Skocz do zawartości
IGNORED

Jest ktoś na sali z Cambridge Audio Stream Magic 6 ?


mim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlna obsługuje - ja mam serwer zyxel 310 i steruje za pośrednictwem serwera mediów ( najgorszy sposób bo w zyxelu jest twonky - wyjątkowy gniot ) ale tez iTunes i z iPad jest ok . Apka na iOS jest myśle ze nawet lepsza jak na androida . Nie jest zbyt stabilna , ale wizualnie i funkcjonalnie lepsza .

Co do cxn nie powiem nie miałem możliwości porównać . Na pewno są różnice ale czy warte tej kwoty ? Trzeba by porównać rownocześnie oba .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie gdzie najtaniej kupić CA SM6v2?

Tydzień temu na ceneo było z 8 ofert a najtańsze od 3150, ale nie zapisałem nazw sklepów. Teraz chce kupić a tam raptem 3-4 oferty na krzyż i drożej :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

mam problem z Sream Magic 6 v1, a mianowicie, od dwóch dni nie czyta mi plików, tzn mam dysk sieciowy WD, i zawsze widział jako dysk, foldery, utwory wszystko było, teraz pokazuje mi nazwę dysku + jakiś Monkey coś tam i nie ma żadnych plików w SM6. Sprawdzałem z komputera, wszystkie pliki są tam gdzie zawsze, ale SM6 ich nie widzi, mało tego, spróbowałem podłączyć pendrive'a z muzyką i wyskakuje bład brak plików w USB, spotkał się ktoś z czymś takim?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresetowałem, nic się nie zmieniło, nadal przy dysku sieciowym podaje nazwę dysku + TwonkyMedia i brak możliwości wybrania, folderów itp, nie widzi żadnych plików.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj w nocy ogarnąłem. z dnia na dzień wysypał się TwonkyMedia w dysku sieciowym (mam WD), musiałem wejść w ustawienia TwonkyMedia na dysku poprzez przeglądarkę na komputerze i w ustawieniach zaawansowanych kliknąć skanowanie ponowne dysku, odnalazł wszystkie pliki, i SM6 od razu je zobaczył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam kolegów!

 

Chce kupić SM6 w kolorze srebrnym, może ktoś chce sprzedać?

 

zapraszam na priva.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z CXN.

 

Od 2 tygodni użytkuje nowy CA CXN. Podczas odsłuchu CD zdarzyło mi się 3-4 razy jednosekundowe zacięcie dźwięku. Po zmianie źródła było to samo. Sprawdziłem też płytę - zero zarysowań, natomiast zacinka była słyszalna w różnych fragmentach nagrań - nigdy w tym samym punkcie.

 

Podobnie, zaliczyłem już 2 zawiechy systemu podczas słuchania radia, objawiające się natychmiastowym samoczynnym restartem. CXN podpięty jest coaxem z CB a następnie CINCH do wzmacniacza; TOSLINK z dekoderem SAT; do sieci po kablu i wifi (preferencje ma wifi); z tyłu podpięty jest HDD.

 

Wydaje mi się to co najmniej nienormalne, ale być może coś powinienem skorygować w ustawieniach. Prośba o podpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sieci po kablu i wifi (preferencje ma wifi)

 

Cześć gnacik, napisz dokładniej jak połączony jest cxn z internetem. Po kablu i wifi? Bo jakoś nie załapałem o co chodzi.

U mnie idzie po kablu, użytkuje od 10 miesięcy, nigdy nic nie zacięło przy radiu czy Spotify. Jeśli chcesz po wifi no to masz dobrze ustawione, jeśli po kablu to wybierasz to w opcjach.

 

Tylko jeśli masz zewnętrzne źródła to internet nie ma tu nic do rzeczy i nie powinno tak być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te typy chyba już tak mają ? :-)

Miałem CA M6 ,mam 851N ,mam też Audiolaba M-DAC-a i z CD-ka po coaxialu pierwszy utwór lub wrzucony nagle któryś następny

startuje z "urwaną' pierwszą sekundą .

Oppo niestety też tak u mnie ma ;-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kablu i wifi? Bo jakoś nie załapałem o co chodzi.

U mnie idzie po kablu, użytkuje od 10 miesięcy, nigdy nic nie zacięło przy radiu czy Spotify. Jeśli chcesz po wifi no to masz dobrze ustawione, jeśli po kablu to wybierasz to w opcjach.

 

cześć,

to połączenie wynika trochę z mojego lenistwa. Z radia korzystam po kablu, natomiast wifi wykorzystuję, gdy chcę bawić się aplikacją na smartfonie. W pobliżu CXN mam router bez wifi i dlatego po kablu jestem z tym właśnie urządzeniem. Wiem, że to chore - miało być na chwilę a jest już 2 tydzień :-) zmienię to może jeszcze dziś po powrocie o domu.

 

Tylko jeśli masz zewnętrzne źródła to internet nie ma tu nic do rzeczy i nie powinno tak być.

 

tak sobie pomyślałem, że to zacięcie może mieć związek ze skanowaniem nowego urządzenia, np. smartfona, tableta, itp. wpiętego w tą samą sieć. Może wtedy CXN wykrywa nowe urządzenie, skanuje je i następuje zacięcie.... czy to możliwe?

 

p.s.

czy można zalogować się na CXN po adresie IP? Jeśli tak to jaki jest adres?

 

Te typy chyba już tak mają ? :-)

 

tadeo, trochę mnie to zmartwiło... :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te typy chyba już tak mają ? :-)

Miałem CA M6 ,mam 851N ,mam też Audiolaba M-DAC-a i z CD-ka po coaxialu pierwszy utwór lub wrzucony nagle któryś następny

startuje z "urwaną' pierwszą sekundą .

 

 

Tadeo, mam podłączony tak samo marantz cd-52 i u mnie nic takiego nie występuje, nigdy mi nie urwało żadnej sekundy:)

 

p.s.

czy można zalogować się na CXN po adresie IP? Jeśli tak to jaki jest adres?

 

Można, w menu masz ustawienia>sieć>bieżąca konfiguracja i adres IP. W przeglądarkę wbijasz i jesteś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CA Sonata NP30 wpiętego w M Daca i też zdarza się, że utnie "sekundę"... ale tylko w pierwszym utworze lub gdy przeskakuje do następnego (zdarza się to sporadycznie). W trybie ciągłym nie ma tego zjawiska.

Już się przyzwyczaiłem, choć wiem, że nie powinno tak być. Nie wiem, co jest tego przyczyną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tartuffe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, w menu masz ustawienia>sieć>bieżąca konfiguracja i adres IP. W przeglądarkę wbijasz i jesteś.

 

dzięki :-)

 

Tadeo, mam podłączony tak samo marantz cd-52 i u mnie nic takiego nie występuje, nigdy mi nie urwało żadnej sekundy:)

 

u mnie to się dzieje na Marantz cd-52 i Philips cd824

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to się dzieje na Marantz cd-52 i Philips cd824

 

Słucham płyt w całości i przez ten okres co użytkuję cxn bym to raczej wyłapał, sądzę że nie zdarzały się takie sekundowe ścinki. Zwrócę na to uwagę w najbliższym czasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś z okolic Katowic kto robił moda mudy44 ? Chętnie bym się wprosił na odsłuch po modzie lub zaprosił do siebie na kawkę i odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 dni użytkuję cxn. Mam mianowicie problem z aplikacją cambridge connect (android). Aplikacja niektóre katalogi widzi jako duże pliki (np. czas trwania utworu 3 godziny), których odtworzyć się nie da, inne widzi i obsługuje bez problemu. Dysk WD elements 1tb jest podpięty poprzez usb. Sprawdzałem oba gniazda i jest tak samo dla obu. Katalogi, które są w aplikacji zamieniane na duże pliki są normalnie widoczne i obsługiwane z poziomu odtwarzacza. Może ktoś z was miał taki problem? Zmiana nazwy czy też wielkość katalogów nie ma nic do rzeczy, sprawdzałem nie pomaga.. swoją drogą zdziwiłem się, kiedy zobaczyłem, że nie da się przewijać utworów,.. jest na to jakiś sposób? Proszę poradźcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chętnych to sobie odpowiem sam ;)

Więc dziś podczas przyglądania się katalogom na twardym dysku nastąpiła eureka!

Otóż nie można mieszać katalogów i plików w jednym folderze. Aplikacja bierze katalogi wtedy za utwory i wychodzą jaja. Po usunięciu plików z folderu, katalogi normalnie czytane są przez aplikację. Dzięki spaulo za pomoc!

 

ponawiam moje drugie pytanie, czy da się utwory w jakiś sposób przewijać utwory? czy to już na zawsze jest spierdzielone?

Próbowałem bubbleupnp, ale nie widzi cxn-a.. oba urządzenia pracują w tej same sieci..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam

używam CXN od dłuższego czasu, ale od tygodnie nie mogę z aplikacji na telefon ( samsung, iphone i jeszcze jakiś tablet ) wyszukiwać radia ani wybierać zapamiętanych stacji (preset ), wszystko inne działa tzn. on, off, głośność, wejścia, spotyfi tylko nie radio. Wybieranie radia działa z panelu frontowego CXNa.

Wszystkie aplikacji aktualne, internet jest, adresy, dnsy itd wpisywane. Cxn działa po wifi.

urządzenie działa dobrze na moje oko tylko coś z komunikacją cxn-telefon.

 

W momencie jak z telefonu wybieram wejście RADIO na ekranie cxn pokazuje się komunikat że ten łączy się ponownie z siecią wifi i tak w kółko.

 

ma ktoś jakieś pomysł ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez michu2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Ja mam streamer CA CXN , słucham Tidala na razie po wifi, używając bubble upnp ,ale od jakiegoś czasu mam też problem.

Tidal działa na tablecie,ale nie chodzi jak mam włączony streamer. Czasami pokaże tylko okładki utworów, ale nie chodzi.

Słuchanie muzyki z pendriva po cambridge connect jest ok. Czy ktoś ma też taki problem???

Tablet zresetowałem do ustawień fabrycznych,streamer też, na nowo zainstalowałem bubble upnp ,chwilę pochodził i znów

nie działa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Czy ktos wie moze od czego sa dwa przelaczniki znajdujace sie na spodzie urzadzenia? Samodestrukcja? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazalo sie ze to jednak nie samodestrukcja :) Te przelaczniki sa od Wi-Fi. Przelacza sie je np. w USA. Takze nie tykac panowie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

czy ktoś próbował odtworzyć pliki DSD? Wrzuciłem na pendrive plik z rozszerzeniem *.dsf, który podpiąłem do USB z tyłu CXN. Odtwarzacz ładnie odczytał nazwy utworów - musiał to zrobić z treści nagrania, bo plik ma nazwę zupełnie nie związaną z utworem - włączam play i.... nic się nie dzieje poza wyświetleniem komunikatu ZATRZYMANO.

 

o co chodzi? ktoś wie?

 

cześć,

czy ktoś próbował odtworzyć pliki DSD? Wrzuciłem na pendrive plik z rozszerzeniem *.dsf, który podpiąłem do USB z tyłu CXN. Odtwarzacz ładnie odczytał nazwy utworów - musiał to zrobić z treści nagrania, bo plik ma nazwę zupełnie nie związaną z utworem - włączam play i.... nic się nie dzieje poza wyświetleniem komunikatu ZATRZYMANO.

 

o co chodzi? ktoś wie?

 

już wiem co było... pliki DSD 256 :) zmieniłem na DSD 64 i ładnie gra :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gnacik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie.Gdzie jest teraz strona internetowa do ustawień radia?Miałem wcześniej stronkę z ustawieniami i teraz nie mogę znaleźć.Drugie pytanie co zmieniło się w nowej aktualizacji ? (parę dni temu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak przy sm6, ale przy update cxn napisali tak:

 

Features:

Enabled auto-power-down for all units.

Changed default auto-power down timeout to 20 minutes (down from 30)

Fixes:

Fixed occasional crash when trying to connect to Spotify

Fixed crash when accessing presets from app causing SM unit to crash

 

A co do radia to nie było stronki, tylko będąc w sieci wpisujesz w przeglądarce adres IP urządzenia i tam masz menu. (Spróbuj 192.168.1.212)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Emdester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a gdzie to IP urządzenia znajdę?Znalazłem z tyłu urządzenia IC ID ,czy to,to?,.Ale tam nie ma opcji ,żeby wejść w ustawienia radia ,to znaczy tych dwadzieścia stacji Wczesniej była taka stronka na necie hasło podawałem i mogłem sobie zmieniać programy za pomocą PC w swoim urządzeniu a teraz tego nie ma. Dzięki za info odnośnie aktualizacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ten adres IP trzeba odczytać z poziomu aplikacji.

Tu jest wszystko opisane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam pytanie do innych użytkowników - czy wyszukiwanie stacji przez aplikację działa prawidłowo? U mnie przy aplikacji na IPad jak zawężę kryteria do tylko 320 kb/s to wyszukuje stacje tylko na litery od A do D i nic więcej. Bardzo dziwne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Czyli po aktualizacji oprogramowania w CASM6 czas na aktualizacje aplikacji androida. Zaraz sprawdze iPada.

 

Na iPadzie jest podbnie.

Jesli natomiast zmienimy wyszukiawanie po szybkosci transeferu ale przy tym rowniez np. gatunku to wyszukuje normalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.