Skocz do zawartości
IGNORED

Lampy PSVANE 12AX7T GOLD opinie użytkowników


Gość jarek&ania
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dziś dostałem lampy PSVANE i właśnie je wstawiłem.....ile trza godzin aby się trochę ogarnęły?

za jakiś czas postaram się o Amperexy BB...zobaczę co z tego wyjdzie

czy ktoś robił porównanie lamp KT120 z KT88 Z Treasure Gold?

Psvane bardzo długo się wygrzewają i potrafią w trakcie tego procesu zabrzmieć fatalnie.Co do porównania KT120 vs KT88-Z to testowałem obie w Lebenie 660p i Treasure grają tak jak wyglądają(ciemne granie,nie podobały mi się te lampy),KT120 są bardziej dynamiczne i chyba ciekawsze,choć miałem niewygrzaną kwadrę i brzmienie pewnie by się jeszcze zmieniło.Wszystko oczywiście zależy od konfiguracji więc u ciebie może być inaczej.KT120 wypożycz sobie na odsłuch z " lampyelektronowe".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jerry30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psvane bardzo długo się wygrzewają i potrafią w trakcie tego procesu zabrzmieć fatalnie.Co do porównania KT120 vs KT88-Z to testowałem obie w Lebenie 660p i Treasure grają tak jak wyglądają(ciemne granie,nie podobały mi się te lampy),KT120 są bardziej dynamiczne i chyba ciekawsze,choć miałem niewygrzaną kwadrę i brzmienie pewnie by się jeszcze zmieniło.Wszystko oczywiście zależy od konfiguracji więc u ciebie może być inaczej.KT120 wypożycz sobie na odsłuch z " lampyelektronowe".

...tak też zrobię..zaczekam aż Psvane się wygrzeją wtedy wypożyczę na odsłuch jedne i drugie lampy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witajcie...Panowie jak wytłumaczyć fakt że te słynne psvane 12ax7 wyglądaja w srodku jak moje stokowe w Yaqinie(identycznie) . Różnią się tylko że te mają złote nóżki... Pudełeczko ładne itd...włączyłem je po Golden dragon- ach i po ok 30 godzinach zachwytu brak...wrzuciłem przed chwilą wygrzane 12ax7 shoungang i lepiej grają od tych psvane...z którejś strony tego wątku ktoś sugerował takie przypuszczenia i zetknąłem na wygląd w środku i bach

.teraz się denerwuje niepotrzebnie... Bo jak może coś grać inaczej skoro wygląda tak samo...jedynie mogą być lepiej dobrane pod względem parametrów i tyle..czuję się jak rybka złapana na haczyk...

..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo przy Yanku. Lampy bez grama muzykalności. Przy Phascie nawet nie testowałem . Z obecnie produkowanych tylko Gold Lion .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szogunwawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo przy Yanku. Lampy bez grama muzykalności. Przy Phascie nawet nie testowałem . Z obecnie produkowanych tylko Gold Lion .

 

Gold lion grają bardzo fajnie..tych psvane nie mam ochoty wkładać spowrotem... Szkoda prądu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darulok - prosze sprecyzuj jakie lampy miales wczesniej bo troche nie wiadomo...

 

"...włączyłem je po Golden dragon- ach i po ok 30 godzinach zachwytu brak..." a po chwili "...Gold lion grają bardzo fajnie..."

 

Sam mialem ten dylemat ,ten sam wzmak 100b i jako pierwsze ktore mnie sie podobaly to Golden Dragon ale 12au7 i w nich brakowalo mi basu. Pozniej mialem dylemat czy kupic 12ax7:

Golden Dragon, Gold Lion, Psvane mk2 czy Full music, postawilem na psvane i dla mnie srednica jest gesta gora nie meczaca a calosc bardzo wyrownana.

Golden dragon - 12au7 byly bardziej rozdzielcze ale mialy mniej "aury"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry...miałem na mysli Golden lion 12ax7...gdy już posłuchalem trochę zacząłem szukać dziury w całym, gdyż coś mi w nich nie grało...ktoś pisał że psvane branduje shounganga..zerknalem do pudełka z lampami i właśnie 12ax7 które przyjechały z moim yankiem wyglądają identycznie,poza złotymi nóżkami,pięknym pudełku i karteczkami pomiarów ....nie pasuje mi to granie ... Ale każdy ma inny słuch i nie mam do nikogo pretensji o rekomendacje... Golden liony..są słodkie i o wiele bardziej muzykalne i właśnie bas o wiele lepszy...każdy ma różne lampy sterujące, mocy, głośniki,inni mają grzebniete wzmacniacze... więc może być różny efekt końcowy w połączeniu z lampami przedwzmacniacza...może jeszcze się pokusze o dalsze wygrzewanie ale jak patrzę na stokowe bo są identyczne to mi się odechciewa...pamiętasz Mikołaju jak pisałem o kocu?:)...na Golden lion nie było go od początku... Chyba kiedyś kt88 będą właśnie Golden lion pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze mowiac golden lion masz na mysli Genalex gold lion, bo jak Golden to dragon a jak Lion to gold:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze mowiac golden lion masz na mysli Genalex gold lion, bo jak Golden to dragon a jak Lion to gold:)

 

Tak GENALEX GOLD LION 12AX7....:) myślałem że Golden mówi się potocznie..:)i w pośpiechu oczywiście wszystko pomieszalem.. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

No i kolejna para tych lampek padła przedwcześnie. Na trzy komplety trzy padły mi przed okresem gwarancji lub tuż po nim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez julek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę brzydko. Napisz proszę czy chociaż wymiana gwarancyjna działa czy to tyko pic.No i gdzie kupione w PL czy ze strony PSVANE?

Pozdrawiam, Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę brzydko. Napisz proszę czy chociaż wymiana gwarancyjna działa czy to tyko pic.No i gdzie kupione w PL czy ze strony PSVANE?

Pozdrawiam, Paweł

 

Kupione w lampyelektronowe.pl. Jeszcze udalo sie zalapac na gwarancje. Gwarancja jest pol roku. Kiedys byla rok. Dopiero co wyslalem wiec nie wiem jak to sie skonczy. Lampa nie padla calkiem tylko wydawala dziwne odglosy zwlaszcza przy starcie. Mysle ze to kwestia niedlugiego czasu kiedy by padla calkiem a i moze cos uszkodzila. Musial bym byc na prawde pod sciana zeby kupic to jeszcze raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takimii problemami to już lepsza zabawa ze starymi. Mazda 12ax7 cifte zamiecie to towarzystwo razem z wszystkim pod dywanik. A gdzie tam Telefunken , Siemensik czy angolnia w postaci Mullarda czy Brimara

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma trudnych głośników - tylko prądu czasem brak

Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Czy jest jakaś alternatywa która może wnieść więcej do muzyki niż Psvane 6CA7-T ???

Muszę wymienić ----odsłużyły już swoje .

. Potrzebuję aby brzmienie poszło trochę na dynamice i zejściu na basie . Przydałoby się trochę rozświetlenia , powietrza i świeżości ...rock lata 70 -te ale i też elektroniczne brzmienie ...trochę muzyki typu Thomas Bergersen ---epickie klimaty . Zresztą polecam jego muzyką ...szczenna opada jak się tego słucha :-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam mam u siebie psvane i rewelacja nie ma żadnych "efektów ubocznych "

Reszta lamp to kt88 elektroharmonix Gold

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis przeniesiony z innego tematu ...ale na gwałt szukam porady .

 

Zamiast Psvane 6ca7 wersja gold ( koszt kwadry ok 1500 zł ) zaproponowano mi wymianę na EL34B-STR firmy niemieckiej TAD ( kwadra ok 500 zł ) ...ponoć bardziej wytrzymałe niż uznane za "awaryjne" psvane .

Problem w tym ,że nie wiem jaki charakter dźwięku reprezentuje TAD .

Jaką sygnaturę dźwięku potrzebuję ...pisałem wpis powyżej . Trochę życia i świeżości tchnąć w kolumny, ale nie pozbawiając tego lampowego klimatu-nie lubię kliniki , szorstkości i dźwięku prosto w mordkę . Poprawa zejścia na niskich tonach i kontroli -choć trochę .

Psvane bardzo mi odpowiadają ....lecz jedna para 6CA7-T padła ( tańsza od gold -ok900 zł kwadra ).

Ktoś coś poradzi ...spróbować z EL34B-STR TAD czy zostać przy psvane ...może jakaś inna alternatywa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

witam Kolegów! Chciałbym poznać opinie wasze dot. żywotności lamp PSVane. W swoim preampie Vincent Sa-t1 mam wymienione oryginalne chińskie lampy na w/w tj 12ax7 i 12au7. Pracują one od 10.2011 r. bez najmniejszej awarii. Ich przebieg szacuję na min. 8000 godzin. W urządzeniu jest też jedna jakaś lampa chińska 12ax7 B jako sterownicza i jej przebieg szacuję spokojnie na 12000-14000. Preamp pracuje w domu wiele godzin dziennie gdyż do słuchania muzyki i oglądania tv mam zawsze włączony system audio i nie korzystam z głośniczków w tv. Czy uważacie, że w lampach o takim przebiegu mogło nastąpić znaczące pogorszenie parametrów. Ja nie odczuwam jakiegoś wielkiego spadku jakości, ale też może wynika to z przyzwyczajenia. Może podzielicie się informacjami, kiedy Wy wymieniacie lampy w swoich urządzeniach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

Jak kondycja tych tytułowych lampek? Minął rok od ostatniego wpisu... Padają? Pytam, bo jestem przed zakupem parki do mojego Yaqina 100 i trzeba się decydować:) Drogie NOS NIB raczej odpadają ze względów finansowych w moim przypadku. Nie mam uprzedzeń do nowych produkcji - pokazała się jakaś atrakcyjna alternatywa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Chyba się skuszę, akurat jest dosyć atrakcyjna cena za parkę. Do tej pory grałem na Yaqin 10 ale własnie zamieniłem go na Yaqin 100 po ładnym, nieagresywnym tuningu. Jeszcze nie odpaliłem, (jestem poza domem). Yaqin ma oryginalne lampy mocy i wejściowe (sterujące to rosyjskie nos). Chwile posłucham w tym stanie, abym mógł porównać ewentualne zmiany w dźwięku po wymianie wejściowej pary. No, a potem wiadomo:) Kolejne zmiany:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jakieś Amperexy wyniosą wzmacniacz na inny poziom. Ja miałem PSvane u siebie i miałem wrażenie że to są zamulacze

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem PSvane u siebie i miałem wrażenie że to są zamulacze

 

System odmul to nie będą zamulać... ;-) ... be urazy Venom, to są oczywiście Twoje doświadczenia, które jak najbardziej szanuję Pozdrawiam

 

To jest według mojej opinii kolejny przykład na "zamulone" systemy, które próbuje się odmulać lampami...

 

W mojej Joli są przejrzyste jak łza...słychać nawet jak się Pani wiolonczelistka po tyłku drapie...

 

Dzięki. Chyba się skuszę, akurat jest dosyć atrakcyjna cena za parkę. Do tej pory grałem na Yaqin 10 ale własnie zamieniłem go na Yaqin 100 po ładnym, nieagresywnym tuningu. Jeszcze nie odpaliłem, (jestem poza domem). Yaqin ma oryginalne lampy mocy i wejściowe (sterujące to rosyjskie nos). Chwile posłucham w tym stanie, abym mógł porównać ewentualne zmiany w dźwięku po wymianie wejściowej pary. No, a potem wiadomo:) Kolejne zmiany:)))

 

To zależy od systemu...tak jak napisał Venom, w jego systemie zamulały, co dla mnie jest dziwne ale potwierdza moja teorię na temat systemów, wielu z forum, które są zestawione "za ciemno" i stąd są opinie na temat lamp, jak to one polepszyły dźwięk...nie polepszyły bo są lepsze tylko "odmuliły"...

 

Obserwując statystycznie zmiany lamp z tego forum i nie tylko takie a nie inne wnioski ;-)

A więc jak masz system ciemny z brakami w górnej średnicy i górze trzeba się jak widzisz zastanowić...a może po prostu urządzenia różnie reagują na różne lampy ;-)

Pozdrawiam serdecznie ;-)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie z tego sprawę:) Ale Yaqin 10 dobrze dawał radę. Pre phono na dodatek też lampa:) Teraz liczę na większą energię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moj system zamulony. No nie wiem Cayin A70 z Minasami raczej do zamulaczy nie nalezy. Roznica miedzy Amperexami a PSvane to jest jednak przepasc. Jednak trzeba zauwazyc ze im lepszy sprzet tym wieksza roznica. Amperexy maja przesten nie spotykana w innych lampach. Z czego ja ecc83 mam bugle boy amperex a ecc82 zamiennik czyki e80cc SQ philips gold pin.

 

Wysłane z mojego TbooK 16 Power(M5F8) przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moj system zamulony. No nie wiem Cayin A70 z Minasami raczej do zamulaczy nie nalezy. Roznica miedzy Amperexami a PSvane to jest jednak przepasc. Jednak trzeba zauwazyc ze im lepszy sprzet tym wieksza roznica. Amperexy maja przesten nie spotykana w innych lampach. Z czego ja ecc83 mam bugle boy amperex a ecc82 zamiennik czyki e80cc SQ philips gold pin.

 

Wysłane z mojego TbooK 16 Power(M5F8) przy użyciu Tapatalka

 

Możliwe, że w lampowym wzmaku tak jest...ja mam hybrydę i takiej przypadłości nie ma...przestrzeń na PSVANE mam ogromną...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztoff

(Konto usunięte)

Czy moj system zamulony. No nie wiem Cayin A70 z Minasami raczej do zamulaczy nie nalezy. Roznica miedzy Amperexami a PSvane to jest jednak przepasc. Jednak trzeba zauwazyc ze im lepszy sprzet tym wieksza roznica. Amperexy maja przesten nie spotykana w innych lampach. Z czego ja ecc83 mam bugle boy amperex a ecc82 zamiennik czyki e80cc SQ philips gold pin.

 

Wysłane z mojego TbooK 16 Power(M5F8) przy użyciu Tapatalka

 

Zamień w swoich Minasach jedwab na beryl a lampy zamulające okażą się bardzo bardzo żywe / gwarantuję.

Zresztą poproś producenta o opinię.

Edytowane przez Krzysztoff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spór lub podejrzenie o to, że Psvane branduje Shounganga już rozwiązany? Gram na razie na Shoungangach i czekam na dostawę Psvane... Ale czy nie zamieniam jedynie nóżek na złote i napisów na bańce? Jak to jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.