Skocz do zawartości
IGNORED

Lampy PSVANE 12AX7T GOLD opinie użytkowników


Gość jarek&ania
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy spór lub podejrzenie o to, że Psvane branduje Shounganga już rozwiązany? Gram na razie na Shoungangach i czekam na dostawę Psvane... Ale czy nie zamieniam jedynie nóżek na złote i napisów na bańce? Jak to jest?

 

Mam jedne i drugie i to całkiem inne granie.

Psvane dają wyraźnie lepszą dynamikę i przestrzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedne i drugie i to całkiem inne granie.

Psvane dają wyraźnie lepszą dynamikę i przestrzeń.

 

A faktycznie, tak na pierwszy rzut oka budowa wewnętrzna identyczna? Chyba firma by nie poszła na całość, spore ryzyko wpadki, a wtedy renoma leży...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wizualnie budowa poza złoconymi (lub nie) nóżkami prawie identyczna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

A Gold Lion jak się mają do Psvane?

 

A czy Gold Lion to nie są przypadkiem lampy rosyjskie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Gold Lion to nie są przypadkiem lampy rosyjskie?

 

Oczywiście, że są rosyjskie (z jakimś tam chyba w przeszłości udziałem amerykańców), ale czy nie można w takim razie ich porównywać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wiesz co daje w brzmieniu platerowanie złotem pinów lamp...

To tak 1:1.

 

Przyznam skromnie, że nie wiem co daje w brzmieniu platerowanie złotem pinów lamp (zdania na ten temat w necie są różne). Miałem na myśli całą konstrukcję lampy, poza złoceniem. Ale dzięki za odpowiedzi. Pozdrowienia!

PS. To byłaby sytuacja analogiczna do podejrzewanych o to samo Psvane - Shuguang, chociaż tutaj już konflikt rosyjsko - chiński wisi w powietrzu:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

 

 

Jeżeli wiesz co daje w brzmieniu platerowanie złotem pinów lamp...

To tak 1:1. Również chciałbym się dowiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Ja u siebie bezpośrednio porównywałem Genalex gold lion i Psvane treasure mark II i dla mnie wygrywa  psvane. To dla tych co się zastanawiali w wątku ktora lepsza, psvane miały lepszą przestrzeń, były gładsze i szybsze na basie, miały w sobie więcej kultury

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pharel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym posłuchał sprzętu z tymi lampami ale 300 PLN wole gdzie indziej, w mojej sytuacji, zainwestować.

?

Taki temat mam... jeśli ktoś z posiadaczy tych lamp, pochodzący z miasta Rynku Bałuckiego, zechciał porównać PSVane ze starą gwardią to zapraszam. Sprawy techniczne i logistyczne do dogadania.

Z nowych lamp znam tylko Electro Harmonix.

spacer.png

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qqrydza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość JanF

(Konto usunięte)
Godzinę temu, qqrydza napisał:

Chętnie bym posłuchał sprzętu z tymi lampami ale 300 PLN wole gdzie indziej, w mojej sytuacji, zainwestować.

Lampy obecnie to pułapka. Nie tak dawno, miałem okazję porównać brzmienie EL34 z bieżącej produkcji vs. EL34 RFT NOS (już mocno zużyte) i ... ten syf z bieżącej produkcji wyrzuciłem na śmietnik, mimo, że kosztowały ponad 200 zł. TO BYŁA PRZEPAŚĆ SONICZNA, dotarło do mnie, jakie gówno bieżąca produkcja serwuje! Nie ma zmiłuj, dobrze grające lampy, jakie w połowie poprzedniego wieku robiono, dzisiaj kosztują dużo, bardzo dużo! Te kilka stówek za parkę mocy z bieżącej produkcji, lepiej przepić, niż utrzymywać ten szemrany, oszukańczy interes trzepania kasy na naiwnych! Przykładów mam więcej, co potrafi dobra lampa, ale nie chcę zanudzać.
Może tylko jeszcze jedno spostrzeżenie, wydaje mi się, że obecnie łatwiej w warunkach DIY zrobić bardzo dobrze grający wzmacniacz tranzystorowy, niż dobrze grający wzmacniacz lampowy?!

Edytowane przez JanF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Cześć.

Czy ktoś z kolegów porównywał ze sobą :  

PSVANE TREASURE MARKII 12AX7-T  ECC83 

PSVANE ART SERIES 12AX7-S ECC83

Potrzebuję jednej sztuki i nie wiem którą wybrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Może ktoś z forumowiczów podzieli się opiniami o tych lampach PSVANE  ART 12AX7-S. 

Jakie prezentują brzmienie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mdavis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 9.02.2021 o 20:41, mdavis napisał:

Może ktoś z forumowiczów podzieli się opiniami o tych lampach PSVANE  ART 12AX7-S. 

Jakie prezentują brzmienie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaaplikowałem w mój przedwzmacniacz  lampkę PSVANE 12ax7 T II, były RCA NOS szara anoda pomarańczowy czerwony nadruk - wysokie litery RCA. No cóż, PSVANE są po prostu lepsze. Po pierwsze jest fajny bas, po drugie gęstość lampy przy jednoczesnym zwiększeniu się szczegółowości. Po trzecie powiększyły się źródła pozorne. I po czwarte scena jest lepiej rozplanowana, nie wchodzą sobie na łeb wokalista z perkusistą. Świetne lampy. Kupiłem używki, produkcja 2019 pewnie kupione koło 2020 jest początek 2021 więc myślałem że może się pocieszę, ale już mam wątpliwości jedna z nich coś lekko poszumi to znowu zapiszczy jak nie w głośniku to sama z siebie.  No cóż prawdopodobnie nie są długowieczne ale było warto, dla audiofila to gratka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy które masz w przedwzmacniaczu nie są już produkowane. Zostały zastąpione na Psvane Art 12 AX7-S

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mdavis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Marek68 napisał:

Właśnie zaaplikowałem w mój przedwzmacniacz  lampkę PSVANE 12ax7 T II, były RCA NOS szara anoda pomarańczowy czerwony nadruk - wysokie litery RCA. No cóż, PSVANE są po prostu lepsze. Po pierwsze jest fajny bas, po drugie gęstość lampy przy jednoczesnym zwiększeniu się szczegółowości. Po trzecie powiększyły się źródła pozorne. I po czwarte scena jest lepiej rozplanowana, nie wchodzą sobie na łeb wokalista z perkusistą. Świetne lampy. Kupiłem używki, produkcja 2019 pewnie kupione koło 2020 jest początek 2021 więc myślałem że może się pocieszę, ale już mam wątpliwości jedna z nich coś lekko poszumi to znowu zapiszczy jak nie w głośniku to sama z siebie.  No cóż prawdopodobnie nie są długowieczne ale było warto, dla audiofila to gratka.

Po pierwsze jestem ciekawy pomiarów NOS, które miałeś? Na ile były rozjechane i zużyte? Nowe są dokładnie dobrane, więc na początku stereofonia i holografia będą dużo lepsze, to samo dotyczy basu, który działa w fazie. Jestem jednak pełen obaw co się stanie po 300-500 godzinach. I jeszcze raz zapytam, czy NOS były z pewnego źródła i były pomierzone i dobrane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Ricambi napisał:

Po pierwsze jestem ciekawy pomiarów NOS, które miałeś? Na ile były rozjechane i zużyte? Nowe są dokładnie dobrane, więc na początku stereofonia i holografia będą dużo lepsze, to samo dotyczy basu, który działa w fazie. Jestem jednak pełen obaw co się stanie po 300-500 godzinach. I jeszcze raz zapytam, czy NOS były z pewnego źródła i były pomierzone i dobrane?

RCA dostałem od sprzedającego przedwzmacniacz i były lepsze od oryginalnych Cayin które były raczej bezpłciowe. RCA dużo bardziej szczegółowe i przestrzenne, ale i jasne. Dodatkowo wymiana GZ34 z Chinczyka na nowego Gold Lion wniosła dużą poprawę i wtedy dostrzegłem właściwy urok lampy. PSVANE wyniosło przedwzmacniacz na kolejny poziom to już prawdziwe lampowe, geste granie, nie męczące w przypadku starych realizacji (CD Yes 90125 na RCA była irytująca a bez soobwofera bez basu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Zachęcony 12ax7 Psvane wymieniłem w moim przedwzmacniaczu Telefunkeny 12au7 na Psvane.  Jeszcze nie wygrzane pokazują klasę. Po pierwsze bas. Już zastanawiałem się nad wymianą moich ProAc -ów bo basu nie miały, a tu proszę da się:) A teraz można dopisać całe spektrum dźwiękowe na plus łącznie z poprawą lokalizacji i przestrzeni. Mam nadzieję, że po wygrzaniu nie będzie gorzej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by było poznać elektryczne parametry tych skasowanych przez Psvane par staroci. RCA 12ax i TF 12au. I to nie z czepialstwa pytam tylko że ww to już prawie legendy. A gdy nowe chińskie i rosyjskie produkcje skasują sonicznie stare zabawki to będzie nad czym zaplakac

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma trudnych głośników - tylko prądu czasem brak

Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam takiej możliwości by pomierzyć.  Całkiem prawdopodobne, że moje stare kultowe lampy są już zmęczone. Nie lekceważę opinii ludzi którzy uważają że dobre NOSy to najlepsze co może nas spotkać. Może spróbuję ale, żeby był pewniak za parkę 12ax7 to 1500-2000 zł np. od Mullarda ( widziałem na ebayu Genalexy za 9000 zł  para 12ax7).

Psvane prawdopodobnie w relacji jakości o ceny są wyjątkowe. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 9000 koła potraktuje jako ciekawostkę przyrodniczą. Natomiast ludzi bawiących się lampami i twierdzącymi że STAROCIE sonicznie są lepsze od współczesnych myślę jest dużo więcej. Ale mogę się mylić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma trudnych głośników - tylko prądu czasem brak

Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marek68 napisał:

Niestety nie mam takiej możliwości by pomierzyć.  Całkiem prawdopodobne, że moje stare kultowe lampy są już zmęczone. Nie lekceważę opinii ludzi którzy uważają że dobre NOSy to najlepsze co może nas spotkać. Może spróbuję ale, żeby był pewniak za parkę 12ax7 to 1500-2000 zł np. od Mullarda ( widziałem na ebayu Genalexy za 9000 zł  para 12ax7).

Psvane prawdopodobnie w relacji jakości o ceny są wyjątkowe. 

Wyślij mi te lampy, pomierzę za free. Jest też szansa pomierzenia w urządzeniu, choć to już nie jest takie łatwe. W jakim wzmacniaczu pracują?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.