Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jak najbardziej,kiedy ma się sporą kolekcję srebrnych krążków.

Ja pomimo,że zgrywam swoje płyty nie wyprzedaję ich,a jak mi dysk padnie ? Mam nawet kopie bezpieczeństwa ;)

Przeciętna żywotność HD to jakieś 10 lat,płyta CD wytrzyma dłużej,tylko kolekcja zajmuje więcej miejsca :)

 

A sorry, myślałem, że sprawa dotyczy NAD Masters, bo mi gdzieś mignął taki w innym wątku :) Jak S500 to czemu nie zatrzymać :) Aczkolwiek wciąż uważam że na transport NAD się nie nadaje - miałem kiedyś kilka odtwarzaczy nada i ciągłe problemy z czytaniem płytek. Lepiej kupić coś bardziej pancernego :)

 

Hmmmm.

Jestem ciekaw jak to zrobić.

 

Nie rozumiem? Zegarki są wymienialne...

Nie traktuje powaznie ludzi "slyszacych" brzmienie kabli USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, tam nie ma wejścia liniowego. A z tym optykiem nie pomyślałem. Na PG, jest "cyfrówka" (zarówno coax jak i optyk). Zamawiam sznurek, zobaczymy jak pójdzie.

 

Prawo Murphy'ego? Kupiłem optyk i obiecałem sobie, że jak tylko sterownik USB się wykrzaczy robię podmiankę. Ten jednak stabilny "jak skała" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem

Ale nie wiem jak przestawić zegarki w taki tryb:

 

Co ma tryb preamp do zegara ?

 

Magicman pisal o duzej poprawie po odlaczeniu regulacji glosnosci w polaczeniu z wymiana zegarkow. I do konca nie wiadomo co spowodowalo poprawe i czy same zegarki dadza jakis efekt czy ta ekstra szczegolowosc nie zniknie przy uzyciu "preampu". Takiej konf. nie testowal.

Nie traktuje powaznie ludzi "slyszacych" brzmienie kabli USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek witam wszystkich.

Zastanawiam się nad kupnem DACa Audio-gd. Mam tylko jeden dylemat ... ES9018 czy PCM1704 ???

 

Mam DACa na PCM 1702 i mniej więcej wiem jak graja PCMy, Za to nie mam pojęcia bo nie słyszałem co takiego ES9018 :)

Proszę o jakieś sugestie .... może wskazanie różnic między 1.32 i 5.32

Dzieki

 

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość magicman77

(Konto usunięte)

marekzawa,

 

Ty to masz chyba 7.32 wiec tam nie ma chyba nawet takiej opcji jak odlaczany / zalaczany preamp za daciem

 

to bylo pierwsze co zrobilem po zakupie, bo pomimo mega funu jaki dawal dzwiek ja raczej szukalem czegos w stylu grania 1.32 z iskra na wyzszej srednicy, lepszym focusem i odzyskalem to po zrobieniu obejscia wbudowanego, pasywnego preampu w 10es2

 

na HE-4 + EF-5 ktory jest dosc mocno analitycznym systemem slychac bardzo dokladnie co sie dzieje i roznica jest ewidentna, nie chce mi sie zas wszystkiego rozkrecac, bo obecny dzwiek z tcxo i bez preampu bardzo mnie satysfakcjonuje, ale kiedys zrobie jeszcze taki tescik

 

z drugiej strony sterowanie bezposrednio koncowka mocy korzystajac z tego preampu moze dawac duzo plusow, jakbym byl na Twoim miejscu koniecznie jednak wzialbym sobie tcxo i pobawil sie w podmianke / pogral troche na nich, bo niby kasa niewielka, a jeszcze troche mozesz wniesc do systemu, pytanie czy nie brakuje Ci po prostu jeszcze wiecej precyzji, szybkosci, odmulenia dzwieku, szczegolnie na szybkich transientach jest to slyszalne, nie jest rozmyty atak - jest wyrazny i szybki jak blyskawica (wiolonczela, skrzypce, gitara akustyczna solo), lepiej kontrolowany / trzymany w ryzach bas, jest to o tyle istotne, ze ten klocek ma mega dynamike i nawet lekko rozmyty atak srednio pozniej wypada jako calosc w takim zestawieniu przy duzej szybkosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość magicman77

(Konto usunięte)

pograj kilka tygodni :D z czasem dojdzie jeszcze wiecej potegi i kopa, do tego wszystko grane z super realizmem i finezja, zaobserwowalem to zarowno przy 1.32 surowym jak i 10es2, ciekaw jestem reszty opinii posiadaczy tego sprzetu

 

barwa fortepianow masci wszelakiej - wyborna, sa harmoniczne, iskra na wyzszej srednicy, mistrzowskie wybrzmiewanie gdzie wszystko jest nadal separowane, kazda nuta, nie ma zlepku z ktorego nic nie wynika i wszystko jest rozmazane jak w wiekszosci dac-ow, rozdzielczosc i ilosc drobiazgow w gorze pasma - porazajaca, srednica super organiczna, swietnie wkomponowana w calosc z reszta, nic sie nie odrywa

 

pozostaje jeszcze test HE-6 (wszystkie inne juz dokladnie sluchalem ze stajni hifimana i co ciekawe HE-4 byly dla mnie najlepsze) w tym torze na wzmaku glosnikowym bezposrednio z wyjsc glosnikowych, jak i LCD-2 v2 z EF-5 i dziurki 10es2, podjecie ostatecznej decyzji, chociaz obecny tor jest juz tak dalece posuniety w kategoriach realizmu i emocji, ze ciezko ogarnac sie po wielu latach na roznej masci dynamikach pedzonych wzmacniaczami za kosmiczne sumy z calego swiata w specjalnie krojonych pod nie torach

 

w zasadzie jesli o zrodlo chodzi to mozna byc spokojnym, tu waskiego gardla nie ma, cena jest swietna, gwarancja dluga, polska dystrybucja, sprzedazy nie rozwazam nawet wiec i straty nie zalicze

 

jak cos, ef-5 i he-4 beda do wziecia za jakis czas jesli HE-6 zachwyca i rzeczywiscie roznica cenowa bedzie sie jakos skalowac nadal sensownie z tym co maja do zaoferowania

Edytowane przez magicman77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym momencie do 10ES2 mam podpięte JBL Dorian ( horn 175DLH i woofer LE14A (35.5cm).

Napędza je xindak A08 klasy D (110W), jest dobrze, chociaż w stosunku do integry lampowej SE na diabełkach 20W,

brakuje tej jakość średnicy, ale bas i góra lepsza z klasy D.

 

Ten xindak dobrze kontroluje bas Dorianów.

Po niedzieli będę miał Precision 1, zobaczymy jak zagra.

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebawem będę miał JBL, z dwoma 15" wooferami na kolumnę!

 

Do tego oczywiście tytanowy horn z pasmem od 500Hz.

 

Ciekawe, co pokaże A08?

 

Jaki kupić lepszy wzmacniacz klasy D- z lepszym wypełnieniem średnicy?

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość magicman77

(Konto usunięte)

niebawem będę miał JBL, z dwoma 15" wooferami na kolumnę!

 

Do tego oczywiście tytanowy horn z pasmem od 500Hz.

 

Ciekawe, co pokaże A08?

 

Jaki kupić lepszy wzmacniacz klasy D- z lepszym wypełnieniem średnicy?

 

chyba niezly offtop w klubie audio-gd zaczyna sie robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypozyczylem dzis na testy DAC 1.32, ale po wpieciu przez optyka nie mam kompletnie dzwieku. Na dzwiekac testowyc z windowsa slycac strasznie rwany dzwiek. Sprawdzalem na obu wejsciac optycznyc. Jak go zmusic do gadania?

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko, po prostu sygnalizuje problem, ale przynajmniej mialem do czynienia namacalnie z wszecmogacym jitterem i jego wplywem na dzialanie (niedzialanie) przetwornika:D

Juz leci po USB, a jeszcze porownam calosc do puszczenia przez konwerter WaveIO.

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toslink na pewno jest sprawny, problem podania sygnału z windy i dalszej jego konwersji usb/spdif.

 

podłącz dekoder SAT, zdziwisz się jakością dźwięku (zwłaszcza CANAL+ i Mezzo).

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelozylem zworke, ale glownie po to, zeby sprawdzic podlaczenie dekodera zgodnie z sugestia:) Dekoder nki polaczony optykiem z daciem, wybranie na selektorze wejscia optycznego, a w tv ustawienie audio na system i cisza. Ciekawe co tym razem robie zle:)

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość magicman77

(Konto usunięte)

moze jeszcze cos z kablem optycznym ? albo nie do konca docisniety w audio-gd, dosc ciezko wlaza na poczatku ...

 

Czy miałeś na myśli konkretne urządzenia czy wszystkie DACe i wzmaki ?

Mam DAC oraz osobny wzmak słuchawkowy i nie zgadzam się z z taką oceną.

 

ja rowniez nie zgadzam sie co do calej grupy hifimana, raczej kompletnie w przeciwna strone bym to ocenil dla modeli 1 cyfrowych (one z natury sa mocno analityczne, szczegolowe, z zaakcentowana gora i swietnym basem), ale ile ludzi tyle opinii, tyle wlasnych preferencji co do "idealnego dzwieku", dlatego trzeba sluchac samemu i wybierac to, co komu zjezy wlosy na plecach, a nie czytac i kupowac na tej podstawie sprzet, a pozniej wmawiac sobie ze gra jak nie gra ...

 

chociaz he-4 a he-500 to kompletnie 2 rozne bajki i byc moze rzeczywiscie tak wlasnie graja he-500 na tych integrowanych w dacach wzmacniaczach (ogolnie nie polecam ich do pedzenia hifimanow, od biedy mozna podlaczyc, ale na dluzsza mete szkoda sluchawek, szczerze - mozna wyciagnac z nich duzo wiecej nie koniecznie stosujac jakies kosmiczne wzmacniacze za bajonskie sumy), a he-500 niestety nie sluchalem na audio-gd, bo bylo to znacznie wczesniej, kiedy mialem jednoczesnie he-5le (praktycznie to samo co he-4) jak i he-400 (fajne sluchawki na pierwszy kontakt, ale po kilku dniach wychodza ich ograniczenia i oczekuje sie duzo wiecej szczegolnie na srednicy)

 

widze ze raczej mnie osobiscie odpowiada sciezka he-4->he-5le->he-6 [ ? ] niz 3 cyfrowych modeli do muzyki, ktora slucham

 

czekam na wyplate i jeszcze musze lcd-2 rev2 wypozyczyc na odsluch z czystej ciekawosci bo nie da mi to spokoju jak nie poslucham, aczkolwiek wydaje mi sie, ze to nie moja szkola grania

 

apropo czytania jak ktos lubi - mocno po nich ostatnio pojechali w tescie, w sumie to sporo takich opinii niestety w sieci jest http://audioivoodoo.blogspot.com/2013/09/audeze-lcd2-rev2-bamboo.html

 

ale wiadomo internet to takie bydle co wszystko przyjmie wiec lepiej samemu posluchac i ocenic

Edytowane przez magicman77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam od dziś precision-1,

 

wrzuciłem na początek namaste, peszek, waglewski, czesława, norę jones, m.gardot i wzmak się rozgrzewał.

nawet czasami przykuwało mnie na dłużej.

 

no cóż, rokuje doskonale.

Kingwa, i jego motto: "Wisdom in mind, enthusiasm at heart" mają przełożenie na jego pracę i wytworzone produkty.

 

niech się zatem grzeje dalej.

Edytowane przez grzechniks

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Panowie prosze o pomoc.Nie moge wgrac sterownikow sciagnelem wszystkie jakie sa dostepne i zxa kazdym razem to samo a mianowicie SETUP LOG: DATE 10-29-2013 TIME 19:00:48

Installed components :

None

 

Fail to Installed components :

HIEND USB SOUND Device Ver1.0 Czy ktos wie o co chodzi?Mecze sie z ty juz 2 dni i nie nie moge wymyslic.Prosze o pomoc.

 

A na koncu jest jeszcze dodane.Kreator pomyslnie zainstalowal hiend usb sound drivers a pod spodem uwaga:Instalacja w systemie jednego ze skladnikow nie powiodla sie. Sprawdz plik dziennika. O co Chodzi.Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy problem dotyczy sterowników do VIA usb ? Jeżeli tak,to weź pod uwagę wymogi,dotyczące wersji oprogramowania wewnątrz przetwornika (firmware) .Zakładając,że masz nowe urządzenie,pobierasz sterownik v 2.00 http://www.4hifi.pl/info/Sterowniki_dokumentacja.html

Podłącz przetwornik,odinstaluj to co ściągnąłeś i ponownie ściągnij sterownik (uwaga ,jest spakowany(plik Rar) ,ROZPAKUJ ! ) i instaluj przy włączonym przetworniku (podłączonym kablem usb z komputerem). Po ponownym uruchomieniu komputera,wyłącz przetwornik.Komputer będzie "myślał" w razie nie wyłączenia przetwornika,z jakiego urządzenia się uruchomić (i tak wybierze swoje środowisko :) ).Nie ma to wiekszego znaczenia,proces uruchomienia sytemu Windows potrwa dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poproś kumpla oblatanego w komputerach o pomoc, wspólnie na pewno zainstalujecie te drivery.

ja ze swoim 10ES2 nie miałem żadnych problemów.

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Panowie prosze o pomoc.Nie moge wgrac sterownikow sciagnelem wszystkie jakie sa dostepne i zxa kazdym razem to samo a mianowicie SETUP LOG: DATE 10-29-2013 TIME 19:00:48

Installed components :

None

 

Fail to Installed components :

HIEND USB SOUND Device Ver1.0 Czy ktos wie o co chodzi?Mecze sie z ty juz 2 dni i nie nie moge wymyslic.Prosze o pomoc.

 

A na koncu jest jeszcze dodane.Kreator pomyslnie zainstalowal hiend usb sound drivers a pod spodem uwaga:Instalacja w systemie jednego ze skladnikow nie powiodla sie. Sprawdz plik dziennika. O co Chodzi.Prosze o pomoc

A o jakim systemie operacyjnym mówimy?

Edytowane przez Groh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.