Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  347 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piciu2000, Pearl 20 to 1150 zł a Topazy 15 jak się potargujesz to około 1700, ja bym przemyślał sprawę:) Słuchałem niedawno Perełek i zresztą, za 1000 zł, też ciężko o coś lepszego.

 

Uff, udało mi się przeoczyć wywody pewnego Pana:) Zastanawiam się tylko dlaczego pisze, że Topazy to shit? Z czego wynika chęć wchodzenia na forum klubu i pisania tego typu rzeczy? Chęć wkładania kija w mrowisko... Dziwne... Ciekaw jestem, z psychologicznego punktu widzenia, co stymuluje takie podejście? Bo na pewno nie chęć podzielenia się wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na Topazy to kasy nie mam :P Więc rozważam Pearl 20

 

Przy wzmacniaczu o mocy poniżej 40W jak NAD 314 być może warto poszukać poprzedniego modelu Pearl na głośnikach Tonsil które wg danych katalogowych mają o 2dB wyższą efektywność przy trochę wyższej dolnej częstotliwości granicznej. Większość jak nie wszystkie obecnie dostępne recenzje dotyczą właśnie tego modelu na głośnikach Tonsil. Być może ktoś wie czy i na ile nowa wersja jest lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma Pearle z Nadem 316 i brzmi to naprawdę fajnie. Pewnie i starszy model czyli 315 zagrałby bardzo podobnie. O ile nie identycznie. Ja słuchałem starszej wersji Pereł, nie słuchałem dwudziestek. Nie wiem w czym zmieniło się brzmienie. A może jeszcze ze starszych używanych modeli Arcam Alpha? Im wyższy model tym lepiej. Albo Music Hall 15.2? Jest teraz za 1100 złotych nowy z wyprzedaży na allegro i ma dodatkowo phono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, którzy należą do klubu kolumn pylona. Jednocześnie z racji tego, że sam niebawem będę posiadaczem kolumn Pylon topaz 20 (mają przyjść w przyszłym tygodniu :)) mam do was pytanie: Jaki wzmacniacz stereo kupić do tych kolumn? Wiem że większość poleca wzmacniacz Nad C316 BEE, lecz dla mnie jest on trochę zbyt drogi :/ kolumny miały by grać w pomieszczeniu 28 m2, muzyka jakiej słucham jest bardzo różna nie mam określonego jednego gatunku lecz skupiłbym się bardziej na muzyce klubowej (

). Jeśli chodzi o fundusze to są bardzo skromne i wynoszą 800 zł, dlatego w grę wchodzi tylko używka. W moim zasięgu byłby np. ONKYO INTEGRA A-8850 co o nim myślicie nadawał by się? A może polecicie inny model nad-a lub coś co mieści się w moim budżecie. Edytowane przez misiomor
usunięcie nieaktywnego formatowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie także czekam na kolumny (akurat mój wybór padł na Pylon Audio Pearl 20), które będą grały z cd nad 514 oraz wzmacniaczem nad 314. Wzmacniacz kupiłem używany w zeszłym tygodniu na allegro od gościa z Poznania. Na allegro jest także przez niego w tej chwili wystawiony drugi egzemplarz tego wzmacniacza w cenie kup teraz 550 pln. Swój odbierałem osobiście i miałem możliwość wybrania spomiędzy 2 sztuk które sprzedający oferował. Ten który został także jest w świetnym stanie, więc może warto się nad tym modelem zastanowić (nie wiem tylko czy mocy mu wystarczy do napędzenie twoich głośników w tym pomieszczeniu, ale to może niech się wypowiedzą inni). A z jakim odtwarzaczem, tudzież adapterem ma grać u ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.

Faktycznie stan tego wzmacniacza wydaje się bardzo dobry, tyko czy moc 2x 35W da sobie rade z topazami 20 w takim pomieszczeniu? W sumie jakoś bardzo głośnio zwykle nie słucham muzyki ale nie jestem pewny czy ten wzmacniacz wysteruje w pełni te kolumny. Generalnie chciałbym mieć zapas mocy (wiem, wiem nie tylko moc gra) ale wolał bym żeby wypowiedział się jeszcze ktoś kto posiadał ten wzmacniacz. Jeśli chodzi o cd to jeszcze się nad tym nie zastanawiałem, dopiero zaczynam moją przygodę z takim sprzętem. Na dzień dzisiejszy będzie podpięty do kompa przez zewnętrzną kartę dźwiękową, jednak wszystkie propozycje odnośnie wzmacniacza czy cd mile widziane, gdyż zestaw będzie się rozrastał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ostatnio pylonów topaz u mojego brata, grają z denonem 710, kable klotz. Mogę je porównać do moich phoebe III które grają z lampą. Powiem tak - brzmienie pylonów jest łagodniejsze w górnych rejestrach, bardziej kremowe, delikatne. Odsłuch był przyjemny niemęczący. Porównanie nie było jednak w żadnym razie obiektywne, ponieważ mój wzmacniacz to zdecydowanie wyższa półka niż denon.

Sam zastanawiałem się jakiś czas temu nad także nad kupnem pylonów. Potrzebowałem jednak kolumn 4 omowych o lepszej skuteczności i padło na phoebe.

Ciekaw jestem, czy ktoś z Was gra pylonami z lampą. Może podzieli się wrażeniami.

 

Witam, tak się składa że u mnie Topaz 20 napędza "lampka" Yaqin MC-10L i jak dla mnie gra to bardzo zacnie :) Ale ale żeby ktoś nie myślał że każdy Yaqin zagra tak samo, bardzo dużo zależy od lamp jakie do niego zaaplikujemy. U mnie Topazy z Yaqinem grają pełnym pasmem oprócz najwyższej góry, ale dla mnie to wcale a wcale nie przeszkadza. Nie tracę nic ze szczegółowości, mam bardzo fajną barwę i mogę słuchać godzinami i nic mnie nie drażni - nie męczy :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Kolumny już przyszły :) Prezentują się ładnie (kolor orzech), teraz kwestia tego jak grają, jeśli chodzi o wzmacniacz to chyba zdecyduje się na Nad C 315bee, tylko szkoda że te egzemplarze na allegro nie mają pilotów :/ Moglibyście polecić jakieś cd do tego wzmacniacza? Czytałem że wzmacniacze Nad grają dobrze z cd Nad ale nie wiem ile w tym prawdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowałem podłączyć komputer przez DAC'a do wzmacniacza przez wejście AUX, a CD pod wejście CD we wzmacniaczu aby mieć wybór słuchania plików z kompa oraz po prostu ze CD. Chyba że się mylę co do takiego połączenia? Nawiasem mówiąc to nie wiedziałem, że CD można podłączyć jako transport. Dlatego mam pytanie czy ma to jakieś zastosowanie poprawy dźwięku ? i czy można z takim połączeniem słuchać płyt CD z odtwarzacza bez przełączania kabli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak chcesz to trzeba zakupic CDka z wyjsciem cyfrowym typu coaxial lub Toslink. Wazne jest aby mechanizm byl dobry(silnik) i laser (jest sporo uzywanych Sony CDP-950 np), op-ampy sa mniej istotne w tym wypadku bo podlaczasz pod zewnetrzny DAC i pomijasz stopien analogowy CDka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić wzmacniacz Nad C315bee + CD Nad C515bee, co uważacie o takim zestawie? Jak najlepiej je połączyć? Tak jak pisałem: podłączyć komputer przez DAC'a do wzmacniacza przez wejście AUX, a CD pod wejście CD we wzmacniaczu aby mieć wybór słuchania plików z kompa oraz po prostu ze CD. Czy jakoś inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak:

 

Kupiłbym wzmacniacz Nad, do tego jakąś tanią używkę CD, tak jak napisał Kuba (ważne by miał wyjście cyfrowe coaxial lub toslink), i jakiś lepszy przetwornik, np. rDAC Arcama, używki chodziły po około 900 zł. Albo Dacmagic 100 Cambridge Audio, albo Music Hall DAC 15.2. Najlepiej ten pierwszy.

 

Z kompa kablem usb A na B do przetwornika i zwykłymi RCA z przetwornika do wzmacniacza.

Zaś CD podłączasz toslinkiem albo coaxialem do przetwornika.

 

Na przetworniku po prostu zmieniasz źródło i albo gra CD albo komp. Kompa, by grał optymalnie trzeba jeszcze odpowiednio ustawić ale to potem:)

Edytowane przez Grendel2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.