Skocz do zawartości
IGNORED

Jest ktoś na sali z Cambridge Audio Stream Magic 6 ?


mim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

A gdzie przesławny Marantz PM-75 oraz Denon PMA-1560 - alternatywa dla wzmacniaczy w cenie do 10kzł?

Jak mogłeś zapomnieć o takich rodzynkach?

Wytykasz komuś grzechy, które sam popełniałeś. Nikt na forum nie ma takiej fantazji jak Ty. Pora pisać o faktach.

 

Ostatnio wszystkie Twoje wpisy to ataki na mnie. A pomyśleć że wszystko dlatego że kiedyś śmiałem nie zgodzić się z Twoim zdaniem na temat jednego decka. Co więcej, śmiałem skopiować Twoją opinię o jego brzmieniu z prywatnego maila. Zaiste grzech śmiertelny. Chyba powinieneś się zacząć leczyć.

Od tamtego czasu (Denony, Marantze) minęły setki godzin odsłuchów, zmienił się sprzęt - nie tylko jego marka ale przede wszystkim klasa. Takiego rozwoju życzę każdemu. I dystansu także. Tyle w temacie. Kolejne ataki zgłaszam do moderacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że to Ty się wyśmiewasz z czyjejś opinii, jednocześnie robiąc to tak, żeby umniejszyć czyjeś kompetencje pisząc w kilku wariantach:

1. Sugerując, że ktoś ma mniejsze doświadczenie od Twojego.

2. Sugerując, że dana osoba słyszała dany klocek w złej konfiguracji, ale akurat ty słyszałeś go w konfiguracji idealnie dobranej i dlatego osoba ta nie ma racji.

3. Zakładając z góry, że coś taniego lub nowego będzie na pewno gorsze od tego drogiego lub starego, przyjmując, że na pewno tak jest, bo inaczej być nie może, jednocześnie nie podając ze swojej strony żadnych argumentów. Potem, akurat gdy ktoś argumentuje swoje racje dlaczego dany komponent uważa za całkiem udany kolega Discomaniac71 "przypomina" sobie, że słuchał tego klocka i zagrał on słabo. Ot, taki szturm spychaczem na ostatnią chwilę ;-)

 

To, że piszesz na tym forum bajki, nie jest trudne do odgadnięcia dla tych, którzy jakiś czas są tutaj na forum. Twój styl pisania, swoiste wywyższanie się ponad innych to typowe objawy trollingu.

Każdy może potraktować to forum jako forum o tematyce Audio-SF i może tak wszyscy zaczniemy pisać, że temu zalega Halcro w piwnicy, a tamtemu DCS Scarlatti skradziono właśnie przed umówionym odsłuchem z forumowiczami i mamy "Ale wkoło jest wesoło".

Kto to zweryfikuje?

Nikt.

I to jest właśnie potęga internetu, możesz pisać cuda wianki a i tak nikt tego nie zweryfikuje, ale za to jak miło sobie popatrzeć jak ktoś Ciebie podziwia...

Żeby chociaż miał za co...

 

Ostatnio wszystkie Twoje wpisy to ataki na mnie. A pomyśleć że wszystko dlatego że kiedyś śmiałem nie zgodzić się z Twoim zdaniem na temat jednego decka. Co więcej, śmiałem skopiować Twoją opinię o jego brzmieniu z prywatnego maila.

I tu się mylisz. Postąpiłeś głupio ale na prawdę mi to lotto. Z takich miałkich powodów się mścić?

To nie w moim stylu.

Ja po prostu chciałbym, żeby to forum miało chociaż trochę tego dawnego blasku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Zacznijmy od tego, że to Ty się wyśmiewasz z czyjejś opinii, jednocześnie robiąc to tak, żeby umniejszyć czyjeś kompetencje pisząc w kilku wariantach:

1. Sugerując, że ktoś ma mniejsze doświadczenie od Twojego.

2. Sugerując, że dana osoba słyszała dany klocek w złej konfiguracji, ale akurat ty słyszałeś go w konfiguracji idealnie dobranej i dlatego osoba ta nie ma racji.

3. Zakładając z góry, że coś taniego lub nowego będzie na pewno gorsze od tego drogiego lub starego, przyjmując, że na pewno tak jest, bo inaczej być nie może, jednocześnie nie podając ze swojej strony żadnych argumentów. Potem, akurat gdy ktoś argumentuje swoje racje dlaczego dany komponent uważa za całkiem udany kolega Discomaniac71 "przypomina" sobie, że słuchał tego klocka i zagrał on słabo. Ot, taki szturm spychaczem na ostatnią chwilę ;-)

 

To, że piszesz na tym forum bajki, nie jest trudne do odgadnięcia dla tych, którzy jakiś czas są tutaj na forum. Twój styl pisania, swoiste wywyższanie się ponad innych to typowe objawy trollingu.

Każdy może potraktować to forum jako forum o tematyce Audio-SF i może tak wszyscy zaczniemy pisać, że temu zalega Halcro w piwnicy, a tamtemu DCS Scarlatti skradziono właśnie przed umówionym odsłuchem z forumowiczami i mamy "Ale wkoło jest wesoło".

Kto to zweryfikuje?

Nikt.

I to jest właśnie potęga internetu, możesz pisać cuda wianki a i tak nikt tego nie zweryfikuje, ale za to jak miło sobie popatrzeć jak ktoś Ciebie podziwia...

Żeby chociaż miał za co...

 

 

I tu się mylisz. Postąpiłeś głupio ale na prawdę mi to lotto. Z takich miałkich powodów się mścić?

To nie w moim stylu.

Ja po prostu chciałbym, żeby to forum miało chociaż trochę tego dawnego blasku...

 

gdzieś mam to czy ktoś mnie podziwia czy nie. Co więcej, gdzieś mam cały Internet. Tak jak w biznesie: liczą się realne kontakty i realni ludzie. Przez te ponad 9 lat bycia na forum spotkałem na żywo kilkadziesiąt osób. Z większością z nich utrzymuję stały kontakt. Poznałem także wiele osób z tzw. branży. Producentów. dealerów itp. Ktoś coś nowego wyprodukuje i chce usłyszeć co mam do powiedzenia - dzwoni. Nigdy nie odmawiam choć czasu coraz mniej. Grupa krakowska to wiele ciekawych osobowości od których sporo się nauczyłem. Czy jestem trollem? Nie sądzę. Po prostu piszę co myślę. To dzięki tym właśnie osobom kiedyś nabrałem doświadczenia i zmieniłem poglądy. Miałem na tyle cywilnej odwagi żeby przeprosić i nie zamierzam wracać do tego co było. Jednak chcę innych ustrzec przed podobnymi błędami. Marcina (muda44) znam z rozmów telefonicznych. Nie chciałbym żeby popełniał te same błędy co ja kiedyś.

Na koniec mała dygresja: w branży którą się zajmuję też są sami internetowi miszczowie pokazujący swoje jakże cudowne "dzieła" w milionach galerii i szydzący ze wszystkiego i ze wszystkich. Wchodząc do studia mają problemy z prostymi zadaniami. O plenerze nie wspomnę. Wszyscy jednak mają aspiracje i uważają się za wybitnych. Do czasu starcia z realną rzeczywistością.

Edytowane przez cir
słowa ogolnie uznawane za wulgarne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dysku zewnetrznego do SM6.

Zainteresował mnia WD RED 2,5 cala 2T.

Pytałem sprzedawcy i dzwoniłem na infolinie. Nie potrafia mi odpowiedziec czy bedzie działał z SM6

Dysk ten jest w systemie NTFS a do SM6 zaleca sie FAT32.

Mam stary komputer z USB 1.0 a ten dysk ma 3.0 kompatybilny z 2.0. Nie zalezy mi na predkosci .

Czy moze ktos pomoc ?

Nie znam sie na dyskach i komputerach a to jednak ponad 5 stowek.

Ewentualnie propozycje innych dyskow tej pojemnosci .

Serwera nie chce stawiac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 90% bedzie dzialal- kiedys podlaczalem WD i Seagate 2TB i nie bylo zadnego problemu czy to byl system plikow NTFS czy FAT32..

pzdr

 

interfejs USB3.0 jest kompatybilny w dół,,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Serwera nie chce stawiac

 

Ale postawisz. Wierz mi. Wiele osób przerabiało temat z USB + HD i to nie jest zestaw marzeń. Pewnie gra tak samo ja serwer, ale będzie Ci przeszkadzał sam jego widok, nawet ślicznych Seagate.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dobry serwer to z 3 x tyle

Nie rozumiem co dla Ciebie oznacza "dobry serwer", znaczy audiofilski? ;)

Działający Zyxel NSA310 spełnia swoje zadanie a kosztuje max 250 zł. Do tego 1TB za 250 zł. Dlaczego 1TB, bo

250MB zapełniam i jakoś zapełnić nie mogę. Zdaję sobie sprawę, że ktoś inny może mieć zarchiwizowane nawet 10TB, ale aby to dobrze otagować (nie mówiąc o przesłuchaniu choć 5%) potrzeba kilka lat. Ogromnym plusem zabawy plikami, jest możliwość archiwizowania mniej istotnych rzeczy na twardym dysku np komputera a na serwerze można zostawiać muzykę najciekawszą, najbardziej wartościową dla nas lub tą do przesłuchania. Mój po niemal roku pracy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z wielu zalet serwera NAS jest funkcja usypiania dysku.

Podobnie jak colcolcol mam dysk 250GB i w połowie jest pusty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 4tb i 2tb sa zajete:) niedlugo bedzie jeszcze mniej miejsca, bo dojda zdjecia i filmy rodzinne w avchd z kamery. Do tego ps3 i z serwera odtwarzam sobie fotki oraz filmy na tv bez biegania z kompem, kamera czy aparatem. Dlatego serwer jest przydatny nie tylko do muzy. A przy okazji moge go sobie wylaczyc z ipada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jeżeli ma pracować jako domowy kombajn, to wymagania rosną i 4TB może nie być przesadą.

TV oglądam średnio z 20 minut dziennie i dlatego o nim zapomniałem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale postawisz. Wierz mi

 

Muda - podpisuję się obydwiema kończynami pod stwierdzeniem colcolcol. Lepiej zrobić to od razu i... zapomnieć :-)

Ja mam 2x WD Red (po 2TB w RAID) umieszczone w obudowie D-Linka i jestem bardzo zadowolony.

Łatwość dostępu - "bezcenna"

PS3 też widzi ten NAS, więc fotki i filmy można obejrzeć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 2T WD RED My Passport .

1T zapełnię od razu i nie będę się martwił że miejsca mi braknie .

Muzyki słucham ja i nieco innej żona . Wiec ripuję swój regał płyt i zrobię osobne foldery dla mnie i żony.

W tych folderach podfoldery w których porobię składanki dzielone na różne gatunki z ripów płyt sobie i żonie .

Może od du.y strony kombinuję ale w moim przypadku to nam wystarczy .

Ma to być muzyka w tle bez ciągłego podchodzenia i przełączania .

Na " poważne " odsłuchy będę słuchał płyt z napędu CD w SM6 w roli DACa .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na " poważne " odsłuchy będę słuchał płyt z napędu CD w SM6 w roli DACa .

Z dysku HDD czy też z NAS odsłuchy są także jak najbardziej "poważne":) Szczególnie jeśli SM6 działać ma jako DAC. Chociaż u Ciebie sytuacja jest trochę inna bo pamiętam jak pisałeś, że po USB jest zdecydowanie gorzej niż z CD jako transportu i SM6 jako DAC'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś mam to czy ktoś mnie podziwia czy nie. Co więcej, gdzieś mam cały Internet. Tak jak w biznesie: liczą się realne kontakty i realni ludzie. Przez te ponad 9 lat bycia na forum spotkałem na żywo kilkadziesiąt osób. Z większością z nich utrzymuję stały kontakt. Poznałem także wiele osób z tzw. branży. Producentów. dealerów itp. Ktoś coś nowego wyprodukuje i chce usłyszeć co mam do powiedzenia - dzwoni. Nigdy nie odmawiam choć czasu coraz mniej. Grupa krakowska to wiele ciekawych osobowości od których sporo się nauczyłem. Czy jestem trollem? Nie sądzę. Po prostu piszę co myślę. To dzięki tym właśnie osobom kiedyś nabrałem doświadczenia i zmieniłem poglądy. Miałem na tyle cywilnej odwagi żeby przeprosić i nie zamierzam wracać do tego co było. Jednak chcę innych ustrzec przed podobnymi błędami. Marcina (muda44) znam z rozmów telefonicznych. Nie chciałbym żeby popełniał te same błędy co ja kiedyś.

Na koniec mała dygresja: w branży którą się zajmuję też są sami internetowi miszczowie pokazujący swoje jakże cudowne "dzieła" w milionach galerii i szydzący ze wszystkiego i ze wszystkich. Wchodząc do studia mają problemy z prostymi zadaniami. O plenerze nie wspomnę. Wszyscy jednak mają aspiracje i uważają się za wybitnych. Do czasu starcia z realną rzeczywistością.

Diskomaniaku- a może w końcu troche samokrytyki ? Czy pisałes kiedys w jakims wątku bez zgryxliwości i atakowania innych ? ja jestem tu na forum od niedawna, a z miejsca zaatakowałes mnie wyzywając od braku doswiadczenia, posadziłes o kilka nicków itd. Chłopie masz tu 2 moze 3 klakierów i tyle.

Ja z podniesionym czołem piszę że starodawne 16 bitowe CD to badziewie i jak dotąd wszyscy to potwierdzają poza wami 3-ma. Rozumiem że mozna uzyskac niezłe brzmienie z płyty XRCD za 200zł na odtwarzaczu z wyjsciem lampowym za 100kzł tylko po co ? O dziesiątki tysięcy taniej mozna uzyskać lepsze brzmienie na hiendowym DAC-u zasilonym gestym studyjnym plikiem 24/192 i tyle.

Pamietaj że broniąc tak zawzięcie i niemerytorycznie a tylko złosliwie swoich ulubionych płyt CD skazujesz sie raz na zawsze na pozycje człowieka zacofanego i niereformowalnego. No chyba że zarobisz na tym swoim CD ile wlezie, a potem pod nowym nickiem bedziesz najwiekszy piewcą gestych formatów. W końcu skądś sie te watki o okazjach CD za 25kzł na Allegro biorą.

Troche pokory chlopie i więcej wiedzy a wszystko bedzie ok.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i lipa jest.

WD RED My Passport 2T sieje zakłóceniami .

Samego dysku nie słychać , jedynie w rękach czuć jak nieźle wibruje.

Ale to co słychać w głośnikach jest nie do przyjęcia.

Jakiś pomysły ?

Słyszałem o jakimś filtrze.

 

Znalazłem

Firestone GreenKey izolator galwaniczny USB

A;e cena powala

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z podniesionym czołem piszę że starodawne 16 bitowe CD to badziewie i jak dotąd wszyscy to potwierdzają poza wami 3-ma.

Nawiązując do tego wpisu.

Jakiś czas temu miałem dwukrotnie DACa M2TECH Young z zasilaczem Palmer. Zainstalowałem sobie Foobara i pościągałem pliki Stereo DXD 24BIT/352.8kHz z tej strony :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szału nie było i taka " zwykła " płyta Lorenca do filmu Bandyta grała nie gorzej a nawet lepiej.

Uważam ze gęste pliki to przyszłość ale kwestia z czego i jak będą robione .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i lipa jest.

WD RED My Passport 2T sieje zakłóceniami .

Samego dysku nie słychać , jedynie w rękach czuć jak nieźle wibruje.

Ale to co słychać w głośnikach jest nie do przyjęcia.

Jakiś pomysły ?

Słyszałem o jakimś filtrze.

 

Znalazłem

Firestone GreenKey izolator galwaniczny USB

A;e cena powala

Panowie a ja mam takie pytanie- dlaczego tak niewiele mówi sie o dyskach podpinanych bezpośrednio do wejścia USB routera. Każdy ma w domu jakąś kieszeń USB z dyskiem, nowe routery maja zwykle taka funkcje, NTFS przyjmuja bezproblemowo, mozna podłączyć do chyba 8 takich dysków. Ciekaw jestem czy ktos sie w to bawił, u mnie smiga az milo, chodzą spokojnie filmy 3D, wiec dla muzy nawet 5-6 kbps nie ma problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiam się nad zakupem tego strumieniowca więc mam pytanie jaka jest najlepsza metoda podłączenia go aby uzyskać jak najlepszą jakość dzwięku po przeczytaniu całego wątku już trochę się pogubiłem

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiam się nad zakupem tego strumieniowca więc mam pytanie jaka jest najlepsza metoda podłączenia go aby uzyskać jak najlepszą jakość dzwięku po przeczytaniu całego wątku już trochę się pogubiłem

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

 

U mnie nie ma roznicy czy jest podlaczony do NAS czy po USB najzwyklejszym kabelkiem. Natomiast wygodniej jest odtwarzac z NAS. Na razie tylko kolega muda 44 ma problemy z USB. Najlepiej u kogos sprawdzic. Skad jestes?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Częstochowy zastanawiam się właśnie czy magic czy zwykły odtwarzacz cd w podobnej kwocie

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale też można brać pod uwagę coś używanego typu krell 300 lub naim oczywiście z dopłatą z drugiej strony boję się wiekowych cd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Witam, to mój pierwszy post na forum, wiec pozdrawiam serdecznie szanownych forumowiczów!

przez ostatni weekend słuchałem nad c565 i SM6 (płyty i FLAC z tych płyt - 16 bitów). bardzo chciałem tego CD zostawić (mam nad c375 i jakoś się fajnie komponowały:) ), niestety moje niewprawne uszy oraz uszy 4 innych osób nie słyszały różnicy:( , wiec NAD wrócił do sklepu. trochę brakuje mi 'ceremoniału' wkładania płyty, ale muszę się chyba do tego przyzwyczaić. jak do tej pory jestem zadowolony z SM6, a ponieważ 2 dni temu złamałem nogę, wiec muszę jak najszybciej zainstalować aplikacje do obsługi SM6 z telefonu (siedzę ok 5 m od wyświetlacza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czuję się przekonany teraz prosiłbym o wyjaśnienie krok po kroku jak podłączyć magica aby uzyskać najlepszą jakości oczywiście chodzi mi o to jak transportować do niego pliki flac (około 1,5 tera na dzień dzisiejszy) system muszę budować od podstaw więc zrobię tak by uzyskać jak najlepszą jakości w drugą stronę będzie grał z Cav a 12 po xlr z góry dzięki za pomoc

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale też można brać pod uwagę coś używanego typu krell 300 lub naim oczywiście z dopłatą z drugiej strony boję się wiekowych cd

Jeśli kupisz używany CD za 3.5 tys, który jako nowy kosztował np. 7 tys, to teoretycznie taki CD będzie grał lepiej. Niestety nie robiłem takich porównań to Ci nie powiem. Natomiast tak jak napisałem wcześniej jeśli porównasz ze sobą SM6 z nowym CD w podobnej cenie, to SM6 będzie lepszy.

 

chodzi mi o to jak transportować do niego pliki flac

Masz 3 możliwości: po USB z dysku zewnętrznego, po USB Audio z kompa oraz po Ethernet z NAS'a. Ja miałem najpierw po USB dysk zewnętrzny teraz mam NAS i różnicy nie słyszę. NAS jest wygodniejszy ale też droższy, Synology DS213 plus 2x2TB WD RED to koszt około 2tys. Poza tym pomyśl o sterowaniu, Smartphone to minimum, android albo iOS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiam się nad zakupem tego strumieniowca więc mam pytanie jaka jest najlepsza metoda podłączenia go aby uzyskać jak najlepszą jakość dzwięku po przeczytaniu całego wątku już trochę się pogubiłem

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Jestem użytkownikiem SM6 od kilku dni. Mój egzemplarz jeszcze nie jest "dotarty" ale pokazuje naprawdę duży potencjał. Zanim wybór padł na SM6 testowałem sprzęty znajomych w moim systemie .Były to Azur 651C, Audiolab 8200 CD, Arcam CD 17. Do testów wypożyczyłem również Marantza KI Pearl Lite. Wszystkie te urządzenia grały znacznie lepiej niż moje poprzednie źródła. Nie ma się jednak co dziwić skoro porównywałem je do leciwego Kenwooda , DVD Denona, BD Panasonica czy Dune Smart H1. Na koniec wybrałem SM6, gdyż najlepiej się wpasował w mój system brzmieniowo . Co jeszcze za nim przemawia ?

Tak naprawdę to bardzo przyzwoicie gra nawet przez Wi-Fi. Będziesz tym bardzo mile zaskoczony. Faktem jest, że mam wydajną sieć a antena SM6 jest oddalona od switcha tylko 2 metry. Może to ma znaczenie. W tym połączeniu pliki 16/44 , 24/88,2 24/96 odgrywa bezbłędnie. Pliki 24/192 oczywiście nie są odtwarzane. Po USB gra bardzo podobnie jak po Wi-Fi, chociaż w tym przypadku spokojnie można przesyłać do DAC-a pliki 24/192 (przy USB 2.0) Nie dysponuję jednak specjalnym okablowaniem USB , stąd też być może z tego połączenia da się wcisnąć znacznie więcej. Po sieci przewodowej gra bardzo dobrze i to na spore odległości. Mam połączenie sieciowe z domem córki odległym o 40 metrów (około 60 metrów kabla) i bez problemu mogę odtwarzać pliki z jej biblioteki.

Najlepiej jednak moim zdaniem wypada po coaxialu i optyku i tu w zasadzie nie widzę różnicy między tymi połączeniami. Różnica w stosunku do innych połączeń jest wyczuwalna z powodu moim zdaniem lepszej dynamiki , głębszego i lepiej zdefiniowanego dołu pasma (bas jest w SM6 bardzo dobry) i lepszej sceny muzycznej. Przez coaxial i optyk podłączałem do DAC-a moje odtwarzacze Denona, Panasonica i Dune HD Smart H1. Przy korzystaniu z ustawień bitstream na wyjściach wszystkich urządzeń nie wyczuwam różnic brzmieniowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc najlepsza jakość jest jednak po kablu coaxial i tu mam kolejne pytanie co użyć przy takim połączeniu jako transport dla plików flac i sprawa cd rozumiem że najlepiej coxialem podpiąć mój teraźniejszy odtwarzacz cd onkyo 7355 będzie polepszenie jakości przepraszam za naiwne pytania ale ten temat jest dla mnie nowy chciałbym ogarnąć temat plików bo mam ich sporo wypalanie na audio cd na dłuższą mete nie ma sensu z cd nie zrezygnuję bo mam dosyć pokaźną kolekcję płyt

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.