Skocz do zawartości
IGNORED

Muł rządowy!


jotesz

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzuciłem w wyszukiwarkę Gov't Mule i co? Kicha! Nikt dotąd nie zająknął się na ten temat? Przecież to zaraz obok Allman Brothers Band. Przecież bywali w Polsce. Przecież dzisiaj zagrają w klubie Eter. I chyba nawet dojadą do stolicy...

 

Dodam więc to, co już gdzieś zamieściłem:

Taką dziwaczną nazwę – Gov’t Mule - nadał swemu zespołowi Warren Haynes. Jeden z najlepszych amerykańskich gitarzystów rockowych nudził się podczas długich przerw w występach kapeli Allman Brothers Band i stworzył grupę wypełniającą ten pusty koncertowo czas. Allman BB to absolutna legenda rocka, żywa legenda, choć śmierć zabierała muzyków, poczynając od jednego z dwu braci, którzy dali nazwę zespołowi. Duane Allman zginął w 1971 roku na motocyklu.

Warren to już następne pokolenie, ale świetnie się wpisał w ABB. Swój własny projekt też rozsławił po całym świecie. I własnie dziś zagrają w klubie Eter we Wrocławiu! A ja się tam zjawię, by posłuchać nowej legendy dobrego południowego rocka. Chyba zagrają też w Warszawie – jeśli tak, to polecam…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I własnie dziś zagrają w klubie Eter we Wrocławiu!

 

He he,wysłałem synów na koncert,jeden to ma nawet nogę w gipsie,ale "kocha" Mule,więc nie odpuszcza:-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kicha! Nikt dotąd nie zająknął się na ten temat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ zagrali ! 3,5 godziny z 20 min. przerwą . Co za wykop :-) Malutki klubik , super koncert

 

Klubik maleńki, ale parę setek fanów pomieścił. Grali rzeczywiście niesamowicie. Czysty, soczysty rock południowy, uniwersalny i ponadczasowy. W drugiej części, po krótkiej przerwie, uczcili pamięć o Jonie Lordzie i zagrali "Since I've Been Lovin' You". Chyba się dobrze czuli - wyglądało, że mogliby grać i pięć godzin...

 

xniwax - dzięki za link! Sam się nawet w dyskusji wpisałem, ale pamięć już nie ta, a wyszukiwarka jakoś się nie spisała, albo ja coś sknociłem - mea culpa! Po koncercie znowu będzie powrót do słuchania Muła z dawnych zasobów i czekanie na nowe...

 

Arek_45 - co do nazwy, to napotkałem też takie wytłumaczenie:

"pojawiła się także nazwa Gov't Mule, będąca skrótem od government mule (co oznacza tyle co rządowy muł). Szyld nie jest jednak przypadkowym zlepkiem słów - odnosi się do dawnego zwyczaju rządu Stanów Zjednoczonych, który każdemu niewolnikowi odzyskującemu wolność dawał w ramach zapomogi muła. Pomysłodawcą nazwy był Johanny "Jaimoe" Johanson, będący wtedy perkusistą The Allman Brothers Band. - Któregoś dnia ochrzcił nas w ten sposób i tak już zostało - wyjaśniał Haynes w rozmowie z serwisem Theslant.com. - Uznaliśmy, że nazwa do nas pasuje, polubiliśmy to, że ma tyle znaczeń, i że każdy odbiera ją w inny sposób."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co do występów poza Wrocławiem, to chyba nic z tego w tej wyprawie Mułów, bo na własnej stronie zapodali tak:

"GOV'T MULE EUROPEAN JULY TOUR

Gov't Mule will be making it's first tour of Europe since 2010 in July and currently have dates in the United Kingdom (Manchester & London), Austria (Wiesen), France (Paris & Beailieu-sur-Mer), Germany (Winterbach & Hannover), Italy (Pistoia) & Poland (Wroclaw)!"

 

Może coś wyniknie z zapowiedzi: "One or two more European dates will be added soon, check out the Gov't Mule Tour Page for all details." ale czy znowu zawitają do nas?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klubik maleńki, ale parę setek fanów pomieścił. Grali rzeczywiście niesamowicie. Czysty, soczysty rock południowy, uniwersalny i ponadczasowy. W drugiej części, po krótkiej przerwie, uczcili pamięć o Jonie Lordzie i zagrali "Since I've Been Lovin' You". Chyba się dobrze czuli - wyglądało, że mogliby grać i pięć godzin...

 

xniwax - dzięki za link! Sam się nawet w dyskusji wpisałem, ale pamięć już nie ta, a wyszukiwarka jakoś się nie spisała, albo ja coś sknociłem - mea culpa! Po koncercie znowu będzie powrót do słuchania Muła z dawnych zasobów i czekanie na nowe...

 

Arek_45 - co do nazwy, to napotkałem też takie wytłumaczenie:

"pojawiła się także nazwa Gov't Mule, będąca skrótem od government mule (co oznacza tyle co rządowy muł). Szyld nie jest jednak przypadkowym zlepkiem słów - odnosi się do dawnego zwyczaju rządu Stanów Zjednoczonych, który każdemu niewolnikowi odzyskującemu wolność dawał w ramach zapomogi muła. Pomysłodawcą nazwy był Johanny "Jaimoe" Johanson, będący wtedy perkusistą The Allman Brothers Band. - Któregoś dnia ochrzcił nas w ten sposób i tak już zostało - wyjaśniał Haynes w rozmowie z serwisem Theslant.com. - Uznaliśmy, że nazwa do nas pasuje, polubiliśmy to, że ma tyle znaczeń, i że każdy odbiera ją w inny sposób."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co do występów poza Wrocławiem, to chyba nic z tego w tej wyprawie Mułów, bo na własnej stronie zapodali tak:

"GOV'T MULE EUROPEAN JULY TOUR

Gov't Mule will be making it's first tour of Europe since 2010 in July and currently have dates in the United Kingdom (Manchester & London), Austria (Wiesen), France (Paris & Beailieu-sur-Mer), Germany (Winterbach & Hannover), Italy (Pistoia) & Poland (Wroclaw)!"

 

Może coś wyniknie z zapowiedzi: "One or two more European dates will be added soon, check out the Gov't Mule Tour Page for all details." ale czy znowu zawitają do nas?

 

Witam , było bosko ,

klub nie taki malutki , i działała KLIMA!!!!!,

a ponadto zagrali jeszcze LAZY Purpli.

Andrzej

Klubik maleńki, ale parę setek fanów pomieścił. Grali rzeczywiście niesamowicie. Czysty, soczysty rock południowy, uniwersalny i ponadczasowy. W drugiej części, po krótkiej przerwie, uczcili pamięć o Jonie Lordzie i zagrali "Since I've Been Lovin' You". Chyba się dobrze czuli - wyglądało, że mogliby grać i pięć godzin...

 

Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copyright © Audiostereo.pl

Klubik maleńki, ale parę setek fanów pomieścił. Grali rzeczywiście niesamowicie. Czysty, soczysty rock południowy, uniwersalny i ponadczasowy. W drugiej części, po krótkiej przerwie, uczcili pamięć o Jonie Lordzie i zagrali "Since I've Been Lovin' You". Chyba się dobrze czuli - wyglądało, że mogliby grać i pięć godzin...

 

 

Jeszcze raz , klub nie taki mały i KLIMATYZOWANY!!!!,

zespół zagrał jeszcze LAZY.

Andrzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wszystko wczoraj zaczeło się od :-):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wiecie może co za muzyka leciała z głośników przed koncertem i w przerwie ?

 

The Who - Who are you choć w tłumie było słychać o Yes-ach co nie było prawdą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju - dla mnie klubik mały! Mułów posłuchałbym w Hali Stulecia, z potężnym nagłośnieniem, z lepiej słyszalnym wokalem, siedząc na dupie. Ale i tak jestem zadowolony z trzygodzinnego stania i słuchania takiego, jakie było...

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak było bliżej sceny ale pod balkonem nagłośnienie było średnie, waliło basem po głowie a gitara, wokal i klawisze jakby trochę stłumione, ogólnie w klubie ciasnota. "Stodoła" np. byłaby dobrym miejscem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam , że było perfekcyjnie. Bardzo mi się podobała ta "ciasna" atmosfera. Tutaj muzycy byli na wyciągnięcie reki dosłownie :-) Pokazali jak ma wyglądać porządny rockowy koncert. Pełny luz i wielki szacunek dla fanów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero zjechałem i jeszcze nie mogę dojść do siebie, jestem pod ogromnym wrażeniem, to co się tam działo mnie rozwaliło. Trzy godziny wielkiego grania. Te solóweczki!!!

 

Przecież mogli nie robić przerwy, zagrać jeszcze 2 kawałki i pojechać do domu. I też by było zajebiście. Ale podeszli do tego bardzo uczciwie, zrobili 20 minutową przerwę i po przewie zagrali drugie tyle. Klasa!

 

Mały klub, ale z klimatem, na pewno dużo lepszy niż dudniąca stodoła. Takie kameralne kluby gdzie widownia się okala powodują taką atmosferę współodczuwania. To chyba jeden z lepszych koncertów na jakich byłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałem się zaraz po koncercie to wypowiedzieć na głos ale dla mnie to najlepszy koncert na jakim byłem :-)

 

Podaję za setlist.fm:

 

Set 1

Bad Little Doggie

Lola Leave Your Light

About to Rage

Soulshine

Banks of the Deep End

Rocking Horse

Thorazine Shuffle

 

Set 2

Lazy (Deep Purple cover)

Since I've Been Loving You(Led Zeppelin cover)

Drums

Monkey Hill

Like Flies

Child of the Earth

Mule

 

Encore

Goin' Out West (Tom Waits cover) (with Smoke On The Water, Burn, Woman From Tokyo, & Bang A Gong teases)

 

Wydaje mi się że w Goin' Out West był jeszcze wpleciony T.Rex ale mogę się mylić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z oceną! to był rzeczywiście najlepszy koncert rockowy ostatnich lat we wrocku. muzycy czuli się znakomicie, bo napędzali się zadowoleniem słuchaczy. chyba odpowiadała im ta klubowa bliskość...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się poprawić bo palnąłem głupotę w ostatnim zdaniu powyżej.Bang A Gong to oczywiście T.Rex. Kołatał mi w głowie refren Get It On a to jest to samo przecież.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość GratefullDe

(Konto usunięte)

Dołączam się do ochów i achów. To z pewnością najlepszy koncert na jakim byłem. Co do dźwięku to było różnie. Miejsce mialem na górze, na balkonie i słyszalność była znakomita. Znajomi, którzy byli na dole, po pierwszym secie poszli do góry i twierdzili, że tu o wiele lepiej.<br />

Koncert genialny, panowie bawili się muzyką na pełnym luzie, każdy utwór praktycznie rozjammowany na maxa. Lazy zagrane tak, że szczęka opada, zresztą Since i've been loving you również. Nie mówiąc już o perłach w postaci Thoraizine Shuffle, bosko. <br />

Genialny Danny Louis, pieknie zagrał na trąbce, wpasował się znakomicie w klimat. A to co wyprawiał na klawiszach... oj :)<br />

Na koncert pojechałem z synem i żoną, która za mułem nie przepada, bo to nie jej granie, ale po koncercie stwierdziła, że koncert rewelacyjny.<br />

A był ktoś na Dickey'u Beatsie kilka dni wcześniej? Ponoć koncert porywający...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się do powyższej listy zadowolonych uczestników koncertu! Muzycy na ultra wysokim poziomie, fanów traktują z należytym szacunkiem i serwują im dawkę fantastycznych muzycznych emocji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek, które strzelił mój kumpel Rycho. Małe jak znaczek pocztowy, ale lepszy rydz, niż nic...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-6462-0-72595400-1343045146_thumb.jpg

post-6462-0-05102800-1343045188_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Jest pięknie. Oby tylko koncerty się sprzedały, bo jak na razie zero informacji. Ja bilety już zamówiłem i mam nadzieję że znowu będzie jak rok temu we Wrocławiu magiczny wieczór :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Jak podaje strona MuleArmy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

odszedł na zawsze wieloletni techniczny zespołu Brian Farmer.

Kto był na koncertach w Polsce jeszcze rok temu na pewno go pamięta. Cześć jego pamięci :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.