Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

KLUB ROKSAN KANDY K2


Gość cdplay.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dali - świetne tweetery - dźwięk z perlistymi wysokimi - jednak nie na moją kieszeń. Nie chcę na razie inwestować w sprzęt - inne priorytety. Posiadam podłogowe Elac fs67.2 w pokoju prawie 20 m2 jednak niezbyt ustawnym tj. nie mogę ustawić ich dalej od tylnych ścian co powoduje podbicie basów. Elac kolumny piękne, grające piękną średnicą z delikatnymi wysokimi. Dobrze rozstawione odwdzięczyłyby się pełniejszym dźwiękiem. Kombinowałem nieco z kablami głośnikowymi. Ostatnio podłaczyłem Stereovox firefly i daje radę. Dźwięk jest szybszy, wysokie bardziej żywiołowe kosztem niższych częstotliwości. Jednak szukam dźwięku bardziej "monitorowego" z perlistymi wysokimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ktos sie orientuje czy mozna podlaczyc suba przez lfe do kandy2, ale zrobic taki myk, ze z onkyo pre out sub I fronty podlaczyc do kandy2,i takim sposobem onkyo jest procesorem do suba i frontow, a kandy wzmacniaczem , chodzi o to ze onkyo wali dziwnym bassem w relu i nie chce zniszczyc suba.

Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

No to witam ponownie pisaliśmy przez allegro ja dopiero czekam na K2 szkoda że tego K2 od Ciebie nie kupiłem ale trudno chyba w poniedziałek będę już miał K2 to zapiszę się do klubu jak mi się spodoba jak nie będę szukał dalej dlatego pytam co zastąpiło K2 ;)

 

Napisz jeszcze czy ten nowy zestawik charakterek ma podobny do K2 czy to coś innego całkiem ? Jak z basem mocniejszy lepszy niż w K2 bo ja mam nadzieję że K2 będzie miał właśnie taki bas jak lubię czyli tak zwane mięsko które lubię w rocku i metalu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieżko mi na te chwile porównać roksan ma właśnie taki bas jaki lubisz, słuchałem na nim różnej muzyki i się nie zawiodlem. Naim zaciekawil mnie bardzo dobrymi opiniami na zachodnich forach szczególnie wisienka w tym zestawie jest dac v1, który gra wybronie czegoś takiego jeszcze nie słyszałem pisze o klockach jakie posiadaniem i do nich się odnoszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem wiadomo że bas to nie wszystko jednak ja zauważyłem coś takiego że często bywa tak że im droższy albo bardziej audiofilski klocek tym bas szczuplejszy z mniejszą masą i brakiem dociążenia na samym dole wiadomo że każdy powie ale jakość tego basu lepsza konturowość wielobarwność ale co z tego skoro już nie można poczuć tego basu tylko go słuchać ?

Ja lubię bardziej koncertowe granie oczywiście poza basem reszta ma też dla mnie duże znaczenie góra zróżnicowana wielobarwna lekko ocieplona i wokal pełny ciepły to jest to co lubię w połączeniu z dobrym mocnym masywnym głębokim basem który daje kopa w klatę to już dla mnie Hi End wtedy jest :)

Ciekawe czy skromny Kandy K2 mnie zadowoli już się doczekać nie mogę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem wiadomo że bas to nie wszystko jednak ja zauważyłem coś takiego że często bywa tak że im droższy albo bardziej audiofilski klocek tym bas szczuplejszy z mniejszą masą i brakiem dociążenia na samym dole wiadomo że każdy powie ale jakość tego basu lepsza konturowość wielobarwność ale co z tego skoro już nie można poczuć tego basu tylko go słuchać ?

Do tego kupuje się końcówki :)

Ale K2 to też kawał pieca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego kupuje się końcówki :)

Ale K2 to też kawał pieca .

No tak końcówki przedwzmacniacze i $$$ trzeba sporo wydać a ja mam budżetowe klocki więc wiesz K2 jak mi się spodoba to zostanie u mnie na dłużej ewentualnie CD pod K2 dobiorę jakiś inny i koniec poszukiwań ? hehe oby tak było ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak końcówki przedwzmacniacze i $$$ trzeba sporo wydać a ja mam budżetowe klocki więc wiesz K2 jak mi się spodoba to zostanie u mnie na dłużej ewentualnie CD pod K2 dobiorę jakiś inny i koniec poszukiwań ? hehe oby tak było ;)

Po co przedwzmacniacz i dodatkowe kable ?

Tani przedwzmacniacz to i tak kiepski przedwzmacniacz.

W cenie K2 kupisz dobrą końcówkę bo jeszcze nie są w modzie to i ceny dobre.

Do tego DAC z regulacją głośności jak Stream Magic 6 i temat załatwiony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UGODE już miałem i nikt dokończyć mi jej nie chciał

Bo to okres letni. Ludzie mają urlopy i wypoczywają a nie siedzą i grzebią :)

Po Twoim poście odnośnie pomocy było kilka tych końcówek do sprzedania . Trzeba było popytać tych co sprzedają czy Ci ją skończą .

O jakiej końcówce mówisz ?

Jest masa końcówek w cenie nowego K2

Warto by jednak dozbierać do Ushera 1.5 czy Passa X150 wchodząc w całkiem inny świat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to okres letni. Ludzie mają urlopy i wypoczywają a nie siedzą i grzebią :)

Po Twoim poście odnośnie pomocy było kilka tych końcówek do sprzedania . Trzeba było popytać tych co sprzedają czy Ci ją skończą .

 

Jest masa końcówek w cenie nowego K2

Warto by jednak dozbierać do Ushera 1.5 czy Passa X150 wchodząc w całkiem inny świat :)

No tak tylko że ja nowego K2 nie kupowałem a w cenie do 3000 pln nic ciekawego nie ma z używek więc raczej kicha :)

 

A odnośnie K2 pytanie jaki CD najlepiej zagra z K2 jakie użyacie CDki z wszysmi K2 ?

Mam już K2 tak jak myślałem za ciepło gra z moim CD jeszcze lampki póżniej zmienię na Electro Harmonix bo są chłodniejsze i ostrzejsze ale chyba niewiele to da zobaczymy no i trochę za gorąco dziś na odsłuchy słuchać się nie chce w taki upał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Witam. Mam pytanie akurat o K1. Może ktoś wie czy pilotem od wzmacniacz Roksan Kandy K1 MKIII, który obsluguje też CD i TUNER można wyłączyć przyciskiem power nie tylko tego wzmaka ale także CD? Bo mam okazje nabyc taki odtwarzacz ale bez pilota. A nie widzi mi się po każdym słuchaniu wylączać odtwarzacza CD z tyłu na wyłączniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Witam,

Jestem w posiadaniu NAD C356 plus dynaudio x16. Nosze sie z zamiarem kupna Roksan k2 ponieważ wiele wpisów mówi że to jest dobre połączenie. Ale czy skok jakościowy będzie duży? Czy może lepiej iść o poziomy wyżej? Odsłuch wstępny raczej nie wchodzi w rachubę. Moje źródło to SM6, IC Acrolink, głośnikowy Audiomica dolomit reference.

 

Pozdrawiam Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeszcze nie oficjalnie ale mam takie pytanie do prezesa - czy roksan kandy k2 cd jest produkowany z dwoma wersjami koloru wyświetlacza? ten którego słuchałem miał wyświetlacz niebieski ale na zdjęciach w necie widzę zdecydowanie zielony - czy są dwie wersje kolorystyczne ? czy to tylko zniekształcenia koloru na foto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Witam, poszukuję kabli głośnikowych do wzmacniacza Roksan Kandy K2. Niestety w tej kwestii nie mam żadnej praktyki dlatego proszę o pomoc w doborze odpowiednich kabli do mojego systemu. Słucham głównie muzyki rockowej tj U2, Pink Floyd, Marillion, Metallica oraz trochę muzyki elektronicznej np. Schiller. W muzyce preferuję szeroką przejrzystą scenę, separację instrumentów. Klarowną górę (dużo szczegółów) ale nie jazgotliwą, bas sprężysty, zróżnicowany, masywny ale pod kontrolą, klarowność średnich tonów zszytych z sopranami. Cena kabli do 1200 zł mogą być oczywiście używane.

Ewentualne moje wybory:

- Nordost Blue Heaven Bi-Wire

- Albedo Air1

- AudioQuest Gibraltar Bi-Wire

- Wireworld Solstice 7 bi wire

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.