Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  267 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh

Rekomendowane odpowiedzi

No to jedziemy na tym samym wózku..

Też zamawiałeś NFB-1 v2015 ?

Mi odpisali dzisiaj , że wszystkie przesyłki wysłane w dniu 29.12.2014 dostarczono - z wyjątkiem mojej .

Jak widać nie tylko moja przesyłka nie doszła.

Napisałem Ci priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - dlaczego zamawialiście zagramanicą? Taniej? Szybciej? Zważcie proszę, że w tym okresie (BN) jest najwięcej opóźnień i pomyłek :) Sam czekam na nfb 1 i nfb 7 - jeszcze około miesiąca i powinny dotrzeć ...

Czekam na wiadomość od Was - może sam sprowadzę z dalekich stron??

 

Też myślę o NFB-1 v2015 tylko mam pytanie czy ten v2015 jest jakiś lepszy niż te starsze 1P ? Jakie są różnice ?

1P jest okrojony

 

nfb1 ver.2015 w porównaniu z 2014 ma obsługę DSD (bez lutowania dodatkowego modułu) i dodatkowe wejście cyfrowe. Poza tym bez zmian.

 

bardziej ciekawi mnie czy nfb1 różni się brzmieniowo od nfb1.32. Na pewno są różnice w ilości i typie wejść cyfrowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie :) Też wcześniej pytałem tu o różnice dźwiękowe między 1 a 1.32 ale nikt nie odpowiedział a cenowo to 1000 pln więcej nie wiem czy jest słyszalny ten 1000 pln i na ile jest słyszalny bo jeśli to tylko jakieś minimalne polepszenie to szkoda kasy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam czekam na nfb 1 i nfb 7 - jeszcze około miesiąca i powinny dotrzeć ...
Gdzie zamawiałeś? Ja zamawiałem 3 tygodnie temu NFB3 (2014) na Sabre w interprojekcie. Od tamtej pory cisza, na maile nie odpowiadają więc poczekam jeszcze z tydzień i pewnie też zamówię zagramanicą skoro taka olewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zamawiałeś? Ja zamawiałem 3 tygodnie temu NFB3 (2014) na Sabre w interprojekcie. Od tamtej pory cisza, na maile nie odpowiadają więc poczekam jeszcze z tydzień i pewnie też zamówię zagramanicą skoro taka olewka

czekam, bo wiem, że ich nie ma w PL :)

mają dopłynąć na przełomie stycznia i lutego.

 

 

No to jedziemy na tym samym wózku..

Też zamawiałeś NFB-1 v2015 ?

 

dlaczego zdecydowałeś o zakupie poza PL - dostępność, cena ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL NFB-1 v2015 będzie realnie marzec/kwiecień.

W Holandii zamówienie dla Magna HiFi było złożone wcześniej ( tzn. ok początku grudnia ) i dostali je z opóźnieniem czyli koniec grudnia.

Rzekomo są wielkie opóźnienia w produkcji.

Druga sprawa - oficjalna cena NFB-1 jak wyżej wzrosła ( podobnie jak wielu innych urządzeń Audio Gd ).

Podsumowując - czy oprócz mnie i Kolegi dfx5 - jeszcze Ktoś zamawiał z Magna ?

Co do opóźnień w okresie - wszystko ok , ale do innych krajów wyszły normalnie i w terminie..a do Pl w naszym przypadku taka wpadka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostawa AGD do polskiego dystrybutora "idzie" od jakiegoś lipca 2014. Najpierw miał to być NFB-1 (2014) DSD, a od jakiegoś czasu NFB-1 (2015). Dostepnosc sie nie zmienia i jest taka sama, czyli jej nie ma. Jako, ze już o tym pisałem, a powtarzac się nie lubie to tylko tak informacyjnie. Oficjalna cena modelu 1 we wszystkich mutacjach nie zmienia się od dawien dawna i wciąż wynosi USD650 +kw.Trudno się dziwic, ze klient czekajac miesiące na dostawe PL, szuka w EU. Jak to jest, ze w EU się oplaca a u nas nie... Cena w magnie to EUR750, dla zainteresowanych we Francji macie EUR 690+kw ETA30dni+. Ja ze swojej strony mam szczera nadzieje, ze zachowanie klientów da do myslenia dystrybutorowi PL.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zamawiacie u dystrybutora PL indywidualnie czy czekacie aż się nowy model sam pojawi? Ja jak już pisałem zamówiłem NFB3(2014) w połowie grudnia. Dziś mi potwierdzono, że dostawa ma być w połowie stycznia. Zobaczymy. W ostateczności zamówię pewnie w magnie, ale wolałbym tego uniknąć. Koszt w NL jest dobrych kilka stówek wyższy za sam DAC. Do tego koszty wysyłki, przewalutowania i robi się z tego 500PLN więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i myślę, że trochę z tego się zrobiła nagonka. Sam nie czekałem aż produkt się pojawił na stronie tylko zadzwoniłem, zamówiłem. Doszło myślę że w porównywalnym czasie jak bym zamawiał za granicą. Do tego mam spokój bo 3 lata polskiej gwarancji, nie muszę szastać kasą na wypadek jak by mi sprzęt odmówił posłuszeństwa.

Zresztą chyba trudno aby ktokolwiek miał na stanie od ręki każdy model dostępny u producenta. To moja prywatna opinia i nie chciałbym tutaj wywołać jakiejś zawieruchy :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie

Zaszło pewne nieporozumienie

DAC NFB-1 ver 2014 jest dostępny od połowy roku 2014

Natomiast jeżeli chodzi o model DAC NFB-1 ver 2015, to jest możliwość sprowadzenia od producenta na zamówienie.

 

Dodatkowo ważna informacja.

Na wszystkie urządzenia Audio-gd zakupione u polskiego dystrybutora

obowiązuje polska 3 letnia gwarancja, w pierwszym roku DOOR TO DOOR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie

Zaszło pewne nieporozumienie

DAC NFB-1 ver 2014 jest dostępny od połowy roku 2014

Natomiast jeżeli chodzi o model DAC NFB-1 ver 2015, to jest możliwość sprowadzenia od producenta na zamówienie.

 

czy nfb1 i nfb7 będą dostępne w styczniu/lutym?

PIerwszy raz słyszę, że model2015 jest dostępny na zamówienie. Dzwoniłem da Państwa 2 razy w tej sprawie, również prowadziłem korespondencję i nie było takiej propozycji... Powiedziano mi , że trzeba czekać na dostawę. Jako zniecierpliwieni potencjalni posiadacze prosimy o odpowiedź :)

Edytowane przez 1siedem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Roxi

(Konto usunięte)

No i jest jeszcze jedna ważna sprawa Panowie czy nowy NFB-1 DSD gra lepiej niż inne DACki w cenie ok 3200 pln a i czy jest lepszy od tańszego 1.32 ? Ja poczekam z zakupami aż ktoś porówna nową zabawkę z innymi ;)

To jest następca. Nie będzie już chyba 1.32. Dolar jest z innej bajki teraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Roxi

(Konto usunięte)

W sklepach jeszcze pewnie mają 1.32 a dolar też chyba za jakiś czas wróci do normy ;)

 

Zakładając, że grają podobnie, to lepiej kupić nowsza wersja moim zdaniem. Nawet jeśli potraktować DSD jako ciekawostkę... Dola może wróci jak się wojna skończy:) trzeba by zapytać Putina jakie ma plany na 2015 :)

 

Mając nfb 7.32, to wielkich różnic tam pomiędzy nim a 1.32 którego miałem czasowo nie słyszę. Dopiero Vega Piopiowa trochę lepiej zagrała, ale z "gołym" transportem. Transport musi być bardzo dobry aby wykorzystać możliwości tych DAC. Czy jest za 1 tys, 2, 5 czy 10 :) Wielu osobom się to nie podoba, bo myśli, że kupi sobie nowy daczek z via-vinyl i zapomina o jitterze, ale tak to nie działa w praktyce niestety :)

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że grają podobnie, to lepiej kupić nowsza wersja moim zdaniem. Nawet jeśli potraktować DSD jako ciekawostkę

Nowsze wersje nie współpracują z Linux co oznacza bycie skazanym na Windows :(

Edytowane przez marekzawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Roxi

(Konto usunięte)

O jakim jiterze piszesz ?

Dlaczego akurat jiter ?

100 raz o tym samym?? :)

Nie był moim celem w tym kontekście dociekania składowych generowanych przez "słaby transport". A bardziej zwrócenie uwagi na różnice pomiędzy DAC. Dyskusja za każdym razem, czy to jitter, czy inne zakłócenia generowane przez PC chyba nie ma sensu :)

 

Nowsze wersje nie współpracują z Linux co oznacza bycie skazanym na Windows :(

A to jednak cała rodzina DAC z DSD ma ten sam problem?

Jak widzisz nie jest to sprawa softu który mamy identyczny i do mnie przesyłałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja za każdym razem, czy to jitter, czy inne zakłócenia generowane przez PC chyba nie ma sensu :)

Sam napisałeś że jiter :)

 

A to jednak cała rodzina DAC z DSD ma ten sam problem?

Jak widzisz nie jest to sprawa softu który mamy identyczny i do mnie przesyłałeś :)

Opieram się na Twoich doświadczeniach i naszej korespondencji, sam nie testowałem.

Pytałem AGD jaka jest różnica w konwerterach, które wyglądają na oko podobnie i dlaczego wersja z DSD nie pracuje z Linux. Odpowiedz była mniej więcej taka : Nie testowaliśmy na Linux, korzystaj z Windows. Możliwe jest upgrade do DSD.

Czyli, może wiem ale nie powiem :)))

Kiedyś podobna sytuacja dotyczyła współpracy z SBT- brak asynchronicznej transmisji. Ciągłe narzekania użytkowników AGD na forach wymusiły rozwiązanie problemu.

Edytowane przez marekzawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.