Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  345 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi ? Suma summarum z uwagi na to że mój mały 8 miesięczny gałgan tj. syn już zaczął się interesować:) sprzętem stereo tj. lubi dusić guziki, pociągnąć za przewody...itp. postanowiłem że odpuszczę sprzedaż Audiolaba 8200DQ i do kompletu zakupiłem końcówkę mocy Audiolab 8200P ( powód prozaiczny...dzięki ich rozmiarom uda mi się je schować we wnęce szafki gdzie małe rączki tego nie dosięgną...a przy okazji będzie pasowało do kompletu. W związku z tym pytanie dot. Pylon Diamond 28 jest jak najbardziej aktualne ale...do ww. zestawu Audiolab DQ i P z serii 8200. Ktoś coś słuchał w takim zestawieniu?

Edytowane przez kaziu106
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj okazję posłuchać Diamondy 28 i 30 porównawczo, jedne obok drugich. Grało to z Musical Fidelity M6si i M6CD. 

Byłem bardzo ciekawy tego porównania bo Diamondy 28 zawsze robiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie i kusiło mnie spróbować jak na ich tle wypada wyższy trójdrożny model. 

Dodatkowy przetwornik na średnicy i oddanie dwóch głośników tylko na bas przynosi wyraźną różnicę. 30-tki grają mocniejszym i bardziej nasyconym środkiem, bas jest bardziej zwarty, dobitny. Wciąż jednak brakuje mi lepszego dociążenia dołu, brakuje nieco masy, zwłaszcza przy niższym poziomie głośności. Bas jest mocny i dobrze zarysowany, ale w zejściu na dół jest jakby stopowany. Poza tym mocny nasycony dźwięk sprawia wrażenie bardziej uwiązanego do kolumn. D28 wydały mi się klarowniejsze i bardziej przestrzenne, swobodne. 

Trudno było mi jednoznacznie wskazać, który model wypadł lepiej. Skłaniałbym się jednak do 30-tek, ale pod warunkiem, że pomieszczenie będzie co najmniej na 30m2. 

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam , chłopaki pomóżcie i doradźcie bo stoję wkrótce przed zakupem daimond monitor ..czy w pomieszczeniu 16 m2, (prostokąt 3,5x4,7 m2) odsłuch od słuchacza 180 cm i 20 cm będą odsunięte od ściany maksymalnie ..boje się basu czy nie będzie go za dużo...? , będzie to grało w elektroniką prawdopodobnie Denona ( na dzień dzisiejszy mam  amplituner stereo) ...warto czy lepiej zastanowić się nad np. daimond ale satelitami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam pytanie dotyczące różnicy między seriami Pylon Audio Sapphire a Pylon Audio Opal. Według wszystkich informacji dostępnych można wywnioskować że seria Sapphire jest lepsza. Analizując poszczególne modele widzimy że Opal 30 i Sapphire 25 kosztują prawie tyle samo. Interesują mnie tylko podłogówki. Wiem że najlepiej byłoby zamówić i posłuchać, ale kolumny nie są dla mnie i poluję na używki w dobrym stanie. Kolega słuchał u mnie Opal 20 i spodobało się jemu ich brzmienie. Ze względu na to że ma trochę większy budżet, to zastanawia się między innymi nad Opal 30 i Sapphire 25 (ewentualnie Sapphire 31) Czy ktoś miał możliwość porównania tych dwóch serii ? Jeżeli tak, to proszę o kilka zdań na temat różnicy między tymi seriami. Powierzchnia pomieszczenia odsłuchowego ok. 26 mkw. Będzie to grało z amplitunerem KD ( na tą chwilę jeszcze nie wiadomo jaki model ).

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Flagowe podłogówki Pylon Audio Jasper już dostępne w salonie Q21. W najbliższych dniach przygotujemy opisy i fotogalerie naszym zdaniem najciekawszych konfiguracji systemów audio, opartych na Jasper.

pylon_jasper_01.thumb.jpeg.503cd9b6f33ce26d4e7c3dad69754cc1.jpeg  pylon_jasper_02.thumb.jpeg.9305862861709c6a81a6969ffc5b0d1d.jpeg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Flagowe podłogówki Pylon Audio Jasper już dostępne w salonie Q21. W najbliższych dniach przygotujemy opisy i fotogalerie naszym zdaniem najciekawszych konfiguracji systemów audio, opartych na Jasper.

Ciekaw jestem z czym to dobrze zagra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam , że te kolumny Pylona bardzo dobrze grały na AVS 2019. Biorąc pod uwagę cenę było to wyróżniające się brzmienie. Podobało mi się. Pomieszczenie było duże , a te nie za wielkie kolumny brzmiały potężnie. Napędzał je stary zestaw dzielony Musical Fidelity. Nie przytoczę modelu , ale takie chromowane fronty były. Do tego świetny kompakt Lectora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z autopsji: zamieniłem swoje Diamondy 28 na Esa Neo 3se. Duży progres i nie kosztowały majątku. Pożycz i posłuchaj. Moim zdaniem warto. Na moje ucho wygrały z Focalami 936, Dynaudio x38, x44, KEF R700, były blisko Dali Rubiconów 8.

Ale szanuję że w/w nie muszą się wszystkim podobać, bo to sprawa gustu, wzmacniacza i akustyki, nie wspominając o repertuarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Progres, czyli co? Dla jednych progresem będzie np.więcej basu, ostrzejsza góra, lepsza dynamika. Dla innych cieplejsze brzmienie, "krótki" bas, większa szczegółowość. Sprawa gustu i upodobań. Pewnie dla niektórych progresem byłaby zamiana Diamondów na 30-letnie Altusy. I nie kosztowałoby to majątku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz co to Pylon? 

Moim zdaniem nazwa bardzo ciekawa i chwytliwa. 

W cenie pylonów kupisz co najwyżej chińskie kolumny z marketu. Niestety tak to wygląda. 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Reaper napisał:

Nie wiem kto wymyślił tę nazwę ale jest okropna. Pylon ????. No ale jakościowo może i są dobre. Nie wiem, nie słuchałem. Nazwa firmy tak mi się nie podoba, że raczej ich nie kupię.

Bardzo twórczy i merytoryczny post. Myślę że każdy "Janusz" potraktuje Cię poważnie. 

Ps. Pozdrowienia dla Halynki i Piotera...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takim markom kibicuje. Już chyba eksportują swoje kolumny do wielu krajów. I są OK cenowo. Dobre głośniki, ładne skrzynki z fornirem. Wiele zagranicznych firm może się od nich uczyć, a nie tylko maksymalizować zyski. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W cenie tych Opali masz Sapphire 25...

S25 podobnie jak AA Hyperion to wersje bardzo udanego projektu Visatona.

Ja nadal podziwiam i odkrywam ciągle na nowo moje S25, te kolumny zaskakują stosunkiem jakość/cena.

Nie sztuka wydać duże pieniądze i mieć pożądaną jakość ale uzyskać oczekiwany poziom małym kosztem szczególnie cieszy ?

Co ważne - Sapphire25 okazały się bardzo uniwersalne jeśli chodzi o gatunki muzyczne jak i dobór wzmacniacza; świetnie zagrały z Atollem i Heglem. Ponadto poczyniłem mały tuning i Pylony grają teraz jeszcze lepiej.

Dodam, że pierwsze spotkanie z Sapphire nie było ciekawe, po zakupie również jakoś tak słabawo ale po kilku dniach jak się wygrzały zaczęły naprawdę grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dopisuję się z Diamond Monitor. Kolumny grają ze wzmacniaczem Dayens Menuetto, źródło Marantz Cd6006.         

Diamondy w moim systemie pokonały Impuls Audio Alize, Audio Academy Phoebe lll i Studio 16 Hertz Canto Grand. 

Pytanie czy ktoś z użytkowników słuchał Diamond Monitor z lampą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, rafal735r napisał:

Gratki. Szybka zmiana S16 na Pylon.  Ale w sumie mnie nie dziwi. 

Z tą zmianą to nie do końca jest tak jak piszesz. Diamondy mam od około 1,5 miesięca a Canto Grand kupiłem parę dni temu z czystej ciekawości. Canto nie są złe, być może w innym pomieszczeniu, z inną elektroniką zagrały by lepiej. Ale nie mam na tyle kasy żeby co chwilę żonglować wzmacniaczami czy źródłami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 11.06.2020 o 18:50, niki666 napisał:

 

Pytanie czy ktoś z użytkowników słuchał Diamond Monitor z lampą? 

Jako, że nikt nie słuchał albo nie chce napisać, że słuchał ? wypożyczyłem sobie na testy Fezz Silver Lune i jestem pozytywnie zaskoczony. Wzmacniacz koryguje to co wcześniej nie do końca podobało mi się w Diamond Monitor czyli trochę podbity i niezbyt konturowy bas. Z Silver Luną jest mniej dołu ale jest szybszy i lepiej kontrolowany a właśnie o to mi chodziło. Reszta pasma też bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.06.2020 o 18:50, niki666 napisał:

Witam, dopisuję się z Diamond Monitor. Kolumny grają ze wzmacniaczem Dayens Menuetto, źródło Marantz Cd6006.         

Diamondy w moim systemie pokonały Impuls Audio Alize, Audio Academy Phoebe lll i Studio 16 Hertz Canto Grand. 

Pytanie czy ktoś z użytkowników słuchał Diamond Monitor z lampą? 

A miales okazję moze posluchac audio academy dione II? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, neoeinz napisał:

Obecnie u producenta za 4500, mialem je przez dwa tygodnie polaczone z nadem 3240pe i graly na prawde dobrze, musze teraz znowu porownac je z pylonami diamond monitor... 

4500 to uczciwa cena, większość sklepów ma je wystawione za ponad 6000. Generalnie Dione II są jakoś mało popularne, nawet w klubie AA jest bardzo mało informacji na ich temat. 

Edytowane przez niki666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zapisuję się do klubu z Pylonami Pearl25. Wcześniej miałem Phonary Credo S100  piękne paczki na które małżonka pieszczotliwie mówiła "trumienki" ale, nieco brakowało nam kasy na remont mieszkania i poszły w dobre ręce a raczej uszy.

Doszedłem do wniosku, że coś jednak do grania w domu mieć trzeba i po obsłuchaniu na szybko Tonsil MaestroS , jakichś klipszów za 4tys i stx'ów kazałem podłączyć sobie Pylonki.... ot takie małe coś, wręcz zabawkowe. Usłyszałem dosłownie z 5 minut płyty testowej i natychmiast była decyzja. Tak czy siak w swej śmiesznej cenie te małe paczki rozwaliły mi system, świat stał się inny niż wcześniej i już nigdy nie będzie taki sam .. jak po covidzie?

Mega muzykalność, świetny bas, cudna efektywność na swoim DIY wzmacniaczu o mocy 2x13W (taki wynalazek epoki środkowego Jaruzelskiego wykonany na nowo) robią kawał dobrego dźwięku, co skłoniło mnie do dalszych prac badawczo rozwojowych nad tym wzmacniaczem? do tego fantastyczne wysokotonówki Monacora... kurcze mi się one wydaja bardziej przejrzyste od scan speaków 9700 które wcześniej miałem czy seasa27tff który ma kolega. Szczerze pisząc jak bedzie okazja to w przyszłości docelowo wybiorę się na odsłuch Pylonów Diamond'ów 28 które bardzo mi się podobają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.