Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  347 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie takie opinie jak Twoja są bardzo ważne. Nie miałeś z kolumnami do czynienia. Pamiętam swoje pierwsze odsłuch Pylonów przed zakupem. Poszły jako pierwsze na warsztat:). Po nich kilka innych Focal Aria, AA Rhea, Monitor Audio Silver, Tannoy RX8 (chyba takie oznaczenie). Pierwsze wrażenia.. Solidne, równe granie i bardzo ważna cecha uniwersalne do każdej muzy. I do nich wróciłem.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zebym mial cos do Pylona, tylko czy Diamond 25 na pewno sa rowne? Jednak jest spora dolina na gornej srednicy co akurat moze byc "przydatne" przy Atoll-ach czy dzwoniacych, golych, nowoczesnych salonach ale gdy akustyka daje rade a wzmacniacz bez efektu nachalnego darcia japy to jednak ta obnizona gorna srednica moze doskwierac. Tez czekam jak je Kolega jarrro odbierze, czy slychac ten efekt o ktorym napisalem.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No testy pokazały że Diamondy za równe to nie są. Czy to doskwiera czy nie trudno powiedzieć zapewne w pewnych warunkach tak. To co się także rzuca w oczy w przypadku Diamondów 25 jak i innych współczesnych kolumn to podbicie na basie. Efektem tego jest utrata czytelności średnicy, po prostu ucho głuchnie atakowane poziomem niskich tonów.

(Zapewne w pomieszczeniach większych niż rząd 20m2 ten efekt będzie mniejszy). Sam bas Diamondów 25 jest zadziwiająco dobry ale wolałbym aby było go mniej, większego pomieszczenia na razie nie zdobędę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Sam bas Diamondów 25 jest zadziwiająco dobry ale wolałbym aby było go mniej, większego pomieszczenia na razie nie zdobędę.

Taka to dola kolumn z BR. Nawet te za pierdylion dolarów z BR mają swoistą manierę grania, można to załagodzić, ale wyeliminować zupełnie w zasadzie niemożliwe.

Sls pobaw się kabelkami. Bardzo dużo można poprawić brzmienie. Oczywiście zależy to od reszty systemu. Jak jesteś zainteresowany to mam propozycję (PW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka to dola kolumn z BR. Nawet te za pierdylion dolarów z BR mają swoistą manierę grania, można to załagodzić, ale wyeliminować zupełnie w zasadzie niemożliwe.

Sls pobaw się kabelkami. Bardzo dużo można poprawić brzmienie. Oczywiście zależy to od reszty systemu. Jak jesteś zainteresowany to mam propozycję (PW)

 

Na to że jest za dużo basu składa się kilka efektów, podbicie w kolumnach i choćby podbicie w dzisiejszych nagraniach. Nie jest to kwestia samego portu BR a bardziej strojenia kolumny. Dzisiejsze ATC w obudowach zamkniętych też mają mocny głęboki bas. W Diamondach 25 port BR jest zresztą dość dobrze zaaplikowany można go nawet zatkać, ja mam przytkany i dynamika nie siada. Zmieniać kabli na razie nie zamierzam, mam solid core'a i linkę każdy z nich ma swoje zalety i wady. Równego przycięcia basu o kilka dB nie załatwi się kablem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Diamondach 28 w 30 metrach kwadratowych nie mam żadnego problemu z basem ( poza problemami z akustyka. Dla ścisłości kolumny stają ponad metr od tylnej ściany, piec jest wydolny a kabelki to Tellurium Black to wiele wyjaśnia. Odpowiednią aplikacją Panowie kluczem do sukcesu :))

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się mały problem... Chcę porównać R300 i PAD 25 , a w sklepie mają niewygrzane pylony. No i co ja teraz zrobię?

 

Surowe Diamondy to sobie odpuść. Nie bardzo da się ich słuchać a i można się okrutnie pomylić jak by się na gorąca chciało do nich inne klocki dobrać. ;)

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No testy pokazały że Diamondy za równe to nie są. Czy to doskwiera czy nie trudno powiedzieć zapewne w pewnych warunkach tak. To co się także rzuca w oczy w przypadku Diamondów 25 jak i innych współczesnych kolumn to podbicie na basie. Efektem tego jest utrata czytelności średnicy, po prostu ucho głuchnie atakowane poziomem niskich tonów.

(Zapewne w pomieszczeniach większych niż rząd 20m2 ten efekt będzie mniejszy). Sam bas Diamondów 25 jest zadziwiająco dobry ale wolałbym aby było go mniej, większego pomieszczenia na razie nie zdobędę.

Żeby te doliny i górki usłyszeć trzeba mieć idealne pomieszczenie. Prawie nikt takiego nie ma. Pomieszczenia mają jeszcze większe krzywizny i amplitudy, a wy się dolka na srednicy czepiacie. Heh.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie było słychać tych dołków i górek to wszystkie kolumny by brzmiały bardzo podobnie. Po prostu inaczej te górny i dołki brzmią w pomieszczeniu z adaptacją akustyczną i inaczej bez zrobionej akustyki. Np. u mnie sądzę , że D25 z cofniętą wyższą średnicą (to na pewno celowy zabieg, taki pomysł na brzmienie) mogły dobrze zabrzmieć bo mam dużo gołych ścian i odbić. Nie wiem jak by było z basem, ale sądzę, że tragedii by nie było. Inaczej mogłoby być w dobrze wytłumionym pomieszczeniu. Bas byłby lepszy lepiej kontrolowany, natomiast w górnym partiach mogłoby czegoś brakować. To takie teoretyzowanie. Trzeba najlepiej u siebie sprawdzić. Możliwe, że będę miał za jakiś czas okazję posłuchać u siebie D25.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nosowe wokale przez wycofany górny środek w kolumnie jak i idąc w drugą stronę tj. drące japę bo kolumny są wyrównane w paśmie średnica - góra ale pomieszczenie to gołe ściany plus lichy wzmacniacz ze słabą dynamiką i wypchniętą na twarz przestrzenią, tak samo irytują...

Akurat raczej celowy zabieg Pylona o którym pisze Paweł z tym bardzo wyraźnym obniżeniem górnego środka w D25 musi się odbić na barwie wokali, zwłaszcza gdy mamy w miarę poprawnie "grające pomieszczenie" i wzmacniacz, który nie gra bardzo ofensywnym brzmieniem. A czemu celowy zabieg Pylona? Moim zdaniem Pylon wyszedł z założenia, że 99% pomieszczeń w których staną ich kolumny to będą nowoczesne, świecące gołymi ścianami salony a do tego ich kolumny będą łączone ze wzmacniaczami klasy np. Atoll in 100 se (czyli grającymi najczęściej ze słabą dynamiką - co skutkuje utratą przejrzystości/wyrazistości i wypychającymi brzmienie bardzo mocno w stronę słuchacza), więc takie strojenie jak w D25 będzie w jakimś stopniu ratunkiem dla pomieszczenia i wzmacniacza, chociaż z grubsza takie wybiegi nie maja za wiele wspólnego z tzw. ideą HiFi.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy aż tak jest różnica w brzmieniu 25 i 28. Żadnego wycofania wyższego środka nie odczuwam w 28 a pomieszczenia mam raczej licho adoptowane do odsłuchów. Natomiast tak jak zauważył bodajże Krupa w teście 25 Pylon zdecydował na osłabienie średniego basu /kick basu

. Efektem jest deliktniejsze zaznaczę nie poluzowane ale deliktniejsze odczucie np. stopy w perkusji. Mi to odpowiada ponieważ kolumna nie Napier.. Umcu, Umcu co jest na dłuższą metę nie do zniesienia. Wystarczy pójście na koncert rockowy i odpowiedzieć sobie czy chcielibyśmy w domu na wyższych poziomach głośności słuchać tej twardej dechy która wali po uszach.?? Jak Wy bo ja nie.. Natomiast niski bas w 28 pięknie schodzi jak na 18 cm woofer I masuje trzewia. Natomiast wyższy ma ładna barwę.

Jak w przypadku każdego zestawienie ważne jest właściwe dobranie towarzystwa. Po raz kolejny w tym wątku napisze ze Dimondy kochaja dużo prądu i ze slabiakami pokroju Atoll In 100 nie zagrają.

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Niestety ale nosowe wokale przez wycofany górny środek w kolumnie jak i idąc w drugą stronę tj. drące japę bo kolumny są wyrównane w paśmie średnica - góra ale pomieszczenie to gołe ściany plus lichy wzmacniacz ze słabą dynamiką i wypchniętą na twarz przestrzenią, tak samo irytują...

Akurat raczej celowy zabieg Pylona o którym pisze Paweł z tym bardzo wyraźnym obniżeniem górnego środka w D25 musi się odbić na barwie wokali, zwłaszcza gdy mamy w miarę poprawnie "grające pomieszczenie" i wzmacniacz, który nie gra bardzo ofensywnym brzmieniem. A czemu celowy zabieg Pylona? Moim zdaniem Pylon wyszedł z założenia, że 99% pomieszczeń w których staną ich kolumny to będą nowoczesne, świecące gołymi ścianami salony a do tego ich kolumny będą łączone ze wzmacniaczami klasy np. Atoll in 100 se (czyli grającymi najczęściej ze słabą dynamiką - co skutkuje utratą przejrzystości/wyrazistości i wypychającymi brzmienie bardzo mocno w stronę słuchacza), więc takie strojenie jak w D25 będzie w jakimś stopniu ratunkiem dla pomieszczenia i wzmacniacza, chociaż z grubsza takie wybiegi nie maja za wiele wspólnego z tzw. ideą HiFi.

 

Adaś...skoro grają w tych golasach ok to w czym problem?

 

zw. ideą HiFi.

 

W idee to się można bawić w pomieszczeniu z adaptacją...a nie jak w 90% w salonie z lodówką za plecami ;-)

Pozdrawiam :-)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek czytając to co napisałeś uważam, że nie zrozumiałeś o czym piszę...

 

No nie wiem. Co prawda pisze dzisiaj jedna ręką a drugą ogarniam pracę ;) ale ja odniosłem się przede wszystkim do kwestii basu.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku pomogę :)

 

oim zdaniem Pylon wyszedł z założenia, że 99% pomieszczeń w których staną ich kolumny to będą nowoczesne, świecące gołymi ścianami salony

 

Żadnego wycofania wyższego środka nie odczuwam w 28 a pomieszczenia mam raczej licho adoptowane do odsłuchów

 

Potwierdzasz to napisał Adam.

 

Może i dobrze , że Pylon nie stroi kolumny "pod linijkę". Odsłuchują swoje kolumny w dostosowują brzmienie do pomieszczeń przeciętnego Kowalskiego. D28 odsłuchiwałem w salonie więc ogólny obraz mam. Z D25 ma wpaść do mnie jeden gość żeby porównać z moimi. Także dam znać jak dojdzie do odsłuchu.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Adam. Dają dużo frajdy a właściwie całość daje. Być może trafiłem z moim zestawieniem, sławetna "synergia" :)

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od Pylona nierównomierności charakterystyki przetwarzania powodują zmiany barwy. Tylko tyle i aż tyle. jednemu to przeszkadza drugiemu nie. Uważam że standardem w przypadku kolumn powinno być podawanie charakterystyk wtedy byłoby wiadomo czego na pewno nie kupować. Na rynku jest cała masa produktów po prostu złych jeżeli chodzi o kolumny ale recenzent ani handlarz ci tego nie powie bo po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odn S31

słucham ostatnio http://www.deutschegrammophon.com/html/special/ott-chopin/sites/insights.html

i niestety przydźwięk, taki piasek od średnich do góry

Po drodze OPPO103 i Atoll in100

nagrań słucham z TIDAL

czy może to być kwestia nagrania ?

pytam bo przy innej muzyce nie ma tego "efektu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staś chyba nie myślałeś, że to jakieś wybitne brzmienie jest? Jednak patrząc na realną cenę zakupu nówki w okolicy 3.200- 3.400zł. całościowo jest ok., tylko tyle i aż tyle. Z dobrze dopasowanymi głośniczkami i okablowaniem da się tego słuchać, czasem nawet jest przyjemnie, oczywiście z naciskiem na - czasem.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Staś chyba nie myślałeś, że to jakieś wybitne brzmienie jest? Jednak patrząc na realną cenę zakupu nówki w okolicy 3.200- 3.400zł. całościowo jest ok., tylko tyle i aż tyle. Z dobrze dopasowanymi głośniczkami i okablowaniem da się tego słuchać, czasem nawet jest przyjemnie, oczywiście z naciskiem na - czasem.

 

Adaś...koniecznie Joleczki musisz posłuchać...zobaczysz wtedy co znaczy idealnie czysta góra z taniej "wzmacniaczki" ;-)

Dlatego właśnie tak ją uwielbiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.