Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość magicman77

(Konto usunięte)

Widzisz magicman, ale to tez kwestia synergii z reszta toru. W tym przypadku ty masz 4, ktore graja zwiewniej niz 5LE (prawdopodobnie, co wnioskuje po opisac) i potrzebujesz troszeczke wiecej tego ciezaru o ktorym piszesz wzgledem 1.32. Ja odwrotnie - nie odczuwam potrzeby jego zwiekszania a i energii nie brakuje. Ja dodatkowo utrafilem wzmaka, ktory stawia kropke nad i, a ktory nie ogranicza sie rowniez tylko do napedzenia slucawek. Praktycznie nie potrzebuje wiecej szukac, a mam w zanadrzu jeszcze Protagonista. Moge poprawiac pewne niuanse w obrebie tyc klockow i nie czuje potrzeby zmian. Pewnie przyjdzie pora na kolumny i tyle.

 

zgadza sie, aczkolwiek wysoka srednica 5le moglaby moim skromnym zdaniem skorzystac z charakteru gry 10es2, dlugo wybieralem ostatecznie miedzy 5le i 4 (po wczesniejsniejszym mocnym sitku na hifimany), wszystko kwestia gustu, ostatnio mialem w domu cala rodzine hifimanow na jakis czas zeby na pewno wybrac te jedyne - zostaly 4-ki ;], prawdziwa droga do muzyki wiedzie pojedynczymi cyframi u hifimana 4/5le/6, dynamiki nie maja tu najmniejszych szans (przerobilem tego w 3 i troche, przewalilem za duzo kasy na mase torow, napedy do dynamikow, rozne dynamiki, zawsze to nie mialo zbyt wiele wspolnego z rzeczywistoscia i realnymi instrumentami, wychodze z zalozenia, ze w momencie kiedy jestesmy w stanie poczuc potege instrumentow i i ich naturalnosc wtedy zaczynaja prawdziwe emocje) jesli chodzi o szybkosc (transienty), potege, wiernosc barwy, a w momencie jak trafi sie juz z nimi w synergie calego toru, to jest obcowanie z rzeczywistoscia, jeszcze nigdy przez jakies 15 lat ciaglego zmieniania elementow w torze sluchawkowym nierzadko za niemale sumy ale i czasami za grosze w ramach eksperymentow nie udalo mi sie tak dlugo zatrzymac jednych sluchawek, ktore nadal nie przestaja mnie zaskakiwac w zaleznosci od nowego materialu jaki wrzuce, jedyne co ma sens to pozonglowac troche roznymi wzmacniaczami przy tych sluchawkach, bo w zaleznosci czy mocna hybryda (OTL nawet spawarki jakos nie chcialy specjalnie grac) czy czysty tranzystor z duzymi pradami spoczynkowymi mozna uzyskac kompletnie rozne szkoly gry, wszystkie rownie ekscytujace i wciagajace, chyba ze wzmak jest slaby i nie potrafi dostarczyc okreslonej mocy przy zapewnieniu dla TEJ konkretnej mocy i calego zakresu czestotliwosci niskich znieksztalcen (to co podaja producenci w specyfikacjach to zwykle smiech na sali, dla jakichs smiesznych wartosci mocy i sinusa dla 1kHz), wtedy jest kaplica - granie slabe, bez basu, tnace po uszach, znieksztalcenia pojawiajace sie przy niedostatkach mocy, po prostu nie sa w stanie niczym zachwycic itd

Edytowane przez magicman77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów jestem kolejnym posiadaczem 10.32 i jestem bardzo zadowolony tylko powiedzcie mi który firmware daje najładniejszy dzwiek ? czy to znowu jest taka magia jak z kablami głosnikowymi cz IC i czy te filtry to naprawde tak trudno usłyszec czy ja jestem głuchy. Moze to wina ze sprzet jest jeszcze nie wygrzany,ale napiszcie czego mogę sie spodziewać?!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tigus27

 

Przeczytaj 2 poprzednie strony tego wątku.

 

@Groh

 

Ze strony producenta można wyczytać mniej więcej tyle, że wsparcie może być tylko dla Sabre, z pewnością nie dla PCM1704. Support dla DSD ma byc dzięki nowemu USB32-DSD.

 

 

"Order below models (ES9018 based products ) , free upgrade to DSD and up to 384KHz support (The first 100 units) . (The DSD and 384K support not in warranty ).

NFB-1P, NFB-1.32 , NFB-7.32 , Compass 2 ,NFB-28, NFB-27."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich. Przeczytałem już cały wątek na temat tej firmy na tym forum i dwóch obcojęzycznych i mam większy dylemat niż przed podjęciem decyzji jaki DAC mam zakupić/ wypróbować. Mam sprzecior raczej z górnej półki:

 

Głośniki DIY na Accutonach i bazowych Seasach.A la marten audio coltrane tylko sekcja basowa Na Seasach

 

Przedwzmacniacz Pass Aleph P

Wzmacniacze : dwie końcówki po 100w DIY Aleph X , jak również moim zdaniem lekko lepsze klasa AB też DIY. Nie odbiega od oryginalnych Passow XA75 ( sam testowałem )

CD Marantza SA11S2

 

Lubię detaliczny przekaz z wielką przestrzenią i odrobinę ocieplenia jak to mam w pasie.

 

Co wybrać z tej marki , bo sądzę że to jedyna marka która nie pogrąży mnie w długach i może wiele zaoferować.

 

Nie chciałbym wydać więcej na samego DAC a jakieś 3000. Chyba że będzie lepiej jak sprzedam preampa i kupię nowego z wbudowanym DAC?!

Edytowane przez SlowikPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś już słuchałem u siebie Reference 5.32 DAC. Pierwsze wrażenia względem mojego marantza SA11s2. Więcej detali na dole i górze pasma. Trochę fajne połączenie sczegolowosci i naturalności. Jutro jak już sobie usiade na dłużej niż 1-2 godz przy winie wypowiem się więcej na ten temat. DAC funkcjonuje bezproblemowo na każdym wejściu. Jakoś lepiej u mnie działa Parametry wyjścia :H wysokie (2.5V RCA, 5V XLR) jakoś moim zdaniem więcej szczegółów. I głośniej nieco.

Za tydzień będę coś brał na ESS :

NFB-10ES3 lub NFB-1.32

 

Następnie plan jest taki że wyciagne wnioski jaki DAC jest lepszy czy BB czy ESS i pozycze najlepszy DAc na danym Scalaku aby porównać. I wybiorę. Na razie nawet mógłbym zatrzymać tego 5.32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie wracać do sterowników, ale... za każdym razem jak sterownik znika, jest problem z wyłączeniem komputera. "Trwa zamykanie systemu"... bez końca. Jakiś pomysł?

 

U mnie narazie wszystko gra. Sterownik 2014 działa bez zarzutu na Windows 8.1.

Ja cis będzie nie tak to zamelduje.

 

Trzymasz się tego: ?

 

For less disturb from the computer , audio-gd USB device design is slight different, the USB device must power on after the computer had start . If the computer have restart, the USB device also want to restart .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe nie ma znaczenia. Problemem jest to, że gra i nagle milknie (bo sterownik wyparował). Temat klepany tutaj od samego początku. Po prostu miałem pecha i za wcześnie kupiłem Audio-gd. Trzeba było poczekać do zmiany systemu, albo poczekać na sabre. W moim przypadku nie ma czegoś takiego jak "sterownik 2014".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest problem z wyłączeniem komputera

Próbowałeś odłączać dac-a przed zamknięciem systemu ? Komputer może mieć jednak komunikację z układem usb i stąd problemy z zamknięciem systemu.

Szkoda,że musisz się męczyć z Tenorem,VIA nie sprawia tylu kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Precision 1 w połączeniu z NFB 28 i Monitor Audio RX2 i gra to bardzo ladnie ,detalicznie,naturalnie z dużą przeszczenią i scena i z nisko schodzącym basem .Choc sprzęt sie jeszcze wygrzewa myśle ze będzie tylko lepiej.Nie wiem tylko jaki firmware wybrac jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie kupiłem ani precisiona 1 , ani ,żadnego wzmacniacza audio gd - mam tylko dac/przedwzmacniacz nfb-10es3 , a do niego zamiast (bardzo zresztą drogich) wzmacniaczy audio gd - zakupiłem końcówke rotel rb-990bx i spisuje sie ten komplet fajnie - jest duża dynamika i żwawe niskie tony (w połączeniu z głośnikami paradigm studio 20v5) - taki komplet starczy mi na dłużej.... :)

pozdrawiam klubowiczów audio gd !

Edytowane przez szymek20

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Precision 1 w połączeniu z NFB 28 i Monitor Audio RX2 i gra to bardzo ladnie ,detalicznie,naturalnie z dużą przeszczenią i scena i z nisko schodzącym basem .Choc sprzęt sie jeszcze wygrzewa myśle ze będzie tylko lepiej.Nie wiem tylko jaki firmware wybrac jakies sugestie?

 

Widze, że kolega się zdecydował na Precision 1 ;-)

 

Firmware 2014 daje trochę przestrzenniejszy i płynniejszy dźwięk, ale również według mnie (i nie tylko) trochę mniej detaliczny i mniej ożywiony niż firmware 9-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak dobrze słysze:) Ciekawe czy jak zostawię sprzęt włączony to też sie będzie wygrzewał czy jednak musi to grać?

 

Groh jakieś nowe wiadomości na temat oprogramowania?

 

 

Musi grać, bo wtedy jest obciążany i pracuje w zmiennych warunkach ( różne częstotliwości = różny opór ).

 

Przy samym podłączeniu do prądu "nie ma sygnału", który biegnąc przez swój tor "pracuje" na każdym kluczowym elemencie urządzenia.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój DAC pracuje niemal na okrągło - nawet jak nie gra jest dobrze ciepły.

 

Pobór mocy gdy nie gra - 16,4W

 

Pobór mocy gdy odtwarza materiał 24/192 - 16,6W

 

Witam

 

Kolega tigus27 pytał, jak powinno się wygrzewać sprzęt.

 

Ten proces zachodzi w pełni, gdy na wejściu i wyjściu urządzenia podawany jest sygnał (analogowy, cyfrowy / niepotrzebne skreślić ).

Najważniejszy odcinek to tzw. tor sygnału, od klasy i "dotarcia" tych elementów / przez które "biegnie" sygnał / zależy jakość generowanego dźwięku.

Przeważnie przyjmuje się, że dane urządzenie zaczyna pracować optymalnie po około 300h pracy w zmiennych warunkach - od nowości lub wymianie jakiś elementów na inne/nowe ( różne poziomy sygnału - głośności oraz urozmaicony repertuar ).

 

Dla niektórych urządzeń ten czas jest krótszy, a dla innych dłuższy, wszystko zależy od zastosowanych podzespołów oraz stopnia skomplikowania (ilości części ) układu.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podważam, że powinien pracować by się wygrzać. Napisałem tylko swoje spostrzeżenia. Dodać mogę, że po około 100h z pewnością nie był jeszcze wygrzany bo dziś (po kilkuset godzinach) gra inaczej - przede wszystkim spokojniej - no ale to Wolfson więc takie brzmienie było właśnie kwestią czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co donosi head-fi to master 7 jest dobry ale bardzo dużo zyskuje np. z offramp'em i wtedy to już jest top - po usb nie ma podobno aż takiej rewelacji żeby "zamiatał" wszystko ale później coax już lepiej a z offramp'a to inna bajka

 

Szkoda ze nie wiem czy takiego offramp gdzies bede mogl wypozyczyc. Czy wiesz moze jaki wspopracuje najlepiej z Master 7 i ile takie cacko kosztuje. Rozumiem ze to jest cos w rodzaju konweter USB do RJ45 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi pewnie o konwerter firmy Empirical Audio Off-Ramp 5 http://www.empiricalaudio.com/products/off-ramp-converter

 

Tu jest dyskusja o kompatybilności z Master 7 po i2S http://www.head-fi.org/t/625793/audio-gd-master-7-discrete-fully-balanced-dac-pcm1704/15

Edytowane przez Paweł78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.