Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  345 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież trochę gorszą kopią STX FX-200 są Pylon Sapphire za ponad 3 tysiaki.

Odpowiednikiem Amberów są STX F-180 za 780 zł...

http://www.stx.pl/stx-f-180-n-kolor-orzech.html

 

Nawet w Amberach jest jeszcze tańszy głośnik niż w tych F-180...

 

Z tym , że kolumny Amber są dwudrożne , natomiast STX F - 180 trójdrożne , swoją drogą zastanawiam się , które z wymienionych przez Ciebie kolumn brzmią lepiej ? Dałeś mi do myślenia ?

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam Topazy 15 z Nadem 316, dla mnie brzmienie idealnie dopasowane, pewnie i Nad 326 zagra bardziej niż poprawnie. Słucham z przyjemnością i takiego brzmienia szukałem.

 

Witaj Grendel2012

W jakim metrażu grają u Ciebie Topaz 15? Porównywałeś może z Topaz 20? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, grają w pokoju 15m2, rozstawione na około 2,20m.

 

Nie porównywałem z 20 ale te większe Topazy miałyby zdecydowanie za dużo basu jak na mój pokój. Jeśli chodzi o 15 to jest według mnie optymalnie, a gdy czasami puszczę Massive Attack to nawet ciut za dużo. Nie wkładam jednak gąbek bo bas nie przekracza granicy przyzwoitości:)

Edytowane przez Grendel2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem pewny, że musiałbyś raczej wkładać zatyczki do 20, chyba, że jesteś zwolennikiem dużego basu, hip-hop itp. Ja słucham rocka, soft-rocka, rocka progresywnego, trochę alternatywy elektronicznej, popu, jazz rocka itd. i dla mnie bas jest idealny z 15. Z lampą Topazy... to byłby ciekawy eksperyment. Chciałbym tego posłuchać. Miałem różne sprzęty do testu, lepsze wzmaki typu Music Hall 35.2, kolumny typu Monitor Audio rx2 ale mój zestaw wygrał ze względu na zestrojenie wszystkich pasm i świetne wokale z przodu oraz brak nachalnej, ostrej góry. Jest muzykalnie i dynamicznie. Topazy to są super kolumny w swej cenie, to brzmienie mi siadło idealnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, osobiście japończyki grają dla mnie nieco za jasno i ostro w górze ale Yamahy z Pylonami nie słyszałem. Tutaj recenzja Topazów podłączonych do Nada 316. Zgadzam się co do joty z opinią:

http://hd-opinie.pl/12858,audio,recenzja-kolumn-pylon-audio-topaz.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topazy 20 mają nie za wysoką efektywność (86dB) , schodzą nisko więc czym lepszy wzmacniacz tym powinno to zagrać bardziej poprawnie. Sugeruję szukać wzmacniacza z dobrym zasilaczem (duży transformator i pojemności) i mocy rzędu 60W/8om. Niestety przy budżecie ok 1500 zł będzie z tym dosyć trudno.

 

Jeżeli mówimy o nowych tanich klockach to można przesłuchać np:

- Yamaha A-S500/A-S700/A-S300 (z nastawieniem na 500/700)

- Marantz PM6003/6004

- Nad 316/326

- Pioneer A-30

 

Sam tych wzmacniaczy nie słuchałem, ale chyba duża większość opinii jeżeli chodzi o te urządzenia jest pozytywna czy to w przypadku testów czy to opinii na forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Topazy 20 mają nie za wysoką efektywność (86dB) , schodzą nisko więc czym lepszy wzmacniacz tym powinno to zagrać bardziej poprawnie. Sugeruję szukać wzmacniacza z dobrym zasilaczem (duży transformator i pojemności) i mocy rzędu 60W/8om. Niestety przy budżecie ok 1500 zł będzie z tym dosyć trudno.

 

Jeżeli mówimy o nowych tanich klockach to można przesłuchać np:

- Yamaha A-S500/A-S700/A-S300 (z nastawieniem na 500/700)

- Marantz PM6003/6004

- Nad 316/326

- Pioneer A-30

 

Sam tych wzmacniaczy nie słuchałem, ale chyba duża większość opinii jeżeli chodzi o te urządzenia jest pozytywna czy to w przypadku testów czy to opinii na forach.

 

U mnie Topazy 20 hulają na Rotelu RA-980 BX i jest ok. Salon otwarty na kuchnię 25 + 12 m2. Słucham od jazzu przez death metal po punk rock i jest ok :))

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczów i posiadaczy kolumn Pylon. Po długim namyśle zdecydowałem się na Topaz 20 i ... już są u mnie w pokoju. Na razie wstrzymam się z oceną brzmienia i spokojnie poczekam aż się trochę dotrą lub jak kto woli wygrzeją :) Napędza je lmpka Yaqin MC-10L, może macie już jakieś pomysły i sugestie odnośnie kabli głośnikowych??? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! A jednak wybrałeś te większe. :)

 

Czekamy na ocenę, szczególnie, że grają z lampą. Jeszcze do tego gramofon i będzie pewnie grało jak marzenie.

 

Ja używam Chorda Carnival Silverscreen. Cały czas na nich gram więc nie mam porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grendel2012, ano padło na Topaz 20 :)

I powiem szczerze że pierwszego dnia byłem lekko załamany tym co usłyszałem. Dźwięk był ostry, suchy, bas nerwowy - buczący i słabo wybrzmiewający, średnica niepełna :( Ogólnie brzmienie nie trzymało się kupy. Pomyślałem sobie - "k...a, co mnie podkusiło żeby zmienić kolumny"? Ale pograły sobie kilkanaście godzin i ... jeśli "wygrzewanie - docieranie" kolumn dalej w tym kierunku będzie przebiegać co teraz, to pewnikiem zostaną u mnie na długo. Ale z końcową oceną jeszcze trochę poczekam, może tydzień lub dwa i wtedy napiszę konkretnie co i jak ;) Na razie są podpięte pod lampę Chord Odyssey 2 :) (mamy podobne druciki). Ale mam już pożyczone Anti-cable i Jantzeny Audio Solid Core 6N 2x17AWG. Będzie się działo! Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po podłączeniu Topazów przypadkiem, nie wiem jak to się stało, zrobiłem fazę i miałem wrażenia takie jak Ty. Ale potem, jak się zorientowałem co jest grane, i po kilku tygodniach grzania, byłem bardzo zadowolony. Faktem jest, że trzeba je wygrzać, zresztą, którego sprzętu nie trzeba. Odyssey to już półka wyżej:), pewnie jest i lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I z jakim ostatecznie wzmakiem będą grały? Ja nie miałem doświadczenia ze sprzętem, o którym pisałeś. Może poza Denonem, zakładam, że mieli podłączony 510 albo 520, bo z tego co pamiętam kiedyś go używali.

Witam

 

Bede je testowal zarowno z Xindak PA-M jak i z Roksan Kandy K2 -zobaczymy jak to wyjdzie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylony przyjechaly i zostaly podlaczone - na poczatku jest 'masakra' czyli plasko sucho bez przestrzeni i basu :) Trzeba wygrzewac :) Dam znac za kilka dni

 

Wygrzewaj chłopie cierpliwie i na razie przez pierwsze 20-30godzin grania się nie wsłuchuj ;) he he ... Pierwsze zmiany w brzmieniu słychać właśnie po upływie tego czasu. Później z czasem już będzie tylko lepiej :) W jakim metrażu u Ciebie grają i jak są ustawione? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzewaj chłopie cierpliwie i na razie przez pierwsze 20-30godzin grania się nie wsłuchuj ;) he he ... Pierwsze zmiany w brzmieniu słychać właśnie po upływie tego czasu. Później z czasem już będzie tylko lepiej :) W jakim metrażu u Ciebie grają i jak są ustawione? Pozdrawiam

Nie ma wyjscia trzeba wygrzewac :)

 

Pokoj ok 25 m2, ustawione pod katem jakies 25 stopni

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Topazy od razu grały dobrze, ale kupiłem używane. Z NADem grają pięknie. Super wypełnienie, rewelacyjna średnica. Słucham i słucham ciągle :)

 

JAk kupiles uzywane to juz ktos za Ciebie je wygrzal :)

Rzeczywiscie cos jest na rzeczy z tyni NAD'ami - juz kolejna taka opinia.

 

Moje wygrzewajac sie graja z Roksan Kandy K2 (drugi dzien) i robi sie coraz bardziej obiecujaco

 

Moje Topazy od razu grały dobrze, ale kupiłem używane. Z NADem grają pięknie. Super wypełnienie, rewelacyjna średnica. Słucham i słucham ciągle :)

 

Jaki masz model NAD'a ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.