Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  267 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra z ta MANTĄ poszedłeś na bogato:) Ale poważnie panowie mogę kupić XINDAK 600P lub AUDIO GD Master 10 czy ktoś to porównywał ? Wiem znam ten tekst z

https://headmania.org/2017/07/16/audio-gd-master-10-speaker-amplifier-review/

 

ale to chciałbym od krajana usłyszeć "Głos prawdy' Na temat porównania a może ktoś słuchał monobloków AUDIO GD 2H Panowie proszę o pomoc :)!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie tak szeroko. Faktem jest, że głośno grać potrafi niemal każdy wzmacniacz ale tylko dobry potrafi zagrać na niskim poziomie głośności. Zapewne ciężko będzie o relację kogoś, kto miał możliwość bezpośredniego porównania obu wzmacniaczy. W zakresie wyboru zadanie masz dość trudne.Jedno jest pewne - jest to wybór pomiędzy dwoma doskonałymi wzmacniaczami. Którego z nich nie wybierzesz, to będzie dobry wybór. Namieszałem? Zawsze zostaje rzut kostką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam w cd sie niebawiłem nigdy wole grać z plików tu polecam cos z lumina najlepiej d 2 połączony po xlr ,ewentualbid taniej pioneer n 70 ae ,kolumny Esa neo 3 se ,Soundeco alpcha f 3 plus ten duecik grał super lub kef r 900 z tymi mialem stycznośc i master bardzo fajnie sobie grał zależy od metrażu pokoju jak powyżej 30 metrow to Soundecco f 3 plus się idealnie sprawdzały pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2019 o 07:56, WHITESNAKE39 napisał:

Witam.

Jakie CD proponujecie do Master 10? Oraz jakie kolumny? Pokój 20-25 m2. Z czym odsłuchać?

Wydaje mi się, że Master10 będzie grał całkiem nieźle niemal z każdym średniej lub wyższej jakości sprzętem. U mnie sprawdza się z Marantz UD7007 (chociaż chciałbym spróbować z PS Audio) oraz Martin Logan Electromotion ELS. Pokój to także około ~24mkw (dosyć zagracony). Niektórzy nazywają ten wzmacniacz "kablem ze wzmocnieniem" uważając go za bardzo neutralny ... u mnie zmiana kabli dała bardzo dużo. Zmieniłem z Nordost Blue Heaven na TMR Ramses II - gigantyczna zmiana!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem okazję odwiedzić siedzibę 4HiFi w Gliwicach, a że "przypadkiem" ;) miałem w bagażniku DAC NFB - 1.32, to postanowiłem sobie porównać z nowszym modelem NFB - 1.38, oraz z nieco lepszą konstrukcją NFB - 7.38. 

Zacznę od tego, że pokój odsłuchowy jest doskonale przygotowany, święty spokój, nikt nie patrzy na zegarek, na stoliku wylądowała kawa - cuda! :)

Gdzieś tam kiedyś - ze trzy lata temu, opisywałem tutaj, jak to mnie zachwycił mój DAC NFB - 1.32, do dzisiaj go cenię, za łagodny, dociążony i jednocześnie (w tej kategorii cenowej) czytelny przekaz odtwarzanej muzyki. Co ciekawe to przecież SABRE 9018 - czyli ostry, detaliczny dźwięk - tak przynajmniej krąży obiegowa opinia... 

Posłuchałem najpierw mojego DACa, potem NFB - 1.38. Jeden i drugi graja podobnie, jednak nowsza wersja 1.38 ma bardziej zaokrąglone kontury dźwięków. jest jakby bardziej nasycona dźwiękiem. Tak trochę, jak słuchawki Sennheiser HD 650 w porównaniu do HD 600 - jeśli ktoś porównywał, to myślę, że wie o co chodzi. Ogólnie w moim przypadku nie warto byłoby kupować nowszej wersji - nie wiele wnosiła. Natomiast jeśli ktoś planuje zakup od "zera" to może być ciekawa propozycja - łagodny, nasycony i szczegółowy dźwięk.

Przyszła kolej na NFB - 7.38 i tutaj był szok! Cena ponad dwukrotnie wyższa, ale dźwięk jaki usłyszałem, to nie były jakieś tam niuanse czy delikatne zmiany. Po pierwsze pojawiła się czytelniejsza scena (taki "oddech") instrumenty zagrały wyraźniej i jakby głośniej! Bas przestał się rozłazić, nawet miałem wrażenie, że jest go mniej, ale to raczej efekt jego kontroli, a nie braku czy też pewnego obcięcia. Do tej pory myślałem, że to raczej mocne wzmacniacze odpowiadają za taką kontrolę basu.

Wszystko pięknie, ale pomyślałem, że skoro do tej pory grał u mnie NFB - 1,32 i było dobrze, to czy teraz nie będzie za bardzo szczegółowo, czy gorzej nagrane płyty dadzą się słuchać, nawet wtedy, gdy jesteśmy zmęczeni, chorzy, czy na przykład siedzimy w gronie znajomych?

4HiFi bez problemu wysłali mi do Gdańska NFB - 7.38 na testy. Muszę przyznać, że ten DAC nie był miłością od pierwszej randki :) Cały czas miałem podejrzenia, czy nie gra zbyt jasno, natarczywie, dźwiękiem który mnie zmęczy i zmusi do pozbycia się balastu - odesłania sprzętu. Niestety, lub całe szczęście, bo po kilkunastu (raczej kilkudziesięciu) różnych płytach i tygodniu maglowania, muszę przyznać, że DAC zostaje! 

Jego brzmienie określiłbym jako energiczne, szczegółowe (mocne akcenty z przodu) ale nie do przesady i bardzo przestrzenne - szczególnie w głąb sceny dźwiękowej. Za każdym razem, gdy myślałem, że teraz właśnie będzie zbyt ostro, poleje się w końcu krew z uszu, czy coś w tym rodzaju, wtedy DAC pokazywał swoją klasę, to jak gra i w jaki sposób to robi. No właśnie, robi coś dziwnego, w momencie gdy jest na granicy przesady (nie wiem jak to określić) w ostatnim momencie, tym właściwym, wycofuje się i jest miło i przyjemnie, a my słuchamy sobie dalej jak by nigdy nic - rewelacja!

Na koniec dodam, bo ktoś wcześniej opisywał problemy z instalacją sterowników amanero, że jako wręcz analfabeta w świecie komputerów nie miałem żadnego problemu z zainstalowaniem sterownika pod win 8.1 z Foobar. Żaden DAC podczas ciągłego przepinania przewodów USB nie zaprotestował.

Może jeszcze jedno - na koniec... Jest ogłoszenie na giełdzie HiFi - DAC NFB - 1.32 - cena... hmm... moim zdaniem, lekka przesada. To nie moje ogłoszenie :) mój DAC (szkoda mi go sprzedawać) zostaje w moim systemie słuchawkowym w sypialni, z Sennheiser HD-600 + Musical Fidelity X-Can V3. 

 

Ehh...  teraz widzę że wcześniej ktoś prosi, żeby polecić mu jakiś DAC. Ten mój, trochę przydługi opis, może na coś się przyda, ale jak widać nie jest to takie proste. Nie wiadomo jaki poziom cenowy, wymagania w kontekście brzmienia itp. więc chyba trudno coś konkretnego doradzić.

 

  

 

Audio Gd.jpeg

Edytowane przez Morświn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doradzę W kwestii tego konkretnego DACa, ale polecam wypożyczenie i przetestowanie u siebie. Opinie w necie krążą raczej pozytywne, jesli chodzi o r2r, jednak każdy ma wlasny model dźwięku i komuś moze się nie podobać taka sygnatura. Osobiscie lubię dźwięk mało analityczny, raczej taki spokojny, wypełniony, bez ataków na górze pasma i co? No i od paru lat mam sabre od AudioGd (teraz wymieniłem na model wyższy) a przecież ogólna opinia w necie o sabre, to detaliczność, precyzja do bólu itp. 

Wypożycz i sam sprawdź jak zagra ten R2R. Napisz potem tuta,j czy Ci pasowalo - sam jestem ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Morświn napisał:

Nie doradzę W kwestii tego konkretnego DACa, ale polecam wypożyczenie i przetestowanie u siebie. Opinie w necie krążą raczej pozytywne, jesli chodzi o r2r, jednak każdy ma wlasny model dźwięku i komuś moze się nie podobać taka sygnatura. Osobiscie lubię dźwięk mało analityczny, raczej taki spokojny, wypełniony, bez ataków na górze pasma i co? No i od paru lat mam sabre od AudioGd (teraz wymieniłem na model wyższy) a przecież ogólna opinia w necie o sabre, to detaliczność, precyzja do bólu itp. 

Wypożycz i sam sprawdź jak zagra ten R2R. Napisz potem tuta,j czy Ci pasowalo - sam jestem ciekawy.

A jaki masz model Audio GD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy orientujecie się jakie macie opampy na wyjściu ewentualnie wejściu dc serwo w dacach czy wzmacniaczach AGD, bo ja po rozmowie z Kingwą, zaaplikowałem do mojego wzmaka Precision 2, zamiast opa2134 dałem muse8920, zamiana wniosła sporą zmianę na plus, poprawiło się w zasadzie wszystko polecam poeksperymentować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Stało się.

Zakupiłem zestaw Audio-gd NFB 1 oraz Audio-gd R2R 1 

Jestem w fazie testów obu urządzeń.

Zwracam się do Państwa o pomoc.

Mianowicie bawił się ktoś zworkami w DAC.

Prosze o kilka podpowiedzi sugestii

Z góry dziekuję Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w czasie prób wszelkich ustawień zworek.Z mych spostrzeżeń wynika ze róznice są  znikome.

Choć muszę przyznać ze najlepiej wypadł tryb NOS z zworkami s4 oraz s5.

Proszę mi powiedzieć czym łaczycie swe urzadenia tzn jakimi kablami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam sprzęt. Połączyłem zwykłymi XLRami. Oryginalne kable do gd na razie leżą. Wynika to z tego że pre mam wyłączony i z niego nie korzystam. Wyglądało to tak, że jak szedł sygnał : streamer, dac, wzmak to było ok. Jak dopiąłem kable pomiędzy pre i Dac to nawet przy wyłączonym pre robiło mi się ciszej o około 60%. Tor sygnału dokładnie taki sam. Ni cholery nie mogę tego pojąć. Na razie nie mam czasu na dalsze testy bo kompletuję studio nagrań i instrumenty. W zworkach się nie grzebałem bo daca mam nowego na gwarancji i nie wiem co by z nią było. Kupiłem nawet jakieś ustrojstwo polecane przez gd, ale też leży w szufladzie.

Wzmacniacz to Fezzaudio Luna i tak się zastanawiam czy gra warta świeczki - zostawić pre we wzmacniaczu czy odłączyć we wzmaku (wymagana przeróbka) i puścić przez gd. Może ktoś, coś ....?

A jak bez gmerania w zworkach NOS i OS ?

Edytowane przez symik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie tego zestawu byłem rozczarowany barwą szczególnie dołem pasma.

Zaczeły się kombinacje z wszelkimi kablami itd.

Mimo obaw odnośnie zworek kombinowałem na tą chwile mam aktywne zworki S3 oraz S5 z literą N.

Kolego symik proponuje pogmerać troszkę w DAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.