Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  345 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś porównywał może bezpośrednio Pearle do Topazów? Czy przesiadka na T15 wiele wniesie w jakości brzmienia?

 

Obawiam się że przesiadka wiele nie wniesie niemniej proponuję w tym przypadku polegać tylko na własnym słuchu i sprawdzić.

 

Słyszałem kiedyś Pearle na Tonsilach i jeżeli chodzi o bas i całość dźwięku mnie wtedy podobały mi się bardziej niż AA z tym samym Visatonem na dole który jest w Topazach 20. Przyrost jakości brzmienia może być widoczny ale nie musi. Zależy to od wielu czynników jak system w którym grają kolumny ale i tego co kto lubi (wspomniane Pearle grają inaczej niż Topazy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biniek84: Z całym szacunkiem dla sls ale przesiadka z Pereł na Topazy 15 wniesie bardzo wiele. Dobrze znam oba modele i nawet chwila odsłuchu wystarczy żeby docenić dużo większą wartość Topazów 15 - i to pod każdym względem, we wszystkich pasmach! Nie mówiąc już o dwudziestkach, które biją na głowę Perły. Jeśli już porównywać, to Topazy 20 do Audio Academy Phoebe III, a nie do Pereł.

 

Michi: Jaki masz budżet na wzmacniacz? Nowy czy używany?

Edytowane przez Grendel2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewno na audioshow słuchałeś? Myślisz ze takie porównania maja duza wartość?

Dla pewno na audioshow słuchałeś? Myślisz ze takie porównania maja duza wartość?

 

Tak, słuchałem na AS na swoich płytach ok 20-30min. Czy takie porównania mają dużą wartość pewnie nie, niemniej mogą coś powiedzieć o charakterze brzmienia. Topazy 20 mam w domu co by nie robić jeden przetwornik jest ten sam I jak nie przypadły mi do gustu AA Phoebe III na AS tak nie do końca jestem zadowolony z Topazów co nie znaczy że Topazy czy Phoebe III są złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biniek84: Ja w 15m2 mam Topaz 15 i doskonale mi wystarczają. W przypadku 20 obawiałbym się zbyt dużej ilości basu i mniejszej kontroli akustycznej ale o ile pamiętam, to panowie w klubie ustawili 20 w takim metrażu i byli zadowoleni.

 

michi: poza Nadami, np. 326 sugerowałbym przesłuchanie Rotela RA-12, Music Hall a35.2, Audiolaba 8200, Arcama FMJ A19, z jaśniejszych i ostrzejszych Marantza PM6005 albo najnowszej Yamahy. Tak czy siak koniecznie dokonaj odsłuchu przed zakupem. Najlepiej w domu! Wiele sklepów teraz wypożycza sprzęt za kaucją! To bardzo ważne. :)

 

O lampowcach nie mam pojęcia:)

Edytowane przez Grendel2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuję za odpowiedź. Pokoj w ktorym stoi audio ma 15m2. Topazy 20 beda zbyt duze?

 

Miałem 20 w 12m2 dusiły się nie dało się tego na z opcją source direct słuchać, teraz w 19m2 jest lepiej nie ma ewidentnych podbić ale jak dla mnie basu jest za dużo. W recenzji T 15 na blogu S i K jest podany odpowiedni metraż dla nich, wsadzanie 20 w mniejszy metraż jest raczej ryzykowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biniek Powiem, tak, To mój pierwszy "poważny" zestaw stereo, a więc doświadczenia nie mam właściwie żadnego.Ponieważ bliżej mi do jasnej strony a nie ciepłej (u kolegi słuchałem nada)zdecydowałem się na Yamaszkę.Topazy wziąłem w ciemno i jestem zachwycony.Te 13m2 to faktycznie nie jest wymarzona powierzchnia dla Topazów, ale trochę pracy akustycznej w mój pokoik i kolumny grają z pięknym uśmiechem:) W mojej walce wspierał mnie sympatyczny kolega Kuba 001-dzięki :), Teraz tylko delektowanie się muzyką. Żonka spoglądała dziwnie na mnie ale kiedy postawiłem ostatnie "dziecko" na ścianie za kolumnami- spory dyfuzor szredera, powiedziała Suuuper:) Pozdrawiam i życzę wesołych świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Violet

 

Znowu i kolejna kompromitacja...

 

Co onacza stwierdzenie?

 

"Mniejsza objętość pudła rezonansowego skutkuje głównie obcięciem niskich tonów – gdzieś tak od 1/3 od dołu."

 

Czy ty nie widzisz, że w jednym zdaniu sobie zaprzeczasz?

 

"Cudów nie ma, wiec z niewielkiej skrzynki o prostej konstrukcji trudno oczekiwać basów jak z dużych i wysokich kolumn podłogowych. Zasad akustyki nie da się oszukać (choć niektórym, taka sztuka udaje się)."

 

A tym akapitem zapowiedziałeś coś...

 

"Przy okazji, dla dobra i rzetelności testu, trzeba również napisać, że konstruktorzy Pylon Audio budując Topaz Monitor inspirowali się i wzorowali na doskonałych austriackich kolumnach WLM Stella Monitor. Można tu odnaleźć bardzo duże podobieństwo – nie tylko zewnętrzne, ale i wewnętrzne, o czym napiszę w dalszej części tekstu."

 

...czego nie spełniłeś (pogrubiona i podkreślona część wypowiedzi).

 

Napisałeś wyłącznie o driverach. Wystarczy, abyś porównał wielkość i proporcje skrzynek i być może powstrzymałbyś się przed porównywaniem wprost Pylon Audio z WLM. Wyręczę cię i podam na patelni kilka zasadniczych różnic konstrukcyjnych. Dowodzą one przerażająco amatorskiego poziomu bloga i dobitnie pokazują bezsens czytania twoich recenzji.

Oto wyróżniki oryginalnych (i droższych - dla jasności) WLM:

 

Cabinets

Fine-quality Austrian craftsmanship

Choice of natural maple, cherry or black-stained maple veneers

 

Crossover

Carefully-selected premium parts, point-to-point wiring

 

WLM Tweeter Control

Tweeter Control, located on rear-panel, allows you to fine-tune the tweeter’s volume level to suit your room acoustics, electronic components and listening preferences

 

Speaker Posts

Heavy-duty, gold-plated posts that support single or bi-wiring

 

SPL (1W / 1-meter)

88dB

 

Recommended Amplification

starting from 20 Watts per channel

 

Type of connection

single or bi-wiring.

 

 

Jako miłośnik firmy musiałem o tym napisać i mam nadzieję, że każdy czytający zrozumie, że to nie jest żadna obrona tego, co sam lubię. Zastanów się nad przesłaniem tego cytatu:

 

"Ignorowanie faktów nie sprawia tego, że przestają one istnieć."

 

 

Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuelem, czepiasz sie niepotrzebnie. Violet wyraznie napisal, ze Topaz Monitor sa podobne do WLM Stella Monitor a nie takie same. Mi recenzje kolegi Violeta otworzyly oczy - wczesniej nie wiedzialem, ze Topazy to nawiazanie do WLM, a zastosowane glosniki sa takie same, bo to Visatony z Niemiec. Ale nie kazdego stac na oryginalne WLM, a Topazy sa 6-7 x tansze. Graja za to b. dobrze.

 

Panie Violet, bardzo dziekuje za recenzje i bezinteresownie poswiecony czas na nie. Nawet Pan nie wie, ile moich kolegow (i ja tez) czyta audio-blog SK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Wysokotonowy

 

1/ nie są "podobne"

2/ nie są "6-7 razy tańsze".

 

Też nie trzymasz się faktów. Jesteś przykładem na to, że Violet - tanim chwytem - osiągnął swój cel.

Tobie zatem także dedykuję cytat zamykający mój poprzedni wpis.

 

Zapytaj Violeta, czy dowiedział się, na jakiej częstotliwości w obu konstrukcjach ustalono podział dla wysokotonowego. Szukając nawiązań do tego jakoś nie "nawiązał". Chętnie bym się dowiedział czegoś na temat tej zasadniczej kwestii.

 

Jako post scriptum...

 

Moje uwagi nie dotyczą samych kolumn Pylon Audio, a jedynie rzetelności i wiarygodności recenzenta. Pokazałem na tle 7 różnic, że sugerowanie, iż można mieć taniej to samo, co proponuje inna firma jest nieprofesjonalne i nieodpowiedzialne. To jest zwykła manipulacja, a najgorsze jest to, że autor recenzji jest na tyle niemądry, że chyba nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, co robi. Violet powtarza to samo, co już kiedyś zrobił, a o czym również w tamtym czasie tutaj napisałem.

 

A użytkownikom Pylon Audio proponuję poczytać recenzje pierwowzoru, żeby dowiedzieć się, z jaką elektroniką inne redakcje na świecie łączyły ten duet driverów w celu wydobycia ich pełnego potencjału. Wniosek z recenzji Violeta, że wystarczy tania elektronika jest akurat tutaj wystrzałem ze ślepaka w cel będący parą powstałą z gotującej się w czajniku wody.

Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Wysokotonowy

 

1/ nie są "podobne"

2/ nie są "6-7 razy tańsze".

 

Też nie trzymasz się faktów. Jesteś przykładem na to, że Violet - tanim chwytem - osiągnął swój cel.

Tobie zatem także dedykuję cytat zamykający mój poprzedni wpis.

 

Zapytaj Violeta, czy dowiedział się, na jakiej częstotliwości w obu konstrukcjach ustalono podział dla wysokotonowego. Szukając nawiązań do tego jakoś nie "nawiązał". Chętnie bym się dowiedział czegoś na temat tej zasadniczej kwestii.

 

Jako post scriptum...

 

Moje uwagi nie dotyczą samych kolumn Pylon Audio, a jedynie rzetelności i wiarygodności recenzenta. Pokazałem na tle 7 różnic, że sugerowanie, iż można mieć taniej to samo, co proponuje inna firma jest nieprofesjonalne i nieodpowiedzialne. To jest zwykła manipulacja, a najgorsze jest to, że autor recenzji jest na tyle niemądry, że chyba nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, co robi. Violet powtarza to samo, co już kiedyś zrobił, a o czym również w tamtym czasie tutaj napisałem.

 

A użytkownikom Pylon Audio proponuję poczytać recenzje pierwowzoru, żeby dowiedzieć się, z jaką elektroniką inne redakcje na świecie łączyły ten duet driverów w celu wydobycia ich pełnego potencjału. Wniosek z recenzji Violeta, że wystarczy tania elektronika jest akurat tutaj wystrzałem ze ślepaka w cel będący parą powstałą z gotującej się w czajniku wody.

 

W recenzji jest:

 

"Pylon Audio budując Topaz Monitor inspirowali się i wzorowali na doskonałych austriackich kolumnach WLM Stella Monitor. Można tu odnaleźć duże podobieństwo – nie tylko zewnętrzne, ale i wewnętrzne, o czym napiszę w dalszej części tekstu." oraz "Są to więc takie same głośniki, jakie montowane są w austriackich WLM Stella Monitor (które mają jednak nieco inne wymiary i parametry techniczne)."

 

Czyli inspiracja i podobieństwo. Nigdzie nie jest napisane, że Topazy to WLM za niższą cenę.

 

Zauważyłem, że Pylony (ale też często inne polskie konstrukcje) budzą sporo emocji. Czy to z powodu frustracji, że można dobrze, za dużą mniejszą kasę? Że może niepotrzebnie wydało się te grube tysiące i ta cała dość agresywna argumentacja to racjonalizacja i próba przekonania siebie samego, że dobrze zrobiłem, że zapłaciłem więcej?

 

Żeby była jasność, nie kwestionuje faktu, że Pylony to NIE WLM, ale też nigdzie takiego stwierdzenia w recenzji nie widzę.

Edytowane przez zentaur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze nie ma sensu dyskutowac z kolega Wuelem, bo widac, ze kolega Violet nadepnal mu na jakis odcisk. Bo WLM sa kilka razy drozsze, a Topazy tansze - wiec interes branzy jest zagrozony. Przeczytalem jeszcze raz recenzje Violeta - wynika z niej, ze Topazy Monitor sa wzorowane na Stella Monitor, ale nie takie same! Nie rozumiem czego Wuelem sie czepiasz. Tak jak napisal Zentaur, Topazy graja dobrze, a kosztuja ulamek WLM? Sprzedawcow WLM zawsze to zaboli.

 

Wuelem, musze Cie z przykroscia zablokowac, bo trolujesz. A tak bylo milo w tym watku.

 

Moje Topazy z kazdym miesiacem lepiej graja. Wuelem pewnie nie przezyje, jak powiem, ze sa wzorowane na WLM Stella :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mnie dane było posłuchać Topazów Monitor. Jak na takie małe skrzynki bardzo spójny i plastyczny dźwięk, a do tego całkiem przyjemna barwa. Choć nie jestem zwolennikiem dwudrożnych konstrukcji bassreflex, w tym przypadku naprawdę nie miałem się do czego przyczepić.

Do niewielkich pomieszczeń jak znalazł.

Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze nie ma sensu dyskutowac z kolega Wuelem, bo widac, ze kolega Violet nadepnal mu na jakis odcisk. Bo WLM sa kilka razy drozsze, a Topazy tansze - wiec interes branzy jest zagrozony. Przeczytalem jeszcze raz recenzje Violeta - wynika z niej, ze Topazy Monitor sa wzorowane na Stella Monitor, ale nie takie same! Nie rozumiem czego Wuelem sie czepiasz. Tak jak napisal Zentaur, Topazy graja dobrze, a kosztuja ulamek WLM? Sprzedawcow WLM zawsze to zaboli.

 

Wuelem, musze Cie z przykroscia zablokowac, bo trolujesz. A tak bylo milo w tym watku.

 

Moje Topazy z kazdym miesiacem lepiej graja. Wuelem pewnie nie przezyje, jak powiem, ze sa wzorowane na WLM Stella :))))

 

Jestem przeciwny aby blokowac Kolege Wuelema - kazda dyskusja jest cenna a nikt tu nikogo przeciez nie obraza - wiec dyskutujmy jesli jest taka potrzeba.

 

Jesli ten watek ma byc balwochwalczy wobec Pylon Audio to ja sie wypisuje - osobiscie tez uwazam, ze Violet napisal ze sa podobne i wzorowane - ale dyskutujmy - po to jest forum !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W recenzji jest:

 

"Pylon Audio budując Topaz Monitor inspirowali się i wzorowali na doskonałych austriackich kolumnach WLM Stella Monitor. Można tu odnaleźć duże podobieństwo – nie tylko zewnętrzne, ale i wewnętrzne, o czym napiszę w dalszej części tekstu." oraz "Są to więc takie same głośniki, jakie montowane są w austriackich WLM Stella Monitor (które mają jednak nieco inne wymiary i parametry techniczne)."

 

 

Kolega Wuelem twierdzi, że sama treść recenzji zmieniła się w zakresie cytowanego przeze mnie fragmentu - czego nie mogę stwierdzić bo recenzje czytałem po wpisie kolegi WLM. Jeśli tak, to powyższy mój post oczywiście też musiałby wyglądać inaczej.

 

Tak czy inaczej, jest to sprawa do wyjaśnienia między zainteresowanymi stronami. Ja, jako strona postronna, nie mam już nic do dodania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum służy do dyskusji , WLM nie naruszył netykiety i innych niepisanych zasad tego forum

poczynania Violeta sa ogólnie znane ale jak widac nikt na forum mu tego nie zabrania :)

proponuje nie blokować dyskutantów , zawsze można przerwać polemike w cywilizowany sposób

zdejmuje ban mimo ze nikt nie robił zgłoszenia do moderacji

Edytowane przez cir

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję moderatorowi.

 

Przerywając polemikę w "cywilizowany sposób" proponuję założycielowi tematu spojrzeć w moje "o mnie", gdzie wyraźnie zaznaczam, że nie mam żadnego związku z branżą audio. Violeta natomiast zachęcam do zamieszczenia informacji o tym, co i dlaczego zmienił w treści recenzji na swoim blogu - w szybkiej i ewidentnej odpowiedzi na moje tutejsze posty. Szkoda, że śledząc wątek nie uznał za stosowne poinformować o tym. Pewnie, lepiej narazić na szwank moją opinię, niż swoją - nawet rozumiem tę logikę.

 

Polecam posiadaczom Pylon Audio dokładne przeanalizowanie zestawu z tegorocznego Audio Show, to znajdą podpowiedzi w temacie niamal idealnego partnerstwa dla swoich kolumn. Jeśli ja miałbym się wypowiedzieć na temat wniosków, to chyba podarowałbym je moderacji... w nagrodę. No, nie spodziewałem się takiego prezentu od moderacji. Ale nie będę go rozpakowywał, czyli rozpisywał się tam, gdzie mnie nie chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.