Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  347 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to jest prowokacja patrząc na radę na końcu "Jak chcesz Pylona to Emerald powinien byc ok" i nawijanie o studyjnych monitorach.

Co by nie było w przypadku Topazów 20 skraje pasma są podbite (w Audio jest test można obejrzeć na stronie). Góra mi nie przeszkadzała ale ze względu na bas pozbyłem się ich. Gdyby nie owo podbicie na basie byłby to wybitne kolumny w zakresie do 3kPLN (gdyby jeszcze poprawić ździebko elementy zwrotnicy i okablowanie wewnętrzne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze kojarzę to jego poprzedni wpis został usunięty przez admina. Tam też pisał o markecie. Teraz wpadł na pomysł i złagodził wypowiedź więc jest na pograniczu opinii. Gość nigdy nie słyszał Pearl 25, jakie sybilanty i nieprzyjemny wysokotonowy to bzdura, to kolumny które mają równe granie, może nawet za równe i może się komuś to nie podobać.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, oczywiście chodziło mi o tweeter w Pylon Pearl 25 Monacor dt101sk. Niepotrzebnie Pylon "chrzci" swoimi nazwami znane głośniki, a tak to jest zamieszanie.

Wyraziłem swoja opinię o jednym i drugim produkcie tej firmy, mam do tego prawo a na idiotyczne zażalenia i zaczepki nie będę odpowiadał. Miałem wiele lat kolumny Tonsila i również na innym forum dzieliłem się opiniami ze zwykłymi audiofilami a nie ze sztabem szemraczy sponsorowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W tym dziwnym klubie, nawet lekka krytyka lub wypowiedź obnażająca słabość niektórych wyrobów pylona spotyka się z natychmiastowym atakiem strażników jedynej słusznej prawdy. O Tonsilu lepiej tu nie wspominaj bo dostaną białej gorączki.
Dlaczego dziwny?

Dlaczego piszesz w tym klubie o tonsilu?

Dlaczego tu caly czas wracasz?

Masz jakis fetysz zwiazany z Pylon?

Czy cos cie boli, ale boisz sie napisac?

Pisz, nie boj sie!

 

 

 

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Dlaczego dziwny?

Dlaczego piszesz w tym klubie o tonsilu?

Dlaczego tu caly czas wracasz?

Masz jakis fetysz zwiazany z Pylon?

Czy cos cie boli, ale boisz sie napisac?

Pisz, nie boj sie!

 

 

 

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

Jak proponujesz, czy wg twojego slownictwa naganiasz w innych watkach na tonsil, to nikt nie placze. Wez tabletke, posluchaj muzyki, WYLUZUJ!

 

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, oczywiście chodziło mi o tweeter w Pylon Pearl 25 Monacor dt101sk. Niepotrzebnie Pylon "chrzci" swoimi nazwami znane głośniki, a tak to jest zamieszanie.

Wyraziłem swoja opinię o jednym i drugim produkcie tej firmy, mam do tego prawo a na idiotyczne zażalenia i zaczepki nie będę odpowiadał. Miałem wiele lat kolumny Tonsila i również na innym forum dzieliłem się opiniami ze zwykłymi audiofilami a nie ze sztabem szemraczy sponsorowanych.

Jeśli wchodząc do piaskownicy ogłosił byś że babki z piasku są krzywe to ja bym to zrozumiał. Oczywiście towarzystwo wzajemnej adoracji odpowie ale babki są ładne, tylko że Ty masz argument bo są krzywe. Natomiast Ty piszesz że są do góry nogami. Każdy się patrzy i uwierzyć nie może jak to możliwe że mózg nie odwraca u Ciebie to co widzisz / słyszysz.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napaliłem się na jakieś Pylony, jednak zastanawia mnie ilość ofert na olx od osób które posiadają je krócej niż rok...

 

 

Nie przejmowałbym się tym. Ja też ostatnio sprzedałem Perle 25 a uważam je za świetne kolumny w cenie 1500zł.

W mojej oraz kilku kolegów opinii, lepsze od min. STX Electrino 250 i Qacoustics 2050i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o jakości zwrotnicy Pylon Diamond? Na forum Audio ktoś napisał, że na rynek Niemiecki :)

 

 

Ja sądzę to samo co Niemcy, którzy testowali te Diamondy. Dali minusa nie za jakość zwrotnicy, ale za niestaranność jej montażu i najwyższe oceny za brzmienie kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sądzę to samo co Niemcy,

 

Nie ma co Drogi Kolego w końcu to niemiecka precyzja.

 

Oczywiście jeśli chodzi o ocenę tej Naszej Polskiej manufaktury

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam czepianie się.

Dobry sprzęt ma to do siebie, że zawsze się szuka dziury w całym (akurat Diamondy mają ją z tyłu obudowy).

Na dobrych podzespołach zwrotnica, zlutowana punkt w punkt byłaby wychwalana w bardzo drogim sprzęcie.

Zawsze myślałem, że jest to zaleta, nie wada.

Zresztą mnie akurat mało to interesuje bo wolę słuchać jak grają Diamondy niż oglądać zwrotnicę na zdjęciach w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dokładnie się zgadzam - najważniejsze jak grają Diamondy, a robią to naprawdę dobrze. Jakość wykonania na wysokim poziomie i zero problemów. Słuchać ich można długo, bo naprawdę "wciągają" w muzykę i dają z niej radość.

 

Po czym ocenisz tą wysoką jakość wykonania, po ładnym logu na przodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ilości wpisów oceniam, że nie jesteś nowicjuszem.

Więc po co złośliwości?

ps. akurat logo jest ładne moim zdaniem ale sprawia wrażenie jakby miało się odkleić lada chwila, tzn. bardzo delikatne w wykonaniu (może to tylko złudzenie - nie próbowałem zdrapywać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakość wykonania jest rewelacyjna. Moje są okładzinie pokrytej olejowoskiem, Słoje drewna są tak położone jakby z jednego kawałka, nie widać żadnego miejsca łączenia, wszystko schodzi się rewelacyjnie. Napis jest delikatny i nie rzuca się w oczy, Dyskretnie i z nie nachalnie. Diamondy zwracają uwagę jednak przede wszystkim dźwiękiem. Nie jestem też oszołomem zaślepionym tylko w Pylona - widziałem ładniejsze kolumny, jeszcze lepiej zrobione, słuchałem lepiej i inaczej grających - zdaję sobie sprawę że nie są idealne. Tyle że na Pylona było mnie jeszcze stać, na "ideały" już nie.. ps. Tomek1777 dobrze to napisałeś - niby podłogowa a gra jak wiele renomowanych i droższych od niej monitorów , jeśli chodzi o głębię i stereo, a potrafi też pokazać pazur i dynamikę, swobodę i dużą skalę dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie :). Dzisiaj miałem przyjemność odsłuchów w nieco mało komfortowej dla mnie sytuacji. No cóż, mimo że środek tygodnia koledzy opijali nowe auta w firmie i żal było się nie przyłaczyć ;). Mimo wszystko odsłuch był przyjemny i sam w pewnym momencie z uśmiechem stwierdziłem : ale mają pazura. Prawdziwe rockowe granie. Inne gatunki wypadają również przekonująco.

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się kogo tak dupa boli że polski producent robi dobre produkty chwalone za granicami naszego kraju? Zamiast się cieszyć i popierać co polskie i uznawane, lepiej szukać dziury w całym. Nie ma to jak sr** we własne gniazdo. Typowo polskie.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejterzy i znafcy zawsze się znajdą. Jak już pisałem kiedyś, Pylon a także inni polscy producenci np. STX zabrał dystrybutorom tyle rynku że nagonka jest nieunikniona. Przyznać trzeba że zrobiła się trochę moda na made in poland co cieszy.

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już odnosisz się do głośników to w Diamond siedzą Norweskie Seasy. Powinieneś dostać dozywotniego bana w tym temacie za rozmnażanie nie prawdziwych informacji i wprowadzanie czytających celowo w błąd. Po drugie mnóstwo producentów, nawet zagranicznych korzysta z głośników znanych i uznanych marek. Znikoma ilość produkuje je dla siebie. Szkoda, ale nie jest to żadna gwarancja dobrego grania. Czasem, nawet przeciwnie. Lepiej zainwestować w Seas czy SS.

A teraz przyznaj się czyim jesteś klonem.

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plk1970, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Żaden recenzent Diamondów nie pisał, że mają fatalnie wykonane zwrotnice. Są one dobrze zaprojektowane i wykonane na całkiem niezłych podzespołach. Niemiecki recenzent narzekał tylko na ich niestaranny montaż i miał całkowitą rację. Chyba nieuważnie zwiedzałeś fabrykę Pylona, która już od jakiegoś czasu produkuje firmowe przetworniki. Jeśli chcesz krytykować, to też trzymaj się faktów.

Edytowane przez Stream
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynymi producentami polskimi w moim przekonaniu jestTonsil i STX bo sami produkują głośniki.

 

Bzdura totalna. Żeby być producentem kolumn głośnikowych nie trzeba samemu produkować przetworników. Od wielu lat w wielu branżach korzysta się z podwykonawców podzespołów. Jest to bardzo często lepiej opłacalne. Są firmy, które specjalizują się w danej dziedzinie i trzeba z tego korzystać. Fajnie że Tonsil czy STX sami robią przetworniki, ale moim zdaniem ich kolumny są co najwyżej średnie.

 

Co do montażu zwrotnic w Diamondach to moim zdaniem wstyd. To nie są tanie kolumny. Rozumiem, że mogą dobrze brzmieć, ale o takie szczegóły też należy zadbać, szczególnie, że zastosowali dobrze firmowe przetworniki. Chyba nikt zaglądając pod maskę swojego samochodu nie chciałby zastać takiego widoku mimo, że by dobrze jeździł. Pylon to młoda firma więc myślę , że to jeszcze dopracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Plk1970:"Przeczytaj rezencję, tam wyrażnie jest napisane co sądzi autor testu o zwrotnicy w Diamond Pylon."

Wklejam wszystkie fragmenty niemieckiej recenzji, w których autor pisze o zwrotnicach Diamondów. Bądź łaskawy wskazać, gdzie jest mowa o złej jakości zwrotnicy.

"[Die Frequenzweiche wird im Gegensatz vieler anderen Hersteller direkt im Gehäuse verklebt, ohne Platine oder ähnlichem. Pylon Audio setzt hier grundsätzlich auf hochwertige Polypropylen-Folienkondensatoren (PP)".

"Contra - Frequenzweichen Montage"

Manipulujesz faktami lub nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

P.S. Na stronie facebookowej Pylona znajdziesz informacje dotyczące produkowanych przez nich przetworników i filmy pokazujące ich produkcję.

Edytowane przez Stream
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o do montażu zwrotnic w Diamondach to moim zdaniem wstyd. To nie są tanie kolumny. Rozumiem, że mogą dobrze brzmieć, ale o takie szczegóły też należy zadbać, szczególnie, że zastosowali dobrze firmowe przetworniki. Chyba nikt zaglądając pod maskę swojego samochodu nie chciałby zastać takiego widoku mimo, że by dobrze jeździł. Pylon to młoda firma więc myślę , że to jeszcze dopracują.

W moich D25 zauważyłem że zastosowano złączkę samochodową po drodze zamiast zalutować przewód do oczek zacisków. Tak sobie było to zmontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.