Skocz do zawartości
IGNORED

Przetworniki C/A Nostromo


robson_39

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Rozgladam sie za w miare tanim dac-iem i ciekawia mnie opinie na temat przetwornikow tego producenta a konkretnie chodzi mi o model Nostromo 3H. Mialem niedawno na testach Matrixa RIP i mnie mocno rozczarowal, wiec nie wiem czy w cenie do 800zl mozna cos ciekawego (nowego) kupić. Przetworniki Nostromo, w sumie malo o nich slychac a rozchodza sie jak cieple bulki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam nostromo 3h, w wersji która odtwarza pliki 96/24 przez usb.

nie wypowiem się na temat różnić pomiędzy innymi urządzeniami tego typu, bo nie porównywałem tego daca z innymi. to był mój pierwszy zakup, zależało mi na wbudowanym wzmacniaczu słuchawkowym i w miarę przyzwoitej cenie w stosunku do oferowanych parametrów.

zadzwoń do producenta, to spoko gość. może zgodzi się żebyś zwrócił sprzęt jeśli nie spełni Twoich oczekiwań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robson dobrze kombinujesz tylko nie wiem czy chcesz podłączyć przetwornik pod jakiś transport CD czy pod komputer. Jeżeli ta druga opcja to Nostromo 3 lub 3H jeżeli potrzebujesz wyjście na słuchawki. Jeżeli ta pierwsza opcja to zdecydowanie Nostromo Wolf, który jest teraz robiony na WM8741 (przedtem na znacznie gorszym WM8742). Ja tego Wolfa testowałem akurat wtedy gdy miałem DAC-a Regi i Wolf nieznacznie jej ustępował a jest 3 razy tańszy biorąc pod uwagę nawet upgrade zewnętrznego zasilacza, bo ten dołączony do przetwornika to niestety nie jest zbyt dobry. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odzew. Mi nie zalezy na wejsciu usb. Chcialbym podlaczyc dac-a pod komputer ale mam w swoim wyjscie po optyku i to mi zalatawia sprawe. Ciekawy jest ten wolf, Sprawdzalem specyfikacje dac-ow wolfsona i jest tak jak piszesz najpierw jest WM8740 potem WM8742 i najlepszy z nich to WM8741. Rega DAC jest zrobiona na podobnych kostkach, to znaczy kontroler ma lepszy ale daca ma gorszego bo 8742. Ten wzmacniacz sluchawkowy w Nostromo 3H to chyba jest taki raczej dodatek bo Nostromo 3 bez wzmacniacza sluchawkowego jest 100zł tanszy czyli w sumie tyle jest wart ten wzmak czyli rewelacji nie bedzie. Chyba bede bral tego Wolfa jak sie pojawi. Ciekawia mnie te filtry, jak one dokladnie zmieniaja dzwiek?

 

Aha i jeszcze jedno pytanie moze ktos wie jakby mial sie ten Wolf do CA Dacmagic lub Matrix mini pod wzgledem dzwieku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze to moj pierwszy post to w tym miejscu chcialem sie ze wszystkimi przywitac. Podepne sie do tematu bo obserwuje troche te Nostromo i ma w miare dobre opinie. Zastanawialem sie nad modelem 3. Dzisiaj jak wszedlem na alle to zobaczylem ze jest nowy model 4 na "Nowej kostce przetwornika, czyli WM8742" i tu mam pyanie czy 3H z WM8740 drozsza bedzie lepsza od 4? Dodam tylko ze jestem kompletnie zielony w temacie audio... DAC bylby mi glownie potrzebny zeby podpiac go do laptopa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam od wczoraj Nostromo Wolf i pozyczony Nostromo 3H. Roznica w dzwieku jest zauwazalna od razu na korzysc Wolfa. Potwierdzam dobre opinie o tym DAC-u. Wyglada jak zabawka a gra wielkim dzwiekiem. Podlaczylem pod niego trzy zrodla jeszcze jedno wejscie zostalo. W tej chwili rozgryzam filtry cyfrowe i nie wiem jeszcze o co z nimi chodzi. Nostromo 4 widzialem na aukcji jest na WM8742 czyli na tym tak jak Severance pisal byl najpierw Wolf robiony. Strzelam ze zagra lepiej od Nostromo 3H i gorzej od Wolfa. Jak bede mial jeszcze jakies uwagi to napisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak chcesz. Za niecałe 300zł kupic mozesz od tego samego producenta konwenter USB - SPDIF o nazwie ronin i masz w granicza 1000zł sprzet celkiem niezly jak na ta jakosc brzmienia. Watpie zeby DacMagic zagral lepiej ciekawe jak wypadnie Matrix mini oba bede porownywal do Nostromo jutro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robson jak możesz to zrób krótki opis porównawszy pomiędzy tymi DAC-ami. Do kompletu będziesz miał jeszcze rDAC-a, przywiezie go tobie Maras w poniedziałek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak chcesz. Za niecałe 300zł kupic mozesz od tego samego producenta konwenter USB - SPDIF o nazwie ronin i masz w granicza 1000zł sprzet celkiem niezly jak na ta jakosc brzmienia. Watpie zeby DacMagic zagral lepiej ciekawe jak wypadnie Matrix mini oba bede porownywal do Nostromo jutro.

 

Porównania były? Proszę o kilka zdań na temat nowego Nostromo. Pozdrawiam! M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Tak porównania już były.

 

Cambridge Audio DacMagic to calkowicie nie moja bajka. Ten DAC za mozno podkresla gore pasma i ma wycofana srednice. Sprawia to wrazenie dobrej rozdzielczosci ale barwy sa calkowicie"wyprane".

 

Matrix mini-i dobrze sprawdza sie w jazzie i muzyce akustycznej. Generuje plastyczny i ocieplony dzwiek ze srednia iloscia detali. Do elektroniki jest taki sobie a w ciezszej muzyce mi nie podpasowal. Jest ladnie wykonany i funkcjonalny.

 

Arcam r-Dac sonicznie jest najbardziej do Nostromo lecz ma troche cieplejsze barwy. Ogolnie gra lepiej od Matrixa i znacznie lepiej od DacMagica.

 

Nostromo Wolf to DAC uniwersalny i neutralny. Jest dynamiczny i bardzo szczegółowy. Ciekawy w nim jest układ analogowy, jako że WM8741 jest dac-em napieciowym to analogowka w nim jest to filtr 2-rzędu do 80kHz, po 1 opampie na kanał pasmo 20MHz, SNR ma lepsze niż daje WM8741, więc układ analogowy nie ogranicza mozliwosci daca jak ma to miejsce np w DacMagicu. Bardzo trudno jest znaleźć opamp o takich parametrach z możliwością zasilania tylko napięciem dodatnim. W zasilaniu nie ma żadnych przetwornic na napięcie ujemne a tor analogowy oparty jest na WIMA-ch i Styrofleksach. Mi ten DAC podpasował szczególnie przy ustawieniu filtra w pozycji "brickwall".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie jednak na Wolfa z roninem. Wczoraj przyszly, podlaczylem i gra to nawet ciekawie. Narazie sluchalem zwyklych mp3 i w porownaniu z karta dzwiekowa laptopa, dzwiek jest bardziej przestrzenny, luzniejszy, jakby w wiekszej rozdzielczosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalatw material w wysokiej rozdzielczosci we flacu to zobaczysz jak wolf zagra. Ronina testowalem i w tej cenie wypada tak srednio na tle konkurencji i ja zdecyduje sie chyba na konwenter innej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalatw material w wysokiej rozdzielczosci we flacu to zobaczysz jak wolf zagra. Ronina testowalem i w tej cenie wypada tak srednio na tle konkurencji i ja zdecyduje sie chyba na konwenter innej firmy.

 

Nie wiem czy zwróciliście uwagę ale mało jest na rynku konwerterów usb-spdif wspierających natywnie częstotliwość 88.2Khz. Dotyczy to również daców z wejściem usb. To jest o tyle, że ważne, że jak traficie na taki materiał (mam taką płytę ze sklepu LINN) to wam komputer zrobi upsampling do 96Khz. A ludzie o jiterze gadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program LILITH pokazuje że Ronin obsługuje 88,2kHz

ale nie mam żadnego pliku o tej częstotliwości aby to sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program LILITH pokazuje że Ronin obsługuje 88,2kHz

ale nie mam żadnego pliku o tej częstotliwości aby to sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja to wlasnie testowalem i mi wyszlo ze robi upsampling ale moze ktos to jeszcze sprawdzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linux prawdę nam powie. Stream0 pokazuje to z czym karta usb zgłasza się do systemu, a informacja ta pochodzi bezpośrednio z jądra systemu (czyt.: nie jest przekłamana przez żaden program).

 

(null)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jasne. Te stery windowdowe pokazują częstotliwości "virtualne" jakie są dostępne po upsamplingu. Można to też skonfigurować w linuksie, ba można nawet wybrać algorytm. Finał jest taki, że terminal hp 400mhz radzi sobie bez żadnego wysiłku z flac w kompresji 8 ale już upsampling inny niż najgorszy go przerasta. Tnie się. Na współczesnym komputerze to żaden problem ale wraca pytanie o bitperfect.

 

Przy okazji jest tam tryb asynchroniczny czy nie? Chodzi o async. Czy też jest adaptive? Albo wklej całość.

 

(null)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Gdyby Ktoś był zainteresowany Wolfem to nam do sprzedania, miesięczny. W moim zestawie jakoś nie spasował. Cena dużo niższa. Więcej na PW.

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ten DAC podpasował szczególnie przy ustawieniu filtra w pozycji "brickwall".

 

Mi właśnie ten filtr nie podpasował a najlepiej wypadł minimum phase soft knee. Zauważyłem też że ten DAC jest bardzo czuły na jakość wyjścia cyfrowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Zauważyłem też że ten DAC jest bardzo czuły na jakość wyjścia cyfrowego.

 

Co to znaczy "jakość wyjścia cyfrowego"? Co masz na myśli? ja posiadam płytę główną Asus P5K-VM i zastanawiam się nad kupnem właśnie tego DACa. Teraz mam uNostromo, wzmacniacz Black Pearl i AKG K240, całkiem przyjemnie to wszystko gra. Czy moje wyjście cyfrowe jest dobre? Jak to sprawdzić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Nostromo 4 nadaje się do stereo? Chcę go podczepić pod laptopa i do tego wzmacniacz (nowy do 1000zł) + kolumny podłogowe (nowe do 1600zł). Czy takie połączenie ma w ogóle sens? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

odswieze nieco temat... zastanawiam sie mianowicie nad nostromo 4 (zalezy mi na usb) lecz wpadl mi w oko tez polecany czesto chinczyk s.m.s.l SD-1955+ . Miał ktoś może okazję porównać? Albo może po bebechach się może wypowiedzieć na temat teoretycznych różnić?

 

jak w ogóle kostka AD1955 wypada w porównaniu z wolfsonem wm8740?

 

i pytanie ostatnie - w praktyce różnica między nostromo 3 a 4 jest zauważalna / słyszalna?

Zależy mi na podpięciu kompa i CD do NAD355BEE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Nostromo 4 nadaje się do stereo? Chcę go podczepić pod laptopa i do tego wzmacniacz (nowy do 1000zł) + kolumny podłogowe (nowe do 1600zł). Czy takie połączenie ma w ogóle sens? :)

Nostromo 4 nadaje się do stereo? Chcę go podczepić pod laptopa i do tego wzmacniacz (nowy do 1000zł) + kolumny podłogowe (nowe do 1600zł). Czy takie połączenie ma w ogóle sens? :)

Nostromo 4 nadaje się do stereo? Chcę go podczepić pod laptopa i do tego wzmacniacz (nowy do 1000zł) + kolumny podłogowe (nowe do 1600zł). Czy takie połączenie ma w ogóle sens? :)

 

witam , posiadam nostromo wolf , i tak po krótce chciałbym napisać do przyszłych kupujących , posiadam wiec napisze bo to ważne z czym gra cd arcam diva cd73 to jest cd za 3000zł w swoich czasach , i niestety dac nostromo wolf po wpieciu coax z cd nie daje rady kabel furutecha , chłopaki nie oszukujmy sie cd dobrych parametrów i nawet z gorsza w sensie starsza koscia wolfson 8741 gra po prostu lepiej i lepiej i co z tego że dac ma wbudowana kosc nowszą np wolfson 8742 , to nic nie zmienia , cd gra prawde jest ciało i dusza , na dacku wolfa jest dobrze ale to jak w tej reklamie żywca prawie dobrze bo brakuje i sa duze straty na dynamice przestrzeni wogóle wszystko jest zatkane , niema biadolenia , może to sie sprawdzic w cd za 200zł z wyjściem coax lub optical wtedy bedzie przepaść , jak macie dobre klocki szkoda kasy ,nie słuchać ściemy dac za 3000pln moze cos poprawi może , ale u mnie nawet dekoder cisco z upc gra lepiej , a testy robie juz 2 miesiac , dac nostromo wolf jest dobry do tanich urządzeń , jak posiadasz klocek za minimum 3000zł prosze pamietac ze teraz to jest około 1300zł w uzywce i tak leje takie dacki i rozkłada na łopatki , i prosze mi nie biadolić bo słysze i to bezczelnie słychac analogiem , pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.