Skocz do zawartości
IGNORED

Lampy PSVANE 12AX7T GOLD opinie użytkowników


Gość jarek&ania
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co możesz powedzieć o lampach Raytheon? Ciekaw jestem, czy jest to ceniona marka przez znawców/miłośników NOS-ów? Albo Western (względnie) Northern Electric?

 

Miałem Ratheony 12AX7 Baldwin long black plate z serii dedykowanej do organów. Niezłe laply, z tym ze w moim sprzęcie się do końca sprawdziły, grały zbyt ciepło i leżą sobie na półce czekając na lepsze czasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co możesz powedzieć o lampach Raytheon? Ciekaw jestem, czy jest to ceniona marka przez znawców/miłośników NOS-ów? Albo Western (względnie) Northern Electric?

 

Raytheona nigdy żadnego nie miałem. Jakoś się nie złożyło. Z lamp których używam inne uchodzą powszechnie za lepsze. Z WE mógłbym użyć lamp 350B, gdybym miał jakieś trzy tysiące dolarów na parę , a nie mam. Mogę tylko powiedzieć, że stare 2A3 "blackplate" produkcji RCA są gorsze niż obecnie produkowane przez Emission Labs 2A3 "mesh", ale za najlepsze z dawnej produkcji uchodzą 2A3 "singleplate", a tych nie słyszałem, bo kosztują majątek.

Tu jest sporo do poczytania o wszystkich dawnych lampach i ceny też sobie można pooglądać. Przeważnie są nieco wyższe niż na ebay, ale za to gwarancja jakości lepsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Wszak gadka jest o 12ax7 a nie o 2A3 czy 3550 B.Stare lampy 12 au/ax/at NOS ( tak zniszczone jednak przez forumowiczów ) mają jedną zaletę czego PSVANE nie ma . Maja swoją sygnaturkę brzmienia. PSki może grają tak czy siak ( nie słuchalem ) ale dobierając starocie z różnych produkcji możemy sobie kształtować dzwięk jak chcemy. PSVANE jest jedna i jak komuś nie spasi to co?

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma trudnych głośników - tylko prądu czasem brak

Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Cze

Wszak gadka jest o 12ax7 a nie o 2A3 czy 3550 B.Stare lampy 12 au/ax/at NOS ( tak zniszczone jednak przez forumowiczów ) mają jedną zaletę czego PSVANE nie ma . Maja swoją sygnaturkę brzmienia. PSki może grają tak czy siak ( nie słuchalem ) ale dobierając starocie z różnych produkcji możemy sobie kształtować dzwięk jak chcemy. PSVANE jest jedna i jak komuś nie spasi to co?

Pozdr

To wymieni na inne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

No tak . Szkoda po prostu że na świecie jest może ze 4 -6 fabryki klepiące lampy a nie 44 jak było w latach 50 - 65. Gdzie każda miała swoje flagowce i dzwiękowo była inna od innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma trudnych głośników - tylko prądu czasem brak

Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Cze

No tak . Szkoda po prostu że na świecie jest może ze 4 -6 fabryki klepiące lampy a nie 44 jak było w latach 50 - 65. Gdzie każda miała swoje flagowce i dzwiękowo była inna od innych.

Niestety tranzystory wyparły lampy.

W przypadku telewizorów nie mam nic przeciwko ale co do audio to już nie koniecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Fakt wygodniejsze i mniej kapryśne. Ale z lampami to pewnie tak jak z winylami ---- jest to coś co ma lat 30-40-50- a czasem i więcej i masz to w ręce . Fajna sprawa

Pozdr:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma trudnych głośników - tylko prądu czasem brak

Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Witam ponownie.

Dzisiaj wymieniłem wszystkie moje gówniane 12AX7 i 12AT7 prod. Sovtek-a na świeżo otrzymane PSVANE.

Wszystko gra i buczy(a raczej nie buczy) :)

Jak lampy się wygrzeją napisze czy było warto.

 

Czy ktoś może polecić jakieś dobre lampy ECC99 w zamian za Sovtek-a.

Elektro Harmonix czy JJ (w wersji Gold Pins) ?

Psvane niestety nie produkuje ECC99 :(

 

Ponadto jak się sprawdzą w najbliższych dniach moje nowe Psvane to domówię jeszcze CV181-T (6SN7) i wymienię moje nieszczęsne Sovteki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Witam ponownie.

Dzisiaj wymieniłem wszystkie moje gówniane 12AX7 i 12AT7 prod. Sovtek-a na świeżo otrzymane PSVANE.

Wszystko gra i buczy(a raczej nie buczy) :)

Jak lampy się wygrzeją napisze czy było warto.

 

Czy ktoś może polecić jakieś dobre lampy ECC99 w zamian za Sovtek-a.

Elektro Harmonix czy JJ (w wersji Gold Pins) ?

Psvane niestety nie produkuje ECC99 :(

 

Ponadto jak się sprawdzą w najbliższych dniach moje nowe Psvane to domówię jeszcze CV181-T (6SN7) i wymienię moje nieszczęsne Sovteki.

Właśnie zamówiłem CV181-T (6szt) od dystrybutora z Kanady.

Mam nadzieję , że cena = jakość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem CV181-T (6szt) od dystrybutora z Kanady.

Mam nadzieję , że cena = jakość :)

Czy nie taniej z ebayu HK lub Chiny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualni konkurenci do palmy pierwszeństwa to prawdziwy (a nie współczesny rosyjski) Genalex Gold Lion B759, niemal już nieosiągalny za żadne pieniądze i Mullard 10M oraz Mullard "long andode" D-getter, brandowany jako Amperex "Buggle Boy". Tego ostatniego posiadam i zamierzam porównać z Psvane. Dopiero to będzie probierzem ich jakości, a nie jakiś Sovtec.

witam,

jestem bardzo zainteresowany wynikami testów, coś już wiadomo? - co prawda osobiście posiadam telefunkeny, ale nigdy nie wiadomo i zawsze można mieć psvane na zapas i wymianić sobie kiedy się człowiek osłucha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chyba nie. Bo zamówiłem prosto w fabryce w Chinach.

Fabryka sprzedaje przez generalnego dystrybutora , który jest w ....Kanadzie :)

Dalej mogli już wybrać tylko dystrybutora na Alasce :)

 

Z ich punktu widzenia Alaska byłaby dość blisko, spójrz na mapę.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Punkt pracy-najważniejsza sprawa.

Czy zdajecie sobie sprawę, że ma to decydujący wpływ na końcową ocenę lampy ?

np. 12ax7 z jednej wytwórni niestety nie posiada identycznych parmetrów prądowo-napięciowych w porównaniau do innych -niestety tak jest...

Aby obiektywnie ocenić walory lamp jakiegoś rodzaju, należałoby zapewnić im optymalne (niestety nie identyczne )

warunki pracy.

Tak jak jest to porównywane w wiekszości przypadków to jest to obarczone błędem.

Najczęśniej do danego wzmacniacza wkłada się kolejne lampy, różnych producentów o takim samym oznakowaniu np.12ax...

A co z punktem pracy i pomiarach?-brak.

Dlatego proszę szanownych kolegów o wcześniejsze przemyślenie swojej wypowiedzi przed wydaniem jakiejś opinii o danej lampie. Przynajmniej podstawowe wykształcenie elektroniczne lub jakiś zasób wiadomości z zakrsu elektroniki byłby wskazany.

Może się mylę ...?

Punkt pracy -najważniejsza sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kotok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt punktem, ale Psvane są rewelacyjne i są fabrycznie dobierane. Jak brzmią w porównaniu do Sovteków, będę wiedział wkrótce na przykładzie Lebena. Wiem, jak brzmią w porównaniu do np. Svetlany C, Golden Dragon i Tung-Sola. Lepiej. Choć Golden Dragon to także fascynujący dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZuB też mam Lebena i chcę wymienić na Psvane co prawda będę wymieniał lampy mocy bo sterujące mam GE jan 5751 a to bardzo dobre lampy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja machnę i mocy, i sterujące. Wiem, ile aspektów potrafią zmienić właśnie sterujące. Nie żebym nie był zadowolony z Sovteków, ale jestem ciekaw, jak reaguje Leben.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to Psvane nie ma w ofercie ecc88.

 

Pytanie do jarek&ania jak tam brzmienie Psvane vs Sovteki,czy było warto?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jerry30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja machnę i mocy, i sterujące. Wiem, ile aspektów potrafią zmienić właśnie sterujące. Nie żebym nie był zadowolony z Sovteków, ale jestem ciekaw, jak reaguje Leben.

 

Ciekaw jestem wrażeń. W swoim systemie mam Lebena CS-300. Dotychczas grał na GE 5751 (dobranych przez Japończyka), a ja wpadłszy w chęć modyfikacji i szukania nowego spróbowałem na razie tylko TJ FullMusic 12AX7 - na pewno brzmiały ciekawiej, większą przestrzenią, większy reverb, może ciut lepszą rozdzielczością a już na pewno potężnym wykopem i ciekawą, wciągającą struktura basu. Niestety przy 12W Lebena cs300 tego basu było za dużo, za mało kontrolowanego i po czasie stawał się męczący, szczególnie przy głośniejszych odsłuchach (przy czym piszę tu o prezentacji na niezbyt efektywnych kolumnach, tj. 87 dB, z kolei na słuchawkach było sporo lepiej). Niestety nie zdążyłem ich wygrzać, ponieważ jedna z nich zdawała się być wadliwa i poszły do sprawdzenia. Wróciłem więc do GE i zainteresowaniem poszukuję możliwych innych rozwiązań. Kuszą TFK, prosto ze stanów (co prawda nie te najdroższe wersje, ale przynajmniej oryginały z lat 60tych). Ktoś miał może w Lebenie przy w miarę "ciepłym" źródle?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki! :-)

a tak przy okazji - ktoś kupował już może za oceanem u tego sprzedawcy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Witam

Jak te lampy wypadają w porównaniu z SOVTEKIEM 12ax7 lps

Czy mają podobną dynamikę ?

Maja podobna harakterystyke brzmienia. Na moj gust graja bardziej detalicznie a przede wszystkim NIE szumia i nie brzecza jak gowniane sovteki.

 

Na dynamike nie maja zadnego wplywu bo to nie lampy mocy .

Ja moge polecic te lampy z subiektywnego punktu widzenia a do sovtekow nie ma co ich porownywac bo to inna liga.

 

Z tego co mi wiadomo to Psvane nie ma w ofercie ecc88.

 

Pytanie do jarek&ania jak tam brzmienie Psvane vs Sovteki,czy było warto?

Odpowiedz powyzej BOBSAPP ;)

Nie sluchaj wypowiedzi niektorych madrali na forum.

Kupuj w ciemno. Bo jak masz Sovteki to gorzej juz byc nie moze.

 

Ja mam jeszcze kilka Sovtekow u mnie w systemie i po urlopie wymieniam je na EHG Gold (ECC89).

Niestety PSVANE nie produkuje tych lamp i po zastanowieniu zamowilem za doplata 6 szt sparowanych EHG Gold. Mysle ze powinno byc lepiej.

 

Ostatnio kupilem 3 Pary PSVANE CV181T (6SN7) w wersji Best ale u mnie Tungsole zagraly lepiej - inaczej.

Nie znaczy , ze PSVANE zagraly zle . Po prostu mi bardziej pasuja Tungsole.

Mam zatem do sprzedania 3 pary CV181T po 250 USD za pare.

Moze u kogos innego w jego systemie zagraja wg. jego gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem Psvane i muszę powiedzieć ze to bardzo fajnie grające lampki, ale czy wpasują się w każdy system ?

Raczej nie. Indywidualny dobór lamp jest konieczny. W moim systemie lampy które się najlepiej wpasowały to Amperex Raytheon Black Plate.

Cały czas mowa o 12AX7.

W innym systemie może być zupełnie inaczej, jednak nie mniej Psvane zasługują na pochwałę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T.M.D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dynamike nie maja zadnego wplywu bo to nie lampy mocy .

odważane stwierdzenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podmieniłem w moim Chińczyku MingDA 845-AA w stopniu wejściowym chińskie oryginały na zakupioną parkę PSVANE w Lampach Elektonowych.

Zmiany są, ale nie bardzo duże. Bas wydaję się nieco lepiej zespolony ze średnicą. Wysokie są na razie zdecydowanie ostre nieco wchodzące w metal. Czas wygrzewania na razie ok. 15h.

Jeśli kogoś interesuje to mogę przesłać schemat stopnia wej.

Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś padła opinia, że MingDy są mało czułe na wymianę lamp.

Wszedłem w lampę z ciekawości. MingDa nie gra źle z Dynkami. Choć do mojego starego Krella jeszcze jej daleko.

Cóż... podobno człowiek uczy się całe życie!

Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.