Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  347 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kuzyn, który właściwie nigdy po za bumboxa nie wyszedł postanowił kupić jakieś lepsze stereo. Koniec roku się zbliża, postanowił połączyć przyjemne(muzyka) z pożytecznym(odpis).

Budżet 5tyś. zł. Założeniem było, żeby był to amplituner stereo z opcją internetową. Początkowo wybór padł na amplituner Yamaha RN500 i kolumny Magnat Shadow 207. Skończyło się na ampli. Onkyo TX-8150 S i kolumnach Pylon Sapphire 25. Pokój 35m2 z wydzieloną strefą audio/video ok 20m2. Przyznam, że efekt przeszedł nasze oczekiwania. Zagrało to całkiem poprawnym dźwiękiem. Muzyka odtwarzana ze stacji internetowych, spora głębia, szeroka scena, przyjemny niemęczący dźwięk, głośniki znikają z pokoju :)

Moim zdaniem

Sapphire 25 w cenie do 3tyś. para to rewelacja w relacji cena/jakość dźwięku. Mogą spokojnie startować z droższymi głośnikami. Sprawiają pozytywne wrażenie zarówno wykonaniem i dizajnem.

Onkyo też się sprawdził, radzi sobie z Pylonami.

Okazuje się, że można skombinować niezły dźwięk za piątaka.

Oczywiście wyczuwalne są ograniczenia zestawu ale dźwięk jest wciągający i można czerpać przyjemność ze słuchania:)

 

Wesołych Świąt dla Wszystkich :)

Edytowane przez TomekL3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Test Sapphir'ów 23 w High Fidelity :

http://highfidelity.pl/@main-2667&lang=

a w nim propozycja systemu w którym oprócz kolumn ważną rolę odrywa wzmacniacz cyt:

"Pylon przygotował kolumny, które są na tyle wartościowe, że warto się zastanowić nad systemem, w którym będą pracowały tak, jakby miały w nim zostać na dłużej, jakbyśmy ich nie wymieniali, a raczej pozostałe jego komponenty. Podam państwu dwa różne systemy, w których kolumny odnajdą się znakomicie, każdy inny.

 

Pierwszy oparty będzie na wzmacniaczu lampowym Fezz Audio Silver Luna. No. 23 są łatwe do wysterowania, lampa będzie więc na miejscu. Tym bardziej, że to bardzo dobra lampa i fajny projekt plastyczny. Dodajmy do tego gramofon Pro-Ject Primary The Rolling Stones Edition z przedwzmacniaczem Phono Box E tejże firmy (test TUTAJ), a otrzymamy wyjątkowy, oparty na analogowym źródle system. Możemy go rozbudować o odtwarzacz CD, np. DCD-50 Denona, albo Soul Note SA300 i będzie pięknie. (...) "

 

To już kolejne udane zestawienie Fezz Audio Silver Luna z kolumnami Pylon Audio co potwierdza, że Pylon i Fezz to dobry duet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam czy Pylon Audio Topaz 20 sa dobrym wyborem do marantza melody 510 - pokój 10m2. Bardzo prosze o opinie bo juz nie wiem co wybrać a w grę wchodzą tylko kolumny podłogowe ;)

Przyjacielu, Topaz 20 są zdecydowanie za duże do twoich 10m2. Do takiego metrażu to raczej rozglądaj się za dobrymi monitorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjacielu, Topaz 20 są zdecydowanie za duże do twoich 10m2. Do takiego metrażu to raczej rozglądaj się za dobrymi monitorami.

 

 

Okej a możesz mi podpowiedzieć coś w kwestii technicznej. Pewnie jednak ustawie sprzęt w pokoju 24m2. Generalnie czy ten marantz poradzi sobie z tymi kolumnami a może na odwrót to wzmacniacz w nim jest za mocny? Czy ten zestaw jest bezpieczny dla sprzetu , jak z efektywnścią. Zachęciły mnie dobre opinie tych topazow i kurka dalej nei wiem czy warto a na kwestiach technicznych mało się znam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy Pylon Audio Topaz 20 sa dobrym wyborem do marantza melody 510 - pokój 10m2. Bardzo prosze o opinie bo juz nie wiem co wybrać a w grę wchodzą tylko kolumny podłogowe ;)

Jeżeli ten Marantz to M-CR510 to do Topazów 20 będzie raczej słaby. Topazy mają powiedzmy średnią efektywność 86dB i schodzą nisko - 38Hz. Uważam nie zaszkodzi mieć do nich wzmacniacz 2x50-100W/8om w okolicy przynajmniej 3000PLN. Proponuję iść do salonu doradzą co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w pokoju 23m2, Topazy 20 świetnie się zgrywały z Atoll IN80, a jeszcze lepiej z IN100.

Świetnie też z Fezz Audio Silver Luna. http://www.premiumsound.pl/wzmacniacze/670-fezz-audio-silver-luna.html

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Okej a możesz mi podpowiedzieć coś w kwestii technicznej. Pewnie jednak ustawie sprzęt w pokoju 24m2. Generalnie czy ten marantz poradzi sobie z tymi kolumnami a może na odwrót to wzmacniacz w nim jest za mocny? Czy ten zestaw jest bezpieczny dla sprzetu , jak z efektywnścią. Zachęciły mnie dobre opinie tych topazow i kurka dalej nei wiem czy warto a na kwestiach technicznych mało się znam ;)

Nie znam tego Marantza, ale patrząc na dane techniczne to mocarzem on nie jest. Nie ma czegoś takiego jak za mocny wzmacniacz, może być źle dobrana impedancja do kolumn. Przyjmuje się że im mocniejszy wzmacniacz, tym lepiej będzie panował nad głośnikami.

Topazy 20 słuchałem u przyjaciela w 30m2 i zagrały tam naprawdę dobrze. Powtórzę raz jeszcze że do 10m2 można kupić naprawdę dobre monitory w podobnej cenie jak Topazy.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzieki za podpowiedzi - w takim razie zdecydowałem sie na topazy 20 i wzmacniacz Nada tylko teraz nie wiem który mi lepiej zagra i uciągnie te kolumny czy NAd 316BEE czy 326BEE. W tym temacie jest wiele dobrych opini o N316 i topazach 15 i teraz nie wiem czym się te wzmacniacze różnia. Generalnie N326 jest mocniejszy i jesli niema między nimi różnicy w generowaniu dzwięku to nie mam dylematu jednak to N316 ma lepsze opinie na necie. Co o tym sądzicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzieki za podpowiedzi - w takim razie zdecydowałem sie na topazy 20 i wzmacniacz Nada tylko teraz nie wiem który mi lepiej zagra i uciągnie te kolumny czy NAd 316BEE czy 326BEE. W tym temacie jest wiele dobrych opini o N316 i topazach 15 i teraz nie wiem czym się te wzmacniacze różnia. Generalnie N326 jest mocniejszy i jesli niema między nimi różnicy w generowaniu dzwięku to nie mam dylematu jednak to N316 ma lepsze opinie na necie. Co o tym sądzicie ??

Cokolwiek się wybiera proponuję odsłuchać w salonie lub wypożyczyć bo można się potem zdziwić. Topazy 20 to dosyć dobre kolumny ale wszystko zależy czego się oczekuje. Z tańszych wzmacniaczy dobre opinie ma także Pioneer A-30, Marantz PM6003/4/5 czy Onkyo A-9010 niemniej nie schodziłbym z klasą wzmacniacza poniżej NADa 356 czy Cambridge Audio Azur 640A/651A ale to tylko moja opinia być może błędna (niemniej nie stwierdziłem aby wzmacniacz 2x70W/8om był jakość szczególnie mocny dla Topazów). Do słabszych i tanich wzmacniaczy 2x40W prędzej bym kupował np. kolumny przeznaczone także do kina domowego jak np. Tonsil Maestro II lub S(o skuteczności rzędu 90dB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena rośnie z każda minutą jak z wszystkim zresztą :D. Pisze o nadzie ponieważ jest tu zachwalany ten zestaw jesli chodzi o topazy 15 i N316 dlatego myslałem ze pod 20 tez cos dopasuje i zagra mi to rownie dobrze. Niestety na odsłuchy w salonie nie mam czasu ale i możliwości chyba że gdzieś za miesiąc dwa a znając zycie kasa pojdzie na coś innego ;) Dzięki za podpowiedzi i może ktoś używa topazów20 i N316 lub N326.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj byłem na odsłuchu Sapphire 25 ,Pearl 25 i Opal 23 , niestety nie było Topaz 20 .Odsłuch na wzmacniaczu marantz 6005 + cd 5005 .Jak dla mnie Opal wypadł najlepiej .

 

Dobra dzieki za wszystkie odpowiedzi duzo mi pomogliście - jeszcze sie zastanowie nad tymi topzami albo dali Z 5 - wesołych spokojnych swiąt dla wszystkich - pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

planuję zakup kolumn Pylon Audio Pearl 25 i się zastanawiam czy dobrze zagrają z marantz pm5003 lub pm6003. Tego pierwszego posiadam, a za parę dni będę miał pm6003. Salon mam 30m2 z małą ilością mebli - rewelacyjna akustyka.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Panowie, gościnnie tylko chciałem się podzielić moja wizyta na targach hi end w monachium na stanowisku Pylon i Fezz. Coby nie pisać dwa razy więcej w linku do klubu fezz:

 

http://www.audiostereo.pl/klub-fezz-audio_126815.html/page__view__findpost__p__3823441

 

Pylon Dimond 28 z Titania zagrał bardzo dobrze. Nie spodziewałem się takiego solidnego i dobrze kontrolowanego basu z lampy, heh ale co ja wiem o lampach ;) Cale życie z tranzystorem. Bardzo fajne kolumny w tej cenie. Spokojnie mogę polecić, tylko nie wiem jak teraz będzie z ich dostępnością ,bo zainteresowanie na targach było spore :)

20160507_170410_zpshvvccix7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ie spodziewałem się takiego solidnego i dobrze kontrolowanego basu

skąd wiesz czy nie założony był filtr? Ta firma słynie ze sztuczek, ciekawostek technologicznych jak przyklejanie głośników na klej glutowy itd.. Takim najprostrzym ze stajni "sztuczek medialnych" jest adres pod którym rzekomo jest zainstalowana, chodzi o ul. Grzybowska w Warszawie, Mieszkam 300 m. od tego miesjca i byłem tam parę lat temu w 2013-14, wtedy również nie było tam żadnej firmy Pylon. Co dziwne jak to przechodzi przez nadzór Giełdy? Zapytam, a co tam i zdam relację. W końcu klient ma prawo wiedzieć dlaczego tej firmy nie ma pod tym adresem od wielu lat a do dnia dzisiejszego jest wprowadzany w błąd. Na szczęscie był to tylko mój spacer a nie wypad np. do Nicei, gdzie naciąłem się na firmę widmo, no i wkurzony oraz oszukany w sensie biletów musiałem się z tym pogodzić, takie życie ::_))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

skąd wiesz czy nie założony był filtr? Ta firma słynie ze sztuczek, ciekawostek technologicznych jak przyklejanie głośników na klej glutowy itd.. Takim najprostrzym ze stajni "sztuczek medialnych" jest adres pod którym rzekomo jest zainstalowana, chodzi o ul. Grzybowska w Warszawie, Mieszkam 300 m. od tego miesjca i byłem tam parę lat temu w 2013-14, wtedy również nie było tam żadnej firmy Pylon. Co dziwne jak to przechodzi przez nadzór Giełdy? Zapytam, a co tam i zdam relację. W końcu klient ma prawo wiedzieć dlaczego tej firmy nie ma pod tym adresem od wielu lat a do dnia dzisiejszego jest wprowadzany w błąd. Na szczęscie był to tylko mój spacer a nie wypad np. do Nicei, gdzie naciąłem się na firmę widmo, no i wkurzony oraz oszukany w sensie biletów musiałem się z tym pogodzić, takie życie ::_))

 

filtr? powiedz jakie to filtry są to chętnie zamontuje do moich atc.

A moja firma jest zarejestrowana jakieś 300km od miejsca w którym mieszkam. Co mi zrobisz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr? powiedz jakie to filtry są to chętnie zamontuje do moich atc.

 

Ten filtr, to koncentracja na "negatywnych aspektach rzeczywistości". Są ludzie, co tak mają. Nie wiem czy byś tak chciał :)... Ciągle czujesz się oszukiwany, a świat okazuje się, że jest wypełniony teoriami spiskowymi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.