Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  347 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgłoszone zostało zainteresowanie cytatami, więc je zamieszczam:

 

 

Wojciech Pacuła...

 

"Tak dobra barwa została zaś osiągnięta m.in. przez zastosowanie unikalnego głośnika wysokotonowego o kształcie przypominającym konstrukcje planarne. Jak się jednak okazuje, konstrukcja ta - pomysłu WLM - nim nie jest. Czym więc jest? Jak między wierszami mówił w Monachium jego konstruktor, jest to połączenie dynamicznego napędu z planarną membraną. Jeżeli dobrze zrozumiałem, to jego konstrukcja nieco przypomina panele NXT, ponieważ do płaskiej membrany przymocowano kilka "klasycznych" magnesów z cewkami, pracującymi jako wzbudniki."

 

Jacek Kłos...

 

"Kopułki są prawdopodobnie metalowe, ale tutaj zamiast potwierdzenia swoich domysłów zobaczyłem tylko tajemniczy uśmiech."

 

 

Sama technologia i ceny nie grają - to są na to najlepsze dowody. Grają za to pomysły nieprzeciętnych ludzi potrafiących je perfekcyjnie wdrożyć.

Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla Pana Wojtka, ale dla mnie jego recenzje nie są żadnym wyznacznikiem. Przestałem dawno temu czytać to co wypisuje.

 

Klon, to zdaje się oznacza identyczny. To pokaż mi klon WLM, który ma regulację stopnia nasilenia wysokich tonów i regulalację basu poprzez korektę strojenia bas-refleksu. Nie wspominając o niepodobieństwie obudowy. Wariacja na jakiś temat, to nie jest klon.

Tak tak... Jak proponowałem zrobić podobny zestaw do RLS Callisto, to mnie prawie zjedli że robię kopię. A pisałem o innej zwrocie, proporcjach i lepszych elementach wykonania. Teraz jak człowiek pisze, że tu jest podobnie to piłeczka w drugą stronę. Czegos tu nie rozumiem... No, ale całe szczęście nie muszę, bo nie czytam bajkowych recenzji, tylko sam sobie głośniki pod siebie dobiorę.

 

Poprostu dolphin robi tu sobie interesy proponując swoje usługi w każdym wątku, czegokolwiek by nie dotyczył. Wieść niesie że potrafi zrobić samochód DIY za połowę jego ceny :)

Trochę bredzisz. Nie wykonuję kolumn na zamówienie i nie żyję z tego. To,że pojawi się w ogłoszeniu czasem jakiś zestaw nie świadczy o tym, że na tym zarabiam. Lubię różne konfiguracje i lubię zmieniać ciągle system.

Na forum jest wiele ciekawych projektów, są ludzie jak marko3t, którzy budują porządne skrzynki na zamówienie, nie ma problemu aby wykonały właściwie całe kolumny. Taki zestaw wychodzi znacznie lepiej i taniej w porównaniu do konkurencji. Stąd też proponuję ludziom takie rozwiązania, bo wiem że będą bardziej zadowoleni. I nikomu nic nie wciskam. Wadą tu jest po prostu fakt, że negatywna opinia o danym sprzęcie musi być zaraz bojkotowana, nawet jeśli ktoś nie ma na to rzeczowych dowodów.

 

Tyle w tym temacie Panowie, resztę już znacie. :)

Edytowane przez dolphin123

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzien wygrzewania.

 

Po delikatesowej trabce Armstronga przyszla kolej na wyborny fortepian w wykonaniu Leszka Możdżera -naprawde genialnie te przetworniki oddaja ducha tego instrumentu.

 

Poza tym z kazdym dniem coraz szrsza scena i wiecej detali.

 

Zachecam posiadaczy Pylon do opisywania swoich wrazen.

 

Wuelem - Dziekue za bardzo wartosciowe, merytoryczne i ciekawe jak dla mnie komentarze ! :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dolphin123 nikt tutaj nie twierdzi że Topaz 20 to hi end, ale twierdzenie że Topaz 20 to jest kupa ... - pozostawia niesmak, przede wszystkim o twojej osobie. Ciekawi mnie czy miałeś okazję ich słuchać? IMHO uważam że w swojej cenie to bardzo porządnie i zacnie grające kolumny i nie mówię tu o DIY (bo nie o tym tutaj mowa) lecz o masowej produkcji. Miłego dnia i słuchania muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję ich posłuchać niejednokrotnie i w różnych konfiguracjach. Porównywałem nawet ze swoją konstrukcją diy, której się pozbyłem, bo niestety nie leżało mi to w tej cenie głośników..

http://img175.imageshack.us/img175/1710/wuelem.jpg

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dolphin123

 

Pokaż swoje cuda na Audio Show w konfrontacji z kolumnami za 100, 200, 300 i więcej tysięcy. I zdobądź głosy ludzi za najlepszym dźwiękiem na wystawie.

 

Te głośniki to zrobiły!

Nie raz!!!

 

Dajesz w wątku o kolumanach Pylon zdjęcia czegoś innego. Po co?

DIY jest ideą dla grzebaczy i poprawiaczy, którzy w niższych kosztach mierzą się z LEPSZYMI.

Nie masz żadnych argumentów, poza swoim dobrym samopoczuciem.

 

Uczepił się jak rzep psiego ogona. Sio stąd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż swoje cuda na Audio Show w konfrontacji z kolumnami za 100, 200, 300 i więcej tysięcy. I zdobądź głosy ludzi za najlepszym dźwiękiem na wystawie.

No ta.. :) piszemy o pylonach a Ty wyjeżdżasz w setkach tysięcy zł.. :) To nie ja jestem niepowazny.

Dajesz w wątku o kolumanach Pylon zdjęcia czegoś innego. Po co?

Aby zapobiec Twojemu twierdzeniu o żadnych argumentach. To nie ja ich nie mam.

Uczepił się jak rzep psiego ogona. Sio stąd!

Już sobie idę, bo skandalem jest napisanie, że pylony nie grają i są budżetowymi kolumnami, które nic sobą nie prezentują.. :)

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zmienilem konfiguracje moich Topazow 20 - graja teraz z koncowka mocy Xindak PA-m + przedwzmacniacz Rotel RC-960BX; zrodlo Audiolab 8200 CD; interkonekty Chord Chameleon.

 

Zamierzam tez za rada Wuelem'a zmienic kat glosnikow na prawie na wprost z lekkim tylko skretem. DZIEKUJE !!

 

Jest lepiej znacznie - dzwiek jest lepiej pozszywany do tego scena i przestrzen wyraznie sie poprawila.

 

Koncowka Xindaka ma 2x20 W i gra w czystej klasie A.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie kąta ustawienia kolumn jest jeszcze ciekawiej !!

 

Slucham teraz koncert Jarre'a w Chinach - cudnie to gra - zero zapiaszczenia dzwieku co u tego wykonawcy w paru glosnikach juz slyszalem i to drozszych ! :)

 

Tu jest swietny test na zapiaszczenie dzwieku moim zdaniem - demo firmy NuForce: http://www.theatro.biz/files/download/09-ComplexTonalResolution.wav

 

W ogole warto posluchac calosci moim zdaniem http://theatro.biz/NuForceMusicGuide.html

 

Tylko uwaga na sygnaly testowe !!!! :) byc moze szkoda glosnikow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawę wygrywały kolumny za 6 tys. zł. Te setki tysięcy, to p o k o n a n a konkurencja. Pylon korzysta z tych samych przetworników, co te kolumny za 6-tkę.

 

Chcesz dyskutować? Bo widzę, że z każdym postem Twoje odpowiedzi mają się nijak, do tego co pisałeś wcześniej. Ciągle tworzysz nowy kretyński odrębny wątek w każdym nowym poście. Najpierw piszesz, żebym pokazał swój zestaw przy setkach tys.zł a za chwilę, że kolumny za 6tkę biją kilkaset tys.zł... Zdecyduj się do czego bijesz.

 

To, że setki tysięcy potrafią być zdeklasowane przez sprzęt za 6k to wiem. Tyle, że ludzie piszą jakie to kolumny wspaniałe, oh i ah a zapominają o tym, że gra cały system i duża część na AS jest tak źle spasowana, że dobre kolumny potrafią zagrać bardzo źle. Do tego dochodzi rodzaj muzyki, własnych preferencji itd.. To raz. Dwa... To, że Pylon korzysta z głośników, które siedzą w kolumnach za 6tys., nie znaczy że grają na tym poziomie. Jak grają tzn., że zestaw za gruby hajs jest źle skonstruowany i do tego ma chorą cenę, a nie że taniocha gra na takim poziomie.

 

Illuminatory siedzą w kolumnach za 8tys. jak i za ponad stówę i co to zmienia? Cena przetworników w detalu może być pewnym wyznacznikiem poziomu, którego można się spodziewać, oczekiwać, ale nie cena fabrycznych kolumn jako wyznacznik. Oberon II swojego czasu też miał pochlebne opinie, kosztował dychę, rozwalał większość 3drożnych konstrukcji za ponad 40tys.zł. I co z tego? Pylon to dla mnie zwyczajna budżetówka i tyle. Jak ktoś pisze ohy i ahy jaki to hi end, no to zwyczajnie odpowiadam - nie, za mało słuchałeś i nie jest to kwestia gustu. Nie musi się to Tobie wuelem podobać, ale pisanie bzdur na siłę odłóż na bok.

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój, można tak bez końca ...

http://www.youtube.com/watch?v=jmMm2GEFx2w

Nikt tu nie twierdzi że Topaz 20 to hi-end, ale być może ktoś kupił te kolumny i są to najlepsze kolumny jakie słyszał do 3tys. A niektórzy nawet nacieszyć się człowiekowi nie dadzą twierdząc że to shit. A to są naprawdę świetne kolumny ... w swojej cenie żeby znowu nie było niedomówień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jest tak jak mowisz - ja kupilem te kolumny i twierdze, ze w segmencie do 3 tys spokojnie z czystym sumieniem mozna je traktowac jako bardzo ciekawy wybor i tyle.

 

Wolalbym zebysmy na tym forum wymieniali sie np wrazeniami z odsluchow (wskazywaniem jakis ciekawych brzmien w konkretnych utworach, szczegolami konfiguracji etc).

 

Zmieniam czesto sprzet - kupilem Topazy z czystej ciekawosci pod wplywem recenzji Kolegi Violet'a w stereokolorowo i nie zaluje tej decyzji, mam swiadomosc ograniczen tych konkretnych kolumn ale jest to ciekawe doswiadczenie i bardzo interesujacy produkt.

 

Moglbym wymienic wiele renomowanych producentow, ktorych kolumny w tym przedziale cenowym nie umywaja sie do Topazow - ale nie o to przeciez chodzi.

 

Dolphin - rozpatrujmy te glosniki w ramach 'ligi', do ktorej przynaleza ! Pisales, ze je sluchales - podziel sie prosze swoimi wrazeniami z odsluchow ale zabronione sa sformulowania jak: 'kupa', 'fatalna stolarka', 'tanie przetworniki' :) napisz po prostu fachowo o wrazeniach z odsluchu - bo sluchales ich - tak napisales

 

pozdrawiam

 

 

Dajcie już spokój, można tak bez końca ...

http://www.youtube.com/watch?v=jmMm2GEFx2w

Nikt tu nie twierdzi że Topaz 20 to hi-end, ale być może ktoś kupił te kolumny i są to najlepsze kolumny jakie słyszał do 3tys. A niektórzy nawet nacieszyć się człowiekowi nie dadzą twierdząc że to shit. A to są naprawdę świetne kolumny ... w swojej cenie żeby znowu nie było niedomówień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę nikogo blokować, ale bardzo proszę pisać w temacie. Szkoda czasu na kłótnie.

 

Moje Topazy 20 bardzo ładnie grają z NAD'em. Słuchałem wielu droższych kolumn i sądzę, że Topazy nie mają się czego wstydzić pod względem dźwięku. Są super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda czasu na kłótnie

 

Może warto zatem podsumować...

 

- wykazałem 2 opiniami znanych ludzi z branży, że przetwornik wysokotonowy gra z jakością zupełnie nieadekwatną (wyższą), niż wskazywałaby na to jego cena i materiał, z którego jest wykonany (gra jak "metalowa kopułka", "zaawansowana konstrukcja planarna")

 

- kolumny na dokładnie tych samych przetwornikach, co Pylony, zdobyły entuzjastyczne opinie (przynajmniej 10) po Audio Show, wyrażone bezinteresownie przez odwiedzających. Wszystkie można tak streścić: "lepszego dźwięku nie słyszałem".

 

Wniosek: potencjał jakościowy głośników pozwala konstrukcjom z nimi konkurować z powodzeniem z kolumnami za 10, 20, 30, ... tysięcy złotych.

 

Ktoś powie, że skoro mierzymy np. dźwięk kolumn za 30 000 zł, to powinniśmy podączyć również wzmacniacz odpowiedniej "klasy" cenowej, a więc za 30 000 zł - wtedy Pylon dobrze zagra. To całkiem słuszne rozumowanie (na prezentacjach czasem same kable tyle kosztują), skoro mamy uwolnić nieodkryty potencjał. Na szczęście - jak już wiemy - cena nie gra. Znalezienie odpowiedniego, tańszego wzmacniacza też jest możliwe.

 

Dla uczciwości podsumowania dodać trzeba, że mamy głos, iż kolumny zagrały źle, ale nic nie wiemy o systemie i pomieszczeniu. Nie wiemy, czy to był test (gdzie?), czy odsłuch w warunkach domowych. A jeśli w domu, to ile czasu trwało dostrajanie systemu. Głos o tyle wątpliwy, bo osoby używającej w odpowiedzi słów: "bzdury" czy "kretyński". Ponadto głos z obozu usługodawców DIY. Dla mnie więc o, dyplomatycznie ujmując, nieustalonej wiarygodności.

 

Podzieliłem się opiniami o wrażeniach odsłuchowych W. Pacuły (z Hi-End w Monachium) i J. Kłosa (cytat z recenzji w HiFi i Muzyka). Do Kuba001 wysłałem opinie odwiedzających AS - te wspomniane 10 (nie dotyczą Pylonów, więc ich tu nie wkleiłem). Na koniec...

 

Słuchałem Pylony i uważam, że mają wyjątkowo relaksujący charakter, zestrojone są na długie godziny słuchania. Wiem też, jak trudno jest uzyskać na tych przetwornikach punktowość i detaliczność dźwięku. Wydobycie tych cech jest niezbędne jako dodatek do obszerności dźwięku, aby muzyka przestała być powiązana z kolumnami.

Niestety, ale źródło i wzmacniacz muszą być odpowiednie - bardzo płynne i rozdzielcze. Teoretycznie warunek płynności odrzuca tranzystory, a rozdzielczość - wzmacniacze lampowe. Są jednak konstrukcje łączące te cechy, ale niestety nieliczne.

 

Broniłem jedynie argumentami innymi, niż moje własne zdanie, dobrego imienia Pulona, ale jako, że nie używam tych kolumn, to wątek opuszczam. Brońcie się odtąd sami :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

 

I slusznie - z faktami sie nie dyskutuje! A ja wczoraj a wlasciwie dzisiaj bo do 2 rano sluchalem sobie starych przebojow z lat 70/80 i bylo fajnie - przede wszystkim niemeczaco przy dlugim odsluchu i coraz wiecej detali co jest bardzo wciagajace przy sluchaniu.

 

Jest mniej wiecej w 30-34 godz wygrzewania i mam nadzieje, ze bedzie jeszzce ciekawiej.

 

Mam zamiar wprowadzic jeszcze modyfikacje polegajace na zmianie kabli glosnikowych ze srebrem (za rada Wuelem'a - dziekuje).

 

Chce jeszcze zmienic zrodlo na Sony CDP-950 - ma niezly przetwornik DAC i moze zostanie poddany tuningowi.

 

pozdrawiam i zycze ciekawych odsluchow na Pylonach - i piszcie, piszcie o swoich wrazeniach prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ostatnio pylonów topaz u mojego brata, grają z denonem 710, kable klotz. Mogę je porównać do moich phoebe III które grają z lampą. Powiem tak - brzmienie pylonów jest łagodniejsze w górnych rejestrach, bardziej kremowe, delikatne. Odsłuch był przyjemny niemęczący. Porównanie nie było jednak w żadnym razie obiektywne, ponieważ mój wzmacniacz to zdecydowanie wyższa półka niż denon.

Sam zastanawiałem się jakiś czas temu nad także nad kupnem pylonów. Potrzebowałem jednak kolumn 4 omowych o lepszej skuteczności i padło na phoebe.

Ciekaw jestem, czy ktoś z Was gra pylonami z lampą. Może podzieli się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ostatnio pylonów topaz u mojego brata, grają z denonem 710, kable klotz. Mogę je porównać do moich phoebe III które grają z lampą. Powiem tak - brzmienie pylonów jest łagodniejsze w górnych rejestrach, bardziej kremowe, delikatne. Odsłuch był przyjemny niemęczący. Porównanie nie było jednak w żadnym razie obiektywne, ponieważ mój wzmacniacz to zdecydowanie wyższa półka niż denon.

Sam zastanawiałem się jakiś czas temu nad także nad kupnem pylonów. Potrzebowałem jednak kolumn 4 omowych o lepszej skuteczności i padło na phoebe.

Ciekaw jestem, czy ktoś z Was gra pylonami z lampą. Może podzieli się wrażeniami.

 

Jaki wzmacniacz masz podlaczony do tych Phoebe III ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuelem gratuluję wywodu.

Odniosę się jeszcze do jednej rzeczy, bo całej reszty nie mam ochoty powtarzać.

Ponadto głos z obozu usługodawców DIY. Dla mnie więc o, dyplomatycznie ujmując, nieustalonej wiarygodności.

Zapraszam do siebie ze swoimi pylonami, skoro jesteś taki anty. Może nabierzesz pokory jak posłuchasz dobrego zestawu wykonanego w tym samym budżecie co pylon. Tylko doucz się trochę, abyś miał pojęcia technicznego trochę o kolumnach, bo nie porozmawiamy w ogóle.

 

EOT.

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD C326 BEE do Pylon Topaz 15 lub 20 to moim zdaniem udany mariaż.

 

http://www.av.com.pl/wzmacniacze-zintegrowane/151-wzmacniacz-nad-c326-bee

 

To a propos rozterek Kolegi o nicku Wysokotonowy.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko...zamówiłem kolumny pylon topaz 20...zaznaczam(może to zabrzmi niepoprawnie na tym forum bez odsłuchu w ciemno, ulegając recenzjom i opiniom z forum)..posiadam w domu HK 980 i dziadka nad 3130...dźwięk idzie z kompa poprzez DACa Matrix Mini.....kolumny jeszcze nie dojechały..jak myślicie sprawdzi się to połączenie ?? poszukuje uniwersalnego, niemęczącego, dynamicznego brzmienia...muzyka od hh, poprzez jazz, blues, pop i ostry rock..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Obecnie słucham muzyki dawnej (głównie, ale zdarza mi się trochę popu i rocka) na słuchawkach Beyerdynamic DT880 podłączonych do wzmacniacza Holdegron Audio FMB mkIII Dual-Mono. Sercem systemu jest jakże zacne źródło w postaci odtwarzacza cd NAD 514. Do czego zmierzam? Chcę rozbudować zestaw o kolumny Pylon Audio Pearl 20. I tu sedno sprawy. Swego czasu polecano mi wzmacniacz taki który będzie fajnie współgrał z odtwarzaczem. NAD 314, 312, 3300, 320, 340 ze szczególnym wskazaniem na 314 - tak przedstawiała się lista modeli. Czy macie może coś do dodania w tym temacie? Jakieś doświadczenia?

 

A może macie jeszcze jakieś propozycje? Nie wiem 3020i albo 302? A może jakiś amplituner (jeśli tak, to który model)? W każdym razie przedział cenowy to 200-600 pln które mogę na wzmacniacz przeznaczyć. A może nawet nie skupiać się na piecyku Nada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.