Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wtyki canare https://www.canford.co.uk/Products/20060/43-069_CANARE-RCAP-C53-RCA-PHONO-PLUG-Group-Y Planuję jakoś na tygodniu zamawiać, cena jest fajna. Zresztą już można znaleźć i inne rca 75ohm ale mogą być drogie jak na przykład mundorfy za 140E...

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak z hiface też są problemy tak więc wygląda na to że nie koniecznie nawalił układ usb ale pewnie głębsza afera bo na innym kompie występują te same objawy... Może to zegar przy dacu?

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał już ktoś okazję posłuchać NFB 28.38, szukam swojej pierwszej stacjonarki i rozważam zakup.

Jak sie ma w ogóle szkoła grania Sabre AGD vs Burson Conductor. Ktoś kiedyś porównywał?

 

Cześć

Ja słuchałem - Nie wiem jak się to ma to Burson. Jednak w kontekście 9018 - jest bardziej muzykalny. Słucha się go o wiele przyjemniej, mniej męczy (ale to moja opinia), daje lepszą scenę.

Ogólnie warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja słuchałem - Nie wiem jak się to ma to Burson. Jednak w kontekście 9018 - jest bardziej muzykalny. Słucha się go o wiele przyjemniej, mniej męczy (ale to moja opinia), daje lepszą scenę.

Ogólnie warto spróbować.

To dobra wiadomość. Cenię sobie muzykalność i scenę. Rozdzielczość, separacja instrumentów nie ucierpiała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest odrobinę cieplej, ale subtelnie wg mnie - czyli nic nie zostało zniszczone z roździeczości czy też separacji.

Posłuchałem dzisiaj trochę 28.38, potwiedza się Twoja opinia. Jest troche potrzebnego do muzykalności ciepełka. Poza tym krystaliczna srednica i nie drapiąca po oczach góra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z tym Master 10?

Faktycznie kosztujac 9000, gra tak dobrze i jest tak dobrze wykonany ze moglby kosztowac i 20000 ?

 

Pewien elektronik mi powiedzial ze ten Master 10 to nawet A600P zamiecie i ze ogolnie poziom wykonania jest wyzszy niz w Xindaku. O marantzach pm11, MF 6si, jakis krellach nie wspominajac.

 

Sluchal albo ma ta integre ktos i i moze sie wypowiedziec prosze?

 

Testow tej integry prawie nie ma, a tym bardziej laboratoryjnych badan zeby zobaczyc na ile klamie producent w danych technicznych (moc, slew rate, S/N z kosmosu bo 115dB itd). Podobno ktos kiedys oddal go do laboratorium we Francji i sa dane gdzies ale nie moge tego nigdzie znalezc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mixy Master 10 to zacny piecyk, niestety nie mogę odnieść się do Xindaka a z wyższych modeli Marantza to słuchałem u siebie jedynie PM14.

Obecnie mam Hegla H80 i z nim porównywałem Mastera 10 jak go miałem u siebie na testach - zupełnie przypadkowo.

Powiem tak w porównaniu z Heglem to Master zagrał prawie pod każdym względem lepiej a pod żadnym gorzej. Pierwsze co się rzuca to pełna kontrola nad głośnikami (Dynaudio Contour 1.4 LE), pięknie oddane brzmienie bębnów ich szybkość i zróżnicowanie super, stopa ładnie wykonturowana z fajnym uderzeniem, ale 500W robi swoje więc łaski nie robi. Druga sprawa w porównaniu z Heglem to Master ma lepsze wysokie tony, są nieco bardziej rozdzielcze zróżnicowane, po prostu więcej smaczków tutaj słychać ale nie ma przy tym rozjaśnienia czy metaliczności, średnica w Master 10 nieco gładsza na sybilantach. Scena szerokość taka sama jak w Heglu natomiast nieco ładniej Master pozycjonuje intstrumenty na scenie ale to pewnie pochodna tego co wcześniej napisałem.

Co do wykonania to wszytko jest prawidłowo spasowane a pilot to mistrzostwo świata jak dla mnie - minimalistyczny i wykonany z jednego kawałka aluminium.

Teraz pytanie dlaczego go nie kupiłem, otóż Hegla wówczas miałem ok miesiąca, oba wzmacniacze mają podobną szkołę grania. Dynamika rozdzielczość ale nie kosztem barwy i wypełnienia. Master to duży piecyk i u mnie nie bardzo jest miejsce na niego a potrzebuje wolnej przestrzeni bo się nico grzał z moimi kolumnami. Master nie posiada również wbudowanego DACa do którego bardzo się już przyzwyczaiłem a musiałbym wówczas go również dokupić a to podnosi cenę systemu.

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z tym Master 10?

Faktycznie kosztujac 9000, gra tak dobrze i jest tak dobrze wykonany ze moglby kosztowac i 20000 ?

 

Pewien elektronik mi powiedzial ze ten Master 10 to nawet A600P zamiecie i ze ogolnie poziom wykonania jest wyzszy niz w Xindaku. O marantzach pm11, MF 6si, jakis krellach nie wspominajac.

 

Sluchal albo ma ta integre ktos i i moze sie wypowiedziec prosze?

 

Testow tej integry prawie nie ma, a tym bardziej laboratoryjnych badan zeby zobaczyc na ile klamie producent w danych technicznych (moc, slew rate, S/N z kosmosu bo 115dB itd). Podobno ktos kiedys oddal go do laboratorium we Francji i sa dane gdzies ale nie moge tego nigdzie znalezc.

Witaj.

Wtrące swoje 10 groszy :) Zaczynałem przygodę z modelem Precision2. Porównywałem z xindakiem i pokonał go w przedbiegach. Zarówno jeśli chodzi o wykonanie jak i właściwości akustyczne. Oczywiście kwestie soniczne to rzecz indywidualna. Dla mnie grało to lepiej.

Potem zmieniłem na Mastera 10 i to dopiero był opad szczeny. Wykonanie mega dobre, kawał porządnego i ciężkiego klocka. 500W robi swoje i to co zrobił a kolumnami powaliło mnie na kolana. Jeśli chcesz mogę zrobić zdjęcia wnętrza czy też ogólnie urządzenia. To co jest na stronie nie oddaje ani wielkości ani jakości wykonania. Śmiało mogli by wołać za ten sprzęt o wiele więcej.

Faktycznie szkoda, że nie ma testów - ale może czyta to dystrybutor i o takie coś się pokusi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma Precision2 do 10??? Nie chodzi mi o moc czy wydajność prądową. Jaki przekaz muzyczny między tymi dwoma?

 

 

Wysłane z tapciocha

Precision 2 nie był konstrukcją symetryczną. Inna budowa samego wzmacniacza (jest bardziej ocieplony) - więc w starciu z M10 słabiej kontrolował bass. Jednak tak - czy inaczej była to bardzo dobra konstrukcja.

Edytowane przez exilir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precision 2 nie był konstrukcją symetryczną. Inna budowa samego wzmacniacza (jest bardziej ocieplony) - więc w starciu z M10 słabiej kontrolował bass. Jednak tak - czy inaczej była to bardzo dobra konstrukcja.

A jesteś pewien, że niesymetryczną? Może nie zbalansowaną ? Bo po zdjęciach wydaje mi się, że to dual mono, z trafami na każdy kanał.

 

Wysłane z tapciocha

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że niesymetryczną? Może nie zbalansowaną ? Bo po zdjęciach wydaje mi się, że to dual mono, z trafami na każdy kanał.

 

Wysłane z tapciocha

Dwa trafa ot jeszcze nie oznaka symetryczności. Na pewno ma zasilania osobne na każdy kanał :) Nie ma nawet wyjść symetrycznych. Na pewno jest niesymetryczny. Dopiero M10 posiada tą funkcję.

Mogę się jednak mylić - pytanie do dystrybutora czy też producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa trafa ot jeszcze nie oznaka symetryczności. Na pewno ma zasilania osobne na każdy kanał :) Nie ma nawet wyjść symetrycznych. Na pewno jest niesymetryczny. Dopiero M10 posiada tą funkcję.

Mogę się jednak mylić - pytanie do dystrybutora czy też producenta.

Ale ma acss Edytowane przez jarojaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACSS daje DUUUŻO w porównaniu do podłączenia XLR chociażby ( o RCA nie wspomnę ). Z firmowym DAC ( odpowiedniej klasy ) potrafi zagrać fenomenalnie. Miałem zestaw Master 10 i NFB7 z Amanero i w połączeniu z wieloma kolumnami to była klasa brzmienia sama w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
ACSS daje DUUUŻO w porównaniu do podłączenia XLR chociażby ( o RCA nie wspomnę ). Z firmowym DAC ( odpowiedniej klasy ) potrafi zagrać fenomenalnie. Miałem zestaw Master 10 i NFB7 z Amanero i w połączeniu z wieloma kolumnami to była klasa brzmienia sama w sobie.
Miałeś? To dlaczego już nie masz?

 

Wysłane z tapciocha

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jakiś pomysł czemu dac 1.32 może szumieć i trzeszczeć? Na każdym ustawieniu czy to bitrate czy próbkowanie nie ma różnicy ale przy wyższym jest znacznie gorzej... Testowane wejście usb i spdif (konwerter hiface two). Latency mon pokazuje że wszystko ok.

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ktoś ma jakiś pomysł czemu dac 1.32 może szumieć i trzeszczeć? Na każdym ustawieniu czy to bitrate czy próbkowanie nie ma różnicy ale przy wyższym jest znacznie gorzej... Testowane wejście usb i spdif (konwerter hiface two). Latency mon pokazuje że wszystko ok.
A skąd wiesz, że to DAC szumi??

Przestawiałeś zwory z DIR na Sabre?

 

Wysłane z tapciocha

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, szumi zegar crystek 100mhz, pracował w dacu ze 3 lata albo i lepiej... Wsadziłem zegar 80mhz i następujące obserwacje:

 

- nie ma szumów i trzasków przy odtwarzaniu

- panel sterowania, dźwięk, właściwości urządzenia i zaawansowane - tutaj wszystkie karty szły na stół - mianowicie podczas testowania od 16/44.1 szumiało podczas odtwarzania dźwięku dzwonków, podczas odtwarzania na 24/192 była masakra po całości natomiast obecnie jest piękna cisza w obydwu przypadkach tj na usb a także na spdif z konwertera hiface two...

 

system generuje spore latency podczas odtwarzania, kiedy dac jest wyłączony opóźnienie spada do kilku mikrosekund natomiast podczas odtwarzania normalnie jest ok 500-1000 mikrosekund (dpc latency checker). Kiedy miałem dac smsl sd793v1 i konwerter hiface to nie miałem problemów i latency skakało znacznie niżej tj 250us to były pojedyncze maksymalne wyskoki... Playback nie jest zakłócony ale mnie to zastanawia, może kiepski kontroler usb w płycie asus z97pro jednakże kiedy używałem kontrolera zmodyfikowanego na wzór PPA to problem był ten sam...

 

No nic, w takim razie mam do Was dwie prośby:

- Czy ktoś z Lublina (albo i skądś indziej) chciałby sprawdzić u siebie tego mojego crysteka czy zachowuje się tak samo? Da się go naprawić? Co w ogóle może powodować że pracuje z takimi wielkimi zakłóceniami?

- Dwa to potrzebuję nowy zegar 100mhz, kupować taki sam jak miałem?

- Kolejna sprawa to jak już kupuję nowy zegar dla daca to chciałbym kupić też zegar dla usb bo będę go używał dalej, hiface robi wypad bo po prostu jest niepotrzebny... Tutaj siedzi 12mhz, ktoś może mi coś polecić?

 

Ach no i wreszcie znowu mam swoją laleczkę, jak miło się jej słucha kiedy nie szumi :D Mam nadzieję że nie oszukuje mnie znowu jak podczas poprzednich prób kiedy to objawy znikały tylko na chwilę i zaraz wracały... :P

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z szumieniem, zwłaszcza po nagrzaniu się klocka. Odesłałem do dystrybutora (w ramach gwarancji), oni odesłali do producenta, po paru tygodniach miałem w domu naprawiony. Dystrybutor nie zna szczegółów naprawy, mówi że prawdopodobnie wymienili całą płytę. Ja natomiast odnoszę wrażenie że przy okazji zmienili kwarc ze 100MHz na 80MHz bo już nie obsługuje plików 384khz. Generalnie nie robi mi to różnicy bo takie pliki traktuję wyłącznie jako ciekawostkę a 100% grania to... po spdif z kompaktu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie 15 minut po uruchomieniu zaczynał szumieć ale z kolei jakbym dał wyższe próbkowanie to od razu sieczka... Płyty pewnie Tobie nie wymieniali bo po co jak to sam zegar nawalał... Nie znam różnic między tcxo a innymi bo nie interesowało mnie to zbytnio i tyle że tcxo kontrolowany temperaturowo a np vcxo napięciowo ale jak to się dokładniej przekłada na praktykę nie wiem... Mój padający crystek to dokładnie po oznaczeniach coś takiego:

 

http://pl.mouser.com/ProductDetail/Crystek-Corporation/CCHD-950-25-100000/?qs=sGAEpiMZZMtldj7qu1ydrUabCoSqDsRfp%252bGiK9QgwLk%3d

 

I pewnie kolejny też się zamęczy po pewnym czasie jak kupię, zadzwonię jutro do 4hifi i zapytam o poradę bo i do usb bym zmienił na jakiś dokładniejszy ot tak dla sportu i funu bo lepszy zegar poprawia brzmienie chociaż jak crystek działał to nie pomyślałem aby zrobić porównanie i tylko z opinii innych wiem że poprawa jest :P Obecnie znalazłem na ebayu jednego sprzedawcę który ma 100mhz i 12mhz

 

https://www.ebay.com...cxo 12&_sacat=0

 

Ale kto go wie czy to dobre układy... Testował ktoś?

Edytowane przez rayfe

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.