Skocz do zawartości
IGNORED

Jest ktoś na sali z Cambridge Audio Stream Magic 6 ?


mim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś miał do czynienia z modowaniem wyjścia cyfrowego SM-6 ? Co mozna ulepszyć, może jakiś bufor ? (wiem że działanie takie, to już zakładka do Diy) Ale zaglądają tutaj ludzie, co maja ten sprzęt akurat.

Chodzi oto, że grając to grając po XLR jak na wbudowane dace (biorąc jeszcze cenę urządzenia i ciekawe kostki w środku) gra to całkiem sympatycznie, ale wyjście cyfrowe troche kuleje. No dobra, nawet znacznie.

Najbardziej mnie zasmuciło, po tym, że pożyczyłem typowy sam odtwarzacz  NP-30. Pracuje jako transport ten Cambridge  NP-30 i znacznie lepiej zagrało to po coaxialu. Oczywiście po analogu nasz Cambridge SM6 pokonał tego NP-30 od razu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, costa brava napisał:

jak to podejrzec?

Niestety, na SM6 nie da się. Myślałem, że znalazłeś adresy w sieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2021 o 05:15, zerob napisał:

Czy ktoś miał do czynienia z modowaniem wyjścia cyfrowego SM-6 ? Co mozna ulepszyć, może jakiś bufor ? (wiem że działanie takie, to już zakładka do Diy) Ale zaglądają tutaj ludzie, co maja ten sprzęt akurat.

Chodzi oto, że grając to grając po XLR jak na wbudowane dace (biorąc jeszcze cenę urządzenia i ciekawe kostki w środku) gra to całkiem sympatycznie, ale wyjście cyfrowe troche kuleje. No dobra, nawet znacznie.

Najbardziej mnie zasmuciło, po tym, że pożyczyłem typowy sam odtwarzacz  NP-30. Pracuje jako transport ten Cambridge  NP-30 i znacznie lepiej zagrało to po coaxialu. Oczywiście po analogu nasz Cambridge SM6 pokonał tego NP-30 od razu.

A po co Ci wyjście cyfrowe jak lepiej jego modyfikować i używać jako DAC. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muda44, a dasz radę odpowiedzieć czy są jakies różnice dźwiękowe między zmodyfikowanymi v1, v2 cxn ? jako streamer i jako dac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, muda44 napisał:

A po co Ci wyjście cyfrowe jak lepiej jego modyfikować i używać jako DAC

Właśnie po to, że mam dosyć kosztownego dla mnie daca Audio-Gd 7.38, poza tym planuje zrobić coś fajnego typowo dla siebie. Chodzi o DAC diy, pobawić się innym charakterem dźwięku i uzyskać coś innego super. Chcę z tego transport. 

I nie chce ładować się w SM6, rozgrzebywać i modyfikować drobną aplikację smd, mieć po prostu to w stanie fabrycznym.

Tylko wyjście cyfrowe mnie interesuje obecnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zerob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, costa brava napisał:

muda44, a dasz radę odpowiedzieć czy są jakies różnice dźwiękowe między zmodyfikowanymi v1, v2 cxn ? jako streamer i jako dac

CXN V2 z modem jest ciut lepszy od wcześniejszych wersji ale lepiej zainwestuj w dobry kabel zasilający albo Yamahe NP-S303 z modem. 

Gra lepiej, szybsza, lepsza aplikacja. 

3 godziny temu, zerob napisał:

Właśnie po to, że mam dosyć kosztownego dla mnie daca Audio-Gd 7.38, poza tym planuje zrobić coś fajnego typowo dla siebie. Chodzi o DAC diy, pobawić się innym charakterem dźwięku i uzyskać coś innego super. Chcę z tego transport. 

I nie chce ładować się w SM6, rozgrzebywać i modyfikować drobną aplikację smd, mieć po prostu to w stanie fabrycznym.

Tylko wyjście cyfrowe mnie interesuje obecnie.

W takim razie ja bym szukał innego transportu albo lepszy kabel cyfrowy i zasilający do SM6

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeden dobry kabel zasilający,  lepiej nim zasilić SM6 V2 po modzie czy wzmaka Yamahe a-s2000 ? ?

czyli SM6 v1 i v2 oraz CXN to samo , dopiero CXN v2 ciut poprawa,  dobrze zrozumiałem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, muda44 napisał:

W takim razie ja bym szukał innego transportu albo lepszy kabel cyfrowy

Miałem kable Coaxial z najwyższej połki jak Nordost Tyr 2 Digital (cena ponad 8tys) oraz Chord Indigo Digital (prawie 6tys) pożyczone co dadzą.
I mało to dało (aż się zrymowało)  ?
O ile z Chordem było troche lepiej na górze i nieco lepsza przestrzeń (choć słabo) no to ta cena za niego, a poprawa jakości marna.  Za to Nordost pomimo nieco lepszej przetrzeni jeszcze gorzej.  
Po analogu fabrycznym SM6 po XLR oczywiście lepiej się SM6 suchało.

Słowem SM6 jako transpot z moim AudioGD jest na prawdę słaby. Znajomy też narzekał jako transport.
Dlatego pomyślałem o modyfikacji wyjścia cyfrowego małym kosztem. Ale dzięki za info i więc nie ma się co bawić w cyfrowe wyjście z SM6. 

 

Cytat

Muda44

Czytając Ciebie jako osobę doświadczoną z Camridge. Czy maiłeś do czynienia z samym transportem NP-30 ? 
Bo jak go miałem kiedyś przez dobę, brzmiał dosyć fajnie po cyfrze bez grzebania.
A na diyaudio pisał jeden, że da się z niego zrobić transport z górnej półki. wszytko przez niestandardowe tam rozwiązanie.  Prawda to ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, costa brava napisał:

mam jeden dobry kabel zasilający,  lepiej nim zasilić SM6 V2 po modzie czy wzmaka Yamahe a-s2000 ? ?

czyli SM6 v1 i v2 oraz CXN to samo , dopiero CXN v2 ciut poprawa,  dobrze zrozumiałem?

Jaki to kabel? 

Sam sprawdź ?

W CXN V2 w końcu wpadli na pomysł i zastosowali lepsze elementy w zasilaczu. To słychać ale nie jest to przepaść. Im nowszy tom też szybszy. 

54 minuty temu, zerob napisał:

Miałem kable Coaxial z najwyższej połki jak Nordost Tyr 2 Digital (cena ponad 8tys) oraz Chord Indigo Digital (prawie 6tys) pożyczone co dadzą.
I mało to dało (aż się zrymowało)  ?
O ile z Chordem było troche lepiej na górze i nieco lepsza przestrzeń (choć słabo) no to ta cena za niego, a poprawa jakości marna.  Za to Nordost pomimo nieco lepszej przetrzeni jeszcze gorzej.  
Po analogu fabrycznym SM6 po XLR oczywiście lepiej się SM6 suchało.

 

Nie sugeruj się ceną kabli. Nie ona wyznacza ich jakość. 

55 minut temu, zerob napisał:

Miałem kable Coaxial z najwyższej połki jak Nordost Tyr 2 Digital (cena ponad 8tys) oraz Chord Indigo Digital (prawie 6tys) pożyczone co dadzą.
I mało to dało (aż się zrymowało)  ?

 

Czytając Ciebie jako osobę doświadczoną z Camridge. Czy maiłeś do czynienia z samym transportem NP-30 ? 
Bo jak go miałem kiedyś przez dobę, brzmiał dosyć fajnie po cyfrze bez grzebania.
A na diyaudio pisał jeden, że da się z niego zrobić transport z górnej półki. wszytko przez niestandardowe tam rozwiązanie.  Prawda to ?

Nie. 

Po SM6 i CXN miałem Node 2i jako transport z Reimyo DAP-999EX a gram na Yamaha NP-S303 z modem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego zestawu (bez listwy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, muda44 napisał:

Nie. 

Szkoda że nie miałeś.

Dla mnie szczytem w obsłudze NP-30 był sposób wyświetlania i szybkość działania z setkami plików. Pamiętam, jak dzięki jaskrawemu niebieskiemu, 4-o wierszowemu wyświetlaczowi z dużymi znakami, nawigacja na nim była super.
Możliwa do odczytania z dala na fotelu i komfortowa. (jasne duże znaki, lecz nie jaskrawe w oczy)
W żadnym innym playerze niż Cambridge NP30, też ze sklepów (chyba łącznie 11) nigdy nie było to tak czytelne.

 

Godzinę temu, muda44 napisał:

Node 2i jako transport z Reimyo DAP-999EX

Co ?  Toś ty poszedłeś w szczytowy już Hi-End DAC legenda. Czy radziłbyś mi tego Node 2i jako transport ? Aż taki dobry był?

Tylko że chyba widzę, że nie ma jakiejkolwiek możliwości nawigowania dołączonym pilotem. On nie ma wcale wyświetlacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, costa brava napisał:

z tego zestawu (bez listwy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z całym szacunkiem ale to nie są kable które robią WOW. 

Mogę polecić 4 kable. 

Shunyata Diamondback z dobrą wtyczką od strony zasilania. Jasna, poprawia każdy aspekt brzmienia. Kable które robię, dają mega plastykę, barwę, dynamikę. Oyaide GPX RE V2. Najlepsza rozdzielczość, krok do przodu po Oyaide ale bez tej plastyki, dynamiki moich a przy listwie i wzmacniaczu lampowym mam te swoje. 

Cardas Clear Power Cord, też dobry, najjaśniejszy i chyba najbardziej z nich bezwzględny dla sprzętu i jakości nagrań ale wolę Oyaide . 

 

6 godzin temu, zerob napisał:

Szkoda że nie miałeś.

Dla mnie szczytem w obsłudze NP-30 był sposób wyświetlania i szybkość działania z setkami plików. Pamiętam, jak dzięki jaskrawemu niebieskiemu, 4-o wierszowemu wyświetlaczowi z dużymi znakami, nawigacja na nim była super.
Możliwa do odczytania z dala na fotelu i komfortowa. (jasne duże znaki, lecz nie jaskrawe w oczy)
W żadnym innym playerze niż Cambridge NP30, też ze sklepów (chyba łącznie 11) nigdy nie było to tak czytelne

Po co. Yamahe obsługuje genialną aplikacją w telefonie i mam wyświetlacz jaki chcę przy sobie. Startuje też w kilka sekund, jest mega szybka. Nic się nie tnie, nie zawiesza itd. 

6 godzin temu, zerob napisał:

 

 

Co ?  Toś ty poszedłeś w szczytowy już Hi-End DAC legenda. Czy radziłbyś mi tego Node 2i jako transport ? Aż taki dobry był?

Tylko że chyba widzę, że nie ma jakiejkolwiek możliwości nawigowania dołączonym pilotem. On nie ma wcale wyświetlacza?

Node 2i wieszał mi się, zacinał i za każdym razem po włączeniu indeksował z 10 minut pliki z wpiętego do niego dysku. Szlak mnie trafiał... 

Grało to dobrze. Do Reimyo miałem jeszcze transport CD, AVM CD1 PLUS. I pewnie tem DAC by grał lepiej z innym transportem plików ale te lepsze przeważnie z czymś mają problemy i wymagają dysku sieciowego a ja tego nie chciałem. 

Mam modyfikowaną Yamahe NP-S303 od dłuższego czasu i przestałem szukać. Porównywałem ją też z jednym z najlepszych odtwarzaczy CD świata, Ayre C5xeMP. W locie 1:1 rip płyty z Yamahy i płytę na Ayre. Te same kable zasilające i RCA. Ayre było marginalnie lepsze. Ale znowu z plików HiRes z Yamahy, Yamaha grała lepiej. Ayre sprzedałem i odpuściłem odtwarzacze CD. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, muda44 napisał:

Po co. Yamahe obsługuje genialną aplikacją w telefonie i mam wyświetlacz jaki chcę przy sobie.

Właśnie każdy wartościowy sprzęt powinien mieć wyświetlacz jak przystaje i też prezentować co potrafi - zawsze tak było. Sprzęt o możliwości obsługi tylko smartfonem to dla typowej "gimbazy" albo ludzi którzy bawi się ciągle gadżecikami jak młodzież telefonami. A sam sprzęt nie jest prezentacyjny a w tym aspekcie to istotne.

Nie spieram się, że jest to wygodne w obsłudze, ale nic poza tym.

Nie świadczy to też o poważnym podejściu firmy do klienta, a cieciu kosztów tylko i nie poprawnej  prezentacji sprzętu, tego sprzętu. Akurat sądze tutaj i nikt nie zaprzeczy jakie to jest kluczowe, gdzie mamy nazwy plików i wyszukiwanie ich.
W zwykłym CD, gdzie jedna na 800 płyt ma CD-Text malutki wyświetlacz nie jest dużą stratą, ale w serwerze/odtwarzaczu plików już jak najbardziej tak.

Ale niektórym wystarcza telefon i ok. Ale to są różne gusta.

 

10 godzin temu, muda44 napisał:

Mam modyfikowaną Yamahe NP-S303 od dłuższego czasu i przestałem szukać. Porównywałem ją też z jednym z najlepszych odtwarzaczy CD świata, Ayre C5xeMP

No właśnie gadałem ze znajomym, bo on był na odsłuchach tego odtwarzacza w Krakowie i ponoć oprócz ładnej masywnej budowy ich nie powalił ich, Był lepszy niż średni CD Roksan, Nad.
Ale Aurender N10 na plikach z CD wyprzedzał go. Niestety sam nie miałem przyjemności sprawdzić jak on gra po analogu.
Tak czy owak masz fajny, zacny w budowie sprzęt do CD. Bo słyszałem o nim sporo.

 

10 godzin temu, muda44 napisał:

Mam modyfikowaną Yamahe NP-S303 od dłuższego czasu i przestałem szukać.

Nie ma możliwości, aby to tak dobrze zagrało samo z siebie, skoro są tam skopame dwie kluczowe rzeczy. Tani i siejący zasilacz impulsowy, brak odpowiedniego , stabilnego i nisko-szumowego zegara. To typowa budżetówka. A taktowanie w dobrym transporcie to podstawa.

Chyba ze ty robisz jakieś zabiegi w swoim 303 z zegarem też. No bo skoro tak taki i budżetowy układ, a niby to tak dobrze tobie zagrało ? Zaintrygowały mnie te modyfikacje. Czy się myle ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zerob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.02.2021 o 19:10, marek.pap napisał:

Czy możesz podać adresy URL tych strumieni 192 aac?
W zamian podaję adres Dwójki 320 aac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

dzięki,  wpisałem w Stream Magica 6 v2, pieknie gra, masz jeszcze jakieś rodzynki? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, zerob napisał:

Właśnie każdy wartościowy sprzęt powinien mieć wyświetlacz jak przystaje i też prezentować co potrafi - zawsze tak było. Sprzęt o możliwości obsługi tylko smartfonem to dla typowej "gimbazy" albo ludzi którzy bawi się ciągle gadżecikami jak młodzież telefonami. A sam sprzęt nie jest prezentacyjny a w tym aspekcie to istotne.

Nie spieram się, że jest to wygodne w obsłudze, ale nic poza tym.

Nie świadczy to też o poważnym podejściu firmy do klienta, a cieciu kosztów tylko i nie poprawnej  prezentacji sprzętu, tego sprzętu. Akurat sądze tutaj i nikt nie zaprzeczy jakie to jest kluczowe, gdzie mamy nazwy plików i wyszukiwanie ich.
W zwykłym CD, gdzie jedna na 800 płyt ma CD-Text malutki wyświetlacz nie jest dużą stratą, ale w serwerze/odtwarzaczu plików już jak najbardziej tak.

Ale niektórym wystarcza telefon i ok. Ale to są różne gusta.

 

Wyświetlacz kosztuje, duży wyświetlacz. Jak chcesz dodawaj grube tysiące żeby mieć w tym czy innym klamocie  wyświetlacz a i tak z kilku metrów nic nie zobaczysz. 

Dla mnie bez sensu a wymagać od Yamahy żeby w urządzeniu za 1500 montowali duży wyświetlacz, bez sensu... 

Telefon zawsze leży obok. Wszystko jest czytelne a jak komuś mało to sobie tablet duży kupi. 

Jak kto woli. 

28 minut temu, zerob napisał:

 

No właśnie gadałem ze znajomym, bo on był na odsłuchach tego odtwarzacza w Krakowie i ponoć oprócz ładnej masywnej budowy ich nie powalił ich, Był lepszy niż średni CD Roksan, Nad.
Ale Aurender N10 na plikach z CD wyprzedzał go. Niestety sam nie miałem przyjemności sprawdzić jak on gra po analogu.
Tak czy owak masz fajny, zacny w budowie sprzęt do CD. Bo słyszałem o nim sporo.

 

Mnie interesują opinie tylko tych co mają w tym temacie doświadczenie a danego sprzętu słuchali u siebie przez pewien okres czasu a nie przypadkowe odsuchy na innym systemie i gdzieś tam. 

A i tak zawsze sam wyciągam wnioski dla siebie mając taki sprzęt w swoim systemie. I ten Ayre to najlepszy Player jaki miałem a były i droższe... 

32 minuty temu, zerob napisał:

 

 

Nie ma możliwości, aby to tak dobrze zagrało samo z siebie, skoro są tam skopame dwie kluczowe rzeczy. Tani i siejący zasilacz impulsowy, brak odpowiedniego , stabilnego i nisko-szumowego zegara. To typowa budżetówka. A taktowanie w dobrym transporcie to podstawa.

Chyba ze ty robisz jakieś zabiegi w swoim 303 z zegarem też. No bo skoro tak taki i budżetowy układ, a niby to tak dobrze tobie zagrało ? Zaintrygowały mnie te modyfikacje. Czy się myle ?

Wypożycz, posłuchaj, oceń... 

 

Poprawiam brzmienie a jak... 

Lata doświadczeń, ważne że skutecznie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, muda44 napisał:

Wyświetlacz kosztuje, duży wyświetlacz. Jak chcesz dodawaj grube tysiące żeby mieć w tym czy innym klamocie  wyświetlacz

No właśnie i w tym jest pies pogrzebany, racja.  Da się, ale koszty i jeszcze raz koszty sprzętu . 
Ale Cambridge potrafiło to zrobić. Zrobić wyświetlacz w urządzeniu za 1500zł. Taki ciemnio niebieski jak w drogich sprzętach z wystaw. Jasno świecący, taki kontrastowy, prezentujący się super, symbolami czytelnymi w 4 wierszach z dużej odległości.  Tylko że nie był to graficzny LCD do obrazów jak sie "popisują" ale w małym okienku np Pioneer.
Da się ? No da w tej cenie.

 

47 minut temu, muda44 napisał:

Wypożycz, posłuchaj, oceń...

Miałem pożyczoną i to na tydzień Yamahe CDN500. To był ewenement w budowie. Ponoć pierwszy na świecie budżetowy Player, z rozwiązaniami niestandardowymi. Które oni nie kupowali jak 95% na gotowych słabych scalakach moduły od innych i oprogramowaniu jako "All in One".

Nie wiem czy go rozbierałeś, jest dokładnie zasada ta, co rRobił Linn czy Aurender. Tylko pusty procesor o wysokiej mocy Blackfin z AnalogDevices i napisane wtedy pod Yamahe oprogramowanie dekodujące. I to w tej cenie budziło podziw.

Też opiewany za wyjście cyfry, i grało to nieźle. Lepiej od Onkyo, Pioneer i 3 Marantzów. Ale nic wybitnego do DAC.

Ciekaw jestem co ten 303 ma takiego w sobie. A zmieniasz tam zegar ? Ale już nie wypożyczę 303. 
Obdzwonione niedawno jeszcze 4 sklepy internetowe z ukazaną ofertą. Ale "brak na stanie", albo "to stara oferta"

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zerob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię ładne wyświetlacze, miałem masę sprzętu sprzed lat i zwracałem na to uwagę. To było i minęło, np to co robiło Sony na początku lat 90 tych... 

Ale sprzęt ma dobrze grać, być szybki, funkcjonalny, niezawodny i TANI. 

 

Ale niech każdy robi, wydaje pieniądze jak uważa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, muda44 napisał:

sprzęt ma dobrze grać, być szybki, funkcjonalny, niezawodny i TANI.

Taki to byłby sprzęt marzeń.

 

Yamaha CDN500 w budowie to było coś i jaka szybka.  A co do Yamahy 303 chociaż do pożyczenia aby sprawdzić.  To teraz tak samo: BRAK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zerob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, muda44 napisał:

Ja lubię ładne wyświetlacze, miałem masę sprzętu sprzed lat i zwracałem na to uwagę. To było i minęło, np to co robiło Sony na początku lat 90 tych... 

Ale sprzęt ma dobrze grać, być szybki, funkcjonalny, niezawodny i TANI. 

 

Ale niech każdy robi, wydaje pieniądze jak uważa. 

No właśnie ta szybkość, troszkę mnie irytuje w CA SM6. Chyba v2 miał już troszkę więcej pamięci operacyjnej i procek inny, chyba że się mylę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sir.jax napisał:

No właśnie ta szybkość, troszkę mnie irytuje w CA SM6. Chyba v2 miał już troszkę więcej pamięci operacyjnej i procek inny, chyba że się mylę.

Im nowsze tym nieco szybsze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, costa brava napisał:

dzięki,  wpisałem w Stream Magica 6 v2, pieknie gra, masz jeszcze jakieś rodzynki? ?

Mam jeszcze zestaw stacji nadających w formacie FLAC.
Rodzynkiem może być stacja nadająca testowo w formacie MQA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marek.pap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest parę tych najpopularniejszych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sector Radio mialem 4 stacje, ale np Radio Sector 10s nie znajduje mi tuner, musiałem ręcznie wklepac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy na stream magic 6 v1 jest szansa na tym ostatnim firmware w ogole puscic Rock Radio ? niestety u mnie przycina nie mówię juz o innych stacjach radiowych bo tych które nie działaja jest mnóstwo. Czy on po tych upgrade został ogołocony z większości funkcji o których wspomina instrukcja ? nie widze ich w ogóle w menu. Ktos wspominal ze Tidal puszcza z Bubble upnp dzialła to w dalszym ciagu? ja niestety nawet w płatnej wersji nie jestem w stanie tego uruchomić. Dyski sieciowe są widoczne i odtwarza, Tidal nie , za ka∂ym razem pokazuje tytuł i wyswietla " koniec kolejki" 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rock Radio działa normalnie,  funkcje też mniej więcej te co były od początku,  o co chodzi ?

która np Ci nie dziala? tylko ten palec Szukaj podobne stacje nie działa,  wycofali bo następne modele juz tego nie mają 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

poszła dzis aktualizacja softu do V2 ( do V1 nie), podejrzewam ze rowniez do CXNow pójdzie 

niestety usunęli Tidal z Biblioteki multimediów co pozwalało na sterowanie z panelu przedniego,  teraz jest tylko Tidal connect w Wejscia,  obok Spotify..

i chyba juz tylko aplikacją z telefonu pozostaje sterowanie....

chyba że jakos da się jeszcze z panelu przedniego to proszę o info

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.03.2021 o 09:43, costa brava napisał:

Rock Radio działa normalnie,  funkcje też mniej więcej te co były od początku,  o co chodzi ?

która np Ci nie dziala? tylko ten palec Szukaj podobne stacje nie działa,  wycofali bo następne modele juz tego nie mają 

Rock radio u mnie nie dziala.Sa trzaski piski, slychac muzyke ktora ciagle jest przerywana piskami , RMF podobnie i mnostwo innych stacji radiowych. Nie widze w menu opcji ktore sa w instrukcji UPnp. Ktos wspominal ze przez Bubble Upnp slucha Tidal , mimo ze mam platna wersje tej apki nie jestem w stanie tego zrobic.  Mam wersje stream magic 6 v1 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rmf zgoda,  cos popiszczy i cisza, pisze koniec strumienia, nie wiem czy czasem nie kończą nadawania w mp3, pozostanie tylko aac+ ( ktorego sm6 v1 nie obsluzy), rock radio gralo jeszcze normalnie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, spljagu napisał:

Ktos wspominal ze przez Bubble Upnp slucha Tidal , mimo ze mam platna wersje tej apki nie jestem w stanie tego zrobic.

Można przez BubbleUPnP, ale w tym przypadku lepiej i dużo łatwiej jest przez apkę VRadio. W zestawie stacji ma Rock Radio. Uruchamiasz odtwarzanie i włączasz "przesyłaj na" (prostokąt z symbolem wi-fi na górze).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.