Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  345 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję założyć nowy klub. Klub kolumn Pylon, bo jest ich co raz więcej.

 

Mam Pylon Pearl na Tonsilach od roku i jestem bardzo zadowolony :)

 

Już za kilkanaście dni może będę mógł się dopisać. A z czym Pylony u Ciebie grają? Ja bardzo chciałbym spróbować skonfigurować je z Pianocraftem, mam nadzieję że coś mi to da, bo zestawowych kolumn mam już dość przez ich chłód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem trochę Amberów. Duży dźwięk otwarty, ale jeszcze nie ostry bas krótki dobrze kontrolowany. Dynamika powyżej wszystkiego do tych 2000zł. Naprawdę fajne granie.

 

Może by się sprawdziły ze wzmacniaczem lampowym ?

 

Gdzie można wyrobów Pylon posłuchać na Pomorzu?

 

Mam do nich dwa telefony :

Telefon kontaktowy(0) 518 719 129

tel.:

61 438 84 24

 

oraz link do ich strony :

http://pylonsklep.pl/pl/

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można wyrobów Pylon posłuchać na Pomorzu?

 

StaryM,

 

Mam Pylony Amber i Sapphire na stanie, tzn. testuję je na potrzeby swojej strony. Jak Ci po drodze do Gdyni w ciągu najbliższego tygodnia, to zapraszam na odsłuch. Potem zwracam je do producenta.

W Trójmieście Pylony sprzedają salony: Premium Sound i Hi-Fi Ja i Ty.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O modelu Pylon Topaz jest w klubie Visatona. Nie o tym jak gra, ale o (nie)podobieństwie do modelu WLM na tych samych głośnikach.

 

Myślę, że w swojej cenie Pylon Topaz z tranzystorem w klasie A może być nie do pobicia. Przypuszczenie tylko, ale...

Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Już mnie nawet kolega violet zapraszał na odsłuch, ale akurat ostatnio nie pasowało mi ruszyć się w stronę trójmiasta.

Żałuję, bo chętnie bym posłuchał, ale cóż, czasem inne zajęcia są ważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

http://allegro.pl/kolumny-pylon-topaz-wenge-oryginalne-polskie-fv-gw-i2616817719.html

 

co to za wysokotonowiec tam siedzi? z radzieckiego radiobudzika? ktoś może więcej napisać?

 

http://www.pylonaudio.pl/index.php?action=topaz_pylon_audio

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Mikson. Ten głośnik to stożkowy Visaton TW-70. Świetny!

http://www.visaton.com/en/chassis_zubehoer/konus_ht/tw70_8.html

 

Zresztą całe Pylony Topaz dokładniej opisałem tu:

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/07/kolumny-pylon-topaz.html

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oj, Mikson. Ten głośnik to stożkowy Visaton TW-70. Świetny!

Może i świetny, znawcą nie jestem, ale jakiś czas temu kolumny te były wystawione na Allegro BCM, ale też mnie uderzył brak estetyki w tym głośniku. Po prostu sam przetwornik jak i jego wkomponowanie w kolumny wygląda koszmarnie. Wiem, że liczy się dźwięk, ale estetyka też trochę.

pozdrawiam Filozof71

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem się pochwalić, że właśnie dziś przyjechało do mnie kolumny Pylon Sapphire. Wybarwienie orzech. Na razie nie mogę ich posłuchać, ale prezentują się świetnie. Nie wiem czy będą u mnie docelowo, bo są trochę za duże do pokoju, więc nie wykluczone, że znajdą się za jakiś czas w dziale "Ogłoszenia". Pozdrawiam. Jak podłączę to napiszę jakie mam wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Cześć, strasznie cicho w klubie :-) Czy są wśród nas właściciele Pylon Amber ? Oprócz recenzji Violeta nigdzie nie można znaleźć opinii o tych kolumnach. Prosimy o opisanie wrażeń z odsłuchów jeżeli ktoś miał okazję ich słuchac lub posiada.

 

Pozdr

Ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od mniej więcej tygodnia mam przyjemność słuchać tych głośników, które udało mi się wreszcie nabyć. Myślę, że tydzień czasu to wystarczający okres aby uznać je za wygrzane co da się już wyraźnie zauważyć w tym jak głośniki prezentują odtwarzane nagrania. Dlaczego akurat wybór padł na te kolumny? Po pierwsze musiały to być głośniki z bassrefleksem z przodu z uwagi na wielkość mojego pokoju, w którym ich słucham ( ok 15m2) Po drugie szukałem kolumn polskiego producenta. Dlaczego? A dlatego :) A jeśli chodzi o same kolumny to po pierwsze fizycznie w sensie wizualnym prezentują się naprawdę ładnie. Wszystko skrojone schludnie, ładnie i tak samo jest dopasowane. Są dość ciężkie i solidnie dają się ustawić co zdecydowanie pomoga wydobyc z nich to co najlepsze. Zresztą zdjęcia producenta oddają mniej więcej to jak one się prezentują. A jak grają? Szczerze powiem, że nie potrafię budować tych kwiecistych opisów dźwięku, ale głośniki prezentują dźwięk w sposób, który powoduje, że trudno żałować wydanych na nie pieniędzy. Czy topazy są lepsze od kolumn 3 lub 4 x droższych? Nie ma odpowiedzi na takie pytane w mojej ocenie. W każdej kolumnie każdy znajdzie coś dla siebie. W tańszej również w droższej tym bardziej. Ja szukałem kolumny, która zagra w sposób, który pozwoli mi skupić się na słuchanej muzyce a nie np na tym czy akurat może jakiś inny zestaw lepiej poradziłby sobie z tą a tą partią basu danego utworu lub fajniej oddałbym dźwięk breaka lub wybrzmiał talerz itd. Topazy pozwalają skupić się na muzyce i uważam, ze to jest ich atut. Nie uważam się za audiofila ale na muzyce trochę sie znam gdyż, przez kilka lat muzykowałem na scenie z instrumentem w ręce i przyznam szczerze, że prezentacja dźwieku Pylonów bardzo przypadła mi do gustu. Stosując porównanie kulinarne są jak zupa, której bałbym się dosolić lub popieprzyć żeby poprostu czegoś nie spieprzyć :) To zupa przyprawiona idealnie jeśli chodzi o proporcje prezentowanego dźwięku. Czegoś takiego szukałem. Góra wyraźna i niemęcząca - kremowa jak ktoś już gdzieś o nich napisał i podpisuje się pod takim stwierdzeniem, średnica przyjemna, szczegółowa, szeroka i naprawdę fajnie selektywna oraz ciepła a basik to poprostu basik ja się kładę na łóżku a on mi masuje barki po ciężkim dniu w pracy relaksując mnie lepiej niż puszka piwa. Czy można by coś tutaj jeszcze poprawić? Pewnie tak, ale czuję, że już raczej źródłem dźwięku niż wymianą głośników. Aktualnie używam leciwego denona pma1500R wespół z DCD-1450R i czuje a właściwie jestem pewien, że wymiana szczególnie tego drugiego na coś lepszego spowodowałaby, że byłoby pewnie jeszcze lepiej. Słucham różnorodnej muzyki od jazzu na cięższych metalowo grangowych klimatach kończąc i kolumny poradzą sobie w każdym warunkach bo potrafią zagrać przyjemnie, selektywnie i aksamitnie w partiach wokalnego jazzu lub walnąć fajnym, energetycznym i kontrolowanym mięsem w czymś mocniejszym i szybszym. Z racji mojej muzycznej pasji scenicznej bardzo lubię słuchać nagrań zarejestrowanych na koncertach i tutaj Topazy dają mi poczucie uczestniczenia w tej sceneri muzcz=ycznej, która zarejestrowana jest na płycie. Podsumowując uważam, że Topazy to naprawdę bardzo dobre głośniki, które zadowolą większą rzesze miłośników poprostu bardzo dobrej muzyki. Czy da się znaleźć coś lepszego ? pewnie, że się da. Ja znalazłem w pewnym sklepie muzycznym w Krakowie na odsłuchu. Tamten zestaw usłyszałem zupełnie przypadkowo i stanowi dla mnie punkt odniesienia jeśli chodzi o dźwięk tyle tylko, że tamten komplecik kosztował ponad 50 tys złotych (kolumny, źródło + aplifikacja) :)) To nie na moja kieszeń :)) Pozdrawiam i zachęcam niezdecydowanych do zakupu. Zdecydowałem się coś napisać o tych głośnikach bo sam długo czekałem, aż je ktoś kupi posłucha i opisze..nie mogłem się już doczekać i zaryzykowałem...uważam, że się opłaciło :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam je obecnie i porównuję do STX 250. Dla mnie lepsze ale nie dużo. A mówiąc inaczej spodziewałem się więcej jeśli patrzeć na ceny tych produktów. Na pewno ładniejsza, bardziej wyrazista jest góra. Góra mocno na plus. Za to mniej tworzą sceny i przestrzeni niż wspomniane STXy. Tyle według mojej subiektywnej oceny osoby która zaczyna z audio. Z racji małej ilości odsłuchów w moim życiu nie będę próbował wstawiać innych kwiatków.

 

Wysokotonowy wyglądem na minus ale przyćmiewa go połyskliwy drugi - mi taki otwarty design odpowiada.

Rozmiarowo cała kolumna na plus. Spasuje do wielu nie za dużych pomieszczeń, nie jest za głęboka i za szeroka, nie przywali swoją masywnością przy meblach itp.

W zasadzie kupiłbym jeszcze raz ale może promocyjnie tak jak ja. Do 2000 jeszcze w miarę. Cena 2600 nie za bardzo.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylon Audio - skup złomu? Co ma Pylon wspólnego ze złomem oprócz tego że robi tanie raczej słabej jakości koulmny?

Wpisuję w google adres na Grzybowskiej w Warszawie a tam skup złomu. Ktoś wie o co chodzi bo chciałemcpodjechać jako że będę w poniedzialek w stolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.