Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  347 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy Emeraldy wylecą z oferty czy też Jaspery będą po prostu wyżej pozycjonowane. Mam wrażenie, że Emeraldy jako dotychczasowe flagowce były bardzo słabo promowane, a teraz zaś nowa linia będzie prawdopodobnie chlubą producenta.

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emeraldy kojarzę tylko z AS z 2016 roku. To była chyba ta wersja przy współpracy panem Pacułą. Nie pamiętam już dokładnie jak brzmiały , ale chyba było nieźle. Po cieplejszej, ciemniejszej stronie. Problem może być w tym , że mają przetworniki własnej produkcji. Klienci już zanim posłuchają mogą mieć obawy. Teraz w tym flagowcu będą scan speaki więc może będę bardziej popularne. Myślę , że z markowymi przetwornikami łatwiej będzie promować Pylonowi kolumny droższe. Ciekawe jaka będzie cena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Emeraldy wylecą z oferty czy też Jaspery będą po prostu wyżej pozycjonowane. Mam wrażenie, że Emeraldy jako dotychczasowe flagowce były bardzo słabo promowane, a teraz zaś nowa linia będzie prawdopodobnie chlubą producenta.

Ciekawe czy Emeraldy wylecą z oferty czy też Jaspery będą po prostu wyżej pozycjonowane. Mam wrażenie, że Emeraldy jako dotychczasowe flagowce były bardzo słabo promowane, a teraz zaś nowa linia będzie prawdopodobnie chlubą producenta.

 

mysle ze w przypadku Emeraldów Pylon przesadził z cena

gdyby mialy cene diamond 28 lub troszke wiecej moglyby odniesc wiekszy sukces

pylon robi fajne budzetowe kolumny ale zeby pobierac takie ceny jak za Emeraldy to musza bardziej sobie marke wyrobic

 

ja sie w koncu ciesze ze Pylon uzupelnia oferte o sensowne trojdrozne kolumny

brakowalo mi tego w ich ofercie

trzy drogi to jednak trzy drogi

tym razem jednak pearl 27 bedzie mial cos czuje godnego konkurenta w postaci nowej kolumny stx quant 300

i tu uczciwie trzeba przyznac stx zaprojektowal piekne kolumienki pytanie jak graja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Niektórzy pozbywają się Diamondów, a ja tymczasem miałem okazję posłuchać Emeraldów 25.

Pierwsze wrażenie - potęga dźwięku ! Kolumny relatywnie nieduże, ale dedykowane zdecydowanie do większych pomieszczeń. Brzmienie niesamowicie masywne, gęste i nasycone. Diamondy grają bardziej zwiewnie i z mniej dociążoną średnicą przez co sprawiają wrażenie bardziej przestrzennego grania. W Emeraldach scena jest jakby bardziej skupiona, choć gdy odsunie się je od ścian to i tutaj dźwięk robi się całkiem przestrzenny. Urzekają bogactwem barwy, niezłym detalem i świetnym różnicowaniem basu (bas nieco mniej rozciągnięty i bardziej zwarty niż w Diamondach).

Miałem do czynienia z wykończeniem orzech amerykański lakierowany na połysk - doskonałe wykonanie. Kolumny wyglądały jak luksusowy mebel.

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wracam do domu. Przed Pylonami miałem KEF R300, teraz kupię KEF R500.

Jarrro, czy słuchałeś tych 500, bo one zupełnie graja inaczej niż 300.

I co jak co ale że KEF r500 są neutralne to nie da się o nich nijak powiedzieć.

Za to mają swój urok nie powiem :), tylko czy będzie lepiej? Może to być bardziej skok w bok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diamond 30 8500-9000 PLN za parę bez maskownic.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Już sprzedałem.

Gusta są różne, dzięki PD25 uświadomiłem sobie, czego potrzebuję.

Jedni lubią szczupłe, inni puszyste. Takie życie to dziwne

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

A porzuciłeś je dla szczupłej czy puszystej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można także zaufać swoim uszom i gustowi i wybrać to co się lubi a nie to, co dobrze wygląda na wykresie

 

To co się podoba jest najważniejsze, wykresy to kwesta wtórna, jeden woli bardziej neutralne granie ktoś inny lubi np. podbicie na basie wykres pozwala się zorientować z jakim produktem mamy do czynienia. Miło grające kolumny nie muszą być neutralne ale można znaleźć neutralne miło grające kolumny. Ja bym wolał te drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.