Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  345 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy

Rekomendowane odpowiedzi

Nady są dobre do progresywnego rocka, japończyki z reguły, na moje ucho, grają za ostro. Music Hall też by się sprawdził. A najlepiej do tego dobry gramofon - porównaj wczesne płyty Marillion na analogu z płytami CD. Wtedy to jest dopiero bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś posiada informacje na temat zastosowania w kontynuacji lini produkcyjnej Topaz 15, 20 – osłon(maskownic) na głośniki?

 

Czytałem gdzieś wpis, że producent uwzględnił sugestie na temat braku maskownic i nowa odsłona kolumn Topaz ma posiadać montowanie osłony na magnesy.

Jak do tej pory jeszcze nie widziałem żadnego foto i oficjalnej informacji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie właśnie czekam na test porównawczy TOPAZ 15 vs TOPAZ 20 ..

Oczywiście solidna recenzja (nowych) Topaz 15 z osłonami jak najbardziej również wyczekiwana!

 

Osobiście zastanawiam się nad wyborem któregoś z tych dwóch polskich zestawów kolumn głośnikowych pod klocki prowadzące, który obecnie posiadam: Marantz PM75, Marantz CD72mkII. Zestaw obecnie podpięty do kolumn tematycznie z lat 90`TosilPrefect150(konstrukcja zamknięta).

 

Jest to ciekawe zestawienie z racji swojej już nie, co leciwości. Co oczywiście nie oznacza że PM75 nie dostanie swojej drugiej młodości w głównej roli z kolumnami z serii TOPAZ ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie właśnie czekam na test porównawczy TOPAZ 15 vs TOPAZ 20 ..

Dużych różnic bym się nie spodziewał ze względu na bardzo podobne głośniki...

Radzę odsłuchać Topazy przed zakupem najlepiej w docelowym pomieszczeniu (mam dwudziestki tymczasowo w 12m2 i w moim przypadku jest to pomieszczenie za małe, bas swawoli jest go za dużo, cierpi na tym całość przekazu). Jeżeli ktoś lubi granie skrzynek zamkniętych to może poczuć się rozczarowany konstrukcją BR gdzie basu jest dużo ale jest słabiej kontrolowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to bardzo trafne spostrzeżenie odnośnie wielkości pomieszczenia, które w moim przypadki jest nieco większe od opisywanego 12m2. Obecne kolumn z konstrukcja zamkniętą radzą sobie zdecydowanie inaczej niż opisywane w temacie BR w Topaz. Z założenie nie martwi mnie brak mocy pm75 tylko odpowiedni dobór kolumn podłogowych, które obowiązkowo muszą być bardziej ustawne z racji zastosowania BR z przodu w niewielkim pomieszczeniu. Sugerując się waszymi opiniami odsłucham z większym nastawieniem się na Topaz 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Chord Carnival Silverscreen, około 35 zł/m oraz interconnect Chord Crimson. Kupiłem używane, Silverscreena z oryginalnymi wtykami bananowymi Chorda, które idealnie pasują do terminali głośnikowych Topazów. Dobre też będą Supra Classic, generalnie zaś należę do tych, którzy sądzą, że kabelek w sprzęcie budżetowym ma niewielki wpływ na brzmienie systemu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam Topazy od jakiś dwóch miechów. Kupione na alle... za 1500 (BCM), miały uszkodzoną jedną podstawę. Po wygranej aukcji otrzymałem maila, że jak poczekam 4 dni to dostanę nową podstawę. Wszystko Ok. StudioDźwięku spisało się na medal. Teraz chodzą z Rotelem RA-980BX, RSX-972, RCD0991AE oraz Popcornem. I co? Ano super! Rock, punk, metal (ciężki i lekki), blues - gra to pięknie. Brat ma HecoMetas700+YamahaDSPA2 i wypada to cieniutko (wiem że Yamaha to słabe ogniwo), ale brat zazdrości już zamówił RSX-1067 i myśli nad saphirami :-))

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem możliwość odsłuchu topaz 20 w dużym pomieszczeniu 26mkw podpięte do HK 980 grają dzwiękiem że tak powiem od środka pasma czyli audiofilsko nie ma podbić któtregoś z pasm wyrównane bas jak na 1 woofer bardzo dobry nawet przy szeroko ustawionych kolumnach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolphin

nie załamuj Chłopaków, mogą się mocno wkurzyć jak dowiedzą się ile kosztują komponenty do kolumn Pylona...

A czy ktoś porównywał Pylon Sapphire z (o połowę tańszymi) STX FX-200 (to samo z lepszą wysokotonówką)?

 

http://www.stx.pl/stx-fx-200-kolor-orzech.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe prawda jest smutna. Nie mniej szanuję zakupy firmowych konstrukcji, bo oprócz tego, że zawsze się płaci za ten napis to i za ten napis później łatwiej na rynku wtórnym to sprzedać. A jak ktoś jest bardziej kumaty to i tak woli kupić kopie i mieć zaoszczędzone pieniądze.

 

Ja sam porównałem i opisałem już to w dziale byłym hi-end czy stereo... Trochę zadyma z tego powodu była, ale fakty sa proste... Droższa konstrukcja pylona z tańszą wysokotonówką gra zwyczajnie gorzej od FX-200 samego producenta z kopułką o stówę na sztuce droższej.

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radul,

Jak to o połowę taniej?

Pylon Amber - komplet 1980 zł: http://pylonsklep.pl/pl/pylon-audio-amber.html

STX FX-200 - komplet 1870 zł: http://www.stx.pl/stx-fx-200-kolor-orzech.html

 

Co do kopii Amber, to wiadomo, że zawsze DIY będzie tańsze.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież trochę gorszą kopią STX FX-200 są Pylon Sapphire za ponad 3 tysiaki.

Odpowiednikiem Amberów są STX F-180 za 780 zł...

http://www.stx.pl/stx-f-180-n-kolor-orzech.html

 

Nawet w Amberach jest jeszcze tańszy głośnik niż w tych F-180...

Edytowane przez RADUL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co widzę, to są podobne, ale trudno je nazwać kopiami. Trzeba by posłuchać bezpośrednio jedne i drugie, a potem wypowiadać się, które są lepsze, a które gorsze. A które odpowiednikami.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam na sprzedaż Pylon Pearl Center, kolor wenge, na gwarancji zakupiona 29.03.2012. Dostałem w prezencie B&W....

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał okazje słuchać tych kolumn z amplitunerem Yamaha R-S500???

 

Kolego, jakich kolumn Pylona?

 

Niebawem będę (najprawdopodobniej) testować połączenie Pylon Topaz 15 z amplitunerem Yamaha R-S500. Dam znać, wiadomo gdzie :)

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.