Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  347 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Nadal uwazam, ze Topaz 20 to doskonala kolumna w swojej klasie cenowej; wokale ; jazz - super :)

 

Taka mam nature poszukiwacza ;) wiec szukam, ale tym razem w nieporownywalnej dla Topaz polce cenowej - takze prosze o zrozumienie

Witam :) w tej dziedzinie wierność jest rzadkim darem.Ja puki co jestem w wielkim uczuciu z moim zestawem.Niedawno dołączyli do nas P.J Debut Carbon i co ciekawe,łączówka Qed Performance,Świetny kabel jak za te pieniążki.Polecam Teraz tylko muzyka, koniec testów i poszukiwań Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo

Ja przeszedłem odwrotną drogę niż koledzy którzy sprzedali Topazy. Byłem w posiadaniu kolumn AA Phoebe 2 przez dłuższy czas i mile je wspominam. Brakowało mi w ich brzmieniu wypełnienia średnicy i basu, brzmiały zbyt lekko. Po przesiadce na Topaz 20 dostałem to czego mi brakowało :) Jednakże po obcowaniu przez rok z Topazami nie powiem że nie chodziła mi po głowie myśl o ponownej zmianie kolumn. Tylko nie wiedziałem na co zmienić żeby nie wyszło jak w powiedzeniu: "zamienił stryjek siekierkę na kijek". Budżet niestety ograniczony i nie pozwalał żeby zaszaleć na coś z granicy 4 - 5tys. Chciałbym żeby był to znaczący krok do przodu a nie w bok, dlatego na jakiś czas dałem sobie spokój ze zmianą kolumn. Zmieniłem natomiast kable głośnikowe oraz IC oraz przetworniki w moim CD (wróciłem do oryginalnych) bo miałem wstawione inne.

I znowu gra muzyka, i to tak że jeszcze nigdy tak dobrze nie grało :)))

Pozdrawiam wszystkich szukających

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Kuba napisał że jeśli różnica w jakości jest większa niż 10%(swoją drogą trudno odmierzalne)to warto rozważać wymianę.Pytanie tylko, ile to kosztuje.Na takie eksperymenty mogą sobie pozwolić zasobni.Moim zdaniem kwota 4-5tyś wcale nie gwarantuje faktycznie poprawy.Nie mam większego doświadczenia w odsłuchach ale niedawno bylem u kolegi zabierając swoje graty,i mam wrażenie że moje topazy zagrały lepiej niż jego srebrne MA za 6 tyś.Dzwięk jego łączówki zdaje się nordosta za 900zł niczym się nie różnił od mojego wtedy ultralinka za 200zł.Teraz mam Qeda za 150 i jest przepięknie.Reasumując,potrzebny rozsądek kiedy chudy portfel bo można się bezsensu wpuszczać w maliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

NIe ma mozliwosci zamontowania maskownic. Zainteresowanych kupnem zapraszam na priv.

 

Żeby rozwiać wątpliwości moje, Daneckiego, a może i innych zamieszczam odpowiedź Pylon Audio w temacie maskownic:

 

Witamy serdecznie,

 

Tak ma Pan rację, jednak opracowaliśmy metodę mocowania maskownic na magnesy, która odbywa się bez ingerencji w obudowie. Maskownica montowane są do kosza głośnika niskośredniotonowego, oczywiście nie wypływa to niekorzystnie na jakość oferowanego dźwięku.

 

Pozdrawiamy,

zespół Pylon Audio

www.pylonaudio.pl

www.pylonsklep.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dźwięk z kolumn jest dokładnie taki o jakim marzyłem...:):):)...Mogę teraz powiedzieć, że nie spodziewałem się, że zestaw zagra na tak dobrym poziomie. Dźwięk jest delikatnie ocieplony, basik naprawdę "klasa" (nawet już przy cichym słuchaniu jest go dobrze słychać w odpowiednich momentach), wysokie tony delikatne (nie męczące uszu), średnie tony wysunięte lekko "przed szereg", dźwięk wyraźnie "odrywa" się od kolumn.

Nie mam na tyle doświadczenia, żeby stwierdzić na ile kable mają wpływ właśnie na tę barwę dźwięku...?

Domyślam się, że napewno można zbudować system stereo na wyższym poziomie lecz wiadomo trzeba też wydać większe pieniądze.

Ja szukałem nowego zestawu do około 4000 tys.zł i uważam, że trudno jest znaleźć coś bardziej sensownego...(a zależało mi na odtwarzaczu sieciowym).

Jeżeli chodzi o jakość dźwięku, żeby wskoczyć na wyższy poziom (aby różnica była wyraźnie słyszalna) myślę, że trzeba dołożyć co najmniej drugie tyle.

Pozdrawiam...

Edytowane przez barkam43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam po chwili nieobecności. Otóż po wielu przemyśleniach dotyczacych sprzedaży Topazów postanowiłem się z nimi jednak nie rozstawać...poszedłem w drugą stronę, pomyślałem że może zmiana wzmacniacza przyniesie spodziewany skutek. I tak sie też stało, przyszedł czas na rozstanie z Yamaha AX-500. Po wertowaniu wielu forów i stron internetowych Stwierdziłem że może coś "cieplo" brzmiącego lepiej zgra sie z Topazami. W kręgu poszukiwań znalazl sie NAD 3240 PE, Luxman L 210/L230 i Marantz PM 50/PM 52. Jako że są to w miare poszukiwane konstrukcje nie było łatwo, jednak uzbroiłem sie w cierpliwość i na znanym portalu internetowym trafił się w ładnym stanie jeden z nich, a mianowicie Marantz PM 52. Po małym przemeblowaniu pokoju i przestawieniu kolumn w końcu przyszedł czas na odsłuch...W koncu!!! Dźwięk taki jakiego szukałem :-D jeśli chodzi o bas to kolumny zeszły dużo nizej, zagrały nie tak jak Yamaha płasko i sucho, ale pokazały wiecej głębi, dźwiek bardziej aksamitny i ciepły, na prawde bardzo przyjemny i nie męczący jak wcześniej. Środek zdecydowanie mniej wyeksponowany co mi akurat odpowiada. W koncu wysokie tony. Mniej natarczywe i piskliwe, doskonale wpasowują się w reszte pasma i kują w uszy co najbardziej mi przeszkadzało. Nie mowię że AX-500 to zła maszyna bo potrafi kopnąć zwartm mocnym basem i pokazać scenę ale moim zdaniem z Topazami to zle połączenie, no chyba że ktoś lubi taki ostry przekaz. A Wy jakie znacie najgorsze badź najlepsze połączenia z Topazami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Pylon Sapphire 31.

Witam.

Od kilku dni je mam. Świeżutkie, ale już radują dźwiękiem. Grają pod średniej klasy japońskim sprzętem z lat 70, jedynie cd - lata 90. Można rzec, że są prawie neutralne. Prawie, bo słychać bardzo delikatne "ciemne" brzmienie. Dzięki temu, przy lekko obciętej górze, nie boli głowa nawet przy piszczących, wyjątkowo wysokich tonach - ma to znaczenie przy odsłuchu, gdy żona w pokoju. Średnica, oczywiście ok. Natomiast zaskakuje bass. Ja słucham klasyki oraz spokojnej muzyki, więc nagłe bardzo niskie uderzenie bez zamulania całości z szybkim końcem było miłym zaskoczeniem. Jak dla mnie harmonijna całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

witam,

 

mam zamiar zakupić swój pierwszy zestaw stereo, zdecydowałem się na kolumny pylona pearl 20, czy wybór wzmacniacza cambridge audio topaz am5 będzie dobrą decyzją ? lub ewentualnie jakiś NAD ?

 

pozdrawiam

maciek

 

Ostatecznie trzeba by chyba posłuchać ale moim zdaniem lepiej kupić coś mocniejszego, przynajmniej 2x40W. Tym kolumnom nie zaszkodzi droższy wzmacniacz od nich, będzie tylko lepiej. Z tanich konstrukcji proponuję wziąć pod uwagę np. Pioneer'a A-30, Nad'a 316, Nad'a 326 czy Yamahę AS-300/AS-500. Jak te wzmacniacze grają nie wiem ale wyglądają konstrukcyjnie OK i w testach mają raczej pozytywne opinie, są też choćby wagowo cięższe od am5 i mają dyskretne końcówki mocy a nie układy scalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.