Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamawiał ktoś może bezpośrednio od Kingwy DHLem? Jak wygląda kwestia cła i VATu? A może lepiej załatwiać to przez dystrybutora (choć u tego nawet modelu 2014 nie widać)?Zainteresował mnie model NBF-1 2015.

 

Wszystkie przesyłki kurierskie są clone i "owatowane" z definicji.

To ich dodatkowy zarobek za pośrednictwo w obrocie towarami.

Nie dotyczy to tylko przesyłek wysyłanych w granicach UE.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też kiedyś przez myśl przeszło żeby kupić bezpośrednio u Kingwy, ale skoro mamy polskiego dystrybutora to kompletnie mija się to z celem. Raz że cenowo wychodzi podobnie, dwa że kupując u dystrybutora masz możliwość pożyczenia/porównania/odesłania, trzy że masz normalną gwarancję na miejscu (co wbrew pozorom jest ważne).

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też kiedyś przez myśl przeszło żeby kupić bezpośrednio u Kingwy, ale skoro mamy polskiego dystrybutora to kompletnie mija się to z celem. Raz że cenowo wychodzi podobnie, dwa że kupując u dystrybutora masz możliwość pożyczenia/porównania/odesłania, trzy że masz normalną gwarancję na miejscu (co wbrew pozorom jest ważne).

Pzdr

To chyba zostaje pojęczeć trochę dystrybutorowi, aby zamówił te nowsze modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza zasada handlu :-)

 

Sprzedaje się to, co jest na magazynie.

 

Inaczej zostanie się z ręką w nocniku i może znajdzie się ktoś, kto weźmie "staruszka" z dużą przeceną (stratą).

 

Pozdrawiam

Pygar

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dostałem dzisiaj od 4hifi nowy firmware bo miewałem zawieszki na sterowniku viausbaudio.sys. Teraz tak, ze strony audiogd:

 

- stary firmware - Firmware #9-3 : Subversion is 0x0100a106 , device name is audio-gd , applied driver V2.0, improve Linux compatibility from #7 .improve USB3.0 compatibility więc sterownik z folderu USB32 V2.0 driver

 

- nowy firmware (info z programu do flashowania firmware) - 0x0100ac0d ale na stronce jeszcze go nie ma i nie wiem jaki sterownik.

 

Czemu pytam? Zainstalowałem jak zalecają najnowszy tj USB32 driver 2014 ale tutaj nie mam panelu audiogd gdzie reguluję bitrate i samplerate a dwa mam w panelu sterowania w zakładce dźwięk max 24/192. Jakieś porady?

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Sterownik USB32 V2.0 driver przy najnowszym firmware również stoi na 24/192 ale jest panel audio gd :)

 

W nowszych wersjach ponoć już tego panelu się nie stosuje. Taką informacją uzyskałem od 4hifi.

 

U mnie nowe wersje softu do kości powodują, że DAC jest niewidoczny dla Daphile. Jak wgram starsze wersje nie wspierające DSD, to widzi. Kingwa odpisał mi, że nie wspiera Linuxa i nie robię w tym systemie prób.

Twierdzenie, że wspinamy do Linuxa i od razu wszystko działa ... zależy w moim DAC od wersji.

Na osłodę wydają się już stabilne sterowniki do Windows i nie mam wcale problemów w JRiver z DSD. Odtwarza wszystko w gęstych formatach.

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowszych wersjach ponoć już tego panelu się nie stosuje. Taką informacją uzyskałem od 4hifi.

Bardzo dziękuję za wyjaśnienie, to akurat dla mnie miało znaczenie. A jak sprawa bitrate/samplerate oraz doboru sterownika pod firmware? Bo na stronie mają przestarzałe info...

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Bardzo dziękuję za wyjaśnienie, to akurat dla mnie miało znaczenie. A jak sprawa bitrate/samplerate oraz doboru sterownika pod firmware? Bo na stronie mają przestarzałe info...

Najlepiej wyślij do Kingwy nr seryjny DAC i poproś o najnowszą sugerowaną wersję. Ja praktycznie zawsze jak "idę spać" do niego piszę, a jak wstaję rano to zawsze mam odpowiedź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o dacu już jakiś czas. Ale te wszystkie problemy z usb odstraszają. Jak nie problemy w windows to nie gra pod daphile. Dodatkowo z wypowiedzi wynika ze sprzet u naszego dystrybutora długo lezy. No a płacąc za nowy, chciało by się mieć sprzęt nie używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieno, u mnie problemów z USB nie ma żadnych.

Działa mega stabilnie zarówno w Windows, jak i w Daphile.

Pod względem stabilności daje wszystkie możliwe noty dla modelu NFB-10ES3

DAC mam wpięty do portu USB 3.0 w mojej płycie głównej.

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam, konwerter aktualnie jest podłączony do terminala z Daphile na "poważne" odsłuchy, lub relaks przy kawie :)

Natomiast gdy pracuję sobie w Lightroom i słucham czegoś w tle na słuchawkach, czy tam Youtube, filmy itp, to NFB-10ES3 jest podłączony po USB do mojego peceta (Win7 x64)

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór

Jestem posiadaczem NFB-15(2014) i po zmianie komputera (laptopa) na nowy pojawił mi się problem. Chodzi o to, że po podłączeniu pod USB urządzenia, komputer rozpoznaje, że nastąpiło podłączenie nowego urządzenia, a następnie wyłącza urządzenie, i tak dzieje się w kółko. Po zainstalowaniu sterowników -AudiogdUSB32v2.0forwin- wyskakuje błąd spowodowany przez viausbaudio.sys. Próbowałem podłączać urządzenie pod USB 2.0 i 3.0 i dzieje się to samo. Posiadam Windows 8.1.

Nie wiem co się dzieje, gdyż ze starym laptopem urządzenie działało bez zarzutów.

Wyłączyłem oszczędzanie energii, bo przeczytałem, że to może być przyczyną, ale nie rozwiązało to problemu.

Może ktoś spotkał się z podobnym problemem i zna jego rozwiązanie.

Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Kolejna ewolucja NFB-1, tym razem jako (2015)

http://www.audio-gd.com/Pro/dac/NFB12015/NFB12015EN.htm

wg. opisu "The best NFB-1 model we ever had". Mainboard wygląda na przeprojektowany a nie na zwykly facelifting, I2S. Zmiany wyglądaja interesujaco. Chetnie zobaczylbym porównanie do NFB-1 (2014) DSD.

 

Dla mnie to ewolucja, a w zasadzie rewolucja, to będzie wtedy, kiedy wreszcie Kingwa zdobędzie się na wysiłek i użyje sterowania przetwornikiem po szynie danych. I wreszcie zacznie używać jego funkcji, przełączanych filtrów, znakomitej regulacji głośności, która Sabre ma na pokładzie, możliwości ustawiania siły układu antyjitterowego i całej reszty dostępnej tam defaultowo. Wtedy to będzie można mówić o "best ever". Ale do tego trzeba się mentalnie przełamać, albo zatrudnić kogoś kto zaprojektuje moduł sterujący i napisze do niego program. A nie tylko mnożyć kolejne modele, składane na zasadzie klocków LEGO. Dziś połączymy ten moduł z tym, a jutro tamten z tamtym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Popieram. Ale z takimi funkcjami dostępnymi dla użytkownika to urządzenie nie będzie kosztowało tyle ile kosztuje a 2-3x tyle.

Chociaż sam jestem ciekaw na ile nowa wersja różni sie od poprzedniej.

 

Ale cały wic polega na tym, że wcale nie musi kosztować więcej, ba wręcz może kosztowac mniej. Bo te funkcje są "na stanie fabrycznym" samej kostki. Są jej częścią nieodłączną. Trzeba tylko się do nich dostać za pomocą procesora kosztującego raptem 5$. A te wszystkie opcje zastępcze, na przykład głośność realizowana na przekaźnikach, o to dopiero kosztuje. A spokojnie można by się jej pozbyć. Więc ostatecznie byłoby relatywnie taniej, a nie drożej.

A obecne podejście na zasadzie wspomnianych "klocków Lego", przynosi takie kuriozalne rozwiązania jak montaż modułów, które fabrycznie są wyłączone i nieaktywne. Patrz moduł WM8805 w 1.32

To nie ma żadnego uzasadnienia technicznego, to zaszłość wynikająca z przypadkowego dobierania modułów, bazujących na poprzednich konstrukcjach. Moim zdaniem, to bardziej kwestia mentalna, na zasadzie niemocy i niechęci do otwartego podejścia, niż problem techniczny. A bardziej po naszemu, jak komuś się nie chce, to gorzej jakby nie mógł :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość magicman77

(Konto usunięte)

Ale cały wic polega na tym, że wcale nie musi kosztować więcej, ba wręcz może kosztowac mniej. Bo te funkcje są "na stanie fabrycznym" samej kostki. Są jej częścią nieodłączną. Trzeba tylko się do nich dostać za pomocą procesora kosztującego raptem 5$. A te wszystkie opcje zastępcze, na przykład głośność realizowana na przekaźnikach, o to dopiero kosztuje. A spokojnie można by się jej pozbyć. Więc ostatecznie byłoby relatywnie taniej, a nie drożej.

A obecne podejście na zasadzie wspomnianych "klocków Lego", przynosi takie kuriozalne rozwiązania jak montaż modułów, które fabrycznie są wyłączone i nieaktywne. Patrz moduł WM8805 w 1.32

To nie ma żadnego uzasadnienia technicznego, to zaszłość wynikająca z przypadkowego dobierania modułów, bazujących na poprzednich konstrukcjach. Moim zdaniem, to bardziej kwestia mentalna, na zasadzie niemocy i niechęci do otwartego podejścia, niż problem techniczny. A bardziej po naszemu, jak komuś się nie chce, to gorzej jakby nie mógł :-)

 

dokladnie tak, wszystko jest gotowe, a napisanie programu do procesora sterujacego sabre po i2c kilkoma funkcjami to przedszkole dla kogos kto sie tym zajmuje zawodowo czy odpalenie cyfrowej regulacji glosnosci z sabre+fajny oledowy wyswietlacz na przodzie, jakis normalny graficzny wyswietlacz gdzie mozna zrobic normalne menu jak w yulongach czy audiolabach, to teraz naprawde kosztuje grosze, a niesamowicie podniesie atrakcyjnosc i mozliwosci sprzetu, program napisac tez sensownie - procesor sterujacy po kazdym wyslaniu komendy (wcisnieciu przycisku) zasypia aby nie siac smieciami z zegara w postaci harmonicznych odkladajacych sie w roznych miejscach na roznych elementach az do nastepnego nacisniecia przycisku gdzie realizuje pojedynczy przebieg petli, wysylajac komende po i2c + aktualizujac oled

 

moznaby niezle zaoszczedzic na calej sieci przekaznikow sterujacych rezystorami, ktore chocby nie wiem jak doskonale, zawsze beda mialy wplyw na dzwiek i beda w taki lub inny sposob koloryzowac dzwiek

 

do tego zegary od crysteka najlepiej 957 i mozna mowic o rewolucji, bo te fabryczne jak i tcxo to kompletna sciema po porownaniu z crystekiem, a ogromnej roznicy nie ma cenowej

 

reszta wlasciwie jest jak nalezy, bo sprzety od sredniej klasy cenowej u Kingwy graja niezle, teraz nawet obsluga dsd/dxd - super sprawa, jeszcze zrobic przelaczane +5V USB dla tych ktorzy maja problem gdy brak 5V i sa jaja przy samym polaczeniu mas urzadzen na usb

 

jak sie kiedys Kingwa przelamie to ja chetnie cos zakupie, wlasciwie to jesli nie pojdzie ta droga to w tych przedzialach cenowych za chwile konkurencja bedzie zbyt duza, ktora oferuje znacznie wiecej za niewiele wiecej szczegolnie gdy sabre staje sie ostatnio mega popularne i wszyscy ostro biora sie za implementowanie tej kosci w roznych dacach (i nie mowie o gigantach ktorzy podchodza bezkompromisowo do problemu i bez wzgledu na budzet robia daci najlepsze na swiecie jak weiss czy auralic korzystajac z tej kosci, ale o klasie powiedzmy sredniej, bo jesli weiss czy auralic korzystajac z potencjalu jaki drzemie w 9018 sa w stanie stawac w szranki z takim przykladowo dcs-em to cena nawet za nowy egzemplarz jest smieszna, a mozliwosci 9018 praktycznie nieograniczone jesli ktos ma leb i wie jak nie przyblokowac mozliwosci samej kosci na zasilaniu, zegarach, analogowce czy PCB, ktore rowniez musi byc sensownie przemyslane)

Edytowane przez magicman77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego zegary od crysteka najlepiej 957 i mozna mowic o rewolucji, bo te fabryczne jak i tcxo to kompletna sciema po porownaniu z crystekiem, a ogromnej roznicy nie ma cenowej

 

Możesz rozwinąć myśl?

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crystek najlepszy jest z rzeczy łatwo dostępnych i tyle;)

Tak ale ja np szukam jakiegoś 24.000MHz i nie znalazłem... Jakieś shity z ebaya z opisem 0.3ppm lub nawet 0.1ppm vanguard ale ile to warte (na 120zł wycenione)...

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość magicman77

(Konto usunięte)

Technicznie to jitter jest niższy.

 

jitter czy bedzie mial 0,1ppm czy 1 czy 10 ppm to bez znaczenia jest w praktyce

 

najbardziej istotne sa szumy fazowe oscylatora w roznych zakresach czestotliwosci, wystarczy spojrzec na pdfy zeby miec pojecie jak duze to sa roznice miedzy 957, a tcxo kingwy szczegolnie bodajze przy 10Hz, 100Hz itd ...

 

niestety sa one smd, trzeba podlutowac nogi i wsadzic w stoliki kingwy, co i tak jest slabym rozwiazaniem - powinna byc od zera plytka zrobiona z miejscem lutowania smd zegara

 

ciekawe sa tez zegary od NDK

Edytowane przez magicman77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.