Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jaki maksymalnie sygnał NFB-10ES2 przyjmuje na USB, szukam czegoś co bez problemu odtworzy 24/192, mam w kompie dużo winyl ripów w tym formacie :]

 

Konwertery USB AGD oparte o kość Via przyjmują sygnały 32/354kHz.

Windows o Linux ogranicza przepustowość do 24/192 kHz. Pełna prędkość tylko pod OSX.

24/192 śmiga bez żadnych problemów pod Windows i Linux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.32 gra juz 2 tygodnie i moge powiedziec, ze brzmi zupelnie inaczej niz na samym poczatku. Bardzo dobrze. Wbudowany konwerter na VIA jest calkiem porzadny - robilem i robie ciagle porownania vs WaveIO na porzadnym coaxie i z zewnetrznym zasilaniem na Salasie. Roznice nie sa duze coc mozna sie pokusic o ic wskazanie.

Przy okazji wyjasnila sie sprawa z niedzialajacym polaczeniem po optyku do dekodera. Mialem popsuty kabelek, mimo, ze swiecil:)

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak wyboru stopnia redukcji jittera (przez co dźwięk z dekodera sat się rwie

 

Poszukaj CoCo autorstwa Edwarda , na pewno pomoże i bedziesz jedno wejście cyfrowe więcej.

Zacznij od sprawdzenia przewodu łączącego źródło z DAC.

 

Roznice nie sa duze coc mozna sie pokusic o ic wskazanie.

Nawet spore. Popracuj nad źródłem przesyłającym dane po USB to docenisz jego zalety.

Edytowane przez marekzawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość magicman77

(Konto usunięte)

1.32 gra juz 2 tygodnie i moge powiedziec, ze brzmi zupelnie inaczej niz na samym poczatku. Bardzo dobrze. Wbudowany konwerter na VIA jest calkiem porzadny - robilem i robie ciagle porownania vs WaveIO na porzadnym coaxie i z zewnetrznym zasilaniem na Salasie. Roznice nie sa duze coc mozna sie pokusic o ic wskazanie.

Przy okazji wyjasnila sie sprawa z niedzialajacym polaczeniem po optyku do dekodera. Mialem popsuty kabelek, mimo, ze swiecil:)

 

optyk to delikatna rzecz i trzeba uwazac na promien giecia, najlepiej w ogole unikac ostrych lukow

 

co do tego ze 1.32 gra inaczej po czasie to hmm, skads to znam, na poczatku gral jakos ostro i bez dociazenia, pozniej gladko, z fenomenalnym basem i srednica...

 

ja sie zastanawiam jaka jest roznica miedzy takim 10es2 czy 1.32 a 7.32, czy skaluje sie to cenowo czy to juz kosmetyka jest

Edytowane przez magicman77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między 10es2 a 1.32 nie skaluje się cenowo, bo obecna cena 10es2 jest promocyjna. Normalnie wersja z preampem koszuje więcej niż bez (reszta bebechów zbliżona). Co do porównania z 7.32 to też jestem ciekawy czy są duże różnice...

 

Odn porównania USB z spdif to u mnie lepiej gra po USB z kompa niż z CD po optyku. Przy dobrym konwerterze aynchronicznym tak jak pisał zibra pewnie różnice się zacierają... zibra, masz możliwość wyjścia z konwerterea po optyku? Ciekaw jestem czy izolacja elektryczna by tutaj coś dodatkowo dała.... no i ciekaw jestem czy w ślepym teście byś odróżnił obie opcje połączenia :)

 

A wracając jeszcze do maks osiągów pod windowsem, to VIA wyciąga 192/32 (a nie jak ktoś pisał 192/24). Cholera wie, ale przy konwersji w locie plików DSD do PCM teoretycznie może być troche lepiej w takim trybie...

Nie traktuje powaznie ludzi "slyszacych" brzmienie kabli USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu 7.32 na High Fidelity wynika że jednak przez wejście koaksjalne dźwięk jest nieco lepszy niż przez usb, w sumie żadna nowość, nawet w Heglach producent zaleca jako optymalne rozwiązanie dla podłączenia z kompem specjalny konwerter spdif-usb ;] Ja chciałem wyciągnąć max dobre brzmienie głównie z kompa bo na dyskach mam najwięcej muzyki, ale ceny dobrych konwerterów takich jak M2Tech Evo są troszkę odstraszające, dlatego rozglądam się za jakimś DACiem robionym głównie z myślą o jak najlepszym brzmieniu przez usb.

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu 7.32 na High Fidelity wynika że jednak przez wejście koaksjalne dźwięk jest nieco lepszy niż przez usb, w sumie żadna nowość,

Wnioskuję że cenisz poetów z High Fidelity i są dla Ciebie wyrocznią w ocenach.

Pomijając co autor tej recenzji usłyszał i napisał, trzeba zdać sobie sprawę z faktu że w czasie jej powstawania współpraca tego DACa po USB a dokładnie jego konwertera nie była na dobrym poziomie z komputerami pracującymi pod Windows i Linux. Nie jestem pewien czy autor dał radę poprawnie zainstalowac potrzebne składniki do Windows. Błędy szybko naprawiono w kolejnych oprogramowaniach i USB zapewniło bez problemów lepszą jakość dzwięku niż SPDiF. Od strony technicznej to lepsze rozwiązanie a ddsłuch to tylko potwierdza.

 

ceny dobrych konwerterów takich jak M2Tech Evo są troszkę odstraszające,

Nie tylko są odstraszające ale nic lepszego nie wnoszą.

Porównywałem konwerter M2Tech Evo USB/SDIF z wejściem USB / I2S w swoim AGD.

NFB 7.32 grał lepiej po wejściu USB niż po coaxie z M2Tech.

nawet w Heglach producent zaleca jako optymalne rozwiązanie dla podłączenia z kompem specjalny konwerter spdif-usb ;]

To żaden argument. Hegel nie jest wyznacznikiem jakośći grania po USB a zalecenia producenta dotyczą wyłącznie jego wyrobu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zbadane są ścieżki życia... dawno nic nie pisałem o "tenorowych" problemach i... może już nic nie napiszę :) Któregoś pięknego dnia wywaliłem stery od zintegrowanej karty, restart (win7 zaaplikował swoje własne stery) i problemy zniknęły jak ręka odjął. Nawet WASAPI gra bez problemu (wcześniej trzaski itp). Oczywiście "chwilę przed" kupiłem sobie optyka :) Kabel leży sobie z boku a 10.2 hula bezproblemowo na USB. Można? Oczywiście, że tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> marekzawa

Recenzje umieszczone na HF nie są dla mnie żadną wyrocznią, po prostu ciężko mi było znaleźć jakąkolwiek opinię nt. sprzętu tej marki. Niestety, pomimo że wasz klub ma już 25 stron, w odpowiednim dziale opinii na forum nie ma nic o Audio-GD, więc niestety muszę się posiłkować czytaniem bajkopisarzy z HF ;( Owszem, stronę wcześniej bardzo fajnie się czytało porównanie 10ES2 do M-DACa, proszę o więcej ;)

 

Tak się składa że szukam DACa o mocnym, dynamicznym rockowym brzmieniu, z konturowym, nawet lekko utwardzonym basem ale równocześnie nie rozjaśnionego na średnicy. Z opinii HF nt. NFB-7.32 wynika że tak właśnie ten sprzęt gra, ciekawi mnie czy nieco tańszy model 10ES2 prezentuje podobną szkołę brzmienia. Jeśli koledzy z klubu będą robić w najbliższym czasie porównanie proszę uprzejmie o wyczerpującą relację :)

 

Nie wiedziałem że brzmienie z usb zostało dopracowane, to dla mnie bardzo dobra wiadomość, widać Panowie z HF powinni sprostować swoje recenzje ;) Uznanie dla producenta że bierze pod uwagę że to najwygodniejszy standard dla odtwarzania plików i nie olewa sprawy.

Edytowane przez Micke 13

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mozliwosc porownania konwertera WaveIO po coaxie i "stockowego" na Via.

Roznice sa, ale nie zabijalbym sie az tak o nie. WaveIO w porownaniu gra bardziej analogowo, przestrzennie, bardziej nasyconym dzwiekim i "spokojniejsza" bardziej ulozona gora. Przez Via jest nieco mniej olograficznie, ale odnosze wrazenie, ze dzwiek jest jednak bardziej czysty. Nie wiem jak to dokladnie opisac - moze wynika to z konkretnego podlaczenia konwertera do odbiornika w tym przypadku? Generalnie jednak w przypadku grania po wbudowanym USB nie ma lipy.

Co do sposobu gry egzemplarza nowego i wygrzanego to zgadzam sie w 100% z Magicmanem.

A co do "lepszosci" samego Daca to Kingwa mi tak jakis czas temu odpisal:

 

"In our mind, the NFB1.32 is slight better than the NFB10ES2, ES3, NFb28 in DAC mode connect to same amp."

Edytowane przez zibra

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zibra, a wymieniałeś zegary w DAC na TCXO? Jeden z nich jest do USB - ciekawe czy to by miało wpływ na porównanie.

 

smykus_likas, a używasz tej zintegrowanej karty w ogóle? Nie lepiej ją wyłączyć w cholerę w BIOS?

Nie traktuje powaznie ludzi "slyszacych" brzmienie kabli USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy duża jest różnica pod względem "szybkośći tonów niskich" i ogólnie dynamiki między NFB-10ES2 , a NFB-3.33 (który lepszy do muzyki powermetal....?) , ewentualnie chciałby ktoś kupić NFB-3.33 cztero miesięczny w stanie perfekt (cały komplet z dowodem zakupu) za 1200zł z przesyłką....? po ewentualne zdjęcia proszę pisać mi na pw....

Edytowane przez szymek20

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wiele pytań w temacie wygrzewania sprzętu. Wiec żeby się nie powtarzać to napisze tutaj :)

Generalnie sprzęt uzyskuje swoje optymalne parametry po ok 200 godzinach pracy. W przypadku nowego urządzenia polecam włączyć go na 5 dni. Tyczy się to też zegarów. TCXO wygrzewają się dłużnej. Sprzęt serii NFB czy Master należny traktować jak sprzęt lampowy. Aby jego parametry uzyskały optimum, tranzystory lustra prądowego muszą uzyskać tą sama temperaturę co trwa chwile i im sprzęt jest dłużnej użytkowany ten czas jest krótszy.

 

I tak w innym temacie - Audio Show fotorelacja :) - http://www.4hifi.pl/audioshow2013.html#ad-image-0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz mojego NFB-10ES2 podobnie zachowuje się w kontakcie z jakimkolwiek pilotem jak to opisał Misfit.

Bardziej niepokojące są trzaski z głośników przy operowaniu przełącznikami, z wyjątkiem zmiany głośności.

Tak ma być?

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam podobny problem co mgrkleszcz, jeśli chodzi o trzaski.

 

W trakcie podgłaśniania potencjonometrem co kilka-kilkanaście stopni słyszę lekki trzask w słuchawkach, czy to jest normalne? Nie chodzi mi o kliki, które słychać co stopień. Niestety na głośnikach nie sprawdzę.

 

Model 10ES3

Edytowane przez code
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam podobny problem co mgrkleszcz, jeśli chodzi o trzaski.

 

W trakcie podgłaśniania potencjonometrem co kilka-kilkanaście stopni słyszę lekki trzask w słuchawkach, czy to jest normalne? Nie chodzi mi o kliki, które słychać co stopień. Niestety na głośnikach nie sprawdzę.

 

Model 10ES3

 

Mam to samo w 10.2. Podobno tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to elegancko nie jest.

Ponad 2 tys. złotych i taki niedoróbka?

Taka jest chińska myśl techniczna?

Tu mruga, tu cpyka.

Jestem rozczarowany.

I nie wiem, co zrobić, bo ładnie gra, a mogę go jeszcze odesłać.

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz mojego NFB-10ES2 podobnie zachowuje się w kontakcie z jakimkolwiek pilotem jak to opisał Misfit.

Bardziej niepokojące są trzaski z głośników przy operowaniu przełącznikami, z wyjątkiem zmiany głośności.

Tak ma być?

 

Jeśli masz na myśli przełączanie źródeł, to tak - potrafi trzasnąć przy zmianie. Przy pozostałych przyciskach nic niepokojącego u mnie nie ma. Nie stwierdziłem też trzasków przy zmianie głośności. Ale to może być coś specyficznego dla wyjścia słuchawkowego. A tego jeszcze nie testowałem.

 

PS: Odn wyświetlacza to trzeba go zostawić w pozycji normalnej. Wtedy nie miga. Ja okleiłem wyświetlacz folią taką jak do przyciemniania lamp samochodowych. Jest nawet trochę ciemniejszy niż w opcji przyciemnienia z przycisku, dodatkowo jest jakaś tam ochrona wyświetlacza ;-) Bez tego zabiegu wyświetlacz wypala oczy :)

 

PS2: Z czasem brzmienie się jakby jeszcze wyklarowało, może to wygrzały się zegary TCXO? W każdym razie z brzmienia jestem wciąż bardzo zadowolony. Na tym samym sprzęcie oglądam też filmy. Przy tej dynamice przetwornika jest miazga :D

Nie traktuje powaznie ludzi "slyszacych" brzmienie kabli USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.