Skocz do zawartości
IGNORED

Indiana Line - ktokolwiek słuchał, ktokolwiek wie?


roninP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj dostałem w mailingu info o takim oto czymś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

ktoś coś wie na temat tej firmy?

 

wyglądają wiarygodnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Słowacki wielkim poetą był.

IMHO Musa wygląda zacnie. Jak za trochę ponad 3500 dają fornir, odlewane kosze, poważny wysokotonowiec... na zdjęciach przynajmniej wygląda to bardzo przyzwoicie - ciekawe jak gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Coral Electronic Srl.

Italian company that manufactures loudspeaker drivers, car and marine audio products under the Coral and Target Audio brands, and home loudspeaker systems under the Indiana Line name.. -- Official homepage.

Coral Electronic Srl., Corso Allamano 74, 10098 Rivoli, Italy.

Tel: +39 011 959 44 55. Fax: +39 011 957 23 55. E-Mail: info )at( coralelectronic.co.

 

Za:

http://audiotools.com/en_links_co.html#coral

 

Skoro ta sama firma odpowiada za taką paść jak Target, to nie spodziewałbym sie zbyt wiele po kolumnach głośnikowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne komentarze sypały się pod adresem Roth Audio, kiedy zdecydowaliśmy się wprowadzić OLi do Polski. Podobnie jak Rotha tak i Indianę wprowadzaliśmy po bardzo długich odsłuchach i porównaniach z konkurencyjnym sprzętem. Zapewniam, że Indiana Line nie gra gorzej od Roth Audio - gra inaczej, a w wielu aspektach nawet lepiej. Co więcej oferuje więcej opcji kolorystycznych i zupełnie inną estetykę.

 

 

W kwestii brzmienia Indiana stawia na jednoznaczną charakterystykę brzmienia - na pewno bardziej podejdzie typowym audiofilom - brzmi łagodnie, słodko, trochę lampowo, świetnie zgrywa się z ostrzejszymi wzmacniaczami.

 

W kwestii wykonania Indiana Line jest lepsza od Roth Audio - Musa za 3.500 jest wykonana w prawdziwym fornirze, ma odlewane aluminiowe klosze, wysokotonówkę z tylną komorą rezonansową.

http://www.indianaline.it/en/musa-505/1881

 

Najtańsza kolumna Nota ma obudowę z MDFu, górę wykończoną materiałem skóropodobnym - wygląda rewelacyjnie. Jakościowo gra porównywalnie z Roth OLi 30, tylko inną charakterystyką. Zdecydowanie spokojniej, bardziej audofilsko.

http://www.indianaline.it/en/nota-550/1958

 

 

No i ceny - zestaw 5.0 na Nota kosztuje w promocji 2399 pln.

 

 

Zresztą, myślę, że możemy pomyśleć o zorganizowaniu odsłuchu na odległość, tak jak robiliśmy to z Roth Audio, aby przekonać nieprzekonanych albo raczej tych, którzy nie są uprzedzeni, a pozytywnie zainteresowani.

Edytowane przez RAFKO_Dystrybucja

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

interesujące porównanie z włoskiego forum:

 

Focal Grand Utopia vs B&W 802D vs Indiana Line Nota 550

http://indianaline.rafko.pl/indiana-line-nota-550-test-porownanie-pomiary.php

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

no dobra, w końcu udało się dotrwać do wypożyczenia, więc zgodnie z obietnicą daną dystrybutorowi kilka zdań na temat kolumn indiany.

 

Trafio mi się Tesi 560, w cenie dokładnie moich Roth OLi 40.

 

po pierwsze wykonanie - co najmniej dorównuje Rothom, ale kolumna jest sporo lżejsza, zresztą też sporo mniejsza. Dla niektórych to zaleta. Rozmiarowo przypomina dokładnie serię M od Monitor Audio. Dużo lepiej od Roth Audio prezentują się gniazda głośników.

W stosunku do rothów głośniki są mniejsze i to słychać, ale o tym za chwilke.

 

 

po drugie - dźwięk. Zupełne przeciwieństwo Roth Audio. Bardzo grzeczna audiofilskie brzmienie - pod moim Harmanem aż za ciepłe. Ale rozdzielczości nie brakuje, basik też przyjemny, chociaż czuć, że mniej obszerny niż w OLi40.

 

Zupełnie inaczej było po podpięciu pod NAD C315

 

O ile w rothach górują skraje pasma, to tutaj średnica wymiata. wokal jest super - wyraźnie z przodu, bardzo ładnie. piękna też jest góra, aksamitna detaliczna.

 

 

 

Ogółem w stosunku do moich OLi40 wygląda to tak (po podłączeniu pod NADa C315):

- łagodniejsza góra, dużo bardziej rozdzielcza, stad i lepsza przestrzeń

- dominująca średnica

- mniej basu niż w Oli40,

 

 

Wynalazek spod ziemi troche jak Rothy, ale i wróżę im karierę jak Rothom. Szczegolnie w takich cenach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te kolumny u siebie. Podchodziłem sceptycznie - jednak całkiem fajnie i dojrzale grają - dużo dojrzalsze konstrukcje niż Roth. No ale właśnie... Roth jest znaną konstrukcją i dlatego rozważam czy wprowadzić je do oferty. W każdym bądź razie - polecam spróbować, mogą podpasować miłośnikom intymnego i emocjonalnego grania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie posiadamy wolne testowe kolumny Tesi 560 N (czarne)

http://www.indianaline.rafko.pl/produkty.php?sr=tesi&pr=Tesi%20560N

 

jakby ktoś reflektował na darmowy tygodniowy test to zapraszam do kontaktu.

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Cóż, wygląda porządne. Swego czasu bardzo lubiłem swoje AE-109, trochę podobne zewnętrznie do linii Musa (może to ze względu na kolor). Opis brzmienia nawet podobny, mogą być sympatyczne. A że robione w Chinach... Ba, gdyby nasza była "największa w Europie fabryka kolumn" zainteresowała się w porę produkcją kolumn, a nie wyciąganiem dotacji, to robiliby pewnie u nas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

mamy pierwsze porównanie z Roth OLi 40

 

Tesi 560 rekomendowałbym raczej osobom lubiącym rozkoszować się barwą i ceniącym sobie równowagę tonalną. Włoskie kolumny budują brzmienie wokół średnicy i generalnie są otwarte w tym zakresie częstotliwości. Zarówno bas, jak i wysokie tony pełnią tu rolę towarzyszącą i są dobrze dobrane pod względem ilości. Nie znaczy to jednak, że brakuje im wyrazu – niskie częstotliwości miękko pulsują i schodzą na tyle nisko, że fani głębi w basie powinni być zadowoleni. Natomiast zakres wysokich tonów prezentuje subtelny i delikatny styl, nieco zmiękczając pewne dźwięki.

http://kinoplay.pl/podlogowe_kolumny_roth_audio_oli_40_i_indiana_line_tesi_560_%E2%80%93_porownanie,75,1063.html

Edytowane przez RAFKO_Dystrybucja

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna chińszczyzna, nikomu nie znana, w przyszłości nie odsprzedawalna na rynku wtórnym, czyli każdy kto to kupi bierze z nimi ślub!

Najlepsze jest to porównanie do Grand Utopii i B&W 802D i śmieszne wnioski że...istnieje możliwość źe zagrają z mniejszymi znieksztalceniami....itd.

Juź sam fakt takiego porównywania jest bez sensu.

To tak jakby porównywać telewizor 65 cali z 32 cale i stwierdzić źe ....istnieje możliwość iż ten 32' będzie miał mniejszy pobór

prądu i będzie lżejszy podczas wnoszenia...hehehe....pewnie że tak i co z tego?

 

Już sam fakt użycia tak nie symetrycznych porównań źle świadczy o tej firmie.

Równie dobrze można stwierdzić że ten SUV Dacia ma większy bagażnik niź Mercedes SL65 AMG....bo faktycznie ma.

Zastanawiam się po co komu takie chińczyki skoro jest tak duży wybór niedrogich kolumn europejskich.

Wolałbym już coś z oferty polskich manufaktur.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna chińszczyzna, nikomu nie znana, w przyszłości nie odsprzedawalna na rynku wtórnym, czyli każdy kto to kupi bierze z nimi ślub!

Najlepsze jest to porównanie do Grand Utopii i B&W 802D i śmieszne wnioski że...istnieje możliwość źe zagrają z mniejszymi znieksztalceniami....itd.

Juź sam fakt takiego porównywania jest bez sensu.

To tak jakby porównywać telewizor 65 cali z 32 cale i stwierdzić źe ....istnieje możliwość iż ten 32' będzie miał mniejszy pobór

prądu i będzie lżejszy podczas wnoszenia...hehehe....pewnie że tak i co z tego?

 

Już sam fakt użycia tak nie symetrycznych porównań źle świadczy o tej firmie.

Równie dobrze można stwierdzić że ten SUV Dacia ma większy bagażnik niź Mercedes SL65 AMG....bo faktycznie ma.

Zastanawiam się po co komu takie chińczyki skoro jest tak duży wybór niedrogich kolumn europejskich.

Wolałbym już coś z oferty polskich manufaktur.

Ja wiem, że to boli, gdy coś tak taniego jest w stanie zagrać z mniejszymi zniekształceniami od ołtarzyków światka hi-end, ale po co od razu taki długi wywód ? :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to że od tego jest forum żeby pisać swoje przemyślenia.

Co do zniekształceń to pewnie setki malutkich kolumn mogą mieć mniejsze niż

wielkie smoki, które produkują zupełnie inne ciśnienia, zakres pasma itd,

i nie ma to żadnego znacznie ale fakt iż ktoś przywołuje takie porównania

dając potencjalnym klientom złudzenie że produkt jest pierwszoligowy świadczy

nie najlepiej o takiej firmie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to że od tego jest forum żeby pisać swoje przemyślenia.

Co do zniekształceń to pewnie setki malutkich kolumn mogą mieć mniejsze niż

wielkie smoki, które produkują zupełnie inne ciśnienia, zakres pasma itd,

i nie ma to żadnego znacznie ale fakt iż ktoś przywołuje takie porównania

dając potencjalnym klientom złudzenie że produkt jest pierwszoligowy świadczy

nie najlepiej o takiej firmie.

Nie przesadzaj, każda firma robi z klientów idiotów swoimi katalogowymi sloganami by usprawiedliwić sufitową cenę produktów....chinole przynajmniej nie wołają za swoje produkty absurdalnych kwot...a nieraz można się zdziwić i to pozytywnie....

 

I piszę tu o audio, bo porównania z samochodami są nietrafione w tym kontekście.... wiadomo, że Mercedes jest lepszy od Dacii, w audio nic nie jest takie oczywiste, bo najwięcej tu szarlatanerii, subiektywizmu, wyobraźni, a przede wszystkim snobizmu.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się po co komu takie chińczyki skoro jest tak duży wybór niedrogich kolumn europejskich.

Wolałbym już coś z oferty polskich manufaktur.

A możesz mi podać przykłady tak wykonanych i tak fajnie grających kolumn europejskich za 2500,- ?

 

Z całym szacunkiem do polskich manufaktur - bo robią świetne rzeczy za rozsądna kasę - ale nie wydaje mi się aby jakiejkolwiek manufakturze opłacało się robić takie wykończenia do tanich produktów. A prawda jest taka, że większość sprzedanych kolumn ląduje w pomieszczeniu mieszkalnym i muszą też w określony sposób wyglądać. Nie każdego zadowala prosta skrzynka. A są też ludzie co chcą mieć coś też fajnie wyglądającego, a nie mają 20tys na kolumny wykończone klepką wiśniową. Dla takich właśnie odbiorców jest Indiana Line

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Słyszałem dzisiaj Indiana Line'y na X-Fi Show i jak za tą cenę było b.dobrze. Grały na 2x8W Eastern Electric Minimax, jako źródło DAC/Streamer, prawdopodobnie PS Audio.

Żywy dźwięk z odpowiednią masą, dobra średnica, góra również ale czasami było słychać trochę ostre kontury ale tylko delikatnie. Wykonanie naprawdę super!

Będą dostępne od listopada, niestety nie znam dokładnie modelu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

może jakieś szersze wnioski z odsłuchu? :)

 

Napiszę w sobotę, ponieważ w weekend kolega raczej będzie brał zestaw Xindak/Onkyo + Indiana/Roth, także będziemy mieli okazję posłuchac raz jeszcze. Na pierwszy rzut ucha na pewno kolumny warte uwagi, Indiany właśnie spokojniejsze, dźwięk bardziej audiofilski, a Rothy to takie energiczne i bardziej konturowe granie. Można się zdziwić, jak potrafi zagrać nowy zestaw za 4k. Bardzo okazyjnie wycenione kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kto z Was był na Audioshow i miał przyjemność słuchać Indiana Line Tesi? Jak wrażenia? Sporo osób było pozytywnie zaskoczonych :)

 

indiana-line-tesi-audioshow-2012.jpg

Edytowane przez RAFKO_Dystrybucja

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

takie właśnie z testów odesłałem

pierwsze podłogówki, które zagrały ładną średnicą i górą nie zabitą basem w moim pokoju

a już myślałem, że na monitory dożywotnio skazany jestem, ale jest światełko w tunelu :)

jak więcej czasu będę miał, to jakąś "recenzję" spłodzę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Użytkownicy+

Redakcja Audio-Video jest zachwycona monitorami Tesi 260 - cena raptem 1400zł

rekomendacja_av.png

Otrzymałem Tesi 260 do testu. Przed dostawą kolumn i pierwszymi odsłuchami, nie szukałem żadnych opinii na ich temat (ba, nie znałem nawet dokłdnej ceny), dopiero w tej chwili wyszukałem ten wątek. Nie interesują mnie tematy marketingowe, skupiam się wyłącznie na dźwięku. Recenzja ukaże się w audiostereo, jednak mogę powiedzieć, że wspólnie z chłopakami z "Kujawskich spotkań", byliśmy zaskoczeni jakością dźwięku! Podłączyłem kolumienki niemal z obowiązku i ... nie wierzyłem w to co słyszę. Nie ma w tym absolutnie żadnej przesady, marketingu itp. Mogę spojrzeć każdemu w twarz i powiedzieć to samo, chociaż po wspólnym odsłuchu zapewne już bym nie musiał nic dodawać. W tej cenie to hit, szczerze polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez palton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.