Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  347 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Grendel dobrze mowi :)

 

Dzięki za wszystkie sugestie i porady, teraz skupie się na kupnie wzmacniacza a następnie będę kompletował resztę sprzętu :) Teraz najważniejsze to odpalić topazy żeby się wygrzewały :)

Huberth to pochwal sie co kupiles :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Huberth Czy Twoje topazy pochodzą z licytacji urodzinowej? do kuba001 Wiesz co? nie wiem czy mi się podoba,ponieważ tego zestawienia jeszcze nie słuchałem,ale mam nadzieję że będzie przecudnie.Słuchałem tych klocków z innymi kolumnami, i muszę powiedzieć że bywało różnie,a właściwie tylko z castlami grało to pięknie, tyle że nie wiem na jakich kablach.Chciałem kupować po odsłuchach a wyszło jak wyszło-wszystko w ciemno:) ale tylko dlatego że topazy mnie ujęły swoimi, a właściwie Waszymi opiniami. Jak będzie kiepsko to będę musiał wszystko przemyśleć.To mój początek z hi-fi i jestem pod wielkim wrażeniem, jaki to poważny i zacny temat, a czasami problem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz coś kupić w ciemno do Topazów, to kup Nada 326, teraz jest po około 1700 złotych i zagra to lepiej niż Yamaha, chyba, że wolisz jasne i ostrzejsze w górze brzmienie. Na pewno Nad będzie bardziej muzykalny, tzn. można będzie go dłużej słuchać bez zmęczenia. Yamaha zagra bardziej efekciarsko. W mojej ocenie trudno o lepszy wzmak za 1700 zł niż Nad 326. Uniwersalność systemu Nad + Topazy niejednokrotnie tutaj została potwierdzona. No i zestaw gra jakby był stworzony dla siebie. Co do CD to można kupić Nada 515 (516) i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Huberth Czy Twoje topazy pochodzą z licytacji urodzinowej? do kuba001 Wiesz co? nie wiem czy mi się podoba,ponieważ tego zestawienia jeszcze nie słuchałem,ale mam nadzieję że będzie przecudnie.Słuchałem tych klocków z innymi kolumnami, i muszę powiedzieć że bywało różnie,a właściwie tylko z castlami grało to pięknie, tyle że nie wiem na jakich kablach.Chciałem kupować po odsłuchach a wyszło jak wyszło-wszystko w ciemno:) ale tylko dlatego że topazy mnie ujęły swoimi, a właściwie Waszymi opiniami. Jak będzie kiepsko to będę musiał wszystko przemyśleć.To mój początek z hi-fi i jestem pod wielkim wrażeniem, jaki to poważny i zacny temat, a czasami problem. Pozdrawiam

Ale zakupiles juz ta Yamahe ? Co do kabli to uzywam firmy Chord (zarowno IC jak i glosnikowe i jestem bardzo zadowolony)

 

Co do NAD'a to rzeczywiscie pewny wybor, podobnie w przypadkow wyrobow ze Studia 16 Hertz tez sie fajnie to zgrywa a w przypadku Topazow tych pozytywnych opinii jest juz sporo odnosnie NAD'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zakupiles juz ta Yamahe ? Co do kabli to uzywam firmy Chord (zarowno IC jak i glosnikowe i jestem bardzo zadowolony)

 

Co do NAD'a to rzeczywiscie pewny wybor, podobnie w przypadkow wyrobow ze Studia 16 Hertz tez sie fajnie to zgrywa a w przypadku Topazow tych pozytywnych opinii jest juz sporo odnosnie NAD'a

Tak,już mam zestaw na półkach.Kupiłem Yamahe ponieważ chcę mieć zestaw tej samej marki, a zadecydował odtwarzacz sieciowy N-500 W tej cenie to ponoć najlepsze urządzenie,potem dokoptował as-500, dobra cena i niezły wzmacniacz. Pewnie powiecie- trzeba było wziąć as-1000, tak, owszem super maszynka, ale sporo droższa. Yamaszka gra bardzo przejrzyście i detalicznie, a to mi odpowiada, jeśli topazy i kable ultralink w moich 13m dopełnią reszty, będę szczęśliwy.Pozdrówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,już mam zestaw na półkach.Kupiłem Yamahe ponieważ chcę mieć zestaw tej samej marki, a zadecydował odtwarzacz sieciowy N-500 W tej cenie to ponoć najlepsze urządzenie,potem dokoptował as-500, dobra cena i niezły wzmacniacz. Pewnie powiecie- trzeba było wziąć as-1000, tak, owszem super maszynka, ale sporo droższa. Yamaszka gra bardzo przejrzyście i detalicznie, a to mi odpowiada, jeśli topazy i kable ultralink w moich 13m dopełnią reszty, będę szczęśliwy.Pozdrówka

Po drodze do AS-1000 jest jeszcze chyba AS-700, test modelu AS-300 znajdziesz u Violet'a na jego ciekawym blogu:

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/01/wzmacniacz-yamaha-s300.html

 

i co ciekaweViolet testowal ten wzmacniacz z kolumnami Pylon Pearl !

 

czyli ze stajni Pylona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yama, z jakimi Castlami zagrał ten zestaw? Może trzeba było brać, jak było dobrze bo teraz to moze być różnie. Nie myślałeś nad 15-kami do tego małego pomieszczenia? Tak czy inaczej mam nadzieję, że będzie dobrze bo sam się zastanawiam nad Topaz 15 do A-S500. Liczę na sprawozdanie po odsłuchach, tylko szczere! ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Kuba001: kupiłem Nad c315bee (właśnie do mnie idzie)

Do yama: nie, nie pochodzą z licytacji urodzinowej lecz z wcześniejszych licytacji studia dźwięku i jak dla mnie udało je się wyrwać w całkiem niezłej cenie :)

 

I fajnie ! bedziesz zadowolony. Topazy to niezle kolumny - bardzo koherentny dzwiek jak za te pieniadze do tego wysokie tony fajnie reprodukowane - tzw 'piasku' tam sie nie dosluchasz a to juz swiadczu o dobrej klasie dzwieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów....

Zakupiłem Topazy 20stki.(wczesniej MA MR6 - za duzy bas jak na moj pokój)..dźwięk leci z kompa poprzez DACa matrix mini....posiadam wzmacniacz HK980 i chciałbym się popdpytać o pare rzeczy...mianowicie - dlaczego przy niższym poziomie głośności nie słyszę wogóle basu...natomiast przy większym poziomie głośności razi troszeczke suchy i piskliwy wokal co prawda w MA raziło to bardziej....myslicie ze to sprawka HK980 ? posiadam jeszcze w domu starego dziadka NADa 3130 - rzeczywiście troszeczke łagodniej gra ale zdecydowanie mniej selektywnie...

Edytowane przez czesiek85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów....

Zakupiłem Topazy 20stki.(wczesniej MA MR6 - za duzy bas jak na moj pokój)..dźwięk leci z kompa poprzez DACa matrix mini....posiadam wzmacniacz HK980 i chciałbym się popdpytać o pare rzeczy...mianowicie - dlaczego przy niższym poziomie głośności nie słyszę wogóle basu...natomiast przy większym poziomie głośności razi troszeczke suchy i piskliwy wokal co prawda w MA raziło to bardziej....myslicie ze to sprawka HK980 ? posiadam jeszcze w domu starego dziadka NADa 3130 - rzeczywiście troszeczke łagodniej gra ale zdecydowanie mniej selektywnie...

Jak dlugo masz Topazy u siebie? Moze to kwestia wygrzania!

 

Piskliwy wokal - na czym stoi wzmacniacz? na szkle moze? czy Topazy sa na kolcach? Jakie kable glosnikowe stosujesz i interkonekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topazy mam krótko...na pewno nie są jeszcze wygrzane odpowiednio...topazy są na podeście firmowym, nie posiadam kolców...wzmacniacz stoi na meblach...kable i interkonekty wysokiej klasy...van del hul(IC) głosnikowe nie pamietam ale byly drogie, mialy neutralizowac ostra górę..dodam ze jestem zadowolony z kolumn ale chciałbym dopracować jeszcze własnie te dwie kwestie..

Edytowane przez czesiek85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzanie to podstawa - z kazdym dniem bedzie sie bardziej zblizala rownowaga tonalna i moze ta gora bedzie bardziej utemperowana - woofer'y wymagaja wygrzania!

 

Kolce sporo daja w przypadku Topazow - polecam.

 

W kwestii wzmacniacza - nie zaszkodza podstawki antywibracyjne; moze tak byc, ze HK tak po prostu gra eksponujac skraje pasma w tym wysokie tony - nie mam doswiadczen z HK - za to mialem kolumny amerykanskiej firmy Klipsch i tam wyraznie jest taka maniera mocnej ekspozycji wysokich tonow (skrajow pasma generalnie) wiec moze to taka amerykanska szkola grania ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yama, z jakimi Castlami zagrał ten zestaw? Może trzeba było brać, jak było dobrze bo teraz to moze być różnie. Nie myślałeś nad 15-kami do tego małego pomieszczenia? Tak czy inaczej mam nadzieję, że będzie dobrze bo sam się zastanawiam nad Topaz 15 do A-S500. Liczę na sprawozdanie po odsłuchach, tylko szczere! ;]

Mój zestaw zagrał bardzo fajnie z monitorkami Castle Knight,bardzo przyzwoite dzwiękowo i estetycznie. Tylko nie wiem na jakich kablach słuchałem.Wiesz!! było blisko do zakupu, tylko trochę za dużo miałem zapłacić.Zdecydowałem zakupić w markecie. Sprzęt zupełnie nowy,w kartonach zaklejonych, pewny, wszystko jak należy i w dodatku za dobrą cenę.Zastanawiałem się także- 15tki czy 20tki, gabaryty podobne,parametry również, wybrałem 20tki bo zdaniem fachowców, grają drobinkę lepiej. Teraz czekam z niecierpliwością małolata :) na kolumny i zaczynam, mam nadzieję fajną przygodę z hi-figraniem Jak tylko się zacznie,zaraz będą moje relacje. Pozdrówka

 

Po drodze do AS-1000 jest jeszcze chyba AS-700, test modelu AS-300 znajdziesz u Violet'a na jego ciekawym blogu:

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/01/wzmacniacz-yamaha-s300.html

 

i co ciekaweViolet testowal ten wzmacniacz z kolumnami Pylon Pearl !

 

czyli ze stajni Pylona

Tak Kuba, wiem o tym teście,czytałem, ten opis był również kamyczkiem do mojego zestawu, żeby nie powiedzieć sporym kamulcem:)Jeśli chodzi o as-700 to niczym w sumie nie odskakuje 500tce, za to 1000ka to już niezły agregat. Jeszcze nie odpaliłem swoich klocków a już się kocham w 1000czce. Ciekawe czy ta miłość się spełni :)Dziękuję i pozdrawiam

 

Panowie!!! Czy jakość kabla łączącego wzmacniacz z TV ma równie duże znaczenie co IC pomiędzy wzmacniaczem a odtwarzaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą grały w 13m

 

Myślę że to trochę za mało dla tych kolumn, mogą być podbicia basu. U mnie grają w 16m i uważam że to dla nich minimum, muszę jeszcze koniecznie popracować nad akustyką pokoju. Niedawno byłem u przyjaciela z kolumnami i w jego pokoju 29m Topaz 20 zagrały pięknie :))) , tyle że był to pokój porządnie zaadoptowany akustycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Topazy 15 w 15 metrach i jest idealnie. Pokój nie jest co prawda optymalnie dostosowany akustycznie ale wszystko gra jak należy, przesytu basu nie ma. Nic nie muszę dodatkowo zmieniać na wzmaku ani nie muszę wkładać gąbek w wylot powietrza. A jestem z tych co to nie lubią mega basu i ostrych wysokich tonów.

Edytowane przez Grendel2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale Topazy będą grały z Yamahą w moich 13 m, a jak gra Yamaha wiedzą ci którzy ją mają.Powiedzmy że gra jaśniej, co moim zdaniem wymaga od głośników tego co mogą dać Topazy. Słuchałem jej z różnymi monitorami, i było kiepsko, co znaczy tyle że brakowało mi niskich tonów. Zagrały tylko fajnie z Castlami, ale szczerze mówiąc" szału " z niskim nie było.Podsumowując, jeśli się mylę,i będzie jak piszecie, a nie wykluczone że macie rację, poprostu je sprzedam, i wiedząc już o co chodzi, znajdę coś innego. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale Topazy będą grały z Yamahą w moich 13 m, a jak gra Yamaha wiedzą ci którzy ją mają.Powiedzmy że gra jaśniej, co moim zdaniem wymaga od głośników tego co mogą dać Topazy. Słuchałem jej z różnymi monitorami, i było kiepsko, co znaczy tyle że brakowało mi niskich tonów. Zagrały tylko fajnie z Castlami, ale szczerze mówiąc" szału " z niskim nie było.Podsumowując, jeśli się mylę,i będzie jak piszecie, a nie wykluczone że macie rację, poprostu je sprzedam, i wiedząc już o co chodzi, znajdę coś innego. Pozdrawiam

 

Predzej sprzedasz wzmacniacz niz Pylony :) Jak docenisz koherentnosc Topazow to zaczniesz szukac wzmacniacza, ktory w mniejszym stopniu gra skrajami pasma co jest cecha AS-500 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty Kuba to Jesteś równy Gość:) Potrafisz dać nadzieję tak kruchym,a już nie młodym adeptom sztuki hi-fi jak ja.Czekam na te Topazy jak szalony. Pokój faktycznie jest niewielki, ale dajmy mu szanse na przyjażń z Topazami. Moja Yamaszka prawie płacze z tęsknoty za kolumnami,mam wrażenie że ona czuje bliskość z Topazami w moim pokoiku:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.