Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  345 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy

Rekomendowane odpowiedzi

Tanie, drogie - wazne, zeby dobrze gralo a uszy kazdy ma inne

I tylko tutaj się z Tobą zgodzę.

 

Tonsil dla przykładu na na tym polu ma ogromne doświadczenie

Ma też ciągłe problemy z politką a co za tym idzie z prawami autorskimi i powtarzanością produktów... Osobiście słabo widzę kolejną reaktywację tonsila :)

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolphin - fajnie, ze chociaz w jednym punkcie :) Wiesz Ty lubisz robic kolumny My lubimy ich sluchac bez wnikania w technikalia tak zwane - jak to wzajemnie zrozumiemy to moze nie bedzie tak zle.

 

Topazy graja dobrze - mimo, ze maja kiepskie glosniki ale WLM'y tez takie maja, ale Ty tez konstruwales kolumny na bazie tychze glosnikow - takze spokojnie - dla kazdego jest przesrzen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Koledzy @dolphin123 i @Kuba001, wzajemne przytyki i krzyżowe zgłaszanie postów do moderacji, to może i fajna metoda ale do niczego nie prowadzi.

 

Jeśli Wasza personalna wymiana "uprzejmości" będzie trwała nadal, w miejsce dyskusji merytorycznej, to będziemy zmuszeni uznać obopólny trolling, bo trudno aby roztrząsać kto zaczął, kto był bardziej be. To nie przedszkole. A moderacja nie jest od tego.

 

Proponuję więc głęboki oddech ewentualnie szklankę wody dla ochłody przed kolejnymi postami i będzie dobrze.

W przeciwnym wypadku posty wzajemne udadzą się do krainy wiecznych łowów, zapewne ku uldze pozostałych dyskutujących.

Dziękuję za uwagę i liczę na zrozumienie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba !! Ci dwaj panowie nie mają topazów :) Pilot a jak się mają Minasy? Po tych przepychankach pewnie jeszcze lepiej :) Moje topazy grają przepięknie.

90125 a Ty jesteś z tych co się znają najbardziej? Pozdrawiam

 

Poczytaj sobie cały wątek to się zorientujesz kto tu dymił i dlaczego.

Topazy grają i jest spoko.

post-30986-0-10632400-1389814265_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też grają od 2 miesięcy w zestawie z NAD 326 bee, Beresfordem 7520 mod v5 i flacami z wasapi jako źródło. IC Wireworld Luna 7.

przewody głośnikowe narazie jakieś noname 4mm2 z miedzi OFC z wtykami Cross-Tech. może coś wypożyczę lepszego do porównania.

 

dużo pomogło przeniesienie wszystkiego do szerszego pokoju, teraz kolumny mają sporo przestrzeni po bokach i z tyłu, co wyraźnie poprawiło odsłuchy.

 

ostatnio na tapecie Waters, albumy Amused To Death i The Pros and Cons of Hitch Hiking - świetnie zralizowane nagrania, słychać mnóstwo detali, przy niektórych kawałkach scena jest wręcz niewiarygodna, np w "What God Wants, Part I" dźwięk faktycznie odrywa się od kolumn.

Edytowane przez t-1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tle widze plyte Black Sabath - napisz prosze jak Topazy sie sprawdzaja w takim repertuarze ?

W tej chwili szukam innego wzmacniacza do moich Topazów.

Yaqin znalazł nowego właściciela.

Grałem przez kilka dni na Nadzie 316 i Rotelu RA-10.

Oczywiście Sabbatów także bo jakże.

Nad bardzo przyjemnie prezentował ostatnią "13"

Rotel z analogiem u mnie to porażka choć grał dołem pasma a w hard rocku to ważne.

Z cd natomiast było super.

Szukam dalej - może inny Nad a może Exposure do którego tu i ówdzie namawiają.

Edytowane przez 90125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też grają od 2 miesięcy w zestawie z NAD 326 bee, Beresfordem 7520 mod v5 i flacami z wasapi jako źródło. IC Wireworld Luna 7.

przewody głośnikowe narazie jakieś noname 4mm2 z miedzi OFC z wtykami Cross-Tech. może coś wypożyczę lepszego do porównania.

 

dużo pomogło przeniesienie wszystkiego do szerszego pokoju, teraz kolumny mają sporo przestrzeni po bokach i z tyłu, co wyraźnie poprawiło odsłuchy.

 

ostatnio na tapecie Waters, albumy Amused To Death i The Pros and Cons of Hitch Hiking - świetnie zralizowane nagrania, słychać mnóstwo detali, przy niektórych kawałkach scena jest wręcz niewiarygodna, np w "What God Wants, Part I" dźwięk faktycznie odrywa się od kolumn.

 

Ja z moimi ostatnio wyjechałem mocno do przodu.

Do tylnej ściany mam 140 cm a do bocznej 100 cm.

Fajne plany w głąb.

"Amused To Death" tez przećwiczyłem - zajebiście to chodzi.

 

Jaki model Yaqina miales ? Myslales o Roksan Kandy K2 ?

 

 

 

Napisz prosze jak gra ten Beresford?

małego MS 6V6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kandy K2 to tranzystor ale gra b dynamicznie z duzym wykopem ale bez utraty kultury grania - jesli masz mozliwosc to posluchaj

 

Dzięki, rozważę i ten pomysł.

W moim przypadku nie będzie to takie proste bo słucham muzyki z trzech różnych źródeł i tu jest problem bo trudno z jakiegoś zrezygnować.

W pierwszej kolejności stawiam na analog i pod tym kątem trwają poszukiwania.

Edytowane przez 90125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to K2 ma te wejscia - ma nawet pre dla MM/MC; moze rowniez pracowac jako koncowka mocy - plus kiedy masz DAC z regulacja glosnosci i pre !

 

Phono ma tylko MM - sorki :)

Korzystam z forumowego pre i nie trafiłem na razie na na nowy wzmacniacz z dobrym pre na pokładzie i już pewnie nie trafię.

To mogło się zdarzyć w "innych lepszych czasach" które przeżyłem i których doświadczyłem.

Edytowane przez 90125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.