Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  345 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.03.2019 o 15:22, ohmygod napisał:

to co chcesz zrobic to jest kompletna glupota

lepiej sprzedaj te kolumny i kup cos innego

nie kombinuj bo przekombinujesz

a tak przerabianych kolumn nikt normalny od ciebie nie kupi

Zajebista porada.

Kompletną głupotą jest pomysł aby sprzedać pudła za parę groszy.

Poradziłem sobie sam. Na szczęście Pylon ma zajebisty serwis i bez problemu w dobrej cenie kupiłem u nich głośniki i naprawiłem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz ?

To Twoje główne kryterium przy wyborze? 

30 lat bawię się sprzętami i nie musiałem naprawiać nigdy głośników. Raz uszkodzilem za malolata wysokotonowy ale tylko dlatego że go wymontowalem z ciekawości. 

Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dedal75 napisał:

Żartujesz ?

To Twoje główne kryterium przy wyborze? 

30 lat bawię się sprzętami i nie musiałem naprawiać nigdy głośników. Raz uszkodzilem za malolata wysokotonowy ale tylko dlatego że go wymontowalem z ciekawości. 

Pzdr

Nie, nie żartuję. 

Napisałem, że jest to jeden z powodów. 

Innymi były: Wykonanie , Dźwięk, Cena, Kultura Prezesa i Pracowników itp., ale wiem że nie każdy musi podzielać moje zdanie. 

Kolega kruczek79 napisał, że spalił swoje głośniki, więc winy fabryki w tym nie ma a zaoferowana pomoc i zadowolony klient mówią tylko tyle, że przecież tak powinno być, ale wiem że nie każdy musi podzielać moje zdanie. 

Pzdr 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli  sprzęt zagraniczny ma problem z częściami i ciężko go naprawić w tych czasach. 

Większość  producentów Polskich bazuje na zagranicznych komponentach

Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dedal75 napisał:

Aha czyli  sprzęt zagraniczny ma problem z częściami i ciężko go naprawić w tych czasach. 

Nie wiem i nie to jest treścią mojej wypowiedzi, a jedynie zadowolenie z filozofii prowadzenia firmy przez Pylon Audio. 

Pełna zgoda że większość Producentów stosuje zagraniczne komponenty nie wyłączając Pylona, ale z tego co wiem przedmiotowe spalone produkują we własnym zakresie 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nic do Pylona nie mam, malo tego planuje odsłuchać model Diamond monitor.

Ale naprawa sprzętu w tych czasach to nie problem, a pisanie o filozofii firmy mnie trochę bawi

Nie dbasz o klienta masz pod górkę, zła opinia szybko się rozchodzi. 

Pozdrawiam 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy macie może porównanie pylon diamond 28 v diamond 30 

Niby takie same przetworniki, ale być może wielkość kolumn poprawia coś w zakresie niskich tonów. 

Poszukuje kolumn  do kwoty  8 - 10 tyś 

Faworytem jak narazie zostają heco aurora 1000 które w dodatku kosztują mniej niż 4000 zł za parę a naprawdę grają świetnie. Oczywiście trafiłem na kolumny które grały lepiej ale nie pod każdym względem i kosztowały x2

Porównywałem bezpośrednio 

Diamond 28 v heco aurora 1000

podlaczone pod zastaw miusical fidelity m6si

W pylonach lepiej wybrzmiewały instrumenty i trochę bardziej podobały mi się wokale

Za to heco to potężne granie. Szybka stopa, niskie zejście, sterofonia, wokale mają swój smak. 

Jak by    diamond potrafiły  zagrać tak zróżnicowanym basem to wybór  numer 1.

Bas z diomondow w porównaniu do heco to jak pukanie kijem o parapet. Nie chodzi o moc tylko o jakość. 

Więc narazie wybieram zdecydowanie heco. Nie są lepsze pod każdym względem, ale cena niższa o 50 % zdecydowanie przemawia za heco. 

Postanowłem dać szansę pylon

Jak myślicie, jak wpadną diamond 30

Narazie nie mam gdzie odsłuchać 

 

Edytowane przez dancos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako już były posiadacz Pylon Diamond D25 mogę polecić kolumny grające zdecydowanie lepiej w dobrej cenie (używane) - Audiovector M3 Signature lub wyższe. Różnicowanie basu, górne zakresy średnica - to zupełnie inna wyższa liga. Do tego niesamowita dynamika i szybkość, której w porównaniu brakowało D25. Moje spostrzeżenia i wrażenia zweryfikował  kolega , który też miał D25 i porównywaliśmy je bezpośrednio z Audiovector. W trakcie poszukiwań przesłuchałem ponad 15 innych kolumn i dopiero Audiovectory mnie przekonały. Polecam sprawdzić..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, dancos napisał:

Postanowłem dać szansę pylon

Jak myślicie, jak wpadną diamond 30

Narazie nie mam gdzie odsłuchać 

Prawdopodobnie D30 to najtańsze albo jedne z tańszych kolumn z tej klasy przetwornikami i takim wyglądzie (pochylona ścianka przednia, cokół). Zapewne warto posłuchać zwłaszcza jak się dysponuje dużym pomieszczeniem.

Dla porównania np:

https://www.skleptonsil.pl/alpha-f3,id1220.html

Być może interesujące kolumny o dobrym stosunku jakość/cena można dostać też np od Acoustique Quality (LABRADOR 26, PONTOS 6).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sls napisał:

Prawdopodobnie D30 to najtańsze albo jedne z tańszych kolumn z tej klasy przetwornikami i takim wyglądzie (pochylona ścianka przednia, cokół). Zapewne warto posłuchać zwłaszcza jak się dysponuje dużym pomieszczeniem.

Dla porównania np:

https://www.skleptonsil.pl/alpha-f3,id1220.html

Być może interesujące kolumny o dobrym stosunku jakość/cena można dostać też np od Acoustique Quality (LABRADOR 26, PONTOS 6)

 

 

Pomieszczenie 30 m2 otwarte na przestrzeń 20 m2. 

Obecnie gra tymczasowy zestaw 2x1 i daj mi obraz akustyki z których wyciągnąłem wnioski, że trzeba sięgnąć po kolumny dedykowane do dużych pomieszczeń. 

Chciał bym jednak zmieścić się w max 10 tyś i ani złotówki więcej. 

Na uwadze mam jeszcze heco celan gt 902 ale po głowie chodzą mi diamondy 30

Bedzie to grało z miusical fidelity m6i, xiangcheng 5b, malina digione. 

Więc o wydajność się nie martwię bo miusical napędzi każde kolumny 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focal Aria to najgorsze, co słyszałem. Skrajne pasma nadmiernie podane, bas i wysokie. Po prostu masakra. Pylony Diamond 25 grają tysiąc razy lepiej

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2019 o 17:24, dancos napisał:

Czy macie może porównanie pylon diamond 28 v diamond 30 

Niby takie same przetworniki, ale być może wielkość kolumn poprawia coś w zakresie niskich tonów. 

Poszukuje kolumn  do kwoty  8 - 10 tyś 

 

Posłuchaj Esa Neo 3se. 

Ja zmieniłem swoje Diamondy 28 na Esy i nie żałuje tego wyboru. Koniecznie przesłuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jaxcek napisał:

Posłuchaj Esa Neo 3se. 

Ja zmieniłem swoje Diamondy 28 na Esy i nie żałuje tego wyboru. Koniecznie przesłuchaj.

Ile razy słyszałem kolumny ESA na AS zawsze to było niezłe granie, zadziwiająco dobre jak na warunki panujące na wystawie. Aż szkoda że nie robią więcej modeli kolumn do pomieszczeń ok 20m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawy, wystawami, ale w domowym zaciszu zawsze swój repertuar i swoje warunki. Rozumiem, ze komuś może się nie spodobać, ale mi granie Esy bardzo pasuje. Ciekaw jestem jak grają modele z membranami biernymi, ale ich cena jest poza moim zasięgiem mentalnym.

Ale nie zaśmiecając wątku Pylonami- polecam przesłuchać. Dla mojego ucha to jest granie jak ulepszone i bogatsze, bardziej muzykalne i dźwięczne Diamondy, które w mojej opinii są kolumnami wybitnymi w swojej klasie cenowej. A jak się trafi używki w dobrych cenach to konkurencja pozamiatane. Oczywiście znów subiektywnie...

Edytowane przez jaxcek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Posiadam od pół roku zestaw Pearl 27 + yamaha r-n602 + Realcable BM400T, pokoj 14m2 (tak wiem, że mały). Wysokie tony są zbyt ostre i trochę brakuje "średniego basu" (nie wiem czy dobrze to ująłem). Oprócz tych 2 rzeczy wszytko jest spoko. Co polecalibyście zrobić? Ja myślałem nad zmianą na wzmaczniacz NAD c326/356 + yamaha wxad-10 i nie wiem czy myślę w dobrym kierunku. Słuchałem z p27 Pioneer'a SX-N30DAB ale zbyt wypchnięta średnica jak dla mnie. Słucham głównie rock/metal.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Trochę zapanowała cisza w klubie....chciałbym coś ożywić. Zaciekawiły mnie ostatnio opinie na temat kolumn z serii Diamond. W wielu watkach na forach można znaleźć dość nie pochlebne opinie na temat 30 lub 28, również na portalach ogłoszeniowych nie brakowało w ostatnim czasie ogłoszeń. Może ktoś jako miłośnik marki, osłuchany w kolumnach tej firmy się wypowie ? Może Pylon to dobre granie  tylko w niższym przedziale cenowym ? a kolumny za grube tysiaki nie graja wcale lepiej od tych "budżetowych".  Wypowiedzcie się, może komuś też podeszła lepiej niższa seria....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takie szukanie dziury w całym. 

Dużo ogłoszeń źle, jakby było mało to też źle, bo nikt tego nie kupuje! Ło Panie, co się dzieje się. Coś nie tak. 

Na allegro i Olx naliczylem aż 4 ogłoszenia z używanymi Diamondami. Rzeczywiście od groma. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie rozumiem skąd tyle jadu...Nie szukam dziury w całym, a jedynie chcialem poznać opinię wsród użytkowników kolumn Pylona. Sam jestem posiadaczem kolumn tego producenta, wiele modeli słyszałem ale oczywiście nie wszystkie. Jeśli miał bym się czepiać to jasno napisałem że w ostatnim czasie a nie w tej chwili. A post ten jest jedynie luźnym tematem do rozmowy a nie powodem do szufladkowania kogoś jako "typowego polaczka" ktoremu zawsze źle. Pozdrawiam i zyczę troche luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał odpowiedział trochę dosadnie, ale ma rację... ilość sprzedawanych egzemplarzy na rynku wtórnym nie świadczy o złej jakości kolumn Pylon Audio...

Ps. Dla mnie raczej o nieudolności w zestawianiu systemu sprzedających...bo tak najczęściej jest ... ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kilka razy opisałem swoje doświadczenia z Diamond D25. Wg. mnie są to bardzo dobre kolumny w swoim zakresie cenowym - czy nowe czy używane trudno znaleźć będzie tak dobry dźwięk, scenę, barwę i wykonanie kolumn. Grają przyjemnie i nie męcząco, z niezłą energią i dokładnością. Całościowo patrząc są naprawdę uniwersalne. Za to w poszczególnych aspektach bywa różnie.

Koniecznie trzeba posłuchać i to najlepiej w swoim systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 36

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.