Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  345 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.10.2019 o 13:46, jacmos napisał:

Koniecznie trzeba posłuchać i to najlepiej w swoim systemie

Diamondy 25 mogą wymagać zmiany np. wzmacniacza aby wydobyć z nich możliwe najlepszy dźwięk dlatego ważne jest zestawienie odpowiedniego systemu. Czyli własne pomieszczenie i dobrze dobrany wzmacniacz i reszta sprzętu wtedy faktycznie można ze świecą szukać innych kolumn w tej cenie a nawet droższych tak dobrze grających. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli seria Diamond (monitor, 25, 28, 30) utrzymuje podobny charakter brzmienia, to bez wątpienia są to bardzo dobre kolumny. Diamondy 25, których używam, mają według mnie rewelacyjny stosunek jakości do ceny.

To, o czym pisze sls przerabiałem w swoim systemie. Po zmianie wzmacniacza (droższy od kolumn) obawiałem się, że Diamondy będą stanowiły najsłabszy element systemu. Okazało się, że lepszy wzmacniacz ukazał ich niesamowity potencjał. Do dzisiaj zbieram szczękę z podłogi, bo nawet nie spodziewałem się, że te kolumny mogą zagrać aż tak dobrze. Innych modeli serii Diamond nie słuchałem, ale wydaje mi się, że w dobrze dobranym systemie mogą sprawić dużą niespodziankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potwierdzam obserwacje o jakości toru i możliwości Diamondów. Na początku grały z amplitunerem Yamahy. Po poprzednim zestawie już było dobrze. Gdy kupiłem Hegla H100 , która grała jako końcówka mocy było już bardzo dobrze. Cena w czasach sprzedaży ok 11 000, pylony 1/2 ceny.  Potrzebują szybkiego i bardzo dobrego wzmacniacza. Tak samo źródła - szybkiego i najlepiej jasnego , z pazurem . DAC HD20 hegla nie sprawdził się - było zbyt "spokojnie" i ciemno.

Ten DAC katalogowo był droższy niż D25- Pylony naprawdę mają duży potencjał, ale mało kto daje im odpowiednią resztę toru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne spostrzeżenia odnośnie wysokiej jakości Diamondów.

Słuchałem D25 i D28 z różnymi wzmacniaczami z przedziału od 3 tys. do 20 tys. i mogę tylko się zgodzić z opinią, że im lepszy (i niestety droższy piec) tym lepsze granie kolumn.

Jak dla mnie, optymalnie i doskonale Diamondy 28 zagrały z zestawami Yamaha 2100 i 3000, przy czym bardzo ważny jest dobór w takim zestawie okablowania.

Odnoszę wrażenie, że D25 i D28 wymagają precyzyjnego zestawu towarzyszącego i kabelków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla jasności jak zmieniasz wzmaka np budżetowego 3 tys na klasę wyższa np 10 tys to liczysz że będzie lepiej czy chcesz mieć gorzej? Oczywiście pod warunkiem że cena gra nie np budowa i predyspozycje brzmieniowe danego wzmacniacza.

Pamiętajmy że jak źle dobierzemy elementy to można wzmacniacz za 50 tys podłączyć i może nie zagrać ?Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady ?

Z większością głośników nie mówimy o budżetowych za 2 tys droższa elektronika sprawdza się przeważnie lepiej. Nie obnaża braków w przekazie. 

Nie czepiajmy się słów ?

Po prosty tworzy się opinie że chcesz by Diamond zagrały, to fajnie jak byś w wzmocnienie 10tys zainwestował. Pzdr 

Znam gościa który ma heco music style z Denonem pma 2020 i to gra ? ceny Możesz sobie porównać. 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, dedal75 napisał:

Po prosty tworzy się opinie że chcesz by Diamond zagrały, to fajnie jak byś w wzmocnienie 10tys zainwestował.

Nie tworzy się takiej opinii, tylko takie są spostrzeżenia użytkowników Diamondów. Ze wzmacniaczem za 1000 zł też zagrają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz o czym piszesz. Znajdziesz na forum setki wpisów mówiących o konieczności dobrej amplifikacji w celu wykorzystania pełnego potencjału kolumn. Jak do Magico podłączysz Pioneera A30 to tez zagrają. Więc po co przepłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dedal75 napisał:

 ?

?

Znam gościa który ma heco music style z Denonem pma 2020 i to gra ? ceny Możesz sobie porównać. 

Stare dane Pan masz. Był chyba jeszcze Accuphase i Luxman. Ale jakoś żaden nie chce grać z tymi wybitnymi konstrukcjami ?

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? Według niego oczywiście ale każdy zazwyczaj mówi że jego system gra super. Choć kilku odsluchiwalo i potwierdza ta jakość. 

Nie wiem czy o tym samym Gościu mówimy. Pzdr 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Za nami Audio Video Show 2019.

Lokalizacja stoiska Pylon Audio taka sama jak rok wcześniej czyli bardzo dobra bo każdy uczestnik musiał przejść obok Ich stanowiska 

W tym roku pokazali swoje wyższe modele czyli Diamond i Ruby oraz nowość Jasper.

Byłem, słuchałem Jasper 25 i jestem pod wrażeniem potęgi dźwięku.  

Ciężko mi było wyjść z Ich pokoju, jak zawsze otwarci i chętni do rozmowy 

Czy ktoś ma jeszcze jakieś spostrzeżenia? 

Edytowane przez Zbigniew_69223
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, titek1971 napisał:

Proszę o doradę ,  Pylon 27 bedzie dobrze grał z Pioneerem A656 ? ewentualnie co do niego kupić w przedziale do 2,5k za parę ?

Po pierwsze musisz dobrać kolumny do wielkości pomieszczenia.  Pylon w danych podaje przedziały w jakim metrażu ich produkty odnajdą się optymalnie.  Z zasobności portfela wynika że w grę wchodzą tylko  Pearl i Opal lub Sapphire 23. Na Facebookowym Funpage ludziska chwalą się wszelkimi konfiguracjami z Vintage włącznie  i są zadowoleni. 

Mi np. bardziej podoba się dźwięk Opal od Pearl ale to tylko moje gusta o których ponoć się nie dyskutuje. 

Nie ma innej rady jak wzmacniacz pod pachę i do salonu.  Jest ich duża sieć w Polsce.  Zadzwoń do najbliższego i pogadaj.

Własny wzmacniacz i taka muzyka oraz uszy.

Niestety w salonie będzie grało inaczej niż w domu bo będą mieli adaptację akustyczną i lepsze kable,  ale przynajmniej poznasz możliwości sprzętu. 

Jeżeli chcesz porady w ciemno to proponuję Opał 23

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomgda napisał:

Heyka. Porównywał ktoś różnice dźwiękowe Diamond 25 do Diamond Monitor ?

 

EDIT:

Mam dylemat ogólnie które z powyższych wybrać.

Mam pokój 23mkw oraz dwa RELe T5 w stereo i w zasadzie kwestia basu jest mniej istotna (chyba że niskie tony będą lepsze w wykonaniu w D25 pojedynczo) lub może lepiej monitory + 2x sub.

Bardziej istotna jest dla mnie kwestia różnic w średnicy, przejrzystości (wglądu w nagranie) i stereofonii (oderwania dźwięku od kolumn).

Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zapisuje się oficjalnie do klubu z Diamondami 28 ?

Szukam teraz wzmacniacza. Marantz PM6004 jest za słaby do nich. Może PM8005 ?

Ciekawi mnie lampa.

Ktoś porównywał brzmienie Diamondów na Lampa vs Tranzystor ?

Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując swojego posta z kiedyś:

”Miałem Diamondy 28 prawie dwa lata. Zaczynały grać z Onkyo 8150, a skończyły z Magnatem RV4. W międzyczasie miałem na krótszych lub dłuższych odsłuchach kilkadziescia wzmacniaczy (Cambridge Audio, Hegel, Nad c368/c388, Atol 100-300, Roksan i sporo innych) , ale żaden z nich nie wywarł na mnie takiego wrażenia jak Cayin A55tp. Gdyby nie to, że w tamtym czasie bałem się lampy, to właśnie połączyłbym Pylony z Cayinem. 

Podobno fajnie Diamondy grają tez z Fezz Titania, ale nigdy mi się nie udało tego sprawdzić.

Pomieszczenie 27m2, źródło Bluesound Node2.

Musisz posłuchać u siebie i swoim uchem. Nie napisałeś tez jaki masz budżet i czy celujesz w sprzęt nowy czy używany.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet do 4-5tys no i w tej cenie to zdecydowanie już używki.

No właśnie też trochę boje się lamp (trwałość lamp, koszty eksploatacji, jakieś rozgrzewanie przed odsłuchem, i inne jakieś "mity"? zasłyszane gdzieś, kiedyś). Ciekawi mnie co się zmienia w dźwięku po przesiadce na lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, tomgda napisał:

Budżet do 4-5tys no i w tej cenie to zdecydowanie już używki.

No właśnie też trochę boje się lamp (trwałość lamp, koszty eksploatacji, jakieś rozgrzewanie przed odsłuchem, i inne jakieś "mity"? zasłyszane gdzieś, kiedyś). Ciekawi mnie co się zmienia w dźwięku po przesiadce na lampy.

Nie ma się czego bać. Mam od 3,5 roku A55TP i gram prawie od początku na jednych komplecie lamp mocy. Pewnie lada dzień padną, ale już swoje wysłużyły. Koszt sensownych np. Tungsol 6550 - 650-700zł za komplet 4szt. Małe lampki sterujące są zazwyczaj bardziej wytrzymałe. Koszt to średnio 100-300zł za sztukę w zależności co się chce wsadzić. Co do rozgrzewania to w przypadku takiego wzmacniacza jak Cayin A55TP  (podobnie zapewne w przypadku Fezza Titania) nie jest to problem. Ja włączam czekam dosłownie z 5min i słucham. Pewnie po około 20min osiąga optymalną temperaturę. Awaryjność incydentalna. Coś tam się może czasem przytrafić, ale jest w Polsce serwis. Jeśli chodzi o porównanie do PM6005 to zarówno  Cayin czy Fezz to będzie przepaść moim zdaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z silver_85.  Cayin czy Fezz połkną Marantza. Choć oczywiście gusta są różne i komuś lampy mogą przymulać, a Marantz może być spełnieniem marzeń. Sprobuj sam i daj znać co wyszło. Ludzie z Fezza są w porządku i nie ma problemu z wypożyczeniem ( z tego co pamiętam, to kiedyś taki zestaw był gdzieś wystawiany i go chwalono). Cayina możesz wypożyczyć w kilku salonach audio. Ja miałem od p. Grzegorza z S4Home.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie sprzedałem moje Sapphire 31 i aktualnie szukam Diamondów 28 (białych). Będę też zmieniał amplifikacje ( aktualnie mam Nada C275 i Audiolaba 8200DQ ) i tak myślę o zmianie na Hegel H160. Miał ktoś okazję słuchać D28 z ww. Heglem? Ps. no i przy okazji jakby ktoś miał/chciał sprzedać D28 białe to Dajcie znać:) Z góry dzięki za odpowiedź co do Hegla. ( no chyba że macie inne propozycje ( używane)w cenie 5-6 tys do D28 wzmacniacz+dac razem lub osobno co będzie krokiem w przód w porównaniu do Nada C275+Audiolab 8200DQ ). Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez kaziu106
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaziu106 słuchałem hegla rosta z Diamond 30 i było bardzo dobrze . U mnie gra haiku audio sol1 i mój poprzedni wzmacniacz creek 50a z Diamond 28 . Haiku narazie się wygrzewa ale jest bardzo dobrze ,  z Creek nie mogę się rozstać bo mimo że słabiej przestrzennnie to ma to coś że chcę się go słuchać,  ale generalnie Diamond są bardzo uniwersalne i wyrozumiale i dla elektroniki i dla muzyki . 

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.