Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  347 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Monitory grały z MF ale nie jestem do końca pewien jakieJ serii to były klocki.

Bardziej zajął mnie najpierw odsłuch a później oględziny i urocza rozmowa z przedstawicielem Pylon Audio.

Same monitory robiły pozytywne wrażenie zarówno co do wyglądu jak i samego brzmienia.

Głośniki miały orzechową okleinę i stały na fajnych czarnych stendach które niestety nie stanowiły wyposażenia.

Co do ceny - 1470,00PLN to nie mało biorąc pod uwagę inne pudelka tego producenta.

U mnie by chyba nie pograły bo mam większy metraż no i lubię trochę odkręcić.

Rocka słucha się lepiej na większych pudłach z lepszym basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam kolumn do 3 tys zł, chciałbym zmienić swoje Eltaxy Liberty 5+ których posiadaczem jestem od kilkunastu lat (zakupione zreszta w ciemno na podstawie rekomendacji miesięcznika Audio). zastanawiam się właśnie nad topazami 20 - ciekawe opinie i recenzje.

Nie jestem audiofilem, nie mam doswiadczenia w odsłuchiwaniu różnorodnego sprzętu, lubię muzykę i dobrej jakości dźwięk.

Proszę o podpowiedź doświadczonych kolegów z forum czy wymiana Liberty 5 na topazy 20 to duży skok do przodu?

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie piszcie coś o tych monitorach. Potrzebuję coś niezobowiązującego do ciasnego pomieszczenia ~13m2.

Ze starego systemu ostał się jedynie Denon PMA 250SE (SE niby angielska wersja) o małej mocy ~25W/kanał, max 140. Przez ponad 10l. grał z jazgotliwymi ALR 5M i starymi Elacami. Niemieckie metalówki efektownie grały do godziny czasu a później już męczyły, zero relaxu. Pomyślałem że nie ma co wzmaka puszczać na Allegro za grosze więc szukam z używek małych Dali, AE, Tanoy.

Jak Pylony przyjemnie zagrają z Denonem na średnicy to wezmę.

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejciu zrobiłem im zdjęcia i nawet nie wiem że tam byłem. Tak to jest jak człowiek ugania się za stratosferą a swojego nie posłucha :(

 

1.

bdkh.jpg

 

2.

07ev.jpg

 

3.

i6kc.jpg

 

Ciekawa elektronika :) a ten Musical to stary? Drogi odtwarzacz.

Byłby to zestaw bocznica. Docelowo Callisto 3 i wydajny Naim za jakiś tam dalszy czas.

:

i1hd.jpg

Edytowane przez pierote

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam o róznice w brzmieniu w jakości kolumn:

Topaz 20, a Sapphire 30

 

w które warto zainwestowac?

 

z góry serdecznie dziękuję

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alle trwa aukcja nowych topazow20. Jutro się kończy a przy odrobinie szczęścia można je mieć nawet za 1500 z pełną 3letnia gwarancją. Zaznaczam, nowe a nie używki. Oczywiście mowa o 2 szt.

 

Właśnie je kupiłem - po przeczytaniu tego forum i testów zdecydowalem się na ich zakup w ciemno bez odsłuchu, zobaczymy czy to dobra decyzjia, nie moge się już doczekać kiedy do mnie przyjadą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tym roku na AS żeby posłuchać kolumn Harbeth i ATC. Mając Topazy 20 napędzane Marantzem PM KI Pearl Lite od ponad roku trochę rozczarowałem się brytyjskimi głośnikami. W tamtych warunkach słuchając przyniesionych ze sobą płyt niczego szczególnego na tych sporo droższych konstrukcjach nie usłyszałem. Nie chcę powiedzieć że Topazy są lepsze czy mogą konkurować z kolumnami wielokrotnie droższymi ale wychodzi na to że są całkiem niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę powiedzieć że Topazy są lepsze czy mogą konkurować z kolumnami wielokrotnie droższymi ale wychodzi na to że są całkiem niezłe.

To są Twoje subiektywne odczucia które należy uszanować.

Ja przed Topazami miałem MA BX5 i uważam że między nimi jest przepaść.

To moja ocena bo mam do tego prawo tu i teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy na forum

To mój pierwszy post na tym forum. Od kilku dni posiadam takie kolumny tzn Topazy 20 Pylon Audio. Do nich w ciemno kupiłem też na dniach wzmacniacz ONKYO Integra A-8850. Kolumny co nieco po kilku dniach sie rozkreciły tzn rozgrzały. Jednak brakuje mi głebszego basu zwłaszca przy cichym słuchaniu. wzmacniacz nie posiada podbicia Loudness. Moje pytania do kolegów - forumowiczów: czy wzmacniacz z funkcją luudness będzie lekarstwem na moje skrzywienie na punkcie basu? Przy niektórej muzyce fajniej brzmi -subiektywne odczucie (głębsza scena) przy podkręceniu basów. Tych z panela na wzmacniaczu brakuje. Czy może zmienić wzmacniacz na inny o innej charakterystyce pracy skłaniającej się do wytężenia po stronie niższych tonów? Wzmacniacz mogę oddać jeszcze. Przy głośnikach zostanę. Podłączałem mojego starego Technicsa SU-VZ220. Bez porównania dźwięk i jakość jednak pasma niskich częstotliwości ma zdecydowanie więcej. Wiem, że te dwa wzmacniacze są w ogóle nieporównywalne. Podłączałem oba tylko dlatego bo nie mam możliwości podłączenia nic innego do porównania. Nie jestem wytrawnym audiofilem. Sprzętu używam zazwyczaj do muzyki rock gotycki trochę metalu itp mocniejsze, energetyczne uderzenia. Może są wzmacniacze, które są preferowane do tego rodzaju muzyki? Liczę na jakieś rady w wyborze wzmacniacza co do kolumn jakie posiadam.

pozdrawiam Tomasz J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy na forum

To mój pierwszy post na tym forum. Od kilku dni posiadam takie kolumny tzn Topazy 20 Pylon Audio. Do nich w ciemno kupiłem też na dniach wzmacniacz ONKYO Integra A-8850. Kolumny co nieco po kilku dniach sie rozkreciły tzn rozgrzały. Jednak brakuje mi głebszego basu zwłaszca przy cichym słuchaniu. wzmacniacz nie posiada podbicia Loudness. Moje pytania do kolegów - forumowiczów: czy wzmacniacz z funkcją luudness będzie lekarstwem na moje skrzywienie na punkcie basu? Przy niektórej muzyce fajniej brzmi -subiektywne odczucie (głębsza scena) przy podkręceniu basów. Tych z panela na wzmacniaczu brakuje. Czy może zmienić wzmacniacz na inny o innej charakterystyce pracy skłaniającej się do wytężenia po stronie niższych tonów? Wzmacniacz mogę oddać jeszcze. Przy głośnikach zostanę. Podłączałem mojego starego Technicsa SU-VZ220. Bez porównania dźwięk i jakość jednak pasma niskich częstotliwości ma zdecydowanie więcej. Wiem, że te dwa wzmacniacze są w ogóle nieporównywalne. Podłączałem oba tylko dlatego bo nie mam możliwości podłączenia nic innego do porównania. Nie jestem wytrawnym audiofilem. Sprzętu używam zazwyczaj do muzyki rock gotycki trochę metalu itp mocniejsze, energetyczne uderzenia. Może są wzmacniacze, które są preferowane do tego rodzaju muzyki? Liczę na jakieś rady w wyborze wzmacniacza co do kolumn jakie posiadam.

pozdrawiam Tomasz J

Wszystko zależy jeszcze od pomieszczenia. Jak masz do nagłośnienia więcej niż ok 20-25m2 to żaden wzmacniacz może nie pomóc i trzeba szukać innych kolumn. Topazy jako takie mają dobry bas i chyba nie jest on specjalnie zależny od poziomu głośności. Niestety większość dobrych, mocniejszych wzmacniaczy nie posiada funkcji loudness a byle czego do Topazów 20 podłączać nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy na forum

To mój pierwszy post na tym forum. Od kilku dni posiadam takie kolumny tzn Topazy 20 Pylon Audio. Do nich w ciemno kupiłem też na dniach wzmacniacz ONKYO Integra A-8850. Kolumny co nieco po kilku dniach sie rozkreciły tzn rozgrzały. Jednak brakuje mi głebszego basu zwłaszca przy cichym słuchaniu. wzmacniacz nie posiada podbicia Loudness. Moje pytania do kolegów - forumowiczów: czy wzmacniacz z funkcją luudness będzie lekarstwem na moje skrzywienie na punkcie basu? Przy niektórej muzyce fajniej brzmi -subiektywne odczucie (głębsza scena) przy podkręceniu basów. Tych z panela na wzmacniaczu brakuje. Czy może zmienić wzmacniacz na inny o innej charakterystyce pracy skłaniającej się do wytężenia po stronie niższych tonów? Wzmacniacz mogę oddać jeszcze. Przy głośnikach zostanę. Podłączałem mojego starego Technicsa SU-VZ220. Bez porównania dźwięk i jakość jednak pasma niskich częstotliwości ma zdecydowanie więcej. Wiem, że te dwa wzmacniacze są w ogóle nieporównywalne. Podłączałem oba tylko dlatego bo nie mam możliwości podłączenia nic innego do porównania. Nie jestem wytrawnym audiofilem. Sprzętu używam zazwyczaj do muzyki rock gotycki trochę metalu itp mocniejsze, energetyczne uderzenia. Może są wzmacniacze, które są preferowane do tego rodzaju muzyki? Liczę na jakieś rady w wyborze wzmacniacza co do kolumn jakie posiadam.

pozdrawiam Tomasz J

Masz fajne kolumny i należy do nich podłączyć fajny wzmacniacz.

Mój niewyżyty syn któremu ciągle brakuje BASU gra na odziedziczonym po mnie wiekowym Luxmanie A-321 i jak mu tego BUUUUUUUU

brakuje to włącza subwoofer.

Nadzieja jest taka że kiedyś z tego wyrośnie czego i tobie życzę.

A tak poważnie to rozejrzyj się za lepszym wzmacniaczem i najlepiej bez Loudness-u.

 

Pozdrawiam ,

 

90125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wybierac - czy brzmienie koherentne czy podkolorowane ? Mam wrazenie, ze Kolega Bladawiec woli podkolorowane :)

 

Stad taka propozycja - NAD (ktory notabene b dobrze sie zgywa z Topazami) i glosnik zdecydowanie o przesunietej rownowadze tonalnej w dol :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony jest to dobra rekomendacja, a z drugiej nie mogę doczekać się na żadne używki w przystępnej cenie.

Nikt nie ma zamiaru ich zmieniać? Chętnie bym zupgrade'ował swoje Perły :)

 

I teraz lekka rozterka - Topaz 15 czy 20? Zastanawiam się czy do 16m2 pokoju 20'tki nie będę za duże.

No i co z zapowiadanymi maskownicami? Moja córka kiedyś zacznie chodzić i obawiam się o przyszłe kopułki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

noszę się z zamiarem zakupu swojego pierwszego w miarę sensownego audio. dotychczas moje źródło dzięku to leciwa wieża Diora z lat 90-tych + kolumny podłogowe chyba Tonsila tez z tamtych lat.

do wieży podłaczam kompa z mp3.

 

słucham rocka, bluesa, czasem cos alternatywnego, czasem muzyki elektronicznej, czasem nawet poważnej, więc zakres dośc szeroki. uwielbiam gitarowe solówki.

pokój około 20m2.

 

chcę zakupić cos "budżetowego" ale nie marketowego.

 

po lekturze tego wątku rozważam wzmacniacz NAD (316 lub 326)bee oraz kolumny Pylon Topaz 15 lub 20.

 

czy powyższy zestaw zagra odpowiednio te gatunki muzyczne które najczęsciej słucham? czy nie braknie mu basu?

 

jeszcze pytanie natury technicznej:

-jak z plikami mp3? wiem ze nie jest to najlepsze źródło dźwięku, ale chyba są jakieś sposoby by z pliku mp3 wydobyć cos więcej? generalnie nie wiem czy jest sens do "lepszych" wzmacniaczy i kolumn podłączac kompa jako źródło?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.