Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  347 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pojawiły się maskownice do Topazów (cena 80 za kpl), niestety nie ma zdjęć

Nabył już może ktoś, ub ma zdjęcia jak toto wygląda, co z mocowaniem?

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na dziecko sam zrobiłem osłony. Wg zapewnień sprzedawcy gdzieś pod okleiną miały być elementy magnetyczne - nie znalazłem takowych. Jedyna częścią magnetyczną była obręcz głośnika niskotonowego i na nie oparłem magnetyczne mocowanie osłony. Gdybym wiedział że tak szybko zrobią to bym się nie podejmował wykonania osłon - pewnie zrobili to lepiej. Pod tym linkiem fotki.

http://maziim.blogspot.com/2014/01/pylon-topaz-20-osony-na-gosniki-diy.html

 

Na szczęście nie wpadają w drgania i nie przeszkadzają w odsłuchu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem testowanie wzmacniaczy i wybrałem Nada C 326.

Gra najlepiej z tego całego towarzystwa.

Najsłabszy był Exposure 1010 które pożyczyłem jednego dnia a następnego oddałem.

Szkoda czasu na pisanie wrażeń z odsłuchu.

Mam fajny zestaw.

Czas na kable głośnikowe.

Doradzicie coś ?

Potrzebuje złagodzić nieco górę

Reszta jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złym prorokiem, ale kable mają za zadanie przede wszystkim niczego nie zepsuć. Jeśli mają coś poprawiać (rzadko to robią w znaczącym stopniu), to w ciemnych barwach to widzę. Mam nadzieję, że się mylę.

Edytowane przez zentaur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze kablami jednak mozna miec wplyw - ale dyskusja o tym jest co najmniej tak stara jak ten portal ;)

 

Piszesz o Jentzenach.

Właśnie te kable mam wpięte i chcę je zmienić.

Z tym systemem są szczegółowe do bólu.

Może jakieś Chord albo coś innego ?

Edytowane przez 90125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90125 pozwole sobie, bo akurat tutaj jestem w stanie pomoc. Sa 2 kable ktore jestem w stanie rozroznic od siebie (a moze poprostu tak mi sie wydaje) - XLO oraz Cambridge Audio. Byc dlatego ze te 2 mialem w tym samym czasie i zamienialem w razie potrzeby.

 

O co chodzi w praktyce - dla przykladu, w utworze Metalliki z orkiestra symfoniczna (Nothing Else Matters) "s" oraz "c" z XLO kluly w uszy i nie dalo sie ich sluchac, z Cambridge Audio bylo idealnie. W zasadzie wcale mnie to nie dziwi ze dzialaja w taki sposob - cos musi temperowac zamilowanie do siania zyletkami urzadzen tej manufaktury (a raczej tych niskich modeli).

 

Nie pamietam dokladnie modeli, XLO byl srabrny/szary, Cambridge zolty.

 

 

 

Cambridge koniecznie do odsluchu!

 

 

PS. No tak, piszesz o glosnikowych, a ja o RCA. Mimo wszystko sprobowalbym na twoim miejscu.

Edytowane przez D4ncer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: jeśli szukamy drobnych zmian, dopracowania systemu, czyli jeśli mówimy o delikatnym utemperowaniu góry, która generalnie nam jednak odpowiada: to ok.

 

Jeśli chcemy wprowadzać spore zmiany, to proponuję pieniądze zaoszczędzić i wymienić a) kolumny b) wzmak c) źródło. O akustyce nie wspomnę.

 

Jeśli ktoś chce jednak wprowadzać rewolucję kablami, to życzę powodzenia i zazdroszczę nadmiaru (jak mniemam zmarnowanej) kasy.

Edytowane przez zentaur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zlagodzic to unikaj srebra; sprobuj Jantzen Solid Core

Oj, a u mnie zupełnie odwrotne doznania:-). Wszystko zależy...

Jeśli ktoś chce jednak wprowadzać rewolucję kablami

Właśnie w moim systemie miała miejsce kablowa "rewolucja" i gdybym wcześniej nie posłuchał, nigdy nie uwierzyłbym w AŻ takie zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zlagodzic to unikaj srebra; sprobuj Jantzen Solid Core

 

Ja zastosowałem do Topazów 20 Jantzen Solid Core 2*1mm2 i uważam że w moim przypadku ten kabel nie rozwiązał żadnego problemu do końca.

Basu z pewnego zakresu rzeczywiście mniej średnica i góra wygląda OK ale przekaz całościowo staje się jakby wyprany z emocji. Na razie słucham na posrebrzanych kablach 2x2,5mm2 w cenie ok 20zł/m i jest lepiej pomimo że basu jest trochę za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: jeśli szukamy drobnych zmian, dopracowania systemu, czyli jeśli mówimy o delikatnym utemperowaniu góry, która generalnie nam jednak odpowiada: to ok.

 

Jeśli chcemy wprowadzać spore zmiany, to proponuję pieniądze zaoszczędzić i wymienić a) kolumny b) wzmak c) źródło. O akustyce nie wspomnę.

 

Jeśli ktoś chce jednak wprowadzać rewolucję kablami, to życzę powodzenia i zazdroszczę nadmiaru (jak mniemam zmarnowanej) kasy.

 

 

Trudno sie nie zgodzic. Zeby "potomni" nie spodziewali sie cudow - probujcie Cambridge'a wylacznie jezeli sssybilanty kluja w uszy, napewno nie podnosza systemu do poziomu Nirvany i nie znikaja z nim sciany :)

Edytowane przez D4ncer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.