasse Tobago MT222 z Transparent Audio, do tego Pro-Ject Essential + Pro Ject PhonoBox, IC to jakiś zwykły drut.

 

2 sprawy:

1.Co byście radzili w kwestii IC ? Ma byś muzykalnie, ciepło (ale nie mulasto) i nie nadmiernie drogo(500/600 pln, moze być używka).

2.Mam wielką ochotę wymienić kolumny i kable głośnikowe. Ze wzgledu na budżet (5000/6000, nowe) myślałem o Monitor Audio RX6/RX8, KEFQ700, AA Phoebe lub Hyperion - może jeszcze jakieś sugestie zanim zacznę słuchać ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cdplay.pl

(Konto usunięte)

elo!!

czy posiadasz kondycjoner i kabelki do elektryki? jeżeli nie to zacznij od tego, kable głośnikowe muszą być czyste jak łza, poluj na używane nordost każdy od red dawn zrobi to co do niego należy, to samo z IC przez chwile szukałem i poza nordost nic nie gra chyba ze posiadasz fortunę:-) nie kupuj podłogowych kolumn chyba ze jesteś milionerem, kup monitory: ATC, ELAC, SPENDOR najlepiej HARBETH używaj dobrych odtwarzaczy i DACów rozstaw kolumny jak najdalej od ścian i zapnij pasy na sofie haha to będzie ostra jazda - K2 zrobi dobrze :)

ppozdrawiam

 

ps.: musisz być zdeterminowany, bezkompromisowy hehe ; wiedzieć o jednym : TAK CHCESZ I KONIEC!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam zostałem posiadaczem wzmacniacza Roksana Kandy MkIII zmieniłem go z bardzo dobrego Xindak A06 Na razie nie cZuje aż tak dużej różnicy na plus tzn lepszy trochę basik i więcej wysokich i średnicy ale w porównaniu z mułowatym aczkolwiek ciepłym Xindakiem dla mnie to trochę przesiadka w inne rejony aczkolwiek tak chciałem Gram teraz na Strumieniowcu Denon dnp720 i kolumny Esa Ostunato 2000 i teraz czas na kolumny co polecacie do tego wzmacniacza słucham rocka ale nie tylko POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich roksanowcow.Niestety do klubu jeszcze zapisac sie nie moge bo nie mam roksana ale kandy k2 to najlepsze brzmienie jakie ostatnio uslyszalem.(caspiana nie slyszalem ale narazie i tak musialbym go odpuscic bo budzet sie roszypal)Generalnie jest kwestia dni kiedy moglby zawitac w moim domu k2 gdyby...I wlasnie jest tylko jedno ale-moje glosniki.W sklepie sluchalem wzmaka na kef iq70(8ohm) i wzmacniacz robil z nimi co chcial.Ja mam focale chorus 816wv ktore niby tez sa 8omowe ale wedlug wielu opini schadza ponizej 4 i generalnie maja apetyt na prad.Nie obawiam sie jak brzmieniowo wypadnie takie polaczenie ale gdy wzmak wylaczy sie po polowie utworu bo nie domaga pradowo to zaleje mnie krew.Dlatego jesli ktos z Was moze wyrazic zetelna opinie na ten temat to jestem bardzo wdzieczny.

p.s K2 za te pieniadze naprawde jest kozak!!Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
Gość cdplay.pl

(Konto usunięte)

oficjalnie żegnam się ze wzmacniaczem K2 który przez prawie rok czasu dał mi wiele radości ze słuchania muzyki :-) był tak dobry że nie pokusiłem się nigdy na zamianę go na caspiana m2 !!! przyszedł jednak czas na wielkie zmiany, moim strzałem w 10 który idealnie wpasował się w mój system i oczarował moją skromną osobę został Calyx CTI !!! Pa Pa cukierku K2 !!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

dobry wieczór - właśnie moja yamaha 1000 amp+cd rozpędza dynaudio dm 2/7 i tak się rozsmakowałem w brzmieniu kolumienek że krążą moje myśli wokół bardziej muzykalnych klocków - po wrażeniach AS z roku 2011 jeden system zapadł mi w ucho był to roksan caspian po przewertowaniu wielu testów na celowniku pozostają micromega exposure music hall i K2 - za zimno aby odwiedzać salony ale z wiosna ruszam - tymczasem proszę o poradę / 1 /z pewnością zostanę w stajni dynaudio -może fokus 160 / 2 / gdzie w warszawie można posłuchać K2 /3 / może ktoś odniesie się do rankingu w którym moja as 1000 jest dość wysoko i jedno powiem wyposażeniem zostawia w tyle nie jeden opiewany klocek z barwą ,klimatem i muzykalnością pewnie już nie- jest w miarę dokładna ale apetyt rośnie z drugiej strony nie chciałbym zrobić kroku w tył (w bok ew tak ) a to w/w ranking http://www.excelia-hifi.cz/top.html

 

No i jeszcze jedno rodzime audio video umieszcza obok roksana za 4400 pioneera za 1400 w tej samej grupie gdzie k2 dostaje 4 gwiazdki pioneer 5 i zostaje wyborem redakcji ! w audio zestaw roksana jest polecany ale bez szczególnego uniesienia - to tak w uzupełnieniu do poprzedniego pytania żeby nie było że tylko excelia jest wyrocznią / kupiłem kiedyś bx2 MA kierując się what hi fi i.... kiszeczka więc dystans do testów mam ale na boga za 3000 tysiące to niezły stolik audio można nabyć dlatego proszę o skomentowanie takiej rozbieżności w zestawieniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Szukam kolumn podstawkowych do K2, pokój 19m2, muzyka rockowa, jazz, elektroniczna, poważna. . Basrefleksy z przodu, przestrzenne i detaliczne z naturalną średnicą i basem - czyli uniwersalne. Cena używek do 1500zł.

Wzmacniacz masz fajny sam może go kiedyś kupię jak trafi się w normalnej cenie myślę że ten wzmacniacz powinien dostać trochę lepsze kolumny niż używki za 1500 może poczekaj dozbieraj trochę kasy i kup lepsze monitorki ja bym tak zrobił no chyba że nie chcesz już więcej kasy w audio pakować to ok. Niestety nie polecę Ci nic z monitorków bo ja jestem zwolennikiem podłogowych kolumn .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.