Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  345 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, jarrro napisał:

Ale jaja, firma Pylon sama się przyznaje do tego, że kolumny z serii Pylon Diamond nie grają neutralnie, że dźwięk odbiega znacząco od naturalności, że brzmienie ma swój charakter. Czyli potwierdzili publicznie sami moje zarzuty wobec tej serii.
A gdzie to można znaleźć? W opisie brzmienia nowego, największego produktu, Pylon Diamond 30. Te mają podobno grać już neutralnie...
Życzę szczęśliwego obcowania z produktami tej marki. I to bez ironii.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Byłby to news gdyby nie to że charakterystyki z pomiarów zarówno PD 25 i PD 28 są dostępne na portalach branżowych od dawna. Każdy może sobie ocenić i porównać te wyniki z wynikami innych modeli od innych producentów i wyciągnąć takie czy inne wnioski co do neutralności. Swoją drogą realnie z tą neutralnością wcale nie jest tak źle jeżeli chodzi o PD25 i PD28, nie są to kolumny o płaskości charakterystyk monitorów studyjnych ale też nie są przeznaczone do pracy nad miksami tylko raczej do słuchania dla relaksu i w tej roli spełniają się całkiem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja odpowiedź zniknęła, tylko cytaty się pojawiły.
Nie będę powtarzać swych wcześniejszych myśli, powiem tylko tyle, że zgadzam się z ostatnim wpisem kolegi, że PD25 i PD28 są tak zrobione, by dawać frajdę z odsłuchu

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2019 o 23:16, jarrro napisał:

Ale jaja, firma Pylon sama się przyznaje do tego, że kolumny z serii Pylon Diamond nie grają neutralnie, że dźwięk odbiega znacząco od naturalności, że brzmienie ma swój charakter. Czyli potwierdzili publicznie sami moje zarzuty wobec tej serii.

No to prostu straszne, pogrążyłeś tą firmę na lata;) Sami publicznie potwierdzili Twoje zarzuty, co oni najlepszego narobili?

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2019 o 20:09, sls napisał:

Byłby to news gdyby nie to że charakterystyki z pomiarów zarówno PD 25 i PD 28 są dostępne na portalach branżowych od dawna. Każdy może sobie ocenić i porównać te wyniki z wynikami innych modeli od innych producentów i wyciągnąć takie czy inne wnioski co do neutralności. Swoją drogą realnie z tą neutralnością wcale nie jest tak źle jeżeli chodzi o PD25 i PD28, nie są to kolumny o płaskości charakterystyk monitorów studyjnych ale też nie są przeznaczone do pracy nad miksami tylko raczej do słuchania dla relaksu i w tej roli spełniają się całkiem dobrze.

idealnie neutralne kolumny to raczej nie w normalnym budzecie

nawet magico maja gory doliny splaszczone ale jednak

zreszta czlowiek tez nie slyszy liniowo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i moje Pylon Sapphire 31 od wczoraj dostały prądu ;-) Tj. zmiana systemu z Xindak PA-M + Musical Fidelity Dac V90 na końcówkę mocy Nad C275 + pre/dac Audiolab DQ 8200. Zmiana jest baaardzo duża. Moim zdaniem S31 potrzebują dużo prądu, żeby rozruszać te trzy drogi. Xindak nie był zły, miał fajną barwę jednak brakowało mu przy S31 mocy. Po podłączeniu Nada C275+ Audiolab 8200 DQ bas stał się bardziej kontrolowany i doszło tzw. mięsko. Średnica stała się bardziej kulturalna. Tony wysokie troszkę straciły na delikatności tj. na subtelności jednak są wyraźne i nie męczą uszu. Po prostu z tym zestawieniem dźwięk jest zeskalowany bardziej w dół. Nie jest ciepły ale fajnie dociążony i muzykalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie Pylon Audio Tour de Pologne, podczas rozmów zakulisowych usłyszałem że ulubionymi markami Inżyniera Pylona są NAD i Harman/Kardon, także masz odpowiedź dlaczego fajnie się to zagrało. 

Nie wiem jak dziś ale kiedyś w pokoju odsłuchowym Pylona w Jarocinie stał NAD C356. 

U mojego NADa C326 "góry" dodałem kabelkami, ale wiem że nie każdy uznaje takie rozwiązania 

Pzdr 

Edytowane przez Zbigniew_69223
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

 

W dniu 26.03.2018 o 19:43, Zbigniew_69223 napisał:

Przy wyborze wahałem się między Opal 23 a zakupionymi Sapphire 23.
...
Czasem brakuje mi najniższego basu podczas oglądania filmów i czekam cierpliwie na subwoofer

Ciekawe.
Czy można inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2019 o 11:32, Danecki napisał:

A jakie kable kolega zastosował ?

Zacznę od tego że Pylony Sapphire 23 z Nad C326Bee posiadam od 2,5 roku i po okresie mniej więcej 1,5 roku grania i osłuchania się ulubionych płyt uznałem, że mogę spróbować "ulepszać" mój system, którym notabene byłem zachwycony od pierwszych dźwięków.

Odkąd zaczął wciągać mnie świat Audio nie wiedziałem co mam sądzić o wszelkiej maści przewodach ze szczególnym naciskiem na sieciowe.

Wymyśliłem nawet nowe przysłowie zamiast „wsadzić kij w mrowisko” powinno być „wsadzić kabel w gniazdko”:).

Nie byłem zwolennikiem jednych czy drugich a raczej stałem i obserwowałem z boku zjawisko.

Nie wiedziałem czy kable grają lub nie ale zawsze chciałem takie „cudo” mieć ze zwykłej ciekawości, próżności, etc.

Przeczytałem oczywiście najpierw pół Internetu i wybór padł na przewód ELECAUDIO CS-361B długości 150cm z Wtykami Viborg VE+VF501R rodowane.

To co usłyszałem przeszło moje oczekiwania.

Nagle wszystkiego dostałem więcej. Wydaje się to niemożliwe ale lepsza góra, więcej dołu, pojawiły się nowe dźwięki, urosła scena itd.

Na własne uszy zrozumiałem że ta zabawa ma sens, ale nie zamierzam boksować się ze forumowiczami którzy mają inne zdanie i straszą świat Reduktorem Szumu (przepraszam za złośliwość).

Sprawdziłem ten przewód na systemie mojego Brata (Marantz + Elac) i zmiany w dźwięku też były na plus ale już nie tak duże jak przy NAD – ie. Może dlatego że Braciszek gra na podstawowych Suprach a ja jechałem na firmowym Chińczyku.

Po kolejnych trzech miesiącach moją uwagę zwróciła firma M&B Audio Cable i skusiłem się na wymianę oryginalnych zwór na model CLEAR. Zmiany były niewielkie na granicy percepcji niemniej uznałem że góra nabrała trochę kultury i pozostawiłem je w systemie.

Po dwóch latach od użytkowania systemu przyszedł czas na szukanie czegoś lepszego od RCA WireWorld Terra (2x100cm). Wybór padł znów na M&B Audio Cable model AURORA UP-OCC 2x100cm.

 

Na forum M&B Audio Cable zamieściłem recenzję:

 

„Moja opinia o RCA AURORA UP-OCC 2x100cm

Po wypożyczeniu (szybki kontakt i wysyłka) oraz sumiennym wygrzewaniu przewodów (powyżej 50 godzin, przy zalecanych 40) i odsłuchach za pomocą uszu moich a także pomocnych melomana rodzonego brata możemy stwierdzić że:

1. Jest więcej powietrza, przestrzeni.

2. Jest więcej góry a jednocześnie zmniejszyła się metaliczność więc mniej kłuje w uszy, chociaż mój wzmacniacz NAD C326BEE raczej sopranem nie grzeszył.

3. Dół został odmulony. Basu jest więcej ale nie buczącego czy dudniącego. Fajnie masuje trzewia – oczywiście nie we wszystkich nagraniach. Po części na nowo odkrywam bas w Pylon Sapphire 23 - membrany 13cm a dają radę w 24m2

4. Słychać zdecydowanie lepiej szczegóły. Poprawiła się detaliczność, więcej słychać w nagraniach dobrze już znanych. Zwracaliśmy uwagę na detale które na starym przewodzie są, ale teraz są bardziej słyszalne. Ten aspekt poprawy brzemienia jest dla mnie najbardziej przeważający na plus w kwestii wyboru. Nagrania zrobiły się bardziej „audiofilskie ???” nie zabierając nic z przyjemności słuchania ulubionej muzyki, która audiofilska nie jest.

5. Do odsłuchów posłużyły płyty z muzyką Lao Che, Lunatic Soul, Yellow, Depeche Mode, Dire Straits, Michael Jackson, Raz Dwa Trzy, Wiedźmin-Grzegorz Ciechowski, itp...

6. Przewód pozwolił zabłysnąć w końcu odtwarzaczowi NAD C516BEE.

7. AURORA UP-OCC 2x100cm za około 300zł pokonała zdecydowanie dotychczasowy przewód RCA WireWorld Terra za około 100zł o dł. również 100cm

8. Jedyna uwaga do wykonania - brakuje mi oznaczenia jednego z przewodów kolorem czerwonym.

Czy można lepiej?

Zapewne tak, ale mnie się nie chce szukać po tym jaką zmianę dostałem za rozsądne pieniądze.

Na chwilę obecną odczułem poprawę w nagraniach i na nowo muszę się przyzwyczaić do jakości nagrań oczywiście na plus.

Komponenty do budowy nie pochodzą z Polski ale myśl i serce bije słowiańskie i dla mnie to duży argument, jeżeli nie przeważający o decyzji zakupu.”

Koniec cytatu

 

Za czas jakiś przyjdzie pewnie pora na wymianę głośnikowych Melodika BSC2330 Brown Sugar 2x2,50m. Mam już pewien typ mianowicie Sevenrods Rod1 SP.

Zupełnie z innej bajki w planach jest sub ,ale czekam cierpliwie na Pylona.

Pozdrawiam

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2019 o 09:08, zjj_wwa napisał:

 

Ciekawe.
Czy można inaczej.

Zapewne można. 

Ograniczają mnie zawsze WAŻ, finanse i zdrowy rozsądek ale wychodzę też z założenia że nie wygrywa ten co nie próbuje. 

Pozdrawiam

Zbyszek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Thornero napisał:

Pylony Sapphire 25 dałyby lepszy bas niż PS 23

Zgadzam się, ale mój WAŻ jak zobaczył PS23 to powiedział o Boże jakie one wielkie:), a po zakupie kabla sieciowego rzekła "nawet tego nie skomentuję", ale to mój błąd bo nie była przygotowana na taki wstrząs.

Trudne jest życie gdzy oprócz tego co się chce ważniejsza jest poprawność polityczna. 

Ale co zrobisz jak nic nie zrobisz " bo taką konstrukcją jest Kobieta" jak mawia Marcin Daniec. 

Pozdrawiam

Zbyszek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na FB Pylon się chwali premierą 18.03 modelu Opal 30 . Osobiście czekam na monitory Ruby . Do MCR-611.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marek-1969 napisał:

na FB Pylon się chwali premierą 18.03 modelu Opal 30 . Osobiście czekam na monitory Ruby . Do MCR-611.

na stronie hi fidelity jest dostepna juz recenzja pylon opal 30

co ciekawe z tekstu wynika ze w glosniku sredniotowym zdmodyfikowano troche konstrukcje

wzgledem pozostalych basowcow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, marek2603 napisał:

Z tym że  opale hitem nie były.

Nie znam danych sprzedaży Pylona ale Opale są jednymi z częściej pokazywanych na FB przez zadowolonych klientów. 

Może dzięki 30 hitem zostaną? 

Pozdrawiam

Zbyszek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pośiadam kolumny sapphire 25 . Do muzyki rock , metal nadają sie bardzo dobrze , między innymi pod taką muzyke paczek szukałem , ale bardzo dobrze słucha się na nich też jazzu , reggae , klasyki. Potrafią zejść bardzo nisko z basem a ten jest punktowy mięśisty energetyczny zwarty nie rozlazły w utworach , w których takowy jest. Średnica i wysokie też są bardzo dobre klarowne wyrazne soczyste ale nie ostre i nie męczące w zadnym rodzaju muzyki. Kolumny mają bardzo dobry power dynamike przestrzeń i muzykalność , ale za to odpowiada wzmacniacz który też został dobrany pod gatunek heavy rock , metal a jest to BLOCK V120 . Ma bardzo dobry power dynamike selektywność i jest bardzo muzykalny , gra lekko ocieplonym dzwiękiem , który mi bardzo odpowiada. Przed zakupem odsłuchiwałem go z kilkoma modelami Arcama z podobnego a nawet wyrzszego przedziału cenowego. Zdeklasował je wszystkie swoim powerem , selektywnośćią , czystośćią i klarownośćią , muzykalnośćią. Przed wyborem Pylonów odsłuchiwałem Dali i Focali które były około 1000-1500zł droższe  od pylonów i do muzyki rock metal kompletnie sie nie nadawały grając płytko , ostro górą z małą ilośćią dolnego pasma i słabym basem. Kolumny i wzmacniacz zostały spięte kablami głosnikowymi Cardas twinlink. Napewno polecam odsłuchy nie kupowac w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2019 o 23:38, monolithhh napisał:

Pierwsze skojarzenie to Heco Aurora 700. Ciekawe czy charakter podobny.

mysle ze raczej nie

opale to niezle kolumny ale niestety wedlug mnie maja za bardzo ugrzeczniony bas - jest go po prostu za malo zycia na dole

wiec mimo wszystko do auror to nie ta liga

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Mam mały problem bo spaliłem swoje Pearl 25. Chcę wymienić głośniki ale nie wiem co dokładnie w nich siedzi.

Napisałem do Pylona maila z prośbą o wycenę głośników lub zestawu naprawczego i czekam na odpowiedź, a w międzyczasie szukam innego rozwiązania.

Czy ktoś może wymieniał w nich głośniki niskotonowe lub co innego można do nich włożyć, żeby nie pogorszyć jakości ? Czytałem, że na kiedyś Pylon stosował głośniki Tonsila.

Edytowane przez kruczek79
Błąd ortograficzny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kruczek79 napisał:

Cześć wszystkim. Mam mały problem bo spaliłem swoje Pearl 25. Chcę wymienić głośniki ale nie wiem co dokładnie w nich siedzi.

Napisałem do Pylona maila z prośbą o wycenę głośników lub zestawu naprawczego i czekam na odpowiedź, a w międzyczasie szukam innego rozwiązania.

Czy ktoś może wymieniał w nich głośniki niskotonowe lub co innego można do nich włożyć, żeby nie pogorszyć jakości ? Czytałem, że na kiedyś Pylon stosował głośniki Tonsila.

to co chcesz zrobic to jest kompletna glupota

lepiej sprzedaj te kolumny i kup cos innego

nie kombinuj bo przekombinujesz

a tak przerabianych kolumn nikt normalny od ciebie nie kupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ohmygod napisał:

to co chcesz zrobic to jest kompletna glupota

lepiej sprzedaj te kolumny i kup cos innego

nie kombinuj bo przekombinujesz

a tak przerabianych kolumn nikt normalny od ciebie nie kupi

Gość ma sprzedać uszkodzone kolumny ? Ma nie dokonywać naprawy ? Że niby każdy normalny kupi je w takim stanie w jakim są teraz ? ? 

Edytowane przez 2_D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 36

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.