Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  347 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Każde, które będą miały głośniki lepsze niż te tanie TW70 Visatona na górze i woofer w tej samej cenie co W170 jeśli się nie mylę.. Pisanie o tych Pylonach oh i ah to jakieś nieporozumienie. Dawno temu robiło sie klony WLMa Stella czy La Scala w tanim budżecie i nic z tego dobrego nie wychodziło. Ot taki budżetowy zestaw..

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ma swoje ucho i wlasne wrazenia z odsluchu.

 

Nie ma co dyskoutowac, ze kolumny za 2350 sa lepsze od tych za 10 000 PLN bo nie sa.

 

Ale te graja b ciekawie i zgadzam sie z opiniami, ze sa lepsze niz niejedne z masowej produkcji za 3-4 tysiace - co do tego jestem przekonany.

 

Mysle, ze takie opinie jak Twoja sa bezcelowe bo nic nie wnosza to tematu - to tak jakby sie przekonywac, ze Mercedes jest lepszy od Poloneza - nie ma sensu bo jest - szkoda czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co dyskoutowac, ze kolumny za 2350 sa lepsze od tych za 10 000 PLN bo nie sa.

 

Ale te graja b ciekawie i zgadzam sie z opiniami, ze sa lepsze niz niejedne z masowej produkcji za 3-4 tysiace - co do tego jestem przekonany.

Znajdę Ci i takie, które kosztują dychę i grają lepiej niż wiele tych w cenie za 100tys., ale co to zmienia? Nic. Opisujesz te Pylony jakby nie wiem jakie one były fajne, a ja Ci próbuję uświadamiać, że Twoje opisy tych kolumn nie moga sie tyczyć, bo nie słuchałes dobrych kolumn jeszcze.

 

Mysle, ze takie opinie jak Twoja sa bezcelowe bo nic nie wnosza to tematu - to tak jakby sie przekonywac, ze Mercedes jest lepszy od Poloneza - nie ma sensu bo jest - szkoda czasu

Tak samo jak Twoja opinia o tych pylonach. Dla mnie to jest kupa i tyle w temacie. Cieszę się, że jesteś zadowolony dźwiękiem z kolumn, które nie kosztują krocie, ale nie pisz że to delikates.. :)

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdę Ci i takie, które kosztują dychę i grają lepiej niż wiele tych w cenie za 100tys., ale co to zmienia? Nic. Opisujesz te Pylony jakby nie wiem jakie one były fajne, a ja Ci próbuję uświadamiać, że Twoje opisy tych kolumn nie moga sie tyczyć, bo nie słuchałes dobrych kolumn jeszcze.

 

Tak samo jak Twoja opinia o tych pylonach. Dla mnie to jest kupa i tyle w temacie. Cieszę się, że jesteś zadowolony dźwiękiem z kolumn, które nie kosztują krocie, ale nie pisz że to delikates.. :)

 

Sluchalem roznych kolumn i dlatego doceniam Pylony.

 

To jest forum dla tych,ktorzy chca o nich pisac wiec nie widze problemu w tym, ze podoba mi sie wersja trabki Armstronga w reprodukcji tych kolumn.

 

Koncze temat bo nie warto sie dalej rozipisywac - to jednak prawda, ze polskie fora sa specyficzne i bez zolci sie nie obedzie. Jestem obecny na roznych zagraniocznych i tam po prostu ludzie dyskutuja merytorycznie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, kolega się obraził, zbiera klocki i idzie do domu, bo ktoś mu napisał, że nie są takie cudowne jak mu się wydaje.. :)

Zaraz wejdzie jakiś nowicjusz, poczyta Twoje wpisy i będzie w niebo wzięty, bo nie musi wydawać na kolumny 3-4tys.zł.

Jakieś nieporozumienie.. Pylon robił i robi tanie kolumny. Zarówno pod względem wykonania jak i dźwięku. Do tego są na tyle drogie jak sie spojrzy na producenta od którego bierze głośniki, że nie warto za to płacić. Takie moje zdanie.

 

Zapraszam do Gdańska to pokażę Ci dwie pary kolumn, które zjedzą Twoje pylony w każdym aspekcie. Dźwiękiem jak i wykonaniem, które nie jest tania płytą meblową z pylona... :) Wtedy będziesz wiedział, ze te 3-4tys. o których piszesz nie są wyssane z palca. A i tak można dużo dużo lepiej...

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, kolega się obraził, zbiera klocki i idzie do domu, bo ktoś mu napisał, że nie są takie cudowne jak mu się wydaje.. :)

Zaraz wejdzie jakiś nowicjusz, poczyta Twoje wpisy i będzie w niebo wzięty, bo nie musi wydawać na kolumny 3-4tys.zł.

Jakieś nieporozumienie.. Pylon robił i robi tanie kolumny. Zarówno pod względem wykonania jak i dźwięku. Do tego są na tyle drogie jak sie spojrzy na producenta od którego bierze głośniki, że nie warto za to płacić. Takie moje zdanie.

 

Zapraszam do Gdańska to pokażę Ci dwie pary kolumn, które zjedzą Twoje pylony w każdym aspekcie. Dźwiękiem jak i wykonaniem, które nie jest tania płytą meblową z pylona... :) Wtedy będziesz wiedział, ze te 3-4tys. o których piszesz nie są wyssane z palca. A i tak można dużo dużo lepiej...

 

Nie obrazam sie tak latwo.

 

Chodzi mi tylko o trzymanie pewnego poziomu dyskusji - widze, ze kolega wykonuje kolumny wiec pewnie by nie bylo Ci milo jakby ktos uzyl okreslenia o nich 'kupa' prawda ?

 

Robisz kolumny na ScanSpeak - ok renomowana firma - martwi mnie, ze deprecjonujesz wszystko inne :)

 

Merytorycznie mozeny rozmawiac nie ma problemu.

 

Dla mnie Pylony graja ciekawie jak za ta cene - ciekawiej niz np Klisch RF-62 II, ktore kosztuja dwa razy tyle np

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytorycznie to mogę rozmawiać z kimś kto konkretnie porozmawia o kolumnach od strony technicznej. Jeśli piszesz gra fajnie, delikatesy to i w drugą stronę, słowo 'kupa' nie jest tu niemerytorycznym wpisem, tak mi się wydaje :)

 

Kiedyś diyakustyk zrobił konkurs na konstrukcję diy. Wystartowałem i wygrałem go, otrzymałem parkę TW70 i W130S (jak w WLM Stella). Jako, że dużo wcześniej miałem już te głosniki, to TW oddałem znajomemu a w130 sprzedałem.

Tu nawet pokazałem ta konstrukcję..

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1952339.html

Nawet po prawej stronie jest ta konstrukcja na w130:

http://obrazki.elektroda.pl/3878905700_1300919905.jpg

 

Później się śmiałem, że pylon kopiuje pomysł WLMa i próbowałem się do tego przekonać, bo jestem za tym aby Polski rynek szedł do przodu. Niestety, tak jak te głośniki zapamiętałem, tak grają do dziś pylony.. Klisch RF-62 II to porażka totalna, dziwię się że to w ogóle jeszcze się trzyma na rynku.. :)

Edytowane przez dolphin123

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytorycznie to mogę rozmawiać z kimś kto konkretnie porozmawia o kolumnach od strony technicznej. Jeśli piszesz gra fajnie, delikatesy to i w drugą stronę, słowo 'kupa' nie jest tu niemerytorycznym wpisem, tak mi się wydaje :)

 

Kiedyś diyakustyk zrobił konkurs na konstrukcję diy. Wystartowałem i wygrałem go, otrzymałem parkę TW70 i W130S (jak w WLM Stella). Jako, że dużo wcześniej miałem już te głosniki, to TW oddałem znajomemu a w130 sprzedałem.

Tu nawet pokazałem ta konstrukcję..

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1952339.html

Nawet po prawej stronie jest ta konstrukcja na w130:

http://obrazki.elektroda.pl/3878905700_1300919905.jpg

 

Później się śmiałem, że pylon kopiuje pomysł WLMa i próbowałem się do tego przekonać, bo jestem za tym aby Polski rynek szedł do przodu. Niestety, tak jak te głośniki zapamiętałem, tak grają do dziś pylony.. Klisch RF-62 II to porażka totalna, dziwię się że to w ogóle jeszcze się trzyma na rynku.. :)

 

Mozna wymieniac sie parametrami technicznymi ale jest to niebezpeczne bo np w specyfikacji Twoich kolumn bas jest na poziomie 40 Hz a w Pylonach Topaz 20 na poziomie 38 Hz czyli mozna powiedziec, ze schodzi nizej z czym oczywiscie na pewni sie nie zgodzisz - dlatego jestem za subiektywnymi wrazeniami a nie sucha specyfikacja techniczna.

 

2 lata temu na lokalnych targach New York audio show spotkalem czlowieka, ktory mogl nabyc kolumny za nawet najbardziej rekordowa cene a powiedzial, ze podczas odsluchow kaze maskowac kolumny i czesto subiektywnie wybiera te tansze

 

Niesty fizjologia ludzkiego sluchu ma to do siebie, ze parametry techniczne to nie wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, bo z tego co pamiętam strojenie wychodziło cos w okolice ponad 60Hz (nie widać konkretnej wartości na wykresie impedancji), także te 40Hz to grubo poniżej charki przenoszenia z uwzględnieniem odchyłki +-3dB. Z resztą TLka była tylko zabawą, bo nie zamierzałem z tego basu wyciągać. Tam jest głośnik 10cm W100, więc i basu z niego nie będzie. Topazy maja większy midwoofer o dwa rozmiary W170, więc inaczej na basie zagra. Stąd też porównywanie tu 38Hz do 40Hz ma się nijak .

 

Niesty fizjologia ludzkiego sluchu ma to do siebie, ze parametry techniczne to nie wszystko

Schodzisz na drugi wątek, który zaczął się od wypomnienia słowa 'kupa'. Napisałem już, że nie pogadamy za bardzo w tej dziedzinie.. :)

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja o 'kupie' tez juz nie chce gadac :) na pewno sa inne fora na ten temat :)

 

Ale jak bym byl w Gdansku to chetnie poslucham Twoich konstrukcji bo tez uwazam, ze polska mysl techniczna jest warta promocji

 

Nie do końca, bo z tego co pamiętam strojenie wychodziło cos w okolice ponad 60Hz (nie widać konkretnej wartości na wykresie impedancji), także te 40Hz to grubo poniżej charki przenoszenia z uwzględnieniem odchyłki +-3dB. Z resztą TLka była tylko zabawą, bo nie zamierzałem z tego basu wyciągać. Tam jest głośnik 10cm W100, więc i basu z niego nie będzie. Topazy maja większy midwoofer o dwa rozmiary W170, więc inaczej na basie zagra. Stąd też porównywanie tu 38Hz do 40Hz ma się nijak .

 

Schodzisz na drugi wątek, który zaczął się od wypomnienia słowa 'kupa'. Napisałem już, że nie pogadamy za bardzo w tej dziedzinie.. :)

 

Ale mialem na mysli tekolumny http://www.audio.lutuje.se/?ss-illuminator,35 one maja 40Hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dolphin ja tam lubie brzmienie tych Klipschów

 

a wracając do pylonów, właśnie coś nadzwyczajnie dobrze są oceniane jak na zastosowane przetworniki, chociaz TW70 ładnie gra, sam mam go w swoich jednych DIY tylko moim zdaniem pisanie że gra lepiej niż konstrukcje a 3-4tysiące jest grubo przesadzone.

 

Chociaz patrzac okiem DIYowca takie pylony można zbudować za 700-750zł polowa ich sklepowej ceny to zysk producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dolphin ja tam lubie brzmienie tych Klipschów

 

a wracając do pylonów, właśnie coś nadzwyczajnie dobrze są oceniane jak na zastosowane przetworniki, chociaz TW70 ładnie gra, sam mam go w swoich jednych DIY tylko moim zdaniem pisanie że gra lepiej niż konstrukcje a 3-4tysiące jest grubo przesadzone.

 

Chociaz patrzac okiem DIYowca takie pylony można zbudować za 700-750zł polowa ich sklepowej ceny to zysk producenta.

 

No producent muis zarobic - inaczej to nie ma sensu :)

 

Ale moim zdaniem Topaz 20 gra ciekawiej niz Klipsch RF-62 - tu Kolega Dolphin tez mial podobne zdanie - wiec moze cos jest na rzeczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch gra specyficznie. Na tyle, że ja nie mogę ich słuchać.

Chociaz patrzac okiem DIYowca takie pylony można zbudować za 700-750zł polowa ich sklepowej ceny to zysk producenta.

Producent zarabia na nich więcej, bo głośników nie kupuje tak jak my w detalu i wyrób obudowy jest tańszy niż ja kupię deski na ten projekt. Nie mniej w tej cenie można złożyć dużo lepszy zestawik.. No, ale nie o tym wątek.. :)

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch gra specyficznie. Na tyle, że ja nie mogę ich słuchać. Producent zarabia na nich więcej, bo głośników nie kupuje tak jak my w detalu i wyrób obudowy jest tańszy niż ja kupię deski na ten projekt. Nie mniej w tej cenie można złożyć dużo lepszy zestawik.. No, ale nie o tym wątek.. :)

 

Na pewno kupuja hurtowo - nie ma dyskusji

 

Recenzja Topaz 20 i 15 w stereoikolorowo, mysle ze warto przeczytac:

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/search?q=Pylon+Topaz+20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiiia. Jak by tak kupić krowę, paść ją samemu na łące, potem doić i z mleka robić ser, to też by wyszło znacznie taniej. Gdzieś tak ze 2-3 razy, a może i taniej? Kto to wie. A poza tym byłoby smaczniej i ile radochy, że się samemu, "temi rencami" to zrobiło!

 

dolphin123, nie czepiam się Ciebie w żadnym wypadku, ale trzeba mieć na uwadze, że wiele osób nie umie samemu stworzyć kolumn, zbudować ich, bo w ten sposób na pewno musi być taniej. Warto jednak zauważyć, że Pylon robi dobre kolumny za rozsądne pieniądze i nie udaje przy tym, że oferuje coś więcej niż oferuje. Czyli nie wciska nie wiadomo jakich bajek, że to gra jak światowa liga. Proponuje naprawdę dobry dźwięk w naszych polskich realiach. Oferuje polski produkt, tu w Polsce wytworzony, przez polskich pracowników. Jak ktoś chce budować DIY - jego sprawa, chce kupić kolumny zachodnie za większe pieniądze - OK, ale byłbym ostrożny w publicznym deprecjonowaniu Pylona, bo widać, że firma idzie dobrą drogą.

Edytowane przez Violet

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> dolphin123

 

W sieci są dostępne wypowiedzi, o wspominanej przez ciebie wysokotonówce, wiodących w Polsce recenzentów audio, którzy - nie wiedząc, co gra - przypuszczali, że:

 

- przetwornik planarny

- metalowa kopułka

 

Po pierwsze czepiasz się taniości, a po drugie twoje wypowiedzi tylko dowodzą, że ani ty, ani inni pseudokonstruktorzy DIY nie potrafią optymalnie zastosować głośnika. Akurat Pylony są kolumną, na którą po 2 miesiącach kupujący nie musi żałować wydanych pieniędzy.

 

Klon, to zdaje się oznacza identyczny. To pokaż mi klon WLM, który ma regulację stopnia nasilenia wysokich tonów i regulalację basu poprzez korektę strojenia bas-refleksu. Nie wspominając o niepodobieństwie obudowy. Wariacja na jakiś temat, to nie jest klon.

 

Gdybyś chciał dowodów zachwytów znanych polskich osobistości audio i ich opinii o najlepszym dźwięku międzynarodowych wystaw i pokazów audio, to mogę wkleić, ale nie o tym jest wątek.

Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> dolphin123

 

W sieci są dostępne wypowiedzi, o wspominanej przez ciebie wysokotonówce, wiodących w Polsce recenzentów audio, którzy - nie wiedząc, co gra - przypuszczali, że:

 

- przetwornik planarny

- metalowa kopułka

 

Po pierwsze czepiasz się taniości, a po drugie twoje wypowiedzi tylko dowodzą, że ani ty, ani inni pseudokonstruktorzy DIY nie potrafią optymalnie zastosować głośnika. Akurat Pylony są kolumną, na którą po 2 miesiącach kupujący nie musi żałować wydanych pieniędzy.

 

Klon, to zdaje się oznacza identyczny. To pokaż mi klon WLM, który ma regulację stopnia nasilenia wysokich tonów i regulalację basu poprzez korektę strojenia bas-refleksu. Nie wspominając o niepodobieństwie obudowy. Wariacja na jakiś temat, to nie jest klon.

 

Gdybyś chciał dowodów zachwytów znanych polskich osobistości audio i ich opinii o najlepszym dźwięku międzynarodowych wystaw i pokazów audio, to mogę wkleić, ale nie o tym jest wątek.

Nie do mnie odnosi sie post :) ale poprosze o wklejenie linkow do tych opinii - ciekawosc zwykla :)

 

dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Poprostu dolphin robi tu sobie interesy proponując swoje usługi w każdym wątku, czegokolwiek by nie dotyczył. Wieść niesie że potrafi zrobić samochód DIY za połowę jego ceny :)

Mocno niesprawiedliwa opinia.

Wypowiada się zwykle na tematy, na który się naprawdę zna. Porównywanie go z Elberothem to świństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci są dostępne wypowiedzi, o wspominanej przez ciebie wysokotonówce, wiodących w Polsce recenzentów audio, którzy - nie wiedząc, co gra - przypuszczali, że:

 

- przetwornik planarny

- metalowa kopułka

 

Przeciez nikt tu nie napisał ze to głosnik zły i nie ma prawa grać, napisałem tylko iz porównywanie ich do konstrukcji za 4 tysiące to lekkie przegięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez nikt tu nie napisał ze to głosnik zły i nie ma prawa grać, napisałem tylko iz porównywanie ich do konstrukcji za 4 tysiące to lekkie przegięcie

 

Zalezy do czego porownujemy - przywolalem tu Klipsch RF-62 za ok 3-4 tysiace i opinie byly podzielone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.