Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  40 członków

Zeta Zero Klub
IGNORED

Klub miłośników myśli technicznej Zeta Zero


tomii241
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Użytkownicy+

Idę w ślepo, że to minimum trzy drogi. Nie da się w tej chwili zrobić prawidłowego połączenia tak dużego woffera ustawionego poziomo ze wstęgą wysokotonową. Musi być coś na środku, tak więc mając do wyboru dwie opcje, obstawiam cztery drogi. Zapewne wstęgi przenoszące różne częstotliwości są naprzemiennie rozstawione po okręgu, ewentualnie jedne nad drugimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwileczkę Palton, chcesz powiedzieć, że głośnik wstęgowy orbital 360 stopni, to w zasadzie nic innego jak połączenie kilku wstęgowców po okręgu?

 

Nawet jeśli by tak było i powiedzmy, że wstęgi przenoszą różne częstotliwości, to do ich filtrowania nie wystarczyły by tylko kondensatory. Potrzebne będą też cewki, żeby pracę mógł przejąć kolejny głośnik a to kłóci się z teorią 3 kondensatorów w kolumnie.

 

Ja nadal nic nie rozumiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Zeta Zero są kombinacje konstrukcyjne 2-way/3 drivers i 3-way/4 drivers. To podwojenie dotyczy bardzo wytrzymałej autorskiej wstęgi. Tak więc jest poziomy basowiec, 2-membranowo/magnesowa wstęgowa średnica i wstęgowa wysokotonówka. Plus coś promieniującego do tyłu... że tak sobie pozwolę pozmyślać. Nie słuchałem tegorocznego wystąpienia, ale pamiętam duży wkład pracy w poprzednie pokazy. Z równą uwagą słuchało się kolumn i konstruktora... fajna prelekcja i dźwiękowa projekcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Nie słuchałem tegorocznego wystąpienia, ale pamiętam duży wkład pracy w poprzednie pokazy. Z równą uwagą słuchało się kolumn i konstruktora

 

To prawda. Konstruktor to prawdziwy pasjonat i świetnie łapie kontakt z publiką. Widać zaangażowanie w to co robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Chwileczkę Palton, chcesz powiedzieć, że głośnik wstęgowy orbital 360 stopni, to w zasadzie nic innego jak połączenie kilku wstęgowców po okręgu?

 

Ja nadal nic nie rozumiem....

 

Tak jest. To jest tylko kilka głośników wstęgowych montowanych po okręgu i zakrytych okrągłą maskownicą. Głośników wstęgowych są zapewne 3 sztuki - stąd 3 kondensatory które "odcinają" pasmo od dołu. Do tego jeden głośnik niskotonowy bez żadnego filtra.

 

Znając zamiłowanie pana Roguli do używania bardzo przesadnych opisów technologicznych zachaczających czasem o fantastykę, zapewne 4 drożna konstrukcja jest po prostu kolumną z czterema głośnikami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Chwileczkę Palton, chcesz powiedzieć, że głośnik wstęgowy orbital 360 stopni, to w zasadzie nic innego jak połączenie kilku wstęgowców po okręgu?

Tak, tak sądzę.

 

Nawet jeśli by tak było i powiedzmy, że wstęgi przenoszą różne częstotliwości, to do ich filtrowania nie wystarczyły by tylko kondensatory. Potrzebne będą też cewki, żeby pracę mógł przejąć kolejny głośnik a to kłóci się z teorią 3 kondensatorów w kolumnie.

 

Ja nadal nic nie rozumiem....

Może być tak, że przetworniki same z siebie przenoszą tylko małą część pasma (każdy inną) i wystarczy ciąć je na dole kondem. Swoją drogą, to uważam, że kondensator bardziej degraduje dźwięk niż cewka. Być może się jednak mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to wszystko prawda, to nie mam więcej pytań.

 

Może być tak, że przetworniki same z siebie przenoszą tylko małą część pasma (każdy inną) i wystarczy ciąć je na dole kondem. Swoją drogą, to uważam, że kondensator bardziej degraduje dźwięk niż cewka. Być może się jednak mylę.

 

Myślisz, że jest sens opracować wstęgę, która ciągnie tylko do np. 5kHz?.

 

Masz racje. Kondensator jest najgorszym elementem na zwrotnicy i to on a nie cewki i rezystory, wprowadza największe zniekształcenia. Nie jest również prawdą, że dzięki tylko niemu dźwięk jest naturalny i prawdziwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwileczkę Palton, chcesz powiedzieć, że głośnik wstęgowy orbital 360 stopni, to w zasadzie nic innego jak połączenie kilku wstęgowców po okręgu?

Dokładnie tak, z tym że nie po okręgu tylko na planie sześciokąta. Nie zmienia to jednak faktu, że są to tradycyjne płaskie przetworniki wstęgowe. Zresztą pisałem o tym tutaj jeszcze przed wystawą, że nazwa Orbital 360 jest bardzo mocno naciągana, bo żaden z przetworników zamontowanych w tej kolumnie tak naprawdę nie promieniuje dookólnie w zakresie 360 stopni. Dźwięk owszem emitowany jest w wielu kierunkach ale odbywa się to bardziej na zasadzie pojedynczych ramion gwiazdy niż pełnego okręgu.

Oznaczenie takiej konstrukcji liczbą "360" jest więc sporym nadużyciem, bo to trochę tak jakby np. Focal wykorzystał symbol "Be" w handlowej nazwie kolumny z aluminiowym tweeterem... Oczywiście konstruktor Orbitali zawsze może się tłumaczyć, że oznaczenie 360 dotyczy tak naprawdę kolistego kształtu obudowy, niemniej jednak pozostawia to pewien niesmak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Jeśli to wszystko prawda, to nie mam więcej pytań.

 

 

 

Myślisz, że jest sens opracować wstęgę, która ciągnie tylko do np. 5kHz?.

 

Masz racje. Kondensator jest najgorszym elementem na zwrotnicy i to on a nie cewki i rezystory, wprowadza największe zniekształcenia. Nie jest również prawdą, że dzięki tylko niemu dźwięk jest naturalny i prawdziwy.

 

Myślę, że ogólnie wstęgi to nie moja bajka, mają znacząco wyższe zniekształcenia od kopułek dynamicznych. Nie chcę robić tu kreciej roboty firmie, powinniśmy wspierać krajowych producentów. Chciałbym się jednak więcej dowiedzieć, bo sama dość nowatorska koncepcja jest dla mnie ciekawostką.

 

Dokładnie tak, z tym że nie po okręgu tylko na planie sześciokąta. Nie zmienia to jednak faktu, że są to tradycyjne płaskie przetworniki wstęgowe. Zresztą pisałem o tym tutaj jeszcze przed wystawą, że nazwa Orbital 360 jest bardzo mocno naciągana, bo żaden z przetworników zamontowanych w tej kolumnie tak naprawdę nie promieniuje dookólnie w zakresie 360 stopni. Dźwięk owszem emitowany jest w wielu kierunkach ale odbywa się to bardziej na zasadzie pojedynczych ramion gwiazdy niż pełnego okręgu.

Oznaczenie takiej konstrukcji liczbą "360" jest więc sporym nadużyciem, bo to trochę tak jakby np. Focal wykorzystał symbol "Be" w handlowej nazwie kolumny z aluminiowym tweeterem... Oczywiście konstruktor Orbitali zawsze może się tłumaczyć, że oznaczenie 360 dotyczy tak naprawdę kolistego kształtu obudowy, niemniej jednak pozostawia to pewien niesmak.

 

Myślę, że nazwa odnosi się do pokrycia 360 stopni falą dźwiękową, a, ze wydobywającą się z wielu przetworników, to już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te kable to jakaś uznana marka?

 

Na kolumnach zeta-zero każda muzyka bardzo pięknie sobie zawsze hula,

W systemie kable to wypasy-przekonany jest o tym konstruktor Pan Rogula

 

Myślę, że ogólnie wstęgi to nie moja bajka, mają znacząco wyższe zniekształcenia od kopułek dynamicznych. Nie chcę robić tu kreciej roboty firmie, powinniśmy wspierać krajowych producentów. Chciałbym się jednak więcej dowiedzieć, bo sama dość nowatorska koncepcja jest dla mnie ciekawostką.

 

 

Też nie moja bajka to jest,natomiast koncepcja to nie ciekawostka,a wręcz zagwostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co za wpływ maja na to kable?? Co to za różnica czy to produkt za 1 kzl czy za 10kzl? Czy zmienia to jakoś znacznie jak system gra ?? Z wypowiedzi wnioskować można ze kable to podstawa systemu.

Edytowane przez Blady99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co za wpływ maja na to kable?? Co to za różnica czy to produkt za 1 kzl czy za 10kzl? Czy zmienia to jakoś znacznie jak system gra ?? Z wypowiedzi wnioskować można ze kable to podstawa systemu.

 

U tych kablach to kolega poważnie pisze,czy sobie po prostu jakąś hecę robi?

Proszę o wyjaśnienie bo mam wrazenie ........swoje wrażenie w stosunku do kolegi powyższego wpisu.

Kable są urządzeniem..........dobre kable,to dobre urzadzenie ,a złe to wiadomo,a zawsze gra cały system-mam rację?

Kable prosze kolegi to nie tylko przewodzenie,bo w audio to transmisja,a ta moze być prawidlowa albo spaprana-czy to ciężko zrozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U tych kablach to kolega poważnie pisze,czy sobie po prostu jakąś hecę robi?

Proszę o wyjaśnienie bo mam wrazenie ........swoje wrażenie w stosunku do kolegi powyższego wpisu.

Kable są urządzeniem..........dobre kable,to dobre urzadzenie ,a złe to wiadomo,a zawsze gra cały system-mam rację?

Kable prosze kolegi to nie tylko przewodzenie,bo w audio to transmisja,a ta moze być prawidlowa albo spaprana-czy to ciężko zrozumieć?

 

Kable to urządzenia.. co za bzu... gra cały system ale ale kable nie mają aż tak dużego wpływu żeby zmienić całkowicie brzmienie systemu. Mogą go trochę polepszyć lub pogorszyć ale na pewno nie zmienić. Ale to już na formum przerabiane było wielokrotnie- niektórzy słuchają muzyki inni słuchają kabli tak jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A inni mają kupę doświadczenia za sobą ale i tak nikt z tego nie korzysta...

Edytowane przez neomammut

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable to urządzenia.. co za bzu... gra cały system ale ale kable nie mają aż tak dużego wpływu żeby zmienić całkowicie brzmienie systemu. Mogą go trochę polepszyć lub pogorszyć ale na pewno nie zmienić. Ale to już na formum przerabiane było wielokrotnie- niektórzy słuchają muzyki inni słuchają kabli tak jak.

 

 

TAK JAK KTO?........tylko polepszyć albo pogorszyć,a nie zmienić?

Drogi kolego pogorszenie czy polepszenie to jest wlaśnie ta zmiana,bo innej opcji nie ma-dla mnie to jest zrozumiałe.

Gdybyś coś niecoś słyszał o dobrych kablach Twój powyższy post by nie był tak okazały jaki jest teraz.

Nie ma najlepszych kabli na świecie,ale kable audiomica są..........tylko drutem,zwykłym drutem.

Natomiast są kable które można smiało nazwać urządzeniami-to tak aby kolega o tym już wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Chwileczkę Palton, chcesz powiedzieć, że głośnik wstęgowy orbital 360 stopni, to w zasadzie nic innego jak połączenie kilku wstęgowców po okręgu?

O ile pamiętam wypowiedź Pana Tomasza na AudioShow (w ramach prezentacji jego systemu) to jest to połączenie 20 wstęgowców.

Czyli każdy z nich będzie pokrywał 18 stopni...

 

Więcej nie wiem na ten temat, bo po zakończonej wypowiedzi zrobił się tłum wokół Niego i nie chciałem czekać aż będzie można zadać parę pytań.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Dzień dobry,

 

Miło nam poinformować, że marka Zeta Zero została nominowana do Polskiej Nagrody Innowacyjności 2016 za projekt kolumn głośnikowych Orbital360.

 

https://24pro.pl/4248-2/

 

bardzo dziękujemy za duże zainteresowanie naszymi produktami i zapraszamy na odsłuchy !

 

Do usłyszenia! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Miło nam poinformować, że marka Zeta Zero została nominowana do Polskiej Nagrody Innowacyjności 2016 za projekt kolumn głośnikowych Orbital360.

 

https://24pro.pl/4248-2/

 

bardzo dziękujemy za duże zainteresowanie naszymi produktami i zapraszamy na odsłuchy !

 

Do usłyszenia! ;)

Kultura wymagałaby, aby udzielił Pan odpowiedzi na zadawane wyżej pytania.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda i nie chcę wyręczać Zeta Zero, ale sam mam kolumny, które można nazwać pół-omnipolarnymi (pokrycie 180 stopni powierzchni promieniowania) w zakresie powyżej 1 kHz. Bas poniżej 100 Hz (w każdej kolumnie) też można uznać za omnipolarny (zakładam, że ten termin oznacza promieniowanie w 360 stopniach). Dwie kolumny, bo w ten sposób trzeba dostarczyć informację z każdego kanału (L + P) zapisanego na nośniku i odtworzonego przez źródło. Stereo bierze się z różnicy czasowej dotarcia dźwięku do obu uszu. Tutaj wychodzi na to, że efekt 2D jest mniej przewidywalny, ale z kolei może być bardzo ciekawy - szczególnie w większym metrażu, gdzie dźwięk bezpośredni jest mocno oddzialony od wpływu dla ucha odbić.

 

Audiomica z kolei produkuje bardzo dobre, muzykalne przewody. Łączy miedź ze srebrem i uzyskuje tym sposobem bogatszą i bardziej przyswajalną górę pasma niż proponują to przewody z samego srebra.

 

Nie jestem entuzjastą firmy a tym bardziej strony internetowej, ale taka garść indywidualnych pomysłów i całkiem niezły efekt soniczny tychże zmusza do zajrzenia do tematu. Jak namieszałem, to nic prostszego, jak sprostować. Czyli przyłączam się do wcześniejszych pytań i upomnień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

SZOK!!!! faktycznie obok Bożenki stoją :D

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

"Z punktu widzenia (...) gospodarczego kupowanie towarów polskich, choć są droższe i gorsze,
jest szkodnictwem i działalnością anty-narodową" - napisał Janusz Korwin-Mikke.

Kolumny pana TR nie są ani droższe, ani gorsze. Ludzie konkretnie, o co wam chodzi ?? :-)

Czy wy myślicie ? Że osoby, które poświęcają całe życie na realizację swoich pomysłów.

Mają czas i chęci na użeranie się z ludźmi którzy przez pół życia siedzą na forum.

Ciekawe ilu z was skorzystało z zaproszenia TR do siebie ?

Raczej do tego nie dojdzie. Dlaczego ?

Z prostej przyczyny nikt z was nie chciałby i nie chce merytorycznie podyskutować na tematy techniczne z TR.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.