Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  345 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Czy to prawda że Pylon zrezygnował z dotacji UE? Coś nie tak?

 

Podobno zrezygnował. Ostatnio w ogóle coś dzieje się dziwnego, akcje Pylon potaniały ponad 100% w ciągu kilkunastu miesięcy. Raporty z prdukcji słabe, może to tylko przejściowy stan.

 

Kto wie z czego jest wykonana membrana w najnowszych kolumnach Pylona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje Pylon Diamond 25 usunąłem dziś od mebli, bo zawsze tak stoją i efekt rzucił mnie na kolana. Przestrzeń bardzo się powiększyła, pojawiło się powietrze między dźwiękami. Cudo, normalnie cudo

 

Swoje Pylon Diamond 25 usunąłem dziś od mebli, bo zawsze tak stoją i efekt rzucił mnie na kolana. Przestrzeń bardzo się powiększyła, pojawiło się powietrze między dźwiękami. Cudo, normalnie cudo
Odsunąłem

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku ze zbliżającymi się wakacjami cena moich Diamondów 28 idzie w dół :)

https://m.olx.pl/oferta/kolumny-glosnikowe-pylon-diamond-28-CID99-IDuH6od.html

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno zrezygnował. Ostatnio w ogóle coś dzieje się dziwnego, akcje Pylon potaniały ponad 100% w ciągu kilkunastu miesięcy. Raporty z prdukcji słabe, może to tylko przejściowy stan.

 

Kto wie z czego jest wykonana membrana w najnowszych kolumnach Pylona?

 

Jak może coś potanieć o 100 %? To co teraz kosztują 0 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 04:58

W związku ze zbliżającymi się wakacjami cena moich Diamondów 28 idzie w dół :)

https://m.olx.pl/oferta/kolumny-glosnikowe-pylon-diamond-28-CID99-IDuH6od.html

 

Tomek1777 nie poddawaj się! Wymień w tych Pylon Diamond 28 cewki w zwrotnicy na powietrzne a dźwięk ulegnie poprawie. Mniej stracisz na wydaniu na nowe dobre komponenty na zwrotnicę niż jak sprzedaż z tak już dużą stratą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kogoś "przyciśnie" to nie ma zmiłuj. No risk no fun)).

A u mnie Diamondy już stoją grzecznie jak mebelki i odpoczywają, czekając na nowego właściciela

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumiem. Niby bardzo dobre kolumny, świetnie brzmiące,a jednak nie do końca, bo zawsze coś można poprawić. A producent na to nie wpadł?

Producenci może i na to wpadają ale koszt BOMu się optymalizuje. Co z tego że wsadzisz np. okablowanie ze szczerego srebra i ręczninie zwijane kondensatory jak wzrost jakości powodujący wzrost ceny produktu niekoniecznie przełoży się na zysk z całego interesu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruby 25 są 4 ohm więc dla mnie to już spora wada. Autor recenzji napisał, że Ruby 25 mają wysoką efektywność - buhahaha 89 db dla impedancji 4 ohm jest wynikiem kiepskim a nie dobrym. Jak widać głośniki mają problem z efektywnością co jest tym bardziej dziwne, gdyż rzekomy materiał membran jest ... lekki, bardzo dziwne lub... głośniki mają źle zaprojektowany układ magnetyczny. Swoją drogą zobaczcie, że na przedstawionym zdjęciu głośnika, jego magnes jest popękany, fuuu, nie mogę na to patrzeć, tym bardziej , że to kolumny testowe. I jeszcze jedno: jak można do kolumn za 5tyś montować filce jak z IKEI zamiast solidnych dedykowanych kolcy??? Na koniec jeden pozytyw, obudowa ma bardzo ładny fornir dębowy. Pytanie do Pana piszącego recenzję - DLACZEGO nie pokazał na zdjęciach zwrotnicy tych kolumn? Coś nie teges czy jednak można liczyć na "całościowo jakościowy" test ? A może STREAM nam podeśle zdjęcie zwrotnicy, chyba ma najbliżej? Poprostu chciałbym wiedzieć z jakich komponentów zbudowana jest zwrotnica w tych kolumnach, nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Iwanian, podesłać to ja Ci mogę co najwyżej ten link: https://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_spiskowa

Kolumn Ruby 25, a tym bardziej ich zwrotnicy na żywo nie widziałem...

P.S. Ciekawe, skąd wniosek o źle zaprojektowanym układzie magnetycznym. Ze zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruby 25 są 4 ohm więc dla mnie to już spora wada. Autor recenzji napisał, że Ruby 25 mają wysoką efektywność - buhahaha 89 db dla impedancji 4 ohm jest wynikiem kiepskim a nie dobrym. Jak widać głośniki mają problem z efektywnością co jest tym bardziej dziwne, gdyż rzekomy materiał membran jest ... lekki, bardzo dziwne lub... głośniki mają źle zaprojektowany układ magnetyczny. Swoją drogą zobaczcie, że na przedstawionym zdjęciu głośnika, jego magnes jest popękany, fuuu, nie mogę na to patrzeć, tym bardziej , że to kolumny testowe. I jeszcze jedno: jak można do kolumn za 5tyś montować filce jak z IKEI zamiast solidnych dedykowanych kolcy??? Na koniec jeden pozytyw, obudowa ma bardzo ładny fornir dębowy. Pytanie do Pana piszącego recenzję - DLACZEGO nie pokazał na zdjęciach zwrotnicy tych kolumn? Coś nie teges czy jednak można liczyć na "całościowo jakościowy" test ? A może STREAM nam podeśle zdjęcie zwrotnicy, chyba ma najbliżej? Poprostu chciałbym wiedzieć z jakich komponentów zbudowana jest zwrotnica w tych kolumnach, nic więcej.

 

Uwielbiam jak ktoś ocenia konstrukcję kolumny po ich wyglądzie i użytych do jej budowy komponentach. To chyba dość abstrakcyjna i trudna sztuka. Ale jak widać można i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

próbuję czytać wątek, ale trochę tu dużo emocjonalnych przepychanek kosztem merytoryki. Czy któryś z Panów słuchał (lub słucha) Diamond 25 z jakimś NAD-em, i mógłby się podzielić spostrzeżeniami? Będę zobowiązany.

Edytowane przez to.spacer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bałbym się dać komuś kolumny, by ten grzebał w nich. Jak te pudła otworzyć?

Jestem prostym człekiem i brak mi tu wyobraźni. Co innego wysłać do Pylon, by upgrade zrobili, jak to czyni audiovector.

Mnie tam ciągle się podobają moje głośniki Pylon Diamond 25, ale szukam z ciekawości czegoś innego, nie żeby od razu kupować, tylko by porównać.

Akkus mnie zainteresował i Audio Physic Classic 5. Obok mnie jest sklep i może posłucham. A może ktoś z Państwa na takie porównanie już za sobą?

Pylony koloryzują nagrania, te kiepskie nawet fajnie brzmią w odróżnieniu od kef r300, które nie ubarwiały, za to grały beznamiętnie, zimno.

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . zerknij na wpis:

http://www.audiostereo.pl/melodika-brown-sugar-bsc2450-%E2%80%93-test-recenzja-opinie_121597.html

opisałem swoje doświadczenia z dobru kabli. Teraz to mam wrażenie że wysokich jest nawet nieco za dużo. Maskownice nawet założyłem.

 

choć pytanie ważne jest - z jakim wzmacniaczem i źródłem grają. u mnie amp yamahy ra-1050...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałbym się dać komuś kolumny, by ten grzebał w nich. Jak te pudła otworzyć?

Nie ma się czego bać pod warunkiem że modyfikację robi ktoś kto ma w tym doświadczenie, to kosztuje, nie zawsze się opłaca i może zniechęcać potencjalnych nabywców przy odsprzedaży.

 

PS. Kolumny na odsłuch wypożycza np. Impulse Audio.

 

Klubowicze, jakich używacie kabli głośnikowych do Diamondów 25? Chciałbym poprawić trochę wysokie tony. Momentami wydają się suche.Mam teraz Bridge Elite 2,5mm2 z żyłą basową.

 

Ja mam np Oyaide Explorer 2.0 + wtyki banan BFA trudno mi powiedzieć że ten kabel coś poprawia ale wydaje się też że niczego nie psuje. (Marantz PM KI Perl Lite/SA 8005).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

życzę dużo przyjemności z testów, cierpliwości i dobrych wyborów :)

Dzięki, cierpliwość na pewno się przyda. Testowałem już jakiś czas temu:

- Melodika Purple Rain 4,0mm2 - ciemne, miękkie brzmienie, za mało dynamiczne, za słaba selektywność

- Wireworld Solstice 7 - przeciwieństwo Melodiki, jasne, nawet ostre. Mocno się zawiodłem, zwłaszcza, że mam interkonekt Solstice 6 i bardzo lubię jego brzmienie, które jest dynamiczne, dociążone w niskich rejestrach i bez wyostrzeń w wysokich tonach,

- Kimber 8PR - łądne niskie tony, wysokie czyste i selektywne, ale środek jakiś taki bezbarwny i trochę wycofany w wyższej części.

 

Teraz słucham na Bridge Elite 2,5mm2 z żyłą basową. Mam dużo niskich tonów, co się przydaje w rocku i metalu, środek też jest niezły, wysokie tony są lekko wycofane i niestety lekko suche. Dynamika jest dobra. Głównie chciałbym poprawić wysokie tony, żeby były bardziej dźwięczne.

Oczywiście zmiany, które opisuję są bardzo niewielkie.

 

Ja mam np Oyaide Explorer 2.0 + wtyki banan BFA trudno mi powiedzieć że ten kabel coś poprawia ale wydaje się też że niczego nie psuje

Wierzę, że to dobre kable, ale szukam czegoś w niższej cenie. Ze względu na odległość głośników potrzebuję aż 12m i robi się drogo :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej długości trudno coś polecić aby było jeszcze tanio, wydaje mi się że dość dobre kable w jeszcze przystępnych cenach robi Supra, Seria Classic i PLY występuje w kilku wariantach przekroju.

 

Próbowałeś zmieniać kabel RCA pomiędzy wzmacniaczem i źródłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.