Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  347 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem - nie.

 

Najlepiej jest sluchac na mniejszym stopniu glosnosci - tak jak zwykle bedziesz sluchal - dowalenie mocy glosnikom na samym poczatku moze byc wrecz szkodliwe. Tam musi sie wszystko dotrzec, zawieszenie, membrany, cewki. Niech sobie drga delikatnie.

 

Po prostu trzeba normalnie sluchac i jakos przecierpiec te 80-100 godzin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry głośników może trochę się i zmieniają z drugiej strony słuch adaptuje się do przekazu więc całe wygrzewanie jest procesem dosyć złożonym i subiektywnym. Po 10 dniach wygrzewania (w przypadku zakupów przez Internet) nie masz już prawa kolumn zwrócić ale na pewno będą grały super jak się już dobrze wygrzeją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Państwa!!! Moja Yamaszka wraz z topazami 20 na kablach głośnikowych QED ,IC Ultralink Caliber gra przepięknie.Nie jestem fachowcem więc nie umiem dobrze tego opisać, ale mam dreszcze kiedy słucham,tak się wyrażę.Lada dzień będę przepinał na głośnikowe Chord Odyssey a IC pożyczam od kolegi,nie wiem jakiej marki,ale po odsłuchu napiszę wszystko.Teraz słuchanie jest piękniejsze od s.... . Pozdrawiam Wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Nada 316 i nie mam żadnych wyostrzeń, mimo, że kabelki mam Chorda. Nie lubię ostrości na górze i dlatego między innymi mam Nada. Razem z Topazami nigdy nie odczułem nadmiaru ostrości, a jak wspominałem w klubie nie raz - nie cierpię ostrej góry:)

 

Q21 wypożyczą Ci bez problemu Nada jakiego chcesz.

Edytowane przez Grendel2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZekam na przesylke lampy MC-10L - jak dostane to podziele sie wrazeniami jak to gra z Topaz 20

 

pozdrawiam

 

 

Radzę od razu zmienić lampy sterujące na rosyjskie 6n1p-ew i 6n1p (obie są tanie jak barszcz) Oraz lampy mocy na 6CA7 EH (opcja tańsza) lub najlepiej na KT77 Gold Lion (droższe ale warto).

Edytowane przez urkoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłeś bias? U mnie również leciutko brumi w jednym kanale, ale jest to słyszalne jeśli jest się bardzo blisko kolumny, z miejsca odsłuchowego nie słychać żadnego brumienia. Do puki miałem stare 6CA7 EH było cichutko, zmieniło się to kiedy wymieniłem dwie lampy mocy na nowe.

Jeśli kupiłeś nowe lampy "w dobrze znanym sklepie" to możesz je zgłosić do reklamacji.

Poczekaj tydzień lub dwa aż lampy się wygrzeją i napisz jak to gra u Ciebie.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ustawilem bias.

 

Lampy to 6CA7 EH ze znanego sklepu :)

 

Myslisz, ze wygrzanie lamp moze pomoc ?

 

pozdrawiam

 

 

Jeśli chodzi o brzmienie to zdecydowanie tak, brzmienie się zmienia na plus, można powiedzieć - dojrzewa. Jeśli idzie o to czy brumienie zniknie to nie mam bladego pojęcia, myślę że raczej nie zniknie. Skontaktuj się ze sprzedawcą i przedstaw im swój problem, masz przecież gwarancję na lampy. Mała wskazówka odnośnie lamp sterujących, u mnie jest para ruskich 6n1p - na zewnątrz i para 6Cg7/ 6FQ7 RCA Clear Top- w środku (lampy warte swojej ceny)

Jak u Ciebie sprawują się Topazy z Yaqinem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba przejsciowek na te 6Cg7/ 6FQ7 RCA Clear Top?

 

Pylony z MC-10L graja nadspodziewanie obiecujaco - pelny cieply ale detaliczny dzwiek, ktory miesci sie w granicach koherencji - to chyba zasluga tych 6CA7 EH, jako sterujace mam 6N1P.

 

pozdrawiam

 

i nie ma kluchowatego basu ale zamierzam zalozyc rowniez klasyczne EL34 - bo to tez wspanialy urok lampy daje :)

 

Topazy 20 graja u mnie z Roksan Kandy K2 oraz Xindak PA-M i chyba na dzis najlepiej sie prezentuja z MC-10L !

 

Skad wiesz ze te lampy 6Cg7/ 6FQ7 sa kompatybilne z 6N1P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.