Skocz do zawartości
IGNORED

Nudny temat... znowu wkładka


Piotr Seb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nim Szanowni Państwo odeślecie mnie do innych wątków, chciałbym zaznaczyć, że przestudiowałem znaczną ich część (również na forach zagranicznych). Moje pytanie jest bardzo proste dla osoby, która nieco dłużej funkcjonuje w świecie czarnego krążka i analogu. Żeby nie przynudzać, krótko o sprawie:

1. Gramofon Technics SL-1300mk2 /wkładka Technics ESC270/,

2. Cambridge Audio i KEFy z subem Velodyne. Dźwięk bardzo jasny, detaliczny z punktowym basem. Piękny vocal i małe składy..

3. Rodzaj muzyki: pełne spektrum począwszy od Kate's Melua i Bush skończywszy na Linkin Park, Korn itp. Gramofon głównie używany do odtworzenia Pink Floyd, Genesis, Barclay James Harvest itp.

O co mi chodzi? Ponieważ wkładka jest do wymiany chciałbym poprawić brzmienie systemu i przy tej samej dynamice dodać trochę mroku.

Ponieważ zakładany budżet to apprx. 400zł moimi typami były:

- ortofon 2m red - 320zł, - ponoć ubarwia brzmienie,

- grado black - 220zł, nic nie wiem poza parametrami z papieru, indukuje dużo prądu, może burczeć,

- at 95e - 99zł, pochlebne recenzje, dobra cena ale czy lepsza od mojego technicsa? Wątpię...

- at120 e/t - 400zł, dużo dobrego na różnych forach winylowych, tylko z opinii wynika, że gra również ciepło i krystalicznie, a tym samym zły przyjaciel CA i KEFów.

I teraz ostatni typ, który został mi podpowiedziany przez bardziej zaawansowanych to:

Shure M97xE. wkładka ta, zgodnie z ich opiniami powinna dobrze wkomponować się w całość systemu.

W żaden sposób nie chcę podważać wiarygodności kolegów, którzy optują za takim rozwiązaniem ale 420zł to jest dla mnie pieniądz, którego nie chciałbym się pozbyć zbyt pochopnie::). Dlatego moja prośba o podpowiedź, czy rzeczywiście wkładka Shure będzie najbardziej optymalnym wyborem. Może ktoś z czytających grał na tej wkładce i może podzielić się wrażeniami.

Z góry dziękuję za życzliwość i zrozumienie.

Pozdrawiam,

Piotr Seb

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- at120 e/t - 400zł, dużo dobrego na różnych forach winylowych, tylko z opinii wynika, że gra również ciepło i krystalicznie, a tym samym zły przyjaciel CA i KEFów.

 

u mnie w cale 'ciepło' nie grała, wręcz przeciwnie, charakter brzmienia ma zbliżony do AT440MLa , tylko ma gorszy szlif od 440MLa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shure 97xE to nie ten sam Shure co M 97.Wielu na forach myli te wkładki stawiając znak równości.

Ta wkładka jest kiepska i nie ma porównania do starej M97 której bliżej do V 15.Odradzam 97xE made in mexico (assembled)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał ricon od Shure'a 97 trzymaj się z daleka.

Ja proponuję Digitrac 300 SE. W tej cenie nie kupisz wkładki z lepszym szlifem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ortofon 2m red - 320zł, - ponoć ubarwia brzmienie,

- grado black - 220zł, nic nie wiem poza parametrami z papieru, indukuje dużo prądu, może burczeć,

- at 95e - 99zł, pochlebne recenzje, dobra cena ale czy lepsza od mojego technicsa? Wątpię...

- at120 e/t - 400zł, dużo dobrego na różnych forach winylowych, tylko z opinii wynika, że gra również ciepło i krystalicznie,

z tych wkładek nie słyszałem tylko grado - z pozostałych mi najbardziej pasuje AT120 - gram na klonie NAIMA'a z forum i Chario Syntar 523R. Na pewno odradzam AT95e.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Byłem bliski zamówienia Shura 97xE a tu taki cios.

 

>>Tak jak napisał ricon od Shure'a 97 trzymaj się z daleka.<<

 

To w takim razie powrót do wcześniejszego wyboru, tj. AT120E/T o ile ktoś wcześniej nie wybije mi jej z głowy...

Natomiast sugerowana wkładka Digitrac 300 SE.mu uchwyt T4P i trzeba by było bawić się w reduktory co pewnie ma wpływ i na masę ramienia i jego geometrię (chyba???). Dalej nie wiem co kupić... Proszę dajcie mi ostateczny impuls, którą wkładkę mam wybrać.

Pozdrawiam,

Piotr Seb

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inny gust, słucha się różnej muzyki, nie oczekuj gotowej odpowiedzi. Ja np. nie lubie tanich AT, dla mnie są za jasne, wole bardziej neutralne ortofony. Po za tym każda wkładka gra inaczej na różnych ramionach/gramofonach, najczęściej wystawiana wkładka na sprzedaż to chyba denon 103, bo wymaga dużej masy efektywnej i wielu się na tym przejechało.

 

Na pewno mogę odradzić AT95. Grado kiedyś słyszałem, ale nie na swoim systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Digitrac ma reduktor w zestawie. Jest na pewno lepsza od AT, które wymieniłeś. Ortofona Red nie słyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczony Digitrack to Ortofon starej daty przeznaczony na rynek amerykanski. I tam glownie pod tą nazwą występują wkładki ortofona.Gra skocznie i dynamicznie., ale finezji i niuansów bym mu nie przypisywał.Jak sugeruje nazwa"cyfrowa ściezka" z analogu.Osobiście mnie się podobała w pewnych gatunkach muzyki.(rock, pop, town l'montion sound)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczony Digitrack to Ortofon starej daty przeznaczony na rynek amerykanski. I tam glownie pod tą nazwą występują wkładki ortofona.Gra skocznie i dynamicznie., ale finezji i niuansów bym mu nie przypisywał.Jak sugeruje nazwa"cyfrowa ściezka" z analogu.Osobiście mnie się podobała w pewnych gatunkach muzyki.(rock, pop, town l'montion sound)

 

Ja mam na jej temat zupełnie inne zdanie, ale jak to mówią: "De gustibus ...." itd. Tam jest taka sama igła jak w Ortofonie OM30.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja i tak nie wiem co kupić. Jeżeli digitrack to ortofon to może jednak skłonić się na Ortofonem 2m Red? Może w zestawieniu z Cambridge i KEFami będzie dobrze? Szkoda, że nie można gdzieś poeksperymentować...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada ,ze mialem (mam) wszystkie wkladki o ktore pytasz ,gramofon tez:) i moim zdaniem jesli jest jasny system to AT sobie daruj poniewaz graja jasniej niz reszta swiata wkladek (mowie o tanich).

 

Ortek 2M Red jest tzw ,,bezpieczna,, wkladka ,gra konkretnie i nie wrzeszczy co przy cenie 300zl nie jest takie oczywiste.

 

Idziemy dalej , meksykanski ,,szczur,, gra lekko mowiac mulem ,zero gory i bulowaty bas (tragedia) omijac jak koledzy radza.

 

Co tam dalej aaa Grado Prestige Black - nie dotarta to DRAMAT w 3 aktach lecz po 30 gdz ozywa grajac piekna barwa z mocno osadzonym basem bez niedomagan tanich wkladek (nie jest ,,chuda,,) polecam do jasnych systemow -gra nieco ciszej od Red czy szczura (problem gdy nie mamy pre regulowanego).

 

Wkladka Technicsa kjest dynamiczna z ograniczeniem wysokich tonow a raczej braku wyrafinowania (jest glosna -napiecie wyjsciowe) .

 

Technics 1300mk2 nie powinien buczec z Grado (moj 1600mk2 milczy:)

 

Zycze milych zakupow i odsluchow.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grado Black vs Ortofon Red.Mam obydwa.Black to porazka.Dzwiek przyciemniony,mało otwarty i szczegółowy z niskim basem ale mało zróznicowanym.Red przy blacku to moim zdaniem dwie klasy wyzej.Gra jak dobry cedek plus oczywiscie zalety winyla.Gram na Denonie Dp-Dj 151(pewnie nikt z Was nie wie co to jest,dla wyjasnienia - odpowiednik Technicsa 1210 czyli szczyt gramiaków didzejskich,swego czasu entuzjastycznie oceniony w AUDIO wraz z Goldringiem 1042)Aha chwilowo na preampie naitanszy Project( o dziwo gra swietnie!)Dodam,ze gramiak jest wyregulowany własciwie.Grado Black lekko brumi,Red nie.Uwazam czerwonego za swietna wkładkę,w odpowiedniej aplikacji koniec poszukiwan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alan>>> Mialem podobne odczucia jak zalozylem Grado po 2M Red ,ale dalem ja przyjacielowi na 2 tygodnie zeby sobie na niej pitolil i troche rozegral ,ze tak to ujme.

 

To co uslyszelismy po zmianie na Red wprawilo nas w oslupienie ,bo grala jak zepsuta a wczesnie bylo odwrotnie.

 

Wyprzedze kolegow i napisze ,ze wkladki byly wczesniej skalibrowane na 2 headshellach celem szybkiej podmanki dla porownania ww wkladek.

 

Moim skromnym zdaniem przepasci nie ma pomiedzy tymi wkladkami a o roznicy 2 klas nie ma mowy i tyle w temacie ,okreslam je raczej jako rownorzedne sobie a przy roznicy w cenie na korzysc Grado nie ma o czym dyskutowac.

 

Grado moze byc upierdliwa ,bo naprawde brumi w kiepskich zestawach ,slabe gramiaki i polaczenia (okablowanie) wyczuje jak swinia trufle i tam,, pozamiata,, doprowadzajac delikwenta do szalu:)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.