Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jakby włączyć sprzęt i puścić różowy szum na np.2 dni, to dobry sposób na wygrzanie DACa,wzmacniacza,kolumn? Czy lepiej zamiast szumu puścić muzykę?

 

Najbardziej efektywne jest grzanie i studzenie wzmacniacza z różnymi długościami czasu pracy, raz coś łagodnego z dużą ilością góry i średnicy, a innym razem więcej basu.

 

Generalnie wzmacniacze najbardziej obciąża dolne pasmo.

 

U mnie z podpiętymi Infinity Renaissance 90, wystarczy 10-15 min. muzyki elektronicznej z dużą przewagą basu,a temp. radiatorów podnosi się lekko o 10 st. C.

 

Urozmaicenie repertuaru i zmiany poziomu natężenia dźwięku dają najszybszy i najpełniejszy rezultat, to trochę tak jak trening interwałowy : truchtasz, truchtasz, ... sprint, truchtasz, truchtasz ... itd.

 

Po paru godzinach poczekać, aż wystygnie i znów "ogień" :-)

 

W przypadku daca, cd, tunera i generalnie każdego źródła j.w. tylko nie ma możliwości (najczęściej) sterowania poziomem sygnału wyjścia.

 

Szumy są dobre do wygrzewania nowych słuchawek i głośników wysoko, średniotonowych (przy niskich poziomach głośności).

Małe i częste amplitudy ładnie dopasowują "części mechaniczne" przetworników, to takie "szlifowanie" papierem drobnoziarnistym.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, "znika" sterownik USB do Audio-gd, w menadżerze brak urządzenia (mimo to gra po optyku). Szukam pomysłu jak może nazywać się proces związany ze sterownikiem USB aby go ręcznie zatrzymać (inaczej winda się nie zamknie). Może ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra po optyku

Witaj ! Po optyku będzie grało,gdyż to sygnał spdif w formie światła i nie ma nic wspólnego z tym co idzie po usb.

Którego Windows używasz ? Swego czasu pisałeś,że masz dwa systemy na jednym komputerze,może tu tkwi problem !?

 

http://www.reviversoft.com/pl/processes/tsusbhub.sys

Znalazłem naprędce coś takiego,jednak odradzam jakichkolwiek działań,jeżeli nie masz wiedzy wystarczającej ,żeby proces przywrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

Po 5.32 , Master 7 przyszedl czas na NFB-27

Urzadzenie nie jest wygrzane , ale to i tak lepiej u mnie gra niz te dwa poprzednie.

Jednak gra nie zawsze bo mam problemy z sterownikiem. Na 5.32 i Master 7 nie bylo jakichkolwiej problemow. A z tym NFB-27 juz sa i to ogromne z USB - laczem. Ciagle cos wywala , juz wywalilem wszystkie inne sstery od audio , w bosie Raelteka wylaczylem ale nadal problem nieoczekiwanie sie powtarza. Cos 44.1kHz , przelacze na wyzsze probkowanie ( plik 24-192 ) od razy koniec grania. trzeszczy mi czasami w glosnikach i to wszystko. Po restarcie tez cisza, i od nowa intalacja serowwnika. Trzeba najpierw wszystko wywalic i od nowa zainstalowac.

Juz sam nie wiem co zrobic. Moze ktos ma jakis pomysl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

Po 5.32 , Master 7 przyszedl czas na NFB-27

Urzadzenie nie jest wygrzane , ale to i tak lepiej u mnie gra niz te dwa poprzednie.

Jednak gra nie zawsze bo mam problemy z sterownikiem. Na 5.32 i Master 7 nie bylo jakichkolwiej problemow. A z tym NFB-27 juz sa i to ogromne z USB - laczem. Ciagle cos wywala , juz wywalilem wszystkie inne sstery od audio , w bosie Raelteka wylaczylem ale nadal problem nieoczekiwanie sie powtarza. Cos 44.1kHz , przelacze na wyzsze probkowanie ( plik 24-192 ) od razy koniec grania. trzeszczy mi czasami w glosnikach i to wszystko. Po restarcie tez cisza, i od nowa intalacja serowwnika. Trzeba najpierw wszystko wywalic i od nowa zainstalowac.

Juz sam nie wiem co zrobic. Moze ktos ma jakis pomysl ?

DAC jest z nowej dostawy. Ma firmware 2014 zapewne. Jest inny sterownik do tej wersji. Powinno pomoc. Albo wgrać wersje 9 lub 10 firmware do DAC`a. Oczywiście odinstaluj stara wersje sterownika i zainstaluj nowa po restarcie komputera

Edytowane przez Groh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja sterowniki wgralem z 2014. Tak samo zrobiłem dla 5.32 i Master 7 i działało na nich. A tu dupa.

 

Dla nich wszystkich używałem :

drivers download:

For the products shipping since 7th.Feb. 2014

Download the USB32 driver 2014

Edytowane przez SlowikPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze juz znalazlem problem: Oczywiscie jest we mnie , ooby tak bylo. bede przestrzegal tego schematu wlaczania tego urzadzenia i mam nadzieje ze problem nie bedzie wiecej wystepowal. Na pewno dam znac.

 

Jak na ten moment , uzywam tego DAC`a jako Preamp + DAC ( zastepuje mojego Pre Pass Labs Aleph P ) , i musze przyznac ze daje rade. Jest odrobine za glosno , i nie moge juz zmniejszyc XLR wyjscia (70 step volume control jest ustawione i jest ciszej niz ten 99 step volume)

Pilot nie jest spasowany najlepiej, jakis kondensator wypycha pokrywe jakies 1 mm poza obudowe.

NFB-27 sie troche grzeje bardziej niz np Master 7. Wydaje sie mi je jakos gladziej gra niz Master 7. Sczegoly sa rowniez jakos bardziej wwyraznie. Nie brakuje mi sciepla itp. Jest naturalnie.

Jak na razie ( poza bublem z USB ) jest dobrze, wygrzeje go z 10 dni , i zaczne odsluch na powaznie. ( gra non-stop z 2-3 przerwami po 10 min) .

 

Nie Przeczytalo mi sie tego :

 

The USB-32 have not connect the +5V from computer for the less disturb , so every times power on the computer then power on the DAC if applied USB playback.

 

 

 

The rule of the power ON / OFF:

 

Power On :

Source power ON ----> NFB-27 power ON ----> Amp power ON

Power Off:

Amp power OFF ----> NFB-27 power OFF ---> Source power OFF .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Kolegą Marekzawa z szacownego klubu :) dał mi takiego linka:

http://www.audio-gd.com/En%20audio-gd.htm

Z którego wynika, że nastąpił upgrade DAC'ków i teraz będą odtwrzały DSD. W związku z tym mam następujące pytania.

Czy te DAC które są już w PL, to są po tym upgrade?

Czy to był upgread softu czy hardweru?

Można już coś wypożyczyć z nowej dostawy na odsłuch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asio4all ?? Tzn w foobar 2000 ? Ja gram z Jriver , ale chyba problem się rozwiązał. Mam już inny , pryka (Jak strojenie radia)mi na wysokich po jakimś czasie odtwarzania.

Już sam nie wiem. Miałem 2 inne produkty tej produkty firmy i bez jednego problemu używałem wszystkich wejść . A z tym NFB- 27 coś ciągle nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dziś będę instalować foobaar 2000.

Przeinstalowalem Jriver na nowszy. I ustawiłem wg http://www.computeraudiophile.com/content/436-jriver-media-center-17-detail/

Przeinstalowalem jeszcze raz drivery.

W Jriver na razie nie modpalic plików o większym probkowaniu niż 44.1 Khz na USB połączeniu.Nie wiem dlaczego.Później spróbuję z Spdif

Wcześniej chyba używałem nieświadomie DSP aby zmienić probkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze Full i kupiony.

 

Chce teraz zobaczyć czy mam jakis przestazaly firmware, ale mam 0x0100ac05 czego nie ma w specyfikacji na Audio GD.

 

 

Firmware #3 : Subversion is 0x01008f01 , device name is SVB-202D , applied driver V1.1

 

Firmware #4 : Subversion is 0x01009706 , device name is audio-gd , applied driver V1.22

 

Firmware #5 : Subversion is 0x01008e01 , device name is SVB-201D , applied driver V1.1, only for DI-V3 .

 

Firmware #7 : Subversion is 0x0100a101 , device name is audio-gd , applied driver V2.0

 

Firmware #9-3 : Subversion is 0x0100a106 , device name is audio-gd , applied driver V2.0, improve Linux compatibility from #7 .improve USB3.0 compatibility

 

Firmware #10-3: Subversion is 0x0100a105 , device name is audio-gd , applied driver V2.0, only for DI-V3,improve USB3.0 compatibility

 

Firmware #11: Subversion is 0x0100a107 , device name is audio-gd , applied driver V2.0, newest firmware for DI-V3,improve USB3.0 compatibility and SBT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto szybko update mojego problemu z sterownikami USB dla NFB-27

 

Po nowej instalacji Windows 8.1 Pro jak najnowszej JRiver i USB driver 2014 nie udało mi się cokolwiek usłyszeć z głośników z probkowaniem wyższym od 48kHz.

 

Szkoda że to jest tak ciężkie do zrealizowania. NFB- 27 gra u mnie już non-stop 9-ty dzień. Jutro będę starannie wsłuchiwal się w niego i chciałem to również zrobić poprzez USB połączenie.

 

Kinwa obiecał mi zdalna pomoc lecz on jest w Chinach i jakoś czasowo się mijamy ciągle.

 

Ma ktoś jeszcze inny pomysł co można wypróbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie udało mi się cokolwiek usłyszeć z głośników z probkowaniem wyższym od 48kHz.

Sprawdź ustawienia JRiver,czy nie masz ograniczonego sample rate na wyjściu .Nie znam co prawda tego playera,znalazłem w linku od ciebie :

http://images.computeraudiophile.com/graphics/2012/0217/dsp-output-format.png

Możliwe też ,że masz włączony upsampler i sample rate przekracza 192KHZ .Nie wiem czy NFB 27 radzi sobie z wyższymi częstotliwościami próbkowania ? W moim Ref. 5.32 więcej niż 192 Khz nie da się odtworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, wychodzi na to że z oferty Audio-gd najbezpieczniejszy zakup to DAC NFB-1.32

http://www.4hifi.pl/audio-gd-nfb-1-32_4161.html

Ewentualnie DAC NFB-1P

http://www.4hifi.pl/audio-gd-nfb-1p_4787.html

 

?

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Ponoć dobre urządzenia, a już zaczynają się ludzie naśmiewać z nich ze względu na same generowane błędy. Zły wizerunek to buduje marce. Postawcie jakiś helpdesk czy coś do rozwiązywania tych problemów, a tutaj informujcie jak to gra itd. promocjach :) itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto szybko update mojego problemu z sterownikami USB dla NFB-27

 

 

Nie ma sterownika dla NFB27.

Sterowniki są dla konwertera USB/I2S. Takie same dla każdego konwertera zbudowanego na kości VIA VT1731, których używa Audio GD.

W każdym DACu obecnie produkowanym przez AGD jest ten sam konwerter.

Czyli co, wychodzi na to że z oferty Audio-gd najbezpieczniejszy zakup to DAC NFB-1.32

Błędne rozumowanie.

Jeżeli na komputerze są poprawnie zainstalowane sterowniki dla VIA to będzie poprawna współpraca po USB z każdym DACem AGD z takim samym konwerterem. Bez różnicy czy to NFB7.32, 1.32, NFB27 itp.

 

Problemem jest poprawne zainstalowanie sterownika. Sam przez ten proces przechodziłem i też miałem problem.

Radzę bardzo dokładnie prześledzić filmik instruktażowy na stronie AGD. W moim przypadku pomogło :)

Zapewniam że konwertery AGD zbudowane na VIA z komputerami na Windows poprawnie pracują na każdym sampling rate do 24/192 przy wykorzystaniu JRiver i Foobar.

 

Problemy ze sterownikami to przypadłość Windows. Pod Linux i OS takie problemy nie występują, instalacja sterowników jest zbędna. Wystarczy spiąć kablem USB kompa z DAC i cieszyć się muzyką.

 

Jeżeli ktoś posiada odrębny komputer do muzyki to warto zrezygnować z Windows i zainstalować alternatywny mały system na Linux. Polecam np. Voyage MPD, który posiada minimalne wymagania sprzętowe i da postawić na wszystkim co choć trochę przypomina komputer. Nawet na tak minimalistycznym sprzęcie: http://store.voyage.hk/KMPD2l.php?id=104

Powrotu do Windows nie będzie ! :)

Edytowane przez marekzawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część.

 

To nie są moje ustawienia. Ale wszystkie sample rate również wypróbowałem od 16 bit do 32bit.

 

W Master 7 którego miałem przez tydzień nie zauważyłem żadnych problemów. Ale nie do końca jestem pewien że DSP nie było włączone.

 

 

Sprawdź ustawienia JRiver,czy nie masz ograniczonego sample rate na wyjściu .Nie znam co prawda tego playera,znalazłem w linku od ciebie :

http://images.computeraudiophile.com/graphics/2012/0217/dsp-output-format.png

Możliwe też ,że masz włączony upsampler i sample rate przekracza 192KHZ .Nie wiem czy NFB 27 radzi sobie z wyższymi częstotliwościami próbkowania ? W moim Ref. 5.32 więcej niż 192 Khz nie da się odtworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się podaje z JRiver i NFB27. Sam Kingwa nie uruchomił mi poprzez Remolte Desktop .

Jeszcze powiedział abym zapytał takiego jednego ludka z USA bo miał ten sam problem.

 

Dla zabawy jak będę miał czas do Środy zainstaluje iOS lub Jakąś odmianę Linuxa i spróbuję. Ale niesmak został i oddaje NFB-27.

 

Próbowałem już na 3 kompach odpalić z nim cokolwiek powyżej 48kHz. Niestety bez sukcesu.

 

Będę używał przez resztę czasu Foobar 2000 ( ten przynajmniej działa ) aby posłuchać moje gęste pliki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.audiostereo.pl/linuxowe-granie_109378.html

poczytajcie powyższy wątek, pendrive z "daphile" urywa łeb WSZELAKIM problemom. serwer działa znakomicie, app'ka na androida rewelacyjna, obciążenie komputera tak małe, że ani raz nie załącza się wentylator (laptop). "daphile" natywnie dogaduje się z audio-gd z USB VIA, z automatu puszcza bitperfect do 384 kHz. dodatkowo uruchamia się i wyłącza w kilkanaście sekund. REWELACJA! wcześniej używałem z win 7 64, też bez żadnych, najmniejszych problemów (z najmniejszymi buforami asio). grałem z foobara gdyż brzmi znacznie neutralniej i czyściej niż jriver, który rozmywa bas i scenę, taki "misio" - podkreślam, to moja opinia a jak wiadomo z opiniami jest jak z dziurą w d u p i e - każdy ma własną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.