Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  345 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem podobnie z Pylon'ami Pearl Monitor.

Kupiłem je testowo, "w ciemno", do grania w sypialni a szybko "wygoniły" z domu główne głośniki i zostały na stałe.

Do dzisiaj się cieszę, że nie kupiłem używanych Tannoy M2, które chodziły niewiele taniej od nowych Pearl'i.

Odnośnie Diamond'ów: one grają ogólną barwą i pasmem zbliżonym do Pearl'i ale nieporównywalnie czyściej, przestrzenniej.

Diamond'y przy Pearl'ach są po prostu przezroczyste, tyle, że do Diamond'ów trzeba mieć już naprawdę dobrą elektronikę.

 

Edytowane przez miki450
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem po części w ciemno, cena 1700 za parę mnie skusiła. Słuchałem wcześniej pylon perl 25 i jeżeli te grają lepiej to powinienem być zadowolony. Na tą chwilę podłączone będą do starego pioniera a-449 ale nie ukrywam że będę szukał lepszego połączenia.

Bawić się w jakieś (lepsze) kable czy kupić coś nie drogiego? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel powinien pasować - z natury mają dobrze kontrolowany i nie rozlazły bas, dobrą przestrzeń, łagodną górę i  raczej neutralną średnicę. Kabli na grubość by nie kupował ,a  raczej na jakość ? może Chord, Audio quest, ew polskie. mogą być używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jacmos napisał:

Hegel powinien pasować - z natury mają dobrze kontrolowany i nie rozlazły bas, dobrą przestrzeń, łagodną górę i  raczej neutralną średnicę. Kabli na grubość by nie kupował ,a  raczej na jakość ? może Chord, Audio quest, ew polskie. mogą być używane.

Oczywista sprawa że na jakość, po prostu kabel będzie miał 5m długości, dlatego rozważam zamiast 2.5mm aż 4mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Będę miał na sprzedaż Pylon Diamond 25 w stanie sklepowym, umiarkowanie eksploatowane na gwarancji do lipca 2021r. Pełen komplet fabryczny, jestem ich właścicielem od nowości. Preferuję odbiór osobisty, jak ktoś się uprze na kuriera to prosiłbym o załatwienie transportu we własnym zakresie. Zapytania i oferty proszę na priv.

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Waldek1968 napisał:

Będę miał na sprzedaż Pylon Diamond 25

Dla zainteresowanych podaję kolor: walnut (można sprawdzić jak to wygląda we wzorniku na stronie producenta).

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam,

Mam do sprzedania Diamondy30 w idealnym stanie w kolorze Dąb Chocolate. Jestem ich pierwszym i jedynym właścicielem i obowiązuje jeszcze na nie 2 lata gwarancji. Oczywiście wszystkie pudła, papiery i wszystko co producent daje również posiadam. Wszelkich dalszych informacji udzielę osobom zaintetesowanym. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam.

Pozwolę sobie dołączyć do grona Perłami 27. Współgrają z elektroniką Arcama (Alpha 6Plus, One i 5FM) ale głównym źródłem jest gramofon Kenwood KD-750 z roku 76. Jak dla mnie gra absolutnie wystarczająco.

Pozdrawiam

20210430_183707_HDR(1).jpg

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Jeśli miałbym określić charakter brzmienia, to wskazał bym na granie na granicy neutralnie/ciepło. Arcam jest niezwykle neutralnym wzmacniaczem, więc dość dobrze słychać na nim różnice w doborze kolumn. Przez kilka lat zamiast Pylonów używałem angielskie Heybrooki HB4 i zawsze grało dla mnie zbyt ciemno, z olbrzymią ilością średniego basu i wycofaną górą. Obecnie przy Pylonach basu jest mniej w sensie ilościowym, ale za to pojawia się wtedy kiedy powinien i z wielką siłą. To co również wniosły Perły to wysokie tony. Nareszcie słyszę jak wybrzmiewają blachy, czy szarpnięcia strun. Średnie tony, wokale są na porównywalnym poziomie do Heybrooków czyli wg mnie bardzo dobrze. Oczywiście wszystko zależy od metrażu, u mnie to jest otwarty salo na jadalnie i kuchnię, razem ok. 50m2 więc dźwięk ma się gdzie rozprzestrzenić.

Jeśli miałbym polecić, to tak w tej cenie myślę, że śmiało można polecić, choć kusi mnie porównanie do Shappire 31. 

Pozdrawiam

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Cieszy mnie twoje zadowolenie z polskich kolumn. Swego czasu miałem pylon diamond 25 i bardzo miło je wspominam.  Polecam sprawdzić - shappire może okazać się jedynie czymś pośrednim to ciekawszego grania.

D25 w swej cenie są bardzo dobre i można spokojnie je polecać. Zawsze można lepiej i inaczej ale to inne pieniądze i sporo poszukiwań.

Gratuluję wyboru i przyjemnych doznań w świecie audio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołączam do klubu z moimi Diamond 25. Zasilane zestawem Emotiva PRE+ końcówka. Kolumny już wygrzane Ale zasilanie dopiero się wygrzewa. Na razie jest dobrze. Ale brakuje jeszcze przestrzeni i wyjścia dźwięku  przed kolumny. Liczę na dobre zmiany w tym zakresie. Jest moc, bas, dobra kontrola , wypełnienie średnicy i wysoki takie jakie miały być. Na pewno Diamondy zostaną ze mną na dłuższą chwilę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 23.11.2021 o 13:20, cygaret napisał:

Koledzy, jaki wzmacniacz polecacie do Opali 20? Używany do 1500 pln.

Opale 20 wymagają wzmacniacza o dobrze kontrolowanym, szczuplejszym basie, czytelnej, uwypuklonej średnicy i delikatnych wycofanych wysokich. Myślę że naturalnym zestawieniem będą te "suchsze" NADy typu C316/320 itp.

Zastanawiam się czy dobrym rozwiązaniem nie będą te nowsze Rotele z delikatniejszą górą strojone pod B&W.

Zestawiłem Opale 20 z Rotelem Ra 960BX i bas, dynamika, a przede wszystkim średnica były bardzo fajne. Jedynie własnie wysokie w niektórych utworach trochę cięły po uszach. Więc może te nowsze rotele...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakim wzmacniaczem/ końcówką mocy dobrze Wam się zgrywają Diamondy 18 . Obecnie gram na Xindaku końcówka P-AM. Jest ok , nie powiem ale chciałby się trochę mniej obfity bas i więcej separacji na górnych rejestrach. Preferuję zakup końcówki mocy z drugiej ręki , mam dobre pre.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tomek1777 napisał:

Z jakim wzmacniaczem/ końcówką mocy dobrze Wam się zgrywają Diamondy 18 

U mnie z D18 gra Integra Unison Research Unico Primo i jest tak jak piszesz. Basu w sam raz a Góra szczegółowa 

Edytowane przez Zbigniew_69223
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych klubowiczów. Dołączam się z nowymi Diamond Monitor. Dotarły dzisiaj parę godzin po nowym wzmacniaczu Dayens Menuetto. Wygrzewanie dopiero rozpoczęte ale banan z twarzy nie schodzi. Jest dobrze a za tydzień, dwa będzie jeszcze lepiej. Źródło to Bluesound Node (3). Już po wygrzaniu na starym zestawie.

Pozdrawiam😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TomekB166 napisał:

Witam szanownych klubowiczów. Dołączam się z nowymi Diamond Monitor. Dotarły dzisiaj parę godzin po nowym wzmacniaczu Dayens Menuetto. Wygrzewanie dopiero rozpoczęte ale banan z twarzy nie schodzi. Jest dobrze a za tydzień, dwa będzie jeszcze lepiej. Źródło to Bluesound Node (3). Już po wygrzaniu na starym zestawie.

Pozdrawiam😀

Gratulacje i zadowolenia życzę 🙂

A jaki był poprzedni zestaw że Banan taki duży? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zbigniew_69223 napisał:

Gratulacje i zadowolenia życzę 🙂

A jaki był poprzedni zestaw że Banan taki duży? 

Wiekowy i już nienaprawialny Technics 620 i kolumy DIY (kiedyś mi się chciało projetować i budować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłasza się kolejny nowy i zadowolony sympatyk Pylona🙂 Wybór padł na Diamond 25.

Odsłuchałem Dali Opticon 6, Monitor Silver 500 7g, Audiovector QR3, Focal Aria 926. To Diamondy, dały mi największą uniwersalność brzmienia, utrzymując jego najwyższą jakość. Bardzo klarowny, otwarty przekaz z solidnym dociążeniem. Jeśli ma być jeszcze lepiej po wygrzaniu, to jestem bardzo tym zainteresowany🙂

Edytowane przez AiM-TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.