Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  347 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Te Ruby wyglądają ciekawie. Woofery jak dla mnie mogłyby być całe białe. Ciekawie jak mają się brzmieniowo do Diamondów, bo cenowo podobnie.

 

A co jak ja mam 29,7 mkw , na dobre samopoczucie mam im dać APAP? To ściemnianie jest żenujące i to nie tylko w tym temacie. Dla przykładu ostatnio słucham całymi dniami monitorków Monitor Audio w ogrodku i jestem zachwycony jakością wręcz niespotykaną w żadnym pomieszczeniu, no i co, przecież pracują te monitorki w tym przypadku w milionach metrów kwadratowych, echhh.

a kogo tutaj obchodzi czego tam słuchasz na tej swojej działce. A apap to może tobie by się przydał.

W tym klybie widać gołym okiem jak sprzedawcy zrobili sobie prywatny biznes

a jaki chciałeś biznes? państwowy? .....co za teksty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkowicie nie rozumiem wypowiedzi przeciwnikow firmy Pylon.

Przeciez macie swoje watki i mozecie tam pisac swoje poemy jakie to super macie kolumny i jak super graja one w ogrodku. Droga wolna, piszczcie co wam wyobraznia pozwoli.

 

Albo. Chyba ze ....

 

Jestescie naganiaczami z konkurencji i Pylon wam mocno nadepnal na odcisk i zabral kawalek rynku. Oferujacac dobre brzmienie za przystepna cene. Wowczas was rozumiem i calkowicie rozumiem wasz czarny marketing bo place wam spadly i nie starcza do pierwszego. Hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkowicie nie rozumiem wypowiedzi przeciwnikow firmy Pylon.

Przeciez macie swoje watki i mozecie tam pisac swoje poemy jakie to super macie kolumny i jak super graja one w ogrodku. Droga wolna, piszczcie co wam wyobraznia pozwoli.

 

Albo. Chyba ze ....

 

Jestescie naganiaczami z konkurencji i Pylon wam mocno nadepnal na odcisk i zabral kawalek rynku. Oferujacac dobre brzmienie za przystepna cene. Wowczas was rozumiem i calkowicie rozumiem wasz czarny marketing bo place wam spadly i nie starcza do pierwszego. Hehe.

Ten wpis mnie lekko rozśmieszył. Nie, nie jestem z konkurencji, ale mam dziwne wrażenie, że faktycznie niektórym coś się psuje...

Pozwól, że odniosę się tylko do TWOJEJ własnej wypowiedzi - "dobre brzmienie za przystępną cenę". Możesz mi to sprecyzować? Czym jest ta przystępna cena, jaką kwotą? Celowo zacytowałem Twoją wypowiedź bo pisanie o cenie jest według mnie lekko nie na miejscu - w cenach kolumn Pylona znajdziesz dowolnych innych producentów, bo Pylon w ofercie ma różne poziomy cenowe...więc z tym "dobrym brzmieniem za przystępną cenę" można polemizować, bo odbiór będzie zależeć tylko i wyłącznie od preferencji słuchacza. W kwocie 1400-2000 znajdę kolumny Dali/Monitor Audio względem produktów Pylona. O ile Dali mnie nie interesują, osobiście, tak mając do wyboru, w podanym przedziale, Pylona, albo Monitory Audio - wybieram Monitory Audio. Możemy podnieść poziom cenowy - od 2000 do 3000. W tym przedziale również znajdę Dali, Monitory, Bowersy...i tak z każdym poziomem cenowym, a więc co to w ogóle za argument "dobre brzmienie za przystepna cene"?!? Dobrą, w kontekście tego, że to POLSKA firma, która próbuje rywalizować z uznanymi, zachodnimi markami, byłoby np. ustawienie poziomu cen ZNACZNIE niżej od marek uznanych, poważanych, ale jeśli osobiście miałbym zapłacić np. 1700 (mówiłeś o przystępnej cenie) za

 

https://www.mdbaudio.pl/pylon-audio-opal-23-czarny-autoryzowany-salon-wroclaw-gwarancja-4-lata.html

 

(swoją drogą, wcześniej mieli więcej produktów tej firmy...)

 

to wolę:

 

https://www.mdbaudio.pl/monitor-audio-mr4-orzech-autoryzowany-salon-wroclaw-gwarancja-5-lat.html

 

Rozumiesz w czym problem? Ta pierwsza cena to outlet...

 

 

Dla mnie rywalizacja z uznanymi markami powinna odbywać się na płaszczyźnie brzmieniowej oraz cenowej...o ile płaszczyzną brzmieniową można powalczyć bo odbiór będzie subiektywny tak w kontekście cen nie ma o czym mówić - to poziom innych producentów, w zależności od pułapu cenowego.

 

 

O wykonaniu nie zamierzam wspominać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wpis mnie lekko rozśmieszył. Nie, nie jestem z konkurencji, ale mam dziwne wrażenie, że faktycznie niektórym coś się psuje...

Pozwól, że odniosę się tylko do TWOJEJ własnej wypowiedzi - "dobre brzmienie za przystępną cenę". Możesz mi to sprecyzować? Czym jest ta przystępna cena, jaką kwotą? Celowo zacytowałem Twoją wypowiedź bo pisanie o cenie jest według mnie lekko nie na miejscu - w cenach kolumn Pylona znajdziesz dowolnych innych producentów, bo Pylon w ofercie ma różne poziomy cenowe...więc z tym "dobrym brzmieniem za przystępną cenę" można polemizować, bo odbiór będzie zależeć tylko i wyłącznie od preferencji słuchacza. W kwocie 1400-2000 znajdę kolumny Dali/Monitor Audio względem produktów Pylona. O ile Dali mnie nie interesują, osobiście, tak mając do wyboru, w podanym przedziale, Pylona, albo Monitory Audio - wybieram Monitory Audio. Możemy podnieść poziom cenowy - od 2000 do 3000. W tym przedziale również znajdę Dali, Monitory, Bowersy...i tak z każdym poziomem cenowym, a więc co to w ogóle za argument "dobre brzmienie za przystepna cene"?!? Dobrą, w kontekście tego, że to POLSKA firma, która próbuje rywalizować z uznanymi, zachodnimi markami, byłoby np. ustawienie poziomu cen ZNACZNIE niżej od marek uznanych, poważanych, ale jeśli osobiście miałbym zapłacić np. 1700 (mówiłeś o przystępnej cenie) za

 

https://www.mdbaudio.pl/pylon-audio-opal-23-czarny-autoryzowany-salon-wroclaw-gwarancja-4-lata.html

 

(swoją drogą, wcześniej mieli więcej produktów tej firmy...)

 

to wolę:

 

https://www.mdbaudio.pl/monitor-audio-mr4-orzech-autoryzowany-salon-wroclaw-gwarancja-5-lat.html

 

Rozumiesz w czym problem? Ta pierwsza cena to outlet...

 

 

Dla mnie rywalizacja z uznanymi markami powinna odbywać się na płaszczyźnie brzmieniowej oraz cenowej...o ile płaszczyzną brzmieniową można powalczyć bo odbiór będzie subiektywny tak w kontekście cen nie ma o czym mówić - to poziom innych producentów, w zależności od pułapu cenowego.

 

 

O wykonaniu nie zamierzam wspominać.

Twój wpis w zasadzie dotyczy kwestii, której niektórzy piszący w tym klubie nie potrafią przyjąć do wiadomości - kwestii możliwości wyboru. Jeżeli z jakichś względów nie lubisz Pylona- ignoruj ich. Jeśli nie podoba Ci się polityka cenowa- nie kupuj ich kolumn. Jeżeli nie odpowiada Ci brzmienie-nie słuchaj. Jeżeli uważasz, że stosunek jakości do ceny jest niekorzystny-kup produkt konkurencji. Jeżeli nie pasuje Ci design-kup kolumny, które Ci się podobają. Jeżeli uważasz, że Monitor Audio robi lepsze kolumny to je kup, ciesz się ich brzmieniem i muzyką.

P.S. Odnoszę wrażenie, że czasami piszą tutaj ludzie, którzy bardzo zadowoleni jeżdżą np. niemieckim samochodem, ale nie przepuszczą okazji żeby porysować lakier na Citroenach i Peugeotach, bo nie lubią francuskich samochodów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka polska mentalnosc, nie mam ale narobie smrodu, zazdrosc, zlosc. Frustracji, macie wolna wole, rynek daje wam mozliwosc setek marek a forum pozwala wypowiadac sie w tematach tych marek. Idzcie stad, bo nikt was powaznie nie traktuje a z kazdym postem osmieszacie sie jeszcze bardziej pokazujac swoj poziom intelektualnosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka polska mentalnosc, nie mam ale narobie smrodu, zazdrosc, zlosc. Frustracji, macie wolna wole, rynek daje wam mozliwosc setek marek a forum pozwala wypowiadac sie w tematach tych marek. Idzcie stad, bo nikt was powaznie nie traktuje a z kazdym postem osmieszacie sie jeszcze bardziej pokazujac swoj poziom intelektualnosci...

Nie baw się w psychologa, bo ani to nie jest odpowiednie forum, ani pewnie nie masz ku temu odpowiedniego wykształcenia. Wolny rynek daje nam coś jeszcze - możliwość oceny produktów przez pryzmat różnych kategorii:

 

-cena

-brzmienie

-wygląd

-wykonanie

 

Dodam coś jeszcze - zapomniałeś chyba, że to forum więc ludzie będą tutaj zaglądać, czytać, komentować, zwłaszcza że w tego typu tematach pojawiają się informacje branżowe od przedstawicieli salonów...To nie PRL, nikogo nie wyprosisz stąd, ani nie zabronisz oceny, komentowania, dokonywania porównań. Pomyliłeś chyba ustroje, jak i portale. Rozkładają mnie wpisy takie, jak twój - szanowny pan pozwala oceniać, komentować dopiero w momencie zakupu? Świetne. Nie podobają mi się najnowsze propozycje Monitor Audio, bowiem uważam je zwyczajnie za szpetne, ale jak wydam 10.000 będę mógł ocenić...mimo że nie postawiłbym ich w salonie. Nie mógłbym pisać o autach, które nie są w stanie przejść "testu łosia", bo ich nie mam (kurczę, może cenię sobie swoje bezpieczeństwo!)...i tak dalej. Zabawne. Nie mam wspominanych Opali - nie mogę oceniać. Pal licho, że słuchałem i ich brzmienie MI nie pasują...nie kupiłem, nie oceniam! Genialne w swojej prostocie - tak tworzy się kącik wzajemnej adoracji...

 

To TY idź stąd jeśli zamierzasz zamykać innym możliwość komentowania, oceny, porównań nawet, gdy się danego sprzętu nie ma. Zresztą, "branża" jest dość wymowna.

Edytowane przez firekage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mamy pierwszego frustrata ktoremu obnizona pensja siada na psychike.

Zapraszamy kolejnych:)

 

A admina prosze o zmiane nazwy tematu na: Frustracja i rozczarowanie naganiaczy z powodu nizszych uposazen pieniezych wywolanych zabraniem rynku audio przez nowego gracza.

 

Ps.

Tego twojego gniotu nikt nie czyta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mamy pierwszego frustrata ktoremu obnizona pensja siada na psychike.

Zapraszamy kolejnych:)

 

A admina prosze o zmiane nazwy tematu na: Frustracja i rozczarowanie naganiaczy z powodu nizszych uposazen pieniezych wywolanych zabraniem rynku audio przez nowego gracza.

 

Ps.

Tego twojego gniotu nikt nie czyta.

Człowieku, mając wpis "branża" śmiesz innym insynuować to, że ktoś jest naganiaczem czegoś? Zastanów się - trochę więcej pokory. Jednocześnie, ciekaw jestem jak można być "naganiczem" JEDNEJ firmy, gdy sam używam produktów kilku (do metalu i hard rocka, oraz do jazzu).

 

Jedynym, który traci na tym, możesz być TY i tobie podobni. Wystarczy inna opinia, inne zdanie i nagle jest się "frustratem", "naganiaczem". Zmiarkuj lepiej to, co piszesz, bo później, to co napisałeś, może się to okazać mocno nieprzyjemne.

 

Tak, masz rację - bzdetów, jakie wypisujesz, nie powinno się czytać. To się powinno od razu wycinać, a autora banować za zabawy w psychoanalityka. To forum muzyczne o sprzęcie audio.

 

 

Edit: możesz od razu podać nazwę firmy, którą reprezentujesz. Będę wiedzieć jaki salon omijać.

Edytowane przez firekage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firecage, nie rozumiem jaka mroczna siła popycha Cię do udzielania się w tym klubie. Z Twoich wpisów wynika, że nie masz kolumn Pylona a jedyną możliwość posłuchania miałeś w salonie przy okazji zakupu Monitor Audio. Jak napisałeś, brzmienie Opali (jedyny model jakiego słuchałeś) Ci "nie podeszło. Większość tego co piszesz to zwyczajne pustosłowie, teoretyzowanie i brak jakichkolwiek merytorycznych treści. Jeżeli Twoim celem jest zniechęcenie potencjalnych klientów Pylona to musisz się bardziej wysilić. Argument, że Pylony są złe, bo TOBIE nie spodobał się JEDEN model ich kolumn, jest po prostu śmieszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Na frustrację nic nie pomoże... żółć odbiera zdrowy rozsądek...

Trzeba to zrozumieć...

p.s.

Nie mam kolumn Pylon ale słyszałem kilka modeli z dobrze zestawioną elektroniką i jest to w swoim przedziale cenowym przyzwoita propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firecage, nie rozumiem jaka mroczna siła popycha Cię do udzielania się w tym klubie. Z Twoich wpisów wynika, że nie masz kolumn Pylona a jedyną możliwość posłuchania miałeś w salonie przy okazji zakupu Monitor Audio. Jak napisałeś, brzmienie Opali (jedyny model jakiego słuchałeś) Ci "nie podeszło. Większość tego co piszesz to zwyczajne pustosłowie, teoretyzowanie i brak jakichkolwiek merytorycznych treści. Jeżeli Twoim celem jest zniechęcenie potencjalnych klientów Pylona to musisz się bardziej wysilić. Argument, że Pylony są złe, bo TOBIE nie spodobał się JEDEN model ich kolumn, jest po prostu śmieszny.

Zrozumiałeś w ogóle to co próbujesz komentować? Biorąc pod uwagę przekręcanie nicka, mam wątpliwości. Nie przypominam sobie bym napisał, że słuchałem jednego modelu. Jednocześnie, pisałem o tym, że jeśli POLSKA firma chce walczyć, z bardzo mocnymi konkurentami istniejącymi na rynku audio wiele lat (Monitor Audio, KEF, Bowers, Dali, Tannoy) to powinna to robić ceną...a ich poziom cenowy jest odwzorowaniem poziomu cenowego firm, które wymieniłem przed chwilą. Masz problemy ze zrozumieniem tego co przeczytałeś, ale to już nie mój problem.

 

Jaka mroczna siła? Ciekawość związana z produktem POLSKIEGO pochodzenia, bo oni, w przeciwieństwie do dwóch innych, znanych polskich producentów, mają szansę...

 

Na frustrację nic nie pomoże... żółć odbiera zdrowy rozsądek...

Trzeba to zrozumieć...

p.s.

Nie mam kolumn Pylon ale słyszałem kilka modeli z dobrze zestawioną elektroniką i jest to w swoim przedziale cenowym przyzwoita propozycja.

Świetnie, czyli TWOJA opinia jest tą wartościową, ale moja już np. nie? Mnie zżera żółć i frustracja, a TY zaś jesteś oświeconą oazą spokoju, znająca prawdę? Dobre. Dla mnie w "tym" przedziale cenowym to żadna rewelacja - są znacznie ciekawsze produkty, innych firm. To jest forum, a więc...komentujemy, a z racji tego, że jest to polski produkt, jestem ciekawy co robią, jak robią...

 

Ps - miałem okazję słuchać na Roksanie i Arcamie.

Edytowane przez firekage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Świetnie, czyli TWOJA opinia jest tą wartościową, ale moja już np. nie?

Wiesz, chodzi o dystans. Jeśli go masz, zupełnie inaczej wygląda wtedy Twoja opinia. Jeśli podchodzisz do tego emocjonalnie, brzmisz mało wiarygodnie.

a TY zaś jesteś oświeconą oazą spokoju, znająca prawdę?

Chciałbym ;) trochę mi brakuje, ale pracuję nad tym :) czego i Tobie życzę.

Dla mnie w "tym" przedziale cenowym to żadna rewelacja - są znacznie ciekawsze produkty, innych firm.

Zawsze znajdzie się coś lepszego ale i gorszego, wg mnie wcale nie ustępują innym zagranicznym produktom pod kątem brzmienia i wyglądu. Na pewno można lepiej, tak jak ze wszystkim.

Te firmy, które wymieniłeś robią dobre kolumny i nie mam im nic do zarzucenia, są modele lepsze i gorsze. Niestety same kolumny nie grają, ważne jest dobranie sprzętu, na którym mają grać, a to wymaga dużego osłuchania i doświadczenia. Niestety wielu sprzedawców i też klientów tego nie posiadają, stąd tyle różnych opinii.

Sugestie innych, dawno biorę z "przymrużeniem ucha", bo sprzęt dobieram wg własnego upodobania i własnych potrzeb. Opinie typu "coś nie gra" albo "jest do dupy" są przeważnie mało wiarygodne, bo świadczą o fragmentarycznym podejściu do sprzętu. Słyszałem Mbl 101 E Mk2 zestawione z przypadkowym sprzętem, zagrały tragicznie, tzn. że są do dupy? Nie, po prostu jakiś "fachura" zielonego pojęcia nie miał z czym to zestawić, żeby wyciągnąć maksimum brzmienia.

Podejrzewam że tak samo jest z Pylonem. Miałem przyjemność słuchania kilku zestawów i ogólnie było dobrze, a w jednym przypadku przy dobranym okablowaniu bardzo dobrze. Więc może miałeś pecha i trafiłeś na fachurę, współczuję, nic mi innego nie zostaje i życzę więcej szczęścia :)

 

oczywiście dystansu też :) czego i sobie życzę, żeby nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unitrapl to szczyt chlamu i tandety. Niektorzy sa wzyciu taboretemi i takimi juz zostana. Unitrapl idz wciagac klej z topazow ktory cie tak rajcuje hehe :)

Ciekaw jestem jaką ty (celowo z małej) reprezentujesz branżę...bo jeśli audio, jakiś konkretny salon, to współczuję obu stronom.

 

Wiesz, chodzi o dystans. Jeśli go masz, zupełnie inaczej wygląda wtedy Twoja opinia. Jeśli podchodzisz do tego emocjonalnie, brzmisz mało wiarygodnie.

Mam, wierz mi, że mam, ale do białej gorączki doprowadzają mnie teksty sugerujące, insynuujące to, że człowiek wyrażający swoją opinię nt. danego produktu, to naganiacz firmy XYZ - zresztą, nie trzeba być mistrzem dedukcji i bawić się w Holmes'a, aby zauważyć, że niektórzy mają ciut więcej napisanych komentarzy...w różnych tematach, a nie tylko tym...ale biorąc pod uwagę to, co przed chwilą zacytowałem (tak, te bzdety o wąchaniu kleju) chyba przestanę się dziwić.

Chciałbym ;) trochę mi brakuje, ale pracuję nad tym :) czego i Tobie życzę.

Jak wyżej.

 

Zawsze znajdzie się coś lepszego ale i gorszego, wg mnie wcale nie ustępują innym zagranicznym produktom pod kątem brzmienia i wyglądu. Na pewno można lepiej, tak jak ze wszystkim.

Wyglądu nie oceniam, to kwestia gustu i akurat Opale mają imho znacznie lepszy wygląd (dizajn) niż Monitory Audio i to w wielu modelach, czy wspomniane Dali, Tannoye, nie mówiąc o KEFach. Gorszych produktów nie wybieram, zwyczajnie się nimi nie interesuje. Według mnie należy równać w górę, nie w dół, dlatego nie przyjmę do wiadomości, zwłaszcza gdy chodzi o nasze pieniądze, że ktoś może gorzej - jeśli tak, to długo w branży gościć nie będzie.

 

Te firmy, które wymieniłeś robią dobre kolumny i nie mam im nic do zarzucenia, są modele lepsze i gorsze. Niestety same kolumny nie grają, ważne jest dobranie sprzętu, na którym mają grać, a to wymaga dużego osłuchania i doświadczenia. Niestety wielu sprzedawców i też klientów tego nie posiadają, stąd tyle różnych opinii.

Sugestie innych, dawno biorę z "przymrużeniem ucha", bo sprzęt dobieram wg własnego upodobania i własnych potrzeb. Opinie typu "coś nie gra" albo "jest do dupy" są przeważnie mało wiarygodne, bo świadczą o fragmentarycznym podejściu do sprzętu. Słyszałem Mbl 101 E Mk2 zestawione z przypadkowym sprzętem, zagrały tragicznie, tzn. że są do dupy? Nie, po prostu jakiś "fachura" zielonego pojęcia nie miał z czym to zestawić, żeby wyciągnąć maksimum brzmienia.

Podejrzewam że tak samo jest z Pylonem. Miałem przyjemność słuchania kilku zestawów i ogólnie było dobrze, a w jednym przypadku przy dobranym okablowaniu bardzo dobrze. Więc może miałeś pecha i trafiłeś na fachurę, współczuję, nic mi innego nie zostaje i życzę więcej szczęścia :)

 

oczywiście dystansu też :) czego i sobie życzę, żeby nie było :)

Wiesz, mógłbym się zgodzić z tym, co podałeś, ale może inaczej - jeśli wzmacniacz za 6000 (Arcam) i Roksan (chyba nawet droższy) jest "złą elektroniką" dla Pylonów, to co miałoby być tą dobrą, na której kolumny, w konkretnym przedziale cenowym, które wówczas rozważałem, pokażą swoją klasę? De facto, z nimi grały jedne z lepszych wzmacniaczy...

Edytowane przez firekage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bezpośrednio porównywałem MA mr4 z pylon pearl 25. Kolumny były przekładane kilkakrotnie. Wybrałem Pylony. Wizerunkowo podobały mi się mr4, ale zależało mi na jakości dźwięku. Pylony grały równo i nie dudniły na basie. Tak dokładnie mr4 na tym samym utworze w tym samym miejscu kiedy bas schodził nisko to dudniły. Pylony miały więcej przestrzeni, po zmianie na mr4 wydawało się jakby grały w mono w porównaniu z pylon. Więc dziwię się takimi wpisami. Nie łykam tego bo pylony słyszałem i porównywałem i wiem że te wpisy to totalna bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bezpośrednio porównywałem MA mr4 z pylon pearl 25. Kolumny były przekładane kilkakrotnie. Wybrałem Pylony. Wizerunkowo podobały mi się mr4, ale zależało mi na jakości dźwięku. Pylony grały równo i nie dudniły na basie. Tak dokładnie mr4 na tym samym utworze w tym samym miejscu kiedy bas schodził nisko to dudniły. Pylony miały więcej przestrzeni, po zmianie na mr4 wydawało się jakby grały w mono w porównaniu z pylon. Więc dziwię się takimi wpisami. Nie łykam tego bo pylony słyszałem i porównywałem i wiem że te wpisy to totalna bzdura.

cześć

I to jest wartościowy wpis - porównanie dwóch kolumn, na tym samym sprzęcie, na tym samym utworze. W ocenie Pawel72 pylon wygrał np. kontrolą bas i stereofonią. O wyglądzie to bym nie dyskutował - wszak gusta są różne. Oczywiście negatywne oceny też są cenne, jeśli poparte odsłuchem i bezpośrednim porównaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bezpośrednio porównywałem MA mr4 z pylon pearl 25. Kolumny były przekładane kilkakrotnie. Wybrałem Pylony. Wizerunkowo podobały mi się mr4, ale zależało mi na jakości dźwięku. Pylony grały równo i nie dudniły na basie. Tak dokładnie mr4 na tym samym utworze w tym samym miejscu kiedy bas schodził nisko to dudniły. Pylony miały więcej przestrzeni, po zmianie na mr4 wydawało się jakby grały w mono w porównaniu z pylon. Więc dziwię się takimi wpisami. Nie łykam tego bo pylony słyszałem i porównywałem i wiem że te wpisy to totalna bzdura.

Tak tylko dodam, że w NORMALNEJ cenie np. Opali [(1700, który podałem wcześniej to outlet) do niedawna były jeszcze MR6 z 4 przetwornikami...czyli z 3 niskotonowymi (2500 w salonie - z rabatami można było je dostać za 2100, gdy przed podwyżkami MR4 można było mieć za 1400-1700)], a co do dudniącego basu - bzdura bo w przypadku Twojego odsłuchu było coś innego? Bzdurą to jest sugerowanie się wpisem XYZ bez odsłuchania i zakup w ciemno. Dodam coś jeszcze - nie napisałeś nic o wzmacniaczu, który próbował wysterować obie pary. Nic nie wspomniałeś też o ustawieniu kolumn, oraz o tym, czy BR w salonie był zatkany, bądź nie, a udowodnić da się wszystko. Nie podałeś też utworu, aby ew. inni mogli sprawdzić - u mnie leciał Black Sabbath z Sabbath Bloody Sabbath.

 

Mówisz, o dudniącym basie - o gustach się nie dyskutuje, ale słuchałem również "Perł 25" i dla mnie Twój wpis to totalna bzdura...bo miałem okazję słuchać ich na Roksanie.

Edytowane przez firekage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Pylon to szais dżwiękowy w moim przekonaniu.

Prezes ! jak chcesz sterować opiniami klientów to przenieś swoją produkcję do Korei Północnej. Czy ty nie miałeś ojc... z tej samej epoki rezimu? Nie zapłacone wynagrodzenia pracownicze itd? Przytoczyć wątek?

 

 

Wytłumacz mi lepiej różnice w dźwięku kolumn z/bez wygłuszenia...

 

Ps. nie mam Pylonów ale mam takie bez wygłuszenia...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko dodam, że w NORMALNEJ cenie np. Opali [(1700, który podałem wcześniej to outlet) do niedawna były jeszcze MR6 z 4 przetwornikami...czyli z 3 niskotonowymi (2500 w salonie - z rabatami można było je dostać za 2100, gdy przed podwyżkami MR4 można było mieć za 1400-1700)], a co do dudniącego basu - bzdura bo w przypadku Twojego odsłuchu było coś innego? Bzdurą to jest sugerowanie się wpisem XYZ bez odsłuchania i zakup w ciemno. Dodam coś jeszcze - nie napisałeś nic o wzmacniaczu, który próbował wysterować obie pary. Nic nie wspomniałeś też o ustawieniu kolumn, oraz o tym, czy BR w salonie był zatkany, bądź nie, a udowodnić da się wszystko. Nie podałeś też utworu, aby ew. inni mogli sprawdzić - u mnie leciał Black Sabbath z Sabbath Bloody Sabbath.

 

Mówisz, o dudniącym basie - o gustach się nie dyskutuje, ale słuchałem również "Perł 25" i dla mnie Twój wpis to totalna bzdura...bo miałem okazję słuchać ich na Roksanie.

Jak się czyta coś takiego, to ręce i uszy opadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam, dawno nie udzielałem się na forum. Wróciłem do audio z kolumnami Pylon Sapphire 25, które grają razem z Roksan K2. Uważam, że jest to dobre połączenie. Wcześniej K2 łączyłem z różnymi kolumnami: Elac fs 67.2, Harpia Acoustics 2395, Dynaudio Audience 52se, Wszystkie inaczej grały i miały inny charakter: Elacki - wspaniała średnica, mała dynamika, Harpie -wyśmienita przestrzeń i dynamika, Dynki muzykalne, trochę buły, masywny dźwięk. Pylonki zaś czarujące z nisko schodzącym dołem, przestrzeń bardzo dobra, o ile dobrze rozstawi się je w pokoju, średnica bdb minus, wokal na linii kolumn, czasami wychodzi do przodu, wysokie nie nachalne dźwięczą się od czasu do czasu różnymi kolorami. Proszę wybaczyć za ten opis, ale jestem po jednym bro. Może to być wskazówka dla tych, którzy szukają ciekawego w miarę uniwersalnego zestawu. Słucham wszystkiego po trochu: rocka, alternatywy, elektroniki, jazzu, rzadko klasyki. Dobrze jest posłuchać muzyki i dać sobie sobie na luz z gonieniem króliczka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.