Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  40 członków

Zeta Zero Klub
IGNORED

Klub miłośników myśli technicznej Zeta Zero


tomii241

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Celem tego wątku jest zjednoczenie wszystkich posiadaczy kolumn, wzmacniaczy i ogółu sprzętu Hi End polskiej firmy Zeta Zero.

Wątek ten ma też na celu poznanie waszych opinii z odsłuchów w/w sprzętu. Ważne są dla mnie i pewnie dla wielu aby znalazły się w tym wątku wszystkie opinie te dobre jak i te nie pochlebne. Myślę, że właściciele firmy Zeta Zero nie raz zajrzą do tego wątku i myślę że będą mieli ochotę i odwagę na otwartą polemikę.

 

Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie wpisy

Tomasz. W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie znam innych wątków nie mam nic wspólnego z Zeta Zero jestem pracownikiem firmy PLAY i bardzo to sobie chwalę. Wątek założyłem aby wszyscy mieli okazję do napisania tego co myslą w jednym miejscu. Poza tym jestem zainteresowany tą firmą lecz na razie z budżetowego punktu widzenia odległa to dla mnie perspektywa.

Pozdrawiam Tomasz W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi o conajmniej kontrowersyjnych niku wyczuwam w twoim konfrontacyjnym pytaniu podstep czy czytales mój wstęp ? Czy wchodzisz na czyjeś wątki aby znaleźć możliwość wylądowaniu swoich życiowych frustracji czy jesteś audiofilem i zadając to pytanie masz mocne podstawy do dalszej dyskusji. Coś jednak mi się wydaje ze nawet nie pofatygowales się aby odwiedzić stronę Zeta Zero. Mimo wszystko pozdrawiam

 

Ach no i link http://www.audio-high-end.com/33/zaplecze-badawczo-naukowe.htm dla konankombo

 

I cyctat z Konankombo CYT:Na co dzień studiuję, a w wolnym czasie m.in lubię poczytać ten serwis. Niezłe jaja, POLECAM!!! :-) Tak z grzeczności pytam po to wchodzisz na takie fora???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, dziękuję za takie zainteresowanie moją osobą (niepotrzebnie). Na stronę f-my Z.Z. wchodziłem już dawno i oglądałem zdjęcia. Niestety ale rendery studia nagraniowego i zdjęcia strzelone telefonem z efektownymi, nic nie mówiącymi podpisami (chyba że Ty wytłumaczysz mi po co np. te rentgeny itp?) wyglądają mało poważnie (dla innych też patrząc na poprzednie wątki o kolumnach tej firmy). Mówiąc krótko, śmierdzi mi tu ściemą... (może się mylę..?). Kolejna sprawa, założyłeś klub miłośników czyli domyślam się że nim jesteś? To duże słowa być miłośnikiem czegoś. Właściciel pojawił się już kiedyś na forum i zostawił po sobie piękny wpis...

Bez urazy ale takie powielanie wątków na tym forum budzi dwuznaczne podejrzenia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie dlaczego wchodzisz na fora ale teraz już wiem dla jaj i wiesz co masz racje. Jest się z kogo pośmiać. No cóż my Polacy mamy tendencje do szukania wszedzie spisku nie wierzymy w czyjeś intencje, zaraz szukamy drugiego dna, ciągle narzekamy i odwołujemy sie do naszej trudnej historii, tłumacząc tym swój ciężki los.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę tu głównie po to aby posiąść wiedzę, niestety jak osoby mające nikłe pojęcie piszą na tematy "techniczne" to chcąc nie chcąc czasami robi się śmiesznie. Zamiast prowadzić śledztwo na temat mojej osoby (i tak nic nie wiesz..) dowiedziałbyś się i napisałbyś coś na temat wątku, tzn tej myśli technicznej, osobistych doświadczeniach itp.

PS. Po przeczytaniu możesz zgłosić moje wpisy do usunięcia, żeby nie śmiecić i... proszę pisać na temat :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.audio-high-end.com - bardzo ładna nazwa. Skromnie i z gustem. Po wyborze polskiej wersji językowej wita mnie nieco zachrypnięty Pan po angielsku. Treść i forma wskazuje, iż za chwilę będę oglądał najnowszy hit kinowy Stevena Spielberga. W sumie to nawet parafraza sytuacji jak u Hitchcocka - zaczyna się od trzęsienia subwoofera, a potem amplituda rośnie.

 

Preamp 1176 obsługuje prócz wielokanałowego audio także tor wizji co niezwykle upraszacza instalację, a jego dynamika przekracza grubo ponad 130 dB co plasuje go w czołówce światowej !

 

A poniżej widzimy do do niego do kompletu wspomniany uroczy bo mały (zaledwie 9kg) czysto ANALOGOWY wzmacniacz ZETA ZERO 1175 o mocy ciągłej ponad 1000 Watt RMS na 4 jak i 2 Ohm, zbudowany na bazie rewolucyjnej kocepcji elektroniki o zaskakującej dynamice i parametrach akustycznych o jakich może marzyć niejeden miłośnik muzyki.

 

DUMPING FACTOR- tj Współczynnik Tłumienia.

 

Doceniam całość wypowiedzi, niemniej pozwoliłem sobie wytłuścić szczególnie intrygujące stwierdzenia.

 

Wzmacniacz pracuje na zasadzie analogowej tj całkowicie ciągłej-niezdyskretyzownej modulacji wartości skutecznej sygnału(szerokości impulsu) wyjściowego w funkcji muzycznego sygnału wejściowego. Każdy matematyk, fizyk i inżynier dźwieku wie o co chodzi. Działa zatem w sposób CZYSTO analogowy najbardziej ceniony i wymarzony przez muzyków- wyczulonych na punkcie jakości brzmienia- w efekcie daje brzmienie w opinii słuchaczy lepsze niż z niejednego innego uznanego rozwiązania bo pozbawiony jest wszelkich dotychczasowych niedomogów klasy A i AB. A waży 8 razy mniej i kosztuje też wyraźnie mniej niż wiele innych rozwiązań.

 

Niemal ideał dla wymagających melomanów!

 

Zatem NIE cyfrowy-tj nie jest to zdyskretyzowany sposób działania. Nie jest wzmacniaczem cyfrowym w żadnym stopniu! To podkreślamy dla osób niewtajemniczonych w kwiestie transmitancji i związanej z nią matematyki.

 

Idąc tym tropem - zasilacze impulsowe są bardziej analogowe od liniowych, każdy meloman o tym śni, a inżynier to wie. Szczególnie ten, który się zetknął z transmitancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Nie lubię gdy ktoś mówi mi co mam robić po drugie ktoś kto nie umie czytać ze zrozumieniem i na dodatek myli wątek z tematem ogólnym po trzecie może napiszesz jakie ty masz doświadczenia z Zeta zero No i najważniejsze może jak już tu wszedłes i na sile starasz się zabłysnąć to może nas oswiecisz w jakim celu bo to chyba dość sprecyzowany temat klubu. Ach No i opowiedz nam jaki posiadasz sprzet. Bo coś czuje ze nie ZZ

 

 

Michangelo dzięki nareszcie robi się na temat może z nitka sarkazmu ale cholera w końcu coś rusza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenie mam takie że byłem w ich pokoju tyle razy ile razy byli na AS, byłem na stronie, oglądałem te zdjęcia wydały mi się mocno obciachowe, potem zobaczyłem ten temat z nietypowym tytułem, zadałem luźno pytanie co do niego (żeby nie powiedzieć żartobliwie), a kolega chyba nie potrafiąc odpowiedzieć mi na to pytanie, bardzo się spiął i dlatego rozmowa wygląda jak wygląda. Więcej luzu życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, dziękuję za takie zainteresowanie moją osobą (niepotrzebnie). Na stronę f-my Z.Z. wchodziłem już dawno i oglądałem zdjęcia. Niestety ale rendery studia nagraniowego i zdjęcia strzelone telefonem z efektownymi, nic nie mówiącymi podpisami (chyba że Ty wytłumaczysz mi po co np. te rentgeny itp?) wyglądają mało poważnie (dla innych też patrząc na poprzednie wątki o kolumnach tej firmy). Mówiąc krótko, śmierdzi mi tu ściemą... (może się mylę..?). Kolejna sprawa, założyłeś klub miłośników czyli domyślam się że nim jesteś? To duże słowa być miłośnikiem czegoś. Właściciel pojawił się już kiedyś na forum i zostawił po sobie piękny wpis...

Bez urazy ale takie powielanie wątków na tym forum budzi dwuznaczne podejrzenia. Pozdrawiam

 

Hej kłótliwe chłopaki:

 

Poproszno mnie na tzw uboczu w prywatnym kontekście o ocenę sytuacji ponieważ mam okazje babrać się jak paru tu moich znajomych na forum - w fizyce i być tzw belfrem tu zalogowanym (walącym nie-zaliczenia w indeksy niedomytym studentom) a akurat jestem podobno z uchem nieprzygniecionym przez słonia.

 

Zatem spełniłam życzenie i prośbę jednego z kolegów forumowiczów i weszłam na wspomnianą enigamtyczną stronę o ZEta Zera i dokładnie zapoznałam się z tymi tam danymi faktofotograficznymi w zakładce "o badaniach" i moja ocena jako naukowca fizyka jest wstępnie następujaca:

 

1) ci ludzie siedzą chyba bardzo mocno w naukach ścisłych , aż mnie zaskoczyło że ktoś z audio w Polsce tak mocno włazi w nasze "zakazane" rewiry bo to trudna dziedzina dla amatorów. Co ciekawe szybko zamailowałam do mych kolegów po drugiej stronie oceanu gdzie się na nich powołują i.......co ciekawawe faktycznie oni ich znają i współpracują intensywnie w czymś tam z nimi ... wiec potwierdzam-bardzo zaawansowane technologie tzw nano.

nie bede sie rozwodziła b o i tak nikt tu za pewen nie zrozumie o czym mówie.

 

 

. hmmmm niezłe koligacje (zbrojeniówka! słuzby specjalne???? o cholera w co ja wdepnełam !???)

2) wykresy jakie przedstwiają np z tych badań spektroskopowych- ...już wyjaśniam te spektorskopy są w Polsce i to o chyba najdokładniejsze urządzenie tego typu w Polsce na dzień dzisiejszy-byle chłystek z ulicy tam nie wejdzie... to gwarantuję i co raz bardziej mnie to intryguje jak oni mają dostęp do takich zaawansowanych technologii?)

Co ważne dla mnie jako naukowca- Ich wyniki prezentowane na fotakch tej zaskakującej mnie strony o tym zeta zera są bardzo do rzeczy i bardzo klarowne dla kazdego chocby przecietnie wykształconwego fizyka na tyle że chetnie bym ich poznała . Bo niesamowicie intrygujące że oni sie zajmują tak poważnie np implementacją(wysokotemperaturową???) hmmmm . Różnymi metodami w naszej branży stara sie nauka osiagac coś tak ciekawego ajk widze z wykresów opracowań . Zatem mnie intryguje jaką drogą oni do tego doszli!? Nie mogli tego spreparowac i muszą na tym znać. tego sie nie da stworzyć bedąc babcią kolzetową.

 

ekscytujące......

 

3) zaskakuje mnie że ci ludzie posiadają tak rozległą wiedzę patrzac po fotakch- to musi być bardzo szerokie spektrum specjalistów a nie wąskie grono. Zatem za tym musi ktoś stać.

4) wyniki zmian np choćby tzw prądów jonowych (patrz wykresy z badań spektroskopowych jakie publikują) są miarodajane i wiarygodne(wiem z grafiki nawet juz kto je opracował- to dobrzy specjaliści z Warszawy ale przemilcze kto) i powodują me ogromne zaciekawienie bo muszą dysponować materiałami które są raczej czymś dosyć nowatorskim. (wojsko?) - spryciarze zamazali liczby atomowe i pierwiastki......heheh sprytni!

5) mikroskopy roentgenenowskie ? w tym nawet tzw NanoEx? - tzn wgryzają sie w rozmiary nanometrów. niezłe "jaja".

6)wyrażnie dysponują wiedzą wysoko zaawansowaną. to nie sa kolesie od przysłowiowego "kowala". to gwarantuję

 

7 konkluzja końcowa -NIE widzę jak na razie tak mówiąc jezykiem młodzieżowym "ŚCIEMY" wtm co prezentują. Ale jak oni to zrobili to jest dla mnie niezła zagadka...muszą być bardzo dobrzy w tym co robią albo miec wsparcie niezłych ośrodków badawczych.

Jako fizyk(czka) chylę zatem czoła wstępnie przed tymi "szaleńcami" o ile to robią dla muyzyki ! . Aż muszę sie temu bliżej przyjrzeć i co jest zrozumiale posłuchać popytać o szczególy na mej uczelni-nie mniej fotki logiczne bardzo sensowne i co ważne widzę paru mych znajomych na nich-zadzwonię i do nich. A i ktoś z kolegów w Wa-wie mi potwierdził....

 

 

. Ale mnie zaintrygowało ... bo serio te fotki są bardzo zaskakujące i bardzo DO rzeczy tj wiarygodne. Tego ktoś kto nie zna się na naszej branży i środowisku nie da rady tak spreparować.. Po za tym Widze tam sporo dobrego choc nie zawsze najnowszego (ale to jest mało istotne w naszej branży ) sprzętu pomiarowego m. inn o ile ktoś nie wie leadera światowego tj duńskiej firmy Bruel und Kjaer obecnej w kazdym dobrym światowym laboratorium zajmującym sie np badaniami lotniczymi , astronautycznymi czy zjawiskami wibracji w tym akcelerometrią albo akustyką. Musieli wydac sporą kasę na takie cacka....

 

Normalnie tylko raczej uczelnie stać na to...hmmm

W Warszawie moi koledzy z instytutu akustyki używają do dziś tej samej klasy sprzętu pomiarowego i tych samych urządzeń do pomiarów zawodowych chocby w pracowni i komorze bezechowej na PW . To ugruntowany od parudziesieciu lat standard w świecie nauki , niedostępny z reguły indywidulanym ludziom ze względu na ceny komponentów . Muszą mieć zatem albo bogatego wujka albo kupę kasy i być niezłymi bystrzykami albo .....wariatami.......... ciekawe.......... aż pogadam na uczelni ....i dam znać co sie dowiedziałam ........

 

wniosek- ściemy w tym nie widzę a sprawę raczej z punktu widzenia naukowego sprawę dosyć poważną. no no.....

 

dam znać niedługo co sie dowiedziałam.

bea

Edytowane przez beata1840
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że potwierdziłaś wiarygodność informacji technicznych, bo ich luźna forma zmuszała do refleksji: czy ten rozmach jest w ogóle możliwy w Polsce. Ilość modeli, różnorodność konstrukcji czy wreszcie potwierdzone badania pokazują duże zaangażowanie kapitałowe a więc tylko życzyć sukcesów finansowych, bo będą odzwierciedlały sukces na rynku audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tak

wpis beaty zdecydowanie uwiarygadnia całą stronę :)

 

Tak. Wygląda to wiarygodnie.

Rozmawiałem z konstruktorem kilkanaście minut na wystawie AS. Bardzo miły i zakręcony człowiek. Robił wrażenie znającego temat!

Przyznam szczerze, że jednak bardziej od kolumn zafrapowały mnie maleńkie skrzyneczki wzmacniające te "potwory".

Jednak dziś praktycznie w każdym sprzedawanym segmencie audio trąbi się wokoło o cudownych, kosmicznych technologiach stosowanych w produkcji. A gra to często żenująco...

 

Zresztą. Pisanie pisaniem.

Ponownie więc zapytam. Gdzie na linii Poznań-Wrocław- Kalisz-Legnica można posłuchać tych kolumn w przyzwoitych warunkach (nie w hali wielkości kilku remiz strażackich, i nie w tłoku oraz "paplaninie" osób częstowanych winem (trick marketingowy?)?

 

Pozdrówka!

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję gościć u Pana Tomka w wawie przy okazji szkolenia. Była późna noc i mówię że chyba już nie dam rady !na to on wpadaj. Była późna noc, odsłuchy skończyliśmy chyba koło 2. Poznałem trochę technologicznych tajemnic ZZ .Dużo lecz dość skomlikowanym językiem jest na stronie. Widziałem materiały, które były 500 trwalsze od stosowanych w topowych zachodnich konstrukcjach, miałem okazję wypróbować prawie laboratoryjnie z użyciem kuchenki jak zachowują sie pod wpływem temperatury. Powiem tak o wielu rzeczach nie chce pisać gdyż jak myślę Pan Tomek by sobie tego nie życzył, wiele z tych materiałów i technicznych szczegółów to dla mnie kosmos znany tylko z filmów SF. Ale do rzeczy założyłem ten watek aby także każdy z nas mial okazję do zadania sobie pytania dlaczego zachodnie produkty wydają nam sie z gruntu lepsze?? Ile wysiłku wkłaadamy w poznanie polskich firm i czemu ich nie doceniamy? Dodam, iż po odsłuchach u Tomka uderzyła mnie jeszcze jedna sprawa ten facet nie jest z marsa a z wiedzą jaką posiada mógłby unosić się nad ziemią. Ale jakim cudem on nie widzi w tym nic dziwnego, spotyka sie z facetem, który i tak w najbliższym czasie nic u niego nie kupi i mówi mu o tym, a on że to nie ważne bo Cyt. Robię to dla ludzi Hmmm . Trochę później zaprosiłem go do siebie na śląsk poprosiłem aby zabrał dwa malutkie monobloczki po 1000 wat każdy. Przyjechał wypakowalismy sprzet podłączylismy do mojego accuphase DP 75 ( ma regulowane wyjścia ) i doznałem małego szoku te maleństwa zagrały tak że spadły mi kapcie. Dwa kosztuja tyle co mój accuphase E 550 ale zabijaja go pod każdym względem dosłownie pod każdym: muzykalność, przetrzeń, kontrola basu z którą accuphse nie radzi sobie nadzwyczajnie, po prostu masakra. Zabrzmiało jak reklama, już widzę masę ludzi którzy powiedzą ściema, Jednak nie i jestem do dyspozycji każdego kto chce to sprawdzić. Pozdrawiam i zachęcam do podzielenia sie swoimi spostrzeżeniami na temat ZZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arek__45

(Konto usunięte)

Przyjechał wypakowalismy sprzet podłączylismy do mojego accuphase DP 75 ( ma regulowane wyjścia ) i doznałem małego szoku te maleństwa zagrały tak że spadły mi kapcie. Dwa kosztuja tyle co mój accuphase E 550 ale zabijaja go pod każdym względem dosłownie pod każdym: muzykalność, przetrzeń, kontrola basu z którą accuphse nie radzi sobie nadzwyczajnie, po prostu masakra.

 

Kolego z tych zdań wnioskuje....że niestety nie wiesz jeszcze czego szukać w tej zabawie w audio...wszystko przed Tobą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń spokój -

Rozwiń wybitne wzmacniacze-

Rozwiń rytm i dlaczego akurat te składowe są najważniejsze

Dzięki z góry

 

Arku może po prostu te składowe są najważniejsze dla Ciebie i troszkę uogólniasz a może wpadłeś tak po uszy HiEnd że nie słuchasz już muzyki tylko sprzętu. To oczywiście wolna uwaga bez złośliwości, ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arek__45

(Konto usunięte)

Już nie słucham sprzętu....płyty w całości ok 200 miesięcznie ..pilota nie używam...

 

....te punkty nie dla mnie ale w ogóle są najważniejsze...bez tego nie muzyki...jesli masz to wszystko to, to co inni i Ty opisujesz jest tak oczywiste że schodzi na drugi plan...myśle tu o kontroli basu, wybrzmieniach etc..

 

My greatest hang-up is information retrieval - musical information, especially dynamic separation. I will always go for information even at the expense of upsetting the "make everything bounce and swing with the tempo" brigade. My other priority, which seems to be out of favour at the moment, is neutrality, or as I prefer to call it, lack of the irritation factor.

 

 

To, że perkusja zabrzmi jak na żywo to za mało....musi do mnie dotrzeć cały kunszt Williamsa , DeJonetta...to z powodu kiepskich systemów wielu nie doceni Pata Metheny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj tomii,

przez przypadek wpadłem na twój wątek o Zeta Zero.

Od razu powiem aby być szczerym, że mam nieco inną wizję dźwięku niż tą jaką propaguje ZetaZ (Pan Tomek o ile się nie mylę wymieniony wyżej). 2 krotnie odwiedzałem AS na jakim grały ZZ i to nie było dla mnie (może winne były warunki wystawowe) ale... szanuje zdanie innych kolegów którym się podobało np. mojemu kumplowi. Trochę mnie nawet "wkurzało" głośne granie ZZ bo w sąsiednich pokojach często zamiast tam rezydujących systemów słyszałem Zety:).

 

Mam natomiast pytanie, używasz Accu 550 a na zakładce Hi End założyłeś wątek o skutecznych głośnikach do niego w (20-30 na basie lub x 2 w cenie najlepiej około 25 kPLN). Coś tam nawet wrzuciłem jak i inni koledzy. Tutaj zaś widzę, że jesteś miłośnikiem głośników ZZ i ich amplifikacji. Piszesz że wzmacniacz (monobloki) ZZ zmiażdżył wprost Accu. No to może zamiast szukać głośników lepiej zmienić wzmacniacz? Piszesz że monobloki które rozjechały jak walec 550 (chyba że coś pomyliłem) można mieć za cenę tejże, więc masz problem rozwiązany! Skuteczne głośniki nie będą Ci potrzebne (ja podałem takie 89-92 dB). 1000 W napędzi nawet deskę do prasowania z Viledy. Skoro jeszcze wzmacniacze te tak grają to nie ma się nad czym zastanawiać. Może w przyszłości uda sie dołożyć jeszcze do tych 25 kPLN dogadać z ZZ i dokupisz ich głośniki do wzmocnienia i będziesz miał swojego Grala (przynajmniej na jakiś czas, bo pościg królika trwa wiecznie :)

Pozdrawiam.

Robert

Edytowane przez wiedzmin1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tym myślę dylemat mam tym większy że accuphasa szkoda mi jak cholera choć większość osób twierdzi że trzeba zmienić wzmacniacz. Jakby na złość sobie samemu staram się go nie wymieniać. Kolumny ZZ dla mnie grają wyśmienicie, acz na razie to nie mój przedział cenowy ale wzmacniacze to już nie tak straszne pieniądze a myślę że warto byłoby dać za nie jeszcze więcej. No cóż zaczynam od kolumn bo to najsłabsze ogniwo w moim systemie, może uda mi się przynajmniej na jakiś czas uratować accuphase od sprzedaży. Jeśli udałoby się sprzedać 550 i DP 75 w dobrej cenie bez wahania biore wzmacniacze ZZ szczerze bez najmniejszego.

 

zawahania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle tu o kontroli basu

Widzisz, dla mnie bas zaczyna się w okolicach 30 Hz a te sądząc z opisu Twojego sprzętu 30Hz są w sferze marzeń. Jak będziesz miał pełnopasmowy system, to wrócimy do rozmowy o podstawach, bo będziesz musiał na nowo przesłuchać wszystkie swoje płyty.

Uwielbiam Pata, ale nigdy nie był mistrzem feelingu i do słuchania jego niesamowitych harmonii nie jest potrzebny super system. Już pierwszy utwór z najnowszej płyty pokazuje słabość w zabawie rytmem. To nie jest szkoła południowo amerykańskiego ognistego grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję gościć u Pana Tomka w wawie przy okazji szkolenia. Była późna noc i mówię że chyba już nie dam rady !na to on wpadaj. Była późna noc, odsłuchy skończyliśmy chyba koło 2. Poznałem trochę technologicznych tajemnic ZZ .Dużo lecz dość skomlikowanym językiem jest na stronie. Widziałem materiały, które były 500 trwalsze od stosowanych w topowych zachodnich konstrukcjach, miałem okazję wypróbować prawie laboratoryjnie z użyciem kuchenki jak zachowują sie pod wpływem temperatury. Powiem tak o wielu rzeczach nie chce pisać gdyż jak myślę Pan Tomek by sobie tego nie życzył, wiele z tych materiałów i technicznych szczegółów to dla mnie kosmos znany tylko z filmów SF. Ale do rzeczy założyłem ten watek aby także każdy z nas mial okazję do zadania sobie pytania dlaczego zachodnie produkty wydają nam sie z gruntu lepsze?? Ile wysiłku wkłaadamy w poznanie polskich firm i czemu ich nie doceniamy? Dodam, iż po odsłuchach u Tomka uderzyła mnie jeszcze jedna sprawa ten facet nie jest z marsa a z wiedzą jaką posiada mógłby unosić się nad ziemią. Ale jakim cudem on nie widzi w tym nic dziwnego, spotyka sie z facetem, który i tak w najbliższym czasie nic u niego nie kupi i mówi mu o tym, a on że to nie ważne bo Cyt. Robię to dla ludzi Hmmm . Trochę później zaprosiłem go do siebie na śląsk poprosiłem aby zabrał dwa malutkie monobloczki po 1000 wat każdy. Przyjechał wypakowalismy sprzet podłączylismy do mojego accuphase DP 75 ( ma regulowane wyjścia ) i doznałem małego szoku te maleństwa zagrały tak że spadły mi kapcie. Dwa kosztuja tyle co mój accuphase E 550 ale zabijaja go pod każdym względem dosłownie pod każdym: muzykalność, przetrzeń, kontrola basu z którą accuphse nie radzi sobie nadzwyczajnie, po prostu masakra. Zabrzmiało jak reklama, już widzę masę ludzi którzy powiedzą ściema, Jednak nie i jestem do dyspozycji każdego kto chce to sprawdzić. Pozdrawiam i zachęcam do podzielenia sie swoimi spostrzeżeniami na temat ZZ

 

Czy tu czasem nie ma pomyłki?

Dwa monobloczki po 1000 wat kazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt.A poniżej widzimy do do niego do kompletu wspomniany uroczy bo mały (zaledwie 9kg) czysto ANALOGOWY wzmacniacz ZETA ZERO 1175 o mocy ciągłej ponad 1000 Watt RMS na 4 jak i 2 Ohm, zbudowany na bazie rewolucyjnej kocepcji elektroniki o zaskakującej dynamice i parametrach akustycznych o jakich może marzyć niejeden miłośnik muzyki.http://www.audio-high-end.com/153/wzmaczniacze-i-cennik.htm

 

tWzmacniacz pracuje na zasadzie analogowej tj całkowicie ciągłej-niezdyskretyzownej modulacji wartości skutecznej sygnału(szerokości impulsu) wyjściowego w funkcji muzycznego sygnału wejściowego. Każdy matematyk, fizyk i inżynier dźwieku wie o co chodzi. Działa zatem w sposób CZYSTO analogowy najbardziej ceniony i wymarzony przez muzyków- wyczulonych na punkcie jakości brzmienia- w efekcie daje brzmienie w opinii słuchaczy lepsze niż z niejednego innego uznanego rozwiązania bo pozbawiony jest wszelkich dotychczasowych niedomogów klasy A i AB. A waży 8 razy mniej i kosztuje też wyraźnie mniej niż wiele innych rozwiązań.

Niemal ideał dla wymagających melomanów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MA RX8

Przecież miesiąc temu zrobiłeś ich tuning i było niby super....a już audiofilia nervosa dopada ? :D

Witam chciałem odnieść się do wątku otóż jestem po tunningu BUDŻETOWYCH RX 8 w firmie audiothlon(equilibrium) z Zielonej Góry chciałem powiedzieć tak słucham właśnie Garego Mura na moim acuphase E 550 i Dp 75 ,głosnikowy to equlibrium sun ray a interkonekt to athem. I i i Panowie zachęcam do tunningu ale profesjonalnego. Moje kolumny zgrały tak że dupe urywa (wiem to nie po audiofilsku) ale wisi mi to bo dziś poczułem dreszcze słuchając muzy. Accuphase ożył zrobił sie detaliczny, mniej zamulony i słodki a przy tym odziwo przypomniał sobie co to kontrola basu. POLECAM TUNNIG

PS Kable z equlibriumBAJKA POzdrawiam

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.