Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  345 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy te odległości kolumn od ściany odnoszą się do odległości liczonej od przedniej ścianki kolumny(tam gdzie są zamontowane głośniki), czy od tylnej (tam gdzie jest otwór BR)?

Jeżeli jest to odległość od przedniej ścianki,to trochę ciężko się ustosunkować do tego ponieważ różne kolumny mają różne głębokości i tak np. zakładając że ta odległość nie powinna przekraczać tych krytycznych 80-ciu cm to dla kolumny o głębokości np. 25 cm odległość między ścianą a wylotem BR będzie wynosić 55 cm,a dla kolumny o głębokości np. 40 cm będzie to już 40 cm

Jaka wobec tego powinna być prawidłowa "wzorcowa" odległość ("od ilu- do ilu") dla reprodukcji basu, licząc od tylnej ścianki kolumny,bądź jak kto woli od wylotu BR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem "wzorcowa" odległość jest zapisana w naszych uszach i jest sprawą indywidualną. 

To co piszecie o odległościach ja traktuję jako punkt wyjścia a stroję do własnych preferencji. 

Np. przez ostatni rok linia kolumn przecinała się około 1m przede mną, a tydzień temu ustawiłem na wprost słuchacza i teraz tak mi się podoba. 

Zapewne za czas jakiś znowu poprzestawiam, ale chyba o to właśnie chodzi w zabawie w Audio. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wypowiedź, by stawiać jak najdalej kolumny od ścian,  stała się przyczynkiem do tego, że rozgorzała dyskusja na ten temat. Dlatego chciałbym uściślić, że miałem  na myśli oddalenie optymalne od ścian - wszystko zależy od naszych preferencji. Znając jednak nasze żony (czytaj drugie połowy) i wielkość naszych salonów, wiem, że są pewne granice. Nikt nie che potykać się na środku pokoju o nasze stojące skarby (czytaj kolumny). I jeszcze jedno, największą nasza bolączką, jest raczej słaba adaptacja akustyczna naszych pomieszczeń odsłuchowych. Chociaż znam paru, co budowało swoje domy i salony z myślą o przyszłym Hi-Fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Szanowne Towarzystwo.

Zarzucam moje rozterki i tutaj licząc na Wasze wsparcie, sugestie albo wybicie mi z głowy pomysłu i inne propozycje..

Rozważam Pylon Audio 25 do Regi Elcit R. Co o tym myślicie?

Salon ok. 25m2.

Jazz, soul, r&b, lżejsze klimaty z rozrywką włącznie, muzykalność okraszona fajnym drivem bez kluchy w dźwięku plus jak najlepsze wokale, to jest to, co lubię najbardziej.

Wiem wiem, najlepiej posłuchać, pożyczyć. Problem w tym, że Pylon Audio nie ma w mieście ponad 300 tys. mieszkańców żadnego dilera. Taki już urok grodu nad Białą. Do niedawna był tylko RMS. Teraz jest na szczęście Top Hi-Fi. Ale zdecydowanie brakuje jakiegoś trzeciego niezależnego salonu, który miałby różne ciekawe marki, inne od 2 wyżej wspomnianych.

 

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, tomek11 napisał:

Rozważam Pylon Audio 25 do Regi Elcit R.

Zapomniałeś podać którą 25-tkę. 

Pylon trochę ich ma w ofercie i chwała mu za to bo jest w czym wybierać ale biorąc Twoje rozterki to jest ból głowy. 

Pod Bialymstokiem jest Fezz Audio który kooperuje z Pylonem, więc może coś pomogą, ale uważaj bo wrócisz do domu z Lampą:) 

Jeżeli miałbym jednak na poważnie coś doradzić to sprawdź który Warszawski dealer ma Regę i Pylon, napisz maila i zrób sobie wycieczkę do stolicy. Połączeń pewnie masz bez liku. 

Powodzenia i uszy do góry Pylon wszystko Ci wynagrodzi swoim dźwiękiem. 

Zbyszek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich i z przyjemnością zapisuję się do klubu Pylon Audio!

To już mój drugi zestaw kolumn tego producenta, zacząłem od Topaz 20 i byłem z nich bardzo zadowolony. Apetyt rośnie w miarę jedzenia (słuchania?), teraz grają Sapphire 31 i jestem nimi zachwycony :) 

Elektronika NAD, jako źródło streamer na bazie Raspberry z dac Allo Boss 1.2 Tego daca warto posłuchać, to nieprawdopodobne jak dobrze gra i jak doskonale zgrywa się to z Nadem/Pylon Audio.  Stosunek jakość/cena nie do pobicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem Regi ale jeśli recenzje i opinie dobrze charakteryzują brzmienie tego wzmacniacza, to z Diamondami 25 powinno być super. To świetne (w swojej cenie), uniwersalne kolumny, które doskonale sprawdzą się w słuchanej przez Ciebie muzyce. Najlepiej przesłuchać u siebie, w docelowym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, tomek11 said:

Witam Szanowne Towarzystwo.

Zarzucam moje rozterki i tutaj licząc na Wasze wsparcie, sugestie albo wybicie mi z głowy pomysłu i inne propozycje..

Rozważam Pylon Audio 25 do Regi Elcit R. Co o tym myślicie?

Salon ok. 25m2.

Jazz, soul, r&b, lżejsze klimaty z rozrywką włącznie, muzykalność okraszona fajnym drivem bez kluchy w dźwięku plus jak najlepsze wokale, to jest to, co lubię najbardziej.

 

Diamondy 25 to moim zdaniem świetne kolumny jeśli chodzi o stosunek jakość/cena, czego nie moge powiedzieć o niektórych kolumnach z tego przedziału cenowego.

Myślę, że pod Twoim wzmacniaczem i preferencjami zgrały by się naprawdę dobrze. Tylko zastanawiam się nad metrażem. W mojej opinii 25m2 dla D25 to już taki graniczny obszar. Powyżej już D28. Tylko , że D28 grają trochę inaczej od D25. 

Tak czy tak , obie to naprawdę dobrze brzmiące konstrukcje, a wybór zależy od preferencji, metrażu , reszty toru.

Pamiętam jak swego czasu nie było mi jakoś po dordze , aby odsłuchać te D25. Jakoś tak te małe gabaryty nie przemawiały do mnie. Jak już odsłuchałem to zdziwiłem się niesamowicie co te małe "szatany" potrafią. Zarówno patrząc na jakość brzmienia jak i skalę dżwięku.

 

Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Diamondy generalnie zagrają wszystko i to tak jak jest nagrane. Ale jeśli oczekujesz w rocku czy heawy metalu ostrości czy bardzo dużej dynamiki to nie wiem czy one przypasują. Generalnie mają wygładzoną górę i średnicę..

U mnie "obudziły" się z dynamiką dopiero z Heglem H100 - on daje im dużo prądu (220W /4 ohm robi swoje) :) ale on ich nie wyostrzył tak bardzo jakby można tego oczekiwać w mocnych gatunkach muzyki myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, elerf2 napisał:

Panowie, a czy ktoś słucha/słuchał na tych kolumnach muzyki Rock, Heavy Metal? Czy spisują sie pod takim gatunkiem muzycznym?

Chodzi o Diamond 25 oczywiście.

Pomieszczenie ma 20m2.

Ja słucham takiej muzyki. Generalnie Pylony dają radę w tych gatunkach. Brzmienie jest dynamiczne z dobrym drivem i selektywnością ale nie jest to twarde, koncertowe granie. Przyjemnie się ich słucha. U mnie wygrały z wieloma audiofilskimi kolumnami które wg brzmiały za płasko lub zbyt natarczywie w metalu.

Diamond są bardzo czułe na jakość podłączonego sprzętu i kabli. 

Posłuchaj przed zakupem , może ci podpasuje.

.

Edytowane przez Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi Panowie. Ja wlasnie nie oczekuje dzwieku ostrego, twardego. Sluchalem kolumn Klipsch,  Focal Chorus, Paradigm monitor, niby zachwalane do takiej muzyki, ale mi nie pasuje takie granie. Wole cos bardziej muzykalnego gdzie bez zgrzytania zebami bede mogl przesluchac gorzej nagrane realizacje. Zalezy mi wlasnie na selektywnosci, w miare dobrej dynamice, bardziej cieplejszym gladszym graniu. Zauwazylem ze w takiej muzyce przy tych gorszych realizacjach to wlasnie srednica szczegolnie ta gorna powoduje zbytni chaos i wyostrzenie. Ten zakres musi byc raczej uspokojony. Bede musial odsluchac te kolumienki. Rozumiem ze do 20m2 nie ma raczej sie co pchac z Diamond 28? Roznica w cenie w sumie niewielka.

Edytowane przez elerf2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, elerf2 said:

Panowie, a czy ktoś słucha/słuchał na tych kolumnach muzyki Rock, Heavy Metal? Czy spisują sie pod takim gatunkiem muzycznym?

Chodzi o Diamond 25 oczywiście.

Pomieszczenie ma 20m2. 

Osobiście przesłuchiwałem właśnie te kolumny (jak i wiele innych z tego przedziału cenowego) pod kątem takiej właśnie muzyki.

Wszystko kwestia preferencji, ale jak dla mnie właśnie w takiej muzyce one zagrały naprawdę bardzo dobrze bez zbędnego odchudzania dźwięku, wyostrzania. Selektywność, ładna barwa, niezła dynamika to na pewno ich atuty, a szczególnie sprawdzające się w takiej muzyce.

Rzecz jasna musi być też odpowiednia reszta toru , ale jakby ci się spodobały na odsłuchach , a masz jakiś gorszej jakości wzmacniacz (nie wiem , nie podałeś) to zawsze będziesz miał do czego dążyć w przyszłości. Kolumny na pewno Cię nie ograniczą. W tej kwocie uważam , że to naprawdę dobry wybór. Ja słuchałem ich na elektronice m.in. Naim'a i jak dla mnie naprawdę było bardzo dobrze.

Większość kolumn jak dla mnie w takiej muzyce gra za płasko, za jasno. Tutaj potwierdzam spostrzeżenia Kolegi @Dragon. Diamondy 25 grają bezpiecznie , że tak się wyrażę. Może to nie jest taki wulkan dynamiki jak Klipsch , ale co po tym jak tych kolumn dłużej nie da się po prostu słuchać.

Druga sprawa, że te Diamondy są dosyć uniwersalnymi kolumnami.

Do 20m2 zdecydowanie D25. One wyglądają nie pozornie, ale dźwięk jak na te gabaryty mają naprawdę wielki z dużą ilością niskich tonów. D28 będą zdecydowanie za duże.

Obecnie sam szukam kolumn w jakiejś rozsądnej cenie do SuperNaita 2 i mocno nad nimi myślę.

 

Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sie zgodze- są bezpieczne, uniwersalne i grają "dojrzałym dźwiękiem" jak w jednym z testów napisano. Wyrównują nieco i wygładzają nagrania te gorsze, za to świetnie grają z dobrej jakości muzyką.  Polecam do nich Hegla - świetna przestrzeń, stereo,  ciekawe barwy i dobry bas - jest szybszy i lepiej zróżnicowany niż na yamaha. D25 w takim połączeniu nie powinny dokuczać basem w małym pokoju ( a mają go dużo, jak na rozmiary). Ostatnio słucham nieco różnych kolumn to w nich zadziwia. D28  to już może być za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, stench napisał:

O zobaczyłem Diamondy 30. 3 drogi - fajne.

Też zwróciłem na nie uwagę w trakcie trwania wymiany zdań w wątku z Hyperionami :) Chętnie bym tych D30 posłuchał. Ktoś z klubowiczów je posiada? Jak grają w porównaniu z D28 lub D25?

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, elerf2 napisał:

Panowie, a czy ktoś słucha/słuchał na tych kolumnach muzyki Rock, Heavy Metal? Czy spisują sie pod takim gatunkiem muzycznym?

Chodzi o Diamond 25 oczywiście.

 Pomieszczenie ma 20m2. 

Jak możesz to wypożycz przed D25 przed zakupem. Wszystko zależy od konkretnego pomieszczenia sprzętu i preferencji. Ja w trochę poniżej 20m2 zwężam tunele portów BR bo głośniej jest za dużo basu jak dla mnie. Jeżeli chodzi o samo granie to chyba każdy rodzaj muzyki przynajmniej dobrze zagrają te kolumny. Na pewno są lepsze zestawy (za większe pieniądze) ale nie ma tu jakiegoś oczywistego zlewania się nawet gęstych utworów przynajmniej takie mam odczucia (Rock czy Metal słucham sporadycznie i to raczej lżejsze odmiany). Trzeba samemu posłuchać, wydaje się że warto zwłaszcza jak są obecnie okazje kupić je z drugiej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, rafal735r napisał:

Diamond 30 to już raczej na większy metraż. 4x18cm już pewnie daje się we znaki. 

Nie mniej jednak lista kolumn do odsłuchu się wydłuża. Nie wiem tylko kiedy to wszystko przesłucham, chyba dopiero w sierpniu.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja, firma Pylon sama się przyznaje do tego, że kolumny z serii Pylon Diamond nie grają neutralnie, że dźwięk odbiega znacząco od naturalności, że brzmienie ma swój charakter. Czyli potwierdzili publicznie sami moje zarzuty wobec tej serii.
A gdzie to można znaleźć? W opisie brzmienia nowego, największego produktu, Pylon Diamond 30. Te mają podobno grać już neutralnie...
Życzę szczęśliwego obcowania z produktami tej marki. I to bez ironii.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Pylona znalazłem taki opis brzmienia D30 : "Diamond 30 oprócz wyrafinowania, znanego z mniejszych modeli, oferuje większą komunikatywność i wgląd w nagrania. Prezentacja zyskuje na neutralności, przy zachowaniu muzykalnego klimatu. Układ 3-drożny, dzięki większej swobodzie w kształtowaniu charakterystyki oferuje niższe zejście basu, nie tracąc przy tym nic z przekazu w całym paśmie. Zestaw został tak skonfigurowany by móc zapewnić odpowiednie nagłośnienie większych pomieszczeń.. 

Zwrot "zyskuje na neutralności" nie oznacza, że nie jest neutralne, tylko w mniejszym stopniu odbiega od neutralności.

Jeśli poczyta się recenzje (te oficjalne) i opinie użytkowników Diamondów 25, to uniwersalność, neutralność lub granie bliskie neutralności z lekkim ociepleniem jest wspólną cechą wielokrotnie w tych opiniach i recenzjach wskazywaną.

Twoja opinia, że Diamondy nie grają neutralnie, a wręcz znacząco podbarwiają dźwięk jest jedyną taką, którą znalazłem. Być może wynikało to z akustyki, brzmienia całego systemu, gustu  lub oczekiwaniu innego charakteru brzmienia. Nie doszukuj się sensacji i "jaj" tam gdzie ich nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rafal735r napisał:

A co to, ta neutralność?

7 godzin temu, Stream napisał:

Drogi @Stream. Twierdzisz, że jestem idiotą , bo źle zinterpretowałem opis firmy? "Zyskują  na neutralności" , znaczy to tyle, że  stają  się  bardziej  neutralne. Pylon ten opis odnosi  do swych produktów, które są  mniej  neutralne od  modelu PD 30.

I tyle .

Nie jest moim zamiarem psucie przyjemności płynącej z odsłuchu PD25. Po prostu  rzuciło mi się w oczy to  sformułowanie.

@rafal735r : neutralność według mnie to umiejętność  takiej  prezentacji  dźwięku  przez  kolumny, kiedy  kolumny  są pozbawione  własnego charakteru brzmieniowego powodującego , że  wszystkie nagrania mają zbliżony  model dźwięku.

Innymi słowy neutralne  kolumny nie  powinny upiększać  słabych realizacji.

 

 

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.