Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  347 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale się kłócą : )

 

Ja tam mam Pylon Audio Onyx 25 i jestem zajebiście zadowolony. Zapłaciłem 1500 zł

Bardzo fajne duże monitory ... że tak się wyrażę : ) I mam wyjebane jak mi ktoś napiszę że to słabe kolumny za te pieniądze.

Do filmów i gier zajebiste. Do muzy też bardzo fajne.

Edytowane przez Myszator

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagonka na Pylon jest żałosna.

Jak nie ma innych argumentów to wyciąga się niemiecką opinię, nt. niestaranności montażu zwrotnicy albo chińskich głośnikach.

Chińskie głośniki montują "wielcy" na tym rynku, podobnie jak całe kolumny i elektronikę.

Poza tym dla mnie montaż zwrotnicy "punkt w punkt" zawsze był (i jest) zaletą.

To poza staranną budową, bardzo dobrym dźwiękiem i produkcją "made in poland" spowodowało, że mam te kolumny w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze wspomnę o argumencie marketowym. Ale to że sobie piszą że głośniki na klej, czy zglutowana zwrotnica to niech sobie piszą bo to i tak nie wpływa na dźwięk, gorzej jak kłamią tak jak w przypadku testu, czy że perły sybilantami walą. To jest moim zdaniem bezczelne. Mają ból głowy że grają za dużo większe pieniądze. Szkoda że nie widzieliście min moich kolegów na AV w Warszawie jak usłyszeli co potrafią kolumny za 1000 zł. Jeden z nich powiedział że w końcu normalna cena i nie było że grają cienko, nic z tych rzeczy, mieli porównanie do bardzo drogich. Wydaje mi się że Pylon celowo podłączył najtańsze kolumny z dobrym wzmakiem żeby pokazać co potrafią ich budżetowe.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że kolumny za 1000 zł nie powinny tak grać. To jest nie w porządku w stosunku do innych firm. To tylko budzi ogólne wstręt i obrzydzenie.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Np. magnesów do głośników poza Chińczykami już nikt ponoć nie produkuje a przynajmniej nie w Europie, argument że coś jest chińskie stracił już dawno na znaczeniu.
Wystarczy porównać MR4, chińszczyzna jak się patrzy. Więc miałem wybór czy kupić pylona i nic nie robić, czy wywalić ten elektrolit w MR4 w wysokotonowym głośniku. Ale to co usłyszałem na AV to mnie trochę przerosło. Bo tak jak wspomniałem to nie powinno tak grać.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mówią, ja nie zwróciłem uwagę bo byłem w dużym szoku. Tak jak pisałem byłem nastawiony na porażkę że względu na wcześniejsze odsłuchy bardzo drogich kolumn. Proszę to z przekonania, bo przed tym wydarzeniem to sobie myślałem że ludzie piszący źle o tych kolumnach mają trochę rację, w końcu może mają większe doświadczenie. Teraz wiem że to żadne doświadczenie a bzdury.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mówią, ja nie zwróciłem uwagę bo byłem w dużym szoku. Tak jak pisałem byłem nastawiony na porażkę że względu na wcześniejsze odsłuchy bardzo drogich kolumn. Proszę to z przekonania, bo przed tym wydarzeniem to sobie myślałem że ludzie piszący źle o tych kolumnach mają trochę rację, w końcu może mają większe doświadczenie. Teraz wiem że to żadne doświadczenie a bzdury.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

Byłem kilka razy na AS, za każdym razem na całą wystawę dobrze brzmiało kilka prezentacji przynajmniej jak dla mnie. Jak ktoś ma dobrze zestawiony system zwłaszcza droższy to może twierdzić że to gra słabo i też będzie to prawda bo ma inny punkt odniesienia. Niestety tanie zestawy nawet najlepsze pewnego pułapu nie przeskoczą w żadnym systemie. Można sobie wyobrazić że w pewnych warunkach np. Pearle zagrają lepiej niż Diamondy niemniej nie ma co z tego wyciągać zbyt daleko idących wniosków.

Edytowane przez sls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jak ktoś ma dobrze zestawiony system zwłaszcza droższy to może twierdzić że to gra słabo i też będzie to prawda bo ma inny punkt odniesienia.

 

Sls oczywiście że punkt odniesienia jest inny, tylko w takim razie co może taki ktoś powiedzieć o systemach niejednokrotnie 20 razy droższych, które brzmiały sporo gorzej. ;)

Pylon z Fezzem pokazał, że za nieduże pieniądze można mieć system, z którego można cieszyć się muzyką i to naprawdę dobrej jakości, bez kompleksów w stosunku do wiele droższych systemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były Pearl 20, jako posiadacz 25 wiem że tym pierwszym brakowało troszkę basu i można wymyślać warunki, dla mnie, dla wielu osób z grupy na Facebooku i jedynej w wątku o AV grały rewelacyjnie z niespotykaną jakością jak za te pieniądze. Nawet po powrocie zacząłem szukać informacji czy Pylon coś nie zmienił w nich, ale niczego nie znalazłem. Może akustyka pomogła, wzmak też miał swój udział, pewnie utwór przygotowany, co nie zmienia faktu że potrafią. Osobiście bym ich nie kupił ze względu na bas, ale to kolumny za 1000 zł i pozostałe pasmo jest moim zdaniem bardzo dobre, 25-tki mają go juz dużo.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

o były Pearl 20, jako posiadacz 25 wiem że tym pierwszym brakowało troszkę basu

No właśnie wg mnie basu było w sam raz i miał fakturę, czego nie można było powiedzieć o wielu systemach droższych.

Nie miał piekielnego zejścia, ale jakoś to nie przeszkadzało.

Edytowane przez boomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sls oczywiście że punkt odniesienia jest inny, tylko w takim razie co może taki ktoś powiedzieć o systemach niejednokrotnie 20 razy droższych, które brzmiały sporo gorzej. ;)

Pylon z Fezzem pokazał, że za nieduże pieniądze można mieć system, z którego można cieszyć się muzyką i to naprawdę dobrej jakości, bez kompleksów w stosunku do wiele droższych systemów.

W audio już tak jest że 10x droższy system nie gra 10x razy lepiej. Część sprzętu jest wyceniana pewnie za drogo ale skoro są skłonni tyle płacić...

AS nie ma się co specjalnie sugerować, u mnie Diamondy 25 grają lepiej w domu niż w zagrały w salonie a co dopiero mówić o AS na którym większość konfiguracji zestawiana jest przypadkowo, po prostu są urządzenia które trzeba w danym sezonie wypromować. Do tego wstawia się to do często za małych bądź za dużych kiepskich akustycznie pomieszczeń. Myślę że jak ktoś jest trochę osłuchany ma trochę doświadczenia i wiedzy w żadne kompleksy łatwo nie popada.

Edytowane przez sls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 w wersji standard i SE porównywałem bezpośrednio z Sapphire 25 i nie przypadły mi do gustu.

31 grały zbyt jasno, bez dociążenia. 31 SE jaśniej niż zwykłe 31.

25ki wypadły dużo lepiej. Też były dość jasne ale bardziej dociążone, wyrównane.

Dawno to było i nie pamiętam dokładnie ale wzmaki to (na 99%) NAD 356 i 375, Rega Brio R, Atoll100 i Onkyo (nie pamiętam symbolu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co znaczy "hmmmm" ani nie znam w/w filmu.

Piszę co słyszałem i proponuję samodzielny odsłuch zamiast pytać i dziwnie potem reagować.

 

Filmik jest na stronie 25.

Źle mnie odebrałeś.

Jeśli oceniłeś że Sapphiry sa jasne, a na w/w filmikach można usłyszeć że mają najciemniejsza średnice w porównaniu do Topazów i Pearl, to wychodzi na to że te ostatnie są bardzooo jasne niestety :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Filmik jest na stronie 25.

Źle mnie odebrałeś.

Jeśli oceniłeś że Sapphiry sa jasne, a na w/w filmikach można usłyszeć że mają najciemniejsza średnice w porównaniu do Topazów i Pearl, to wychodzi na to że te ostatnie są bardzooo jasne niestety :/

Sapphir'y 25 mają nieco ocieploną i obniżoną średnicę i bardzo wyraźne wysokie.

Genialnie się na nich słucha np. wokalu Cohena i jego chórki.

Pearl na pewno nie są jasne.

Jak pamiętam po odsłuchu: Pearl, Topaz i Sapphire były bardzo wyrównane.

Na pewno nie jasne.

Najbardziej ciepłe i plastyczne były Topaz.

Pearl 25 grały jak Sapphire 25, tyle, że te drugie były wyraźniejsze (efekt jakby zdjąć kocyk z Pearl'i).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.