Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  345 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam używanego wzmacniacza do Diamond 25. Macie jakieś typy? Chciałbym żeby była dobra stereofonia, detaliczność i kontrola basu. Budżet ok 2tys. Typy: Roksan Kandy, Cambridge audio 840a,Nad Bee, Audiolab 8200a, Naim 5si, Pioneer A50, Primare i21, Rotel rc03. Czekam na jakieś propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z wymienionych powyżej wzmacniaczy słuchałem z Diamondami Naim 5Si I NAD C356, oba dawały radę. Cambridge Audio to jak dla mnie nie ta szkoła grania do tych kolumn - za sucho i ostro na górze. Roksana Kandy 3 mam I polecam do Diamondów.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z tej stony Krzysztof jestem posiadaczem Kolumn Pylon Pearl 25 HG. Na etapie wygrzewania jestem od tygodnia. Sposob w jaki to robie to sluchanie poprostu muzuki ogladanie filmow nie za głośno. Ktos moze napisac w jaki soosob to czynić. Naprwno ktos ma duze doswiadczenir w tym temacie. Hce od tego zaczac ponieważ taka jest kolrj rzeczy. Kolrjme pytania trafia z czasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem. Jakie kable używacie do kolumn?bylem swiecie przekonany ze im grubszy tym lepszy. Było to błedem. Ponieważ kabel 4mm2 ktory kupilem z nie wiedzy bylo przesada, no to myślę ten 2.5mm2 to napewno jest odpowiedni. Także się myliłem. Wkoncu wyszło że rekomendowany jest 1.5. Odległość swobodna jak wedruje kabel z amplitunera to okolo 170cm gdyz kolumny mam troche oddalone od TV, gdybym przysunal całkowicie do szafki rtv to starczyl by nawet metrowy. Chcialem dac im troche swobody i wydaje mi sie to działa, lecz nawet gdy byly blisko szafki to i tak graly wyśmienicie. Rodzi sie pytanie czy lepiej bliżej tv czy dac im swobody, mam mozliwosc odsuniecia ich od szafki na 30, 40 cm no i oczywiście od tylnej sciany sa odsuniete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perły są bardzo wrażliwe na przyszywanie do ściany, one muszą mieć luz, według moich obserwacji około pół metra od ściany i co najmniej półtora od telewizora. Muszą być wysunięte tak żeby dźwięk nie odbijał się od powierzchni telewizora, muszą być skręcone do środka. Jak chcesz basu więcej to je przysuń do ściany ale wówczas zaczną się zlewać wokale z basem. A teraz klasnij w pokoju odsłuchowym. Jeśli dźwięk po klaśnięciu nie zatrzymał się w Twoich rękach (takie głuche, tępe klaśnięcie bez wyrazu) to nie uruchamiaj tych kolumn. Przenieś do pokoju z dobrą akustyką z zamkniętymi drzwiami i szczęka Ci opadnie.

One muszą się wygrzać, nie pamiętam ile, chyba około tygodnia. Ja na początku byłem rozczarowany dobrze że wiedziałem że to minie bo w salonie wygrzane grały bardzo przestrzennie a w domu nowe drętwo.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Pawel72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Diamondy 28 w pokoju 27mkw i grają bardzo dobrze. Odsunięcie od ściany do frontu kolumn ok 1m.

 

Na dzień dzisiejszy mimo średnio intensywnych poszukiwań na razie nie znalazłem następcy...

Edytowane przez jaxcek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy do pokoju ok 19m Diamondy 28 mogą być za duże? Odsunięcie od ściany ok 40cm max. Nie mogę nigdzie sprawdzić 25 bo tylko 28 sprzedają a one są b. duże. Dźwiękowa 28 grały super. Miejsce odsluchu 2m od środka kolumn.

 

Wszystko ostatecznie może zależeć od systemu, akustyki i preferencji ja mam D25 i czasami basu jak dla mnie jest za dużo w ok 19m2 (zwłaszcza w nagraniach nowych z dużym poziomem niskich częstotliwości). Kolumny dość dobrze znoszą przytaknie poru BR. Sprawdziłbym w odsłuchach także Diamond Monitor. (Jak kupowałem D25 monitora jeszcze nie było).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co powiecie na temat wtykow bananowych, zamówiłem Prolink 052. Kupiłem je ze wzgledu na to ze kabel sie utlenia podczas skręcenia go standardową zakrętką. Bardzo szybko ten proces utleniania zachodzi zauważyłem. Zobaczymy jak to bedzie na nowych kablach poniewaz mam zainstalowane Klotz HQ 1.5mm2.

Edytowane przez KrzychuPylon25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam pytanie dotyczące kolumn Diamond 28. Wysokie tony nie bardzo

mi podchodzą. Są troche suche, jakby za mgłą, gdy słucham perkusji. Głośnik zamontowany tam to Scan Speak D2010/851300

za około 325 zł. Mianowicie czy zastosowanie głośnika o podobnych parametrachza 900/1200 zł miało by rację bytu przy przy tej zwrotnicy?

Edytowane przez Saper91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam pytanie dotyczące kolumn Diamond 28. Wysokie tony nie bardzo

Odpisałem Ci w wątku który założyłeś za składce Start. W założonym przez Ciebie temacie " Pylon audio 28 tuning "

Bez urazy, ale szanuj przestrzeń forum, jeden wątek na dany temat wystarczy !

Edytowane przez Waluch

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odpisałem Ci w wątku który założyłeś za składce Start. W założonym przez Ciebie temacie " Pylon audio 28 tuning "

Bez urazy, ale szanuj przestrzeń forum, jeden wątek na dany temat wystarczy !

Tak. Założyłem raz temat, a dodatkowo tutaj zrobiłem jeden wpis sposród 2500 wpiśow. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam pytanie dotyczące kolumn Diamond 28. Wysokie tony nie bardzo

mi podchodzą. Są troche suche, jakby za mgłą, gdy słucham perkusji.

 

Moja propozycja to zmień resztę toru a na górze usłyszysz wszystko a nawet za dużo ;)

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wysokich za dużo lub za mało albo ich jakość. Swoje kolumny P25 przeniosłem do mniejszego pokoju który był bardzo dobrze wytłumiony. Ogóle ogromna poprawa średnicy i wysokich ale nie tylko w ich ilość, również jakość, w głosie wokalisty słychać fakturę, nie wiem jak to nazwać jest bardzo naturalny. Szokiem było również to że te kolumny to potrafią za takie pieniądze. Nastąpiła poprawa basu, stał się szybki, dynamiczny.

No ale że kolumny nie mogą stać w tym pokoju to zacząłem szukać rozwiązania. Oczywiście winna akustyka. Pokój w którym stały jest otwarty na hol i otwartą kuchnię jest prawie w kwadrancie czyli akustyką do bani. Znalazłem kalkulator gdzie wpisałem wymiary pomieszczenia. Okazało się że ustawiając je na tej dłuższej ścianie kolumny muszę odstawić na 2,41 cm. Pomyślałem że to bzdura bo to połowie pokoju. Ustawiłem je według kalkulatora i kolejne zdziwienie, zagrały prawie jak w dobrze wytlumionym pokoju. Prawie bo został pogłos. Zacząłem powoli pchać na ścianę, doszedłem do 170 cm. Dalej się nie da. Że względu na brak wygłuszenia ścian kolumny muszą być skierowane do środka. Tu trzeba zachować zależność bo im bardziej do środka tym trzeba się przesuwać z kanapą, ale odległość kanapy do kolumn musi proporcjonalnie się zmieniać wraz z odległością kolumn od siebie. To co jest dziwne że jest bardzo małe pole manewru, żeby scena nie zniknęła, żeby średnica i wysokie nie zostały stłamszone. P25 przy 240 m grają idealnie nawet w nie wygluszonym pomieszczeniu, przy 170 cm jest już delikatnie rozmycie sceny, pomaga przysuniecie się z kanapą do kolumn. To dotyczy takiego ustawienia. Gdybym je ustawił na trochę krótszej ścianie wystarczy je odstawić 150 cm, sprawdziłem i potwierdziłem. W pokoju wytlumionym stały ok. 70 cm od ściany i dawały radę. Może się komuś przyda, polecam nie będziecie już szukali kabelków :).

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Dołączam do klubu z kolumnami Sapphire 23.

Jestem zadowolonym posiadaczem od sierpnia 2016 roku.

Wraz z kolumnami dokupiłem kolce i maskownice jako ochrona przed dziećmi.

Spełniają swoje zadanie, bo gdy tylko je zdejmowałem ciekawskie paluszki próbowały ugniatać głośniki

 

Kolumny postawiłem na granitowych podstawach Black Indian gr. 3cm.

Granity podklejone filcem żeby nie porysować podłogi.

Uwaga gdy filc był zbyt gruby zniknęła góra, jakbym kolumny nakrył kocem.

Cztery filcowe podkładki w rogach 2x3cm grubości 1mm wystarczają.

 

Kolumny podpięte do NAD C326BEE głośnikowymi Melodika BSC2330 Brown Sugar 2x2,50m.

Jest to mój pierwszy „poważny” system i jestem z niego bardzo zadowolony.

Kolumny w moim systemie raczej grają dołem niż górą.

Dużą poprawę w rozdzielczości i szczegółowości uzyskałem zmieniając kabel sieciowy we wzmacniaczu.

Tak wiem, też uważałem że kable nie grają, ale sam zrewidowałem swoje poglądy.

Spokojnie kabel nie kosztował dwóch wartości wzmacniacza

 

Moje pomieszczenie to pokój dzienny otwarty na aneks kuchenny.

Powierzchnia to razem 23,90 m2, a kolumny stoją na dłuższym boku.

Pokój nie posiada żadnej adaptacji akustycznej poza umeblowaniem, dywanem, czy zasłonami.

Przy wyborze wahałem się między Opal 23 a zakupionymi Sapphire 23.

Brałem też pod rozwagę inne polskie marki STX i Tonsil

Czasem brakuje mi najniższego basu podczas oglądania filmów i czekam cierpliwie na subwoofer.

Gdy pojawi się w ofercie na pewno poeksperymentuję.

 

Pozdrawiam

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.