Skocz do zawartości
IGNORED

Jest ktoś na sali z Cambridge Audio Stream Magic 6 ?


mim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie taki efekt był jak próbowałem odtwarzać pliki 192/24. Ja na Twoim miejscu zadzwoniłbym do dystrybutora. Jest tam chłopak, który zajmuje się tylko SM6. Powinien pomóc. Być może jest to kwestia ustawień bądź konfiguracji.

 

A propos, SM6 pięknie się zgrywa z Canor SH-1 (z modyfikowanym zasilaniem i lampą Lion Gold) oraz słuchawkami AKG K702:)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Koledzy, czy ktoś podłączył SM6 do serwera NAS? Bardzo proszę o poradę: jaki serwer kupić i jak go podłączyć do SM6. Czy połączenie idzie tylko przez wi-fi czy tez może po kablu ethernet (wolałbym)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko D-Linka DNS-320. Wcześniej do niego był podpiety CA NS30 , teraz są Cocktail Audio, Dune'a i Onkyo 609 . Nie ma żadnych problemów. Wszystko po kablu.

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

Miało być Cambridge Audio NP-30 .

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jak to się podłącza do SM6? Serwer NAS kablem ethernet do routera i kablem ethernet z routera do SM6? Czy można bezpośrednio serwer do SM6 podłączyć z pominięciem routera? Kompletnie się na tym nie znam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli posiadasz już sieć kablową w domu(ethernet) to ta sieć ma być podłączona do routera. CASM6 podłączasz do sieci , NAS podłączasz do sieci i odpowiednio konfigurujesz i wszystkie urządzenia w sieci widzą tego NASa z jego zawartością.

Router,NAS możesz mieć w zasadzie koło siebie i NAS wpięty bezpośrednio do niego, a SM6 już do byle jakiego gniazda ethernetowego w domowej sieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
SM6 już do byle jakiego gniazda ethernetowego w domowej sieci

 

Lub bezprzewodowo, uściślając.

 

Czy są jakieś aplikacje do sterowania SM6 z poziomu Androida inne, niż ta dostępna w Google Play?

 

Aplikacja, której funkcje można obejrzeć na YT, jest chyba zarezerwowana tylko dla nadgryzionego jabłka czy się mylę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, darmowa. Np. w Samsungu Galaxy S Advance zakupionym w Play musisz znaleźć ikonę Sklep Play, tam w wyszukiwarce wpisać stream magic i zainstalować. W innych sieciach pewnie inaczej się sklep nazywa:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Chciałbym się przywitać jako nowy użytkownik Sm6. Mam pytanie do osób które obsługują SM6 przez tablet. Czy aplikacja sterująca płynnie chodzi na tabletach z jedno-rdzeniowym procesorem i 512mb ramu ? Przymierzam się do zakupu i nie wiem co wybrać. Tablet praktycznie będzie służył do obsługi SM6 oraz sporadycznie serwera NAS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tablet praktycznie będzie służył do obsługi SM6 oraz sporadycznie serwera NAS

Dedykowany do obsługi SM6 program łączy się bezpośrednio z nim i z poziomu menu programu Cambridge`a, łączy się np z NAS lub z radiem internetowym. To, jak tablet pokazuje serwer (zdjęcia, katalogi, okładki... ) zależy od serwera i od sposobu otagowania utworów. Program jest "lekki" i nie potrzebuje super mocy, ale słuchając muzyki i dysponując mocniejszym sprzętem, możemy wykorzystać jego możliwości do np serfowania czy gier. Niezły jest SHIRU Samurai 10 2x1.6

Jest wiele programów do sterowania UPnP dostępnych w Google play (w wyszukiwarce wystarczy wpisać UPnP), w których wskazujemy co ma z czego grać. Możemy dzięki nim tworzyć listy odtwarzania (zapisywane na tablecie), niektóre są ciekawsze graficznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie. Mój SM6 działa z NAS'em Synology DS213. W związku z tym, że się nie znam na serwerach, w pewnym momencie miałem problem, bo każdy plik zapisany we FLAC'u konwertowany był do WAV, a na dodatek pliki 24/96 do 16/44.1. Nawet u dystrybutora nikt nie wiedział o co chodzi (tak na marginesie to osoby pracujące w EPA Systemy chyba w ogóle nie wiedzą co sprzedają, albo olewają klientów, którzy nie wykupili rozszerzonej gwarancji). Problem okazał się być banalny. Niepotrzebnie zaznaczyłem funkcję TRANSKODOWANIE. W przypadku SM6 nie ma potrzeby uruchamiania tej funkcji bo przecież czyta pliki FLAC:)

 

W każdym bądź razie teraz czyta wszystko jak należy, właśnie leci Diana Krall Quiet Nights 24/96 i jest super:)

 

To tak, jakby ktoś miał z Synology kiedys podobny problem:)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Działa prawidłowo i nie ma problemu z trzaskami :) czy balansem. Pamięta ustawienia również po wyłączeniu zasilania. Ma cechę, która pozostawia niedosyt, mimo że w codziennym użytkowaniu spełnia swoją rolę: działanie skokowe z tłumieniem między 4db a 1dB.

Gram przez XLR i nie zauważyłem ani poprawy ani pogorszenia dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy do sm6 da się przesyłać pliki bezpośrednio z laptopa i programu iTunes ? Czy potrzeba do niego NAS?

 

Oczywiście bezprzewodowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr83

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja głośności jest wizualizowana jako tłumienie w dB. Od mute (około 90db) do 22dB w krokach co 4dB, następnie w krokach 2dB do wartości 4, potem w krokach 1dB. Czy to sprawia problemy? U mnie żadnych, ale mogą pojawić się wtedy, gdy częstej regulacji dokonujemy w przedziale 22 - 50dB, czyli ciche słuchanie na bardzo mocnym sprzęcie: czuła końcówka mocy 300W i kolumny powyżej 90dB. W integrze możemy zdusić czułość wejściową do wymaganej. U mnie wyjście ze zwrotnicy aktywnej jest tak ustawione, aby bez tłumienia z SM6 sygnał nie rozłożył kolumn na elementy.

 

Mnie też interesuje, jak można przesłać muzykę np z YouTube oglądanego na tablecie (w czasie rzeczywistym) na SM6, jeżeli to w ogóle wykonalne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Dzisiaj bede go miał w domu to sam sie przekonam.

Z testu w jednej z naszych gazetek regulacja poziomu nie jest chwalona .

Za to była chwalona w M-DACu ktorego miałem i przy niskich poziomach degradacja była za mocna.

Zobaczymy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Degradacja czego? Nie zwróciłem w ogóle uwagi na ewentualne różnice w dźwięku zależne od poziomu tłumienia, bo moim zdaniem haczy to o voodoo. Regulacja jest cyfrowa a wszelkie różnice są na 99% skutkiem innego wysterowania głośników (praca w zakresie tłokowym lub nie), innej pracy wzmacniacza (większość ma mniejsze zniekształcenia przy większej mocy) i naszego słuchu. Reszta to bajdaluchy :)

IMHO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Degradacja czego?

Brzmienia .

Dopiero NAD M51 czy Calyx Femto ma bardzo dobrą regulację głośności .

Nie wiem jak ten. Dopiero go wypakowałem i później podłączę.

Ale mając M-DACa ustawiłem taki sam poziom tłumienia jak na drabince Khozmo wstawioną w RCA za 5zł .

Przełączając pomiędzy drabinką a DACem różnica była wyraźna i niepodważalna na korzyść drabinki.

Poziom był ustawiony co do 1dB na płycie z sygnałem ciągłym . Za wskaźnik posłużył magnetofon kasetowy - jego wskaźnik wysterowania żeby nie było błędu przy różnicy poziomu .

Wystarczy kupić sobie potek 10 kilo i wlutować w najtańszy kabel RCA i samemu się przekonać.

Nie wiem jak tu ale tak było w M-DACu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Regulacja głośności jest wizualizowana jako tłumienie w dB. Od mute (około 90db) do 22dB w krokach co 4dB, następnie w krokach 2dB do wartości 4, potem w krokach 1dB. Czy to sprawia problemy? U mnie żadnych, ale mogą pojawić się wtedy, gdy częstej regulacji dokonujemy w przedziale 22 - 50dB, czyli ciche słuchanie na bardzo mocnym sprzęcie: czuła końcówka mocy 300W i kolumny powyżej 90dB. W integrze możemy zdusić czułość wejściową do wymaganej. U mnie wyjście ze zwrotnicy aktywnej jest tak ustawione, aby bez tłumienia z SM6 sygnał nie rozłożył kolumn na elementy.

 

Mnie też interesuje, jak można przesłać muzykę np z YouTube oglądanego na tablecie (w czasie rzeczywistym) na SM6, jeżeli to w ogóle wykonalne...

 

Z tym youtubem to jest chyba tak, ze trzeba by było dokupić jakąś stacje dokującą (przynajmniej w przypadku iPada) i słać streaming po AirPlay. Jako dock rozważam Onkyo DS-A5, lub po prostu Airport Express...sam nie wiem - macie jakieś pomysły?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po około pół roku użytkowania SM6 wystąpiła dziwna "usterka". Przez chwilę myślałem nawet, że wzmacniacz się popsuł.

 

Odtwarzacz normalnie reagował na komendy, puszczałem radio internetowe, muzykę po NAS oraz dekoder N po wyjsciu cyfrowym. Zero dzwięku. Wyłączenie z sieci nic nie dawało. Postawiłem w pierwszej chwili na usterkę wzmacniacza lub kolumn - przecież odtwarzacz normalnie pracował, reagował na komendy, mozna było nim sterować za pomoca tabletu, był widoczny w sieci.

 

Przytaszczyłem stary amplituner z sypialni i małe Ushery 520, zaczałem od głośników. Ushery też nie grały. Podłączyłem amplituner po SM6, dalej nie gra. Stanęło wiec na odtwarzacz. Już prawie pakowałem go w karton, gdy przypomniałem sobie o funkcji w menu odtwarzacza przywrócenie ustawień fabrycznych.

 

Po resecie, przywróceniu połączenia LAN - odtwarzacz wreszcie puścił z siebie dźwięk. Miał w dziwny sposób zablokowane wyjście analogowe stereo.

 

Ktoś tak miał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale miał awarię, która zmusiła do wymiany płyty głównej. Ciche, narastające z tygodnia na tydzień trzaski z jednego kanału były dosyć uciążliwe. Potrafi tracić połączenie po WIFI, ale zrzucam to karb działających kilku urządzeń na wiekowym routerze i odległości około 10 metrów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiłes mnie z tymi trzaskami... Dzień przed "zawiechą" również zwróciłem uwagę na takie jakby komputowe trzaski z lewego kanału. Coś jak stare programy komputerowe wgrywane z magnetofonów ale cichsze. Były słyszalne nawet jak nic nie grało.

 

Dopiero wyłączenie z prądu na chwilę wyeliminowało ten efekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Były słyszalne nawet jak nic nie grało.

 

Dokładnie tak jak piszesz, jak by stare radio ktoś cichutko wpiął w tor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebek tak sobie czytam to co masz w sygnaturze ...

CA Stream Magic 6, CA Azur 651A, KEF R700, Equilibrium Cello, Chord CobraPlus.

...walczę z akustyką pomieszczenia.

Mam CA Stream Magic 6 , miałem Kefy R700 i Cello .

Nie wiem czy akustyka coś Ci pomoże . Nie znam Twojego wzmaka ale reszta jest nastawiona na przejrzystość , wykop i dynamikę której już same R 700 mają pod dostatkiem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebek tak sobie czytam to co masz w sygnaturze ...

CA Stream Magic 6, CA Azur 651A, KEF R700, Equilibrium Cello, Chord CobraPlus.

...walczę z akustyką pomieszczenia.

Mam CA Stream Magic 6 , miałem Kefy R700 i Cello .

Nie wiem czy akustyka coś Ci pomoże . Nie znam Twojego wzmaka ale reszta jest nastawiona na przejrzystość , wykop i dynamikę której już same R 700 mają pod dostatkiem .

 

Tak, wiem. Lubię takie zestawienie. Ale u mnie problemem jest salon otwarty na schody prowadzace na piętro domu, na jadalnię oraz na aneks kuchenny. Najgorszy możliwy scenariusz. To co zdecydowanie przeszkadza to pogłos dochodzący w wiekszości z klatki schodowej który w parze z wyostrzonym dżwiękiem podkreślanym przez płaskie niewytłumione powierzchnie zabiera prztyjemność ze słuchania.

 

Dźwięk jest nerwowy, wyostrzony, z nieprecyzyjną sterofonią. Dokładnie taki zestaw odłuchiwałem w salonie, oczywiście w pomieszczeniu odpowiednio przygotowanym akustycznie. Bardzo wytłumionym. Urzekła mnie barwa, detaliczność i doskonała stereofonia. U mnie w domu została tylko detaliczność...

 

Do tego żona która nie rozumie moich "problemów" i kategorycznie odmawia zagracenia pokoju. Dużo płaskich powierzchni, gres na podłodze, symboliczne tiulowe firaneczki. Jednym słowem tragedia.

 

Jestem zdecydowany po cichu kupić ze dwie paczki wełny PT80 i przygotować absorbery. Oczywiście z opcją chowania ich po skończonym odsłuchu...

 

Rozumiem z postu, że juz nie masz R700? Co Ci teraz popycha powietrze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da sie jakos przeslac sygnal ze smartphona z androidem na steam magic 6 bo z racji braku obecnie strumieniowcow odtwarzajacych serwisy strumieniowe zastanawiam sie nad tym czy da sie puscic ze smartphonu/tabletu na strumieniowiec dzwiek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.